|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Житарици
19.6.2011 1:00:18   
Nadezna
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage


se zavisi od toa dali go doite bebeto ili e na mlecna formula.
Dokolku go doite jas bi preporacala Hipp Baby first Milk Pap-toa e kasa so oriz koja vo sebe sodrzi 44% Hipp adaptirano mleko i se sprema so voda.
Dokolku ne go doite a ima navrseni 6 meseci togas zemite nekoja druga kasa vo zavisnost od toa koja mlecna formula ja koristite.Ako e na pr Aptamil togas zemete orizova kasa na Milupa-Rice.Ne bi trebalo na pr da se sluci deteto da jade hipp kasa od kutija koja vnatre ima hipp mleko a da se hrano so Aptamil ili Nan i sl.

Krsen oris go ima na pazar ama ako jas se prasuvam po mene e teska glupost na tolku malo dete da mu se dade nesto tolku bezveze.Nema nikakvi vitamini i minerali.Beliot oriz i onaka e daaaleku ponezdrav od integralniot,pa jas bi razmislila dali na tolku malo dete bi mu dala oriz od 30 denari kilo na pazar ili nesto sto e sepak provereno kvalitetno i strogo kontrolirano nameneto za deca.



Jas na Damjan mu davam HIPP kasi a bese na Aptamil i na Laktovit, pa nisto ne mu e

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Житарици
21.6.2011 0:18:05   
Snowhite RR
Дали сте пробале експандирана пченка? михаил ја обожава потопена во млеко, а и така си ја грицка

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Житарици
21.6.2011 1:02:46   
Тања РР
Snowhite каква експандирана пченка користите? Од кој производител? Јана сеуште ги јаде Чоколино, Фрутолино, 7 житарици со мед, со какао... ама и мене ми здосадија. Баш сакам да пробаме нешто ново.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Житарици
22.6.2011 23:00:46   
Snowhite RR
Од Виталија е Тања, пробајте многу е вкусна и здрава, се надевам ќе и се допадне на Јана

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Житарици
23.6.2011 0:12:26   
pavcule
Jas mu ja pravam mlecnata kasa na MILUPO so oriz i pcenka i ja pravam po nivnata merka i mu ja davam vo sise,bidejci mu ja davam za vecera togas se setame nadvor pa vaka i mene mi odgovara.inace mnogu ja saka.planiram i ovosje da i vmetnuvam ponekogas.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Житарици
7.10.2011 22:46:32   
Natuska85
Може некој да ми каже кај да најдам оризови снегулки и на кој производител постојат?Барав во Тинекс и СП немашеuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот pavcule)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Житарици
7.10.2011 23:02:15   
Felly RR
Јас давам од Виталија, би требало да ги има во сите маркети, само не ги барај кај бебешката храна, туку кај што има други производи од Виталија.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Житарици
7.10.2011 23:05:16   
Natuska85
Да таму и ги барав,ама не најдов.Во ред барем ќе знам на Виталиа да барам

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Житарици
8.10.2011 10:05:04   
Calypso
Mene pedijatarot na poslednata kontrola mi rece da mu dadam na sin mi zitarici duri vo 9 mesec, vklucitelno i oriz user posted image , malku mi e cudno toa. Inaku, mu imam dadeno oriz uste vo 5 mesec, potocno orizovata voda, mnogu ja sakase, i orizot si go saka sega. Nekogas mu varam, a nekogas mu davam od kasite na Hipp sto sodrzat oriz. Inaku, vnimavajte, nekoi od tie kasi sodrzat pcenica, a neli pcenica i pcenicno brasno se davaat vo 8 ili 9 mesec?! Citajte go sostavot. Edinstveni kasi od Hipp sto nemaat pcenica se noknata kasa na Hipp so oriz i oves i ovosnata kasa so banana i praska, vo site drugi imase pcenicni snegulki vo sostavot. Isto i na Nestle kasata so oriz i pcenka e dobra.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Житарици
8.10.2011 11:52:57   
Natuska85
Ние од пред 2 недели почнавме да го јадеме ваква оризова кашичка и многу си ја сакаме

user posted image




_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Житарици
12.10.2011 22:54:26   
Natuska85
Може да ми каже некој како ги спремам оризовите снегулки,а со оглед на тоа да не пиеме никакво друго млеко освен од цице.Пробав да ги ставам во кашичка и да чекам да омекнат,ама не ми се изблендираа скорз,како парченца,парченца ми останаа......user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Житарици
13.10.2011 8:56:32   
Calypso
Ne e nisto strasno ako ima parcenca, jas koga varev oriz za I. ne mu go blendirav ic, samo go pasirav ovosjeto ili zelencukot sto mu go davav so orizot. Ne mu precese, si dzvakase. Treba da se nauci da dzvaka, sto porano, toa podobro. Sega koga ke mu vovedam meso so polni 7 meseci (od utre), ke moram da koristam blender, barem na pocetok.

Mamicki, koga pocnavte da voveduvate gluten? Site razlicno mi kazuvaat - mrazam koga pedijatrite nemaat unificiran stav okolu ovie raboti...

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Житарици
13.10.2011 8:59:25   
rina13
od 6ti taka mi rece pedijatarot,a meso od 6,5 ne deka mn go aka ama malce od malce,a natuske jas zitarici i mesam so ovosje gi pravam so voda a nekogas so ad,i nie sme so doenje...

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Житарици
13.10.2011 9:02:41   
arh_diz
Jas zitaricite  mu gi spremav so voda ,  bidejki bevme na doenje mu kupuvav cisti zitarici .So gluten i meso pocnavme posle 7 meseci

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Житарици
13.10.2011 9:37:14   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Може да ми каже некој како ги спремам оризовите снегулки,а со оглед на тоа да не пиеме никакво друго млеко освен од цице.Пробав да ги ставам во кашичка и да чекам да омекнат,ама не ми се изблендираа скорз,како парченца,парченца ми останаа......user posted image



Nate mal e Kristijan za snegulki.Ovaa od Hipp ti e super,dosta mu e za sega :-)
I jas probuvav taka ama ne bez mnogu zadovolna od ishodot

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Житарици
22.10.2011 19:32:31   
kikicka
user posted image

nie vakvi jademe i plus uste ni se ubavi onie 7korn pa si gi ruckame so jogurtce

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Житарици
24.11.2011 20:38:50   
Bubba
Не видов тука во темава,па ај да прашам. Ви се има случено од Нестле со ѓитарки да повраќа?Не сум сигурна дека м иповраќа од оброкот (и го подготвувам со аптамил). Инаку многу го обоѓава овој оброк, ама во почетокот не реагираше, по два дена и давав и исповрати, напавивме ден пауза еве сега пак одма изнаповрти. Ама и не знам дали има шлајм, пред два дена ја вакцинираа од дитепер поли и х. и имаше температура. Ваљда ако имаше шлајм ќе забележеше докторката.хм.....user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Житарици
24.11.2011 21:51:05   
bocence
mamicki od kolku mes.moze da se dava zitarici?

(Одговор на членот Bubba)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Житарици
24.11.2011 23:55:23   
kikicka
ние од 6 месеци од оние на милупа 7корн што се и давав или со млеко или со јогут

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Житарици
25.11.2011 11:49:45   
bocence
a kade mozam da gi najdam?gi ima li vo marketite ili pvo aptekite?moeto e 5,5 meseci pa se cudam sto da i davam.do sega ima probano kasicka od morkov so jabolko i jabolko i krusa ama ovosnite gi nejke sabajle mm i donese kas.od brokula i oriz sakam da znam sto uste da i dadamuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Житарици
25.11.2011 15:37:52   
Natuska85
Боценце пошто гледам дека си од Струмица,на милупа производите знам сигурно дека можеш да ги најдеш во аптеките на еурофарм,за на друго место незнам,а види погоре имам ставено јас каков ориз му давав на user posted image на хип.А на милупа имаш исто ориз,пченка и гриз за од 4 месеци,без глутен и се спрема со вода.Ние и таква кркаме.

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 25.11.2011 15:42:24 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Житарици
25.11.2011 18:17:07   
bocence
tnx uste utre go prakam mm da gi najde

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Житарици
28.11.2011 23:01:34   
olicka
Natuska85 na koja voz
rast ste i dali cicate ili na adaptirano? Nie cicame i imame 6,5 mes.pa se mislam dali e soodvetna taa kasa?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Житарици
28.11.2011 23:26:23   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: bocence

a kade mozam da gi najdam?gi ima li vo marketite ili pvo aptekite?moeto e 5,5 meseci pa se cudam sto da i davam.do sega ima probano kasicka od morkov so jabolko i jabolko i krusa ama ovosnite gi nejke sabajle mm i donese kas.od brokula i oriz sakam da znam sto uste da i dadamuser posted image


Во Тинекс има, јас од таму купував user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Житарици
28.11.2011 23:48:07   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: olicka

Natuska85 na koja voz
rast ste i dali cicate ili na adaptirano? Nie cicame i imame 6,5 mes.pa se mislam dali e soodvetna taa kasa?


Оличка ние имаме 7 месеци и 5 дена и сме на доење.Зошто мислиш дека не би била соответна таа каша?Евентуално ако не поднесува user posted image адаптирано млеко,со оглед да во оризот на хип околу 40 % е адаптирано млеко.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот olicka)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Кое име ви се допаѓа најмногу
Baby Bubu

><

Иларија (9%)

Јоана (22%)

Јана (44%)

Меланија (11%)

Иринеја (2%)

Илиана (11%)


Број на сите гласови: 174

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!