|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
26.2.2013 16:31:57   
vezilka RR
Дали знаете дека на канл5 има квиз во кој прашањата се ислкучиво од турските серии? Јас во неделата кога го видов тоа чудо, тамам што не се онесвестив. Оф, леле, мори мајко..до каде стигнавме. И си се јавуваа луќе, си одговараа, абе најнормално, мислиш се јавиле у како се викаше оној квизот, бројки и слова..ха,ха user posted image И што е најтрагично се јавуваа и мали деца и ги знаеа сите одговори.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
26.2.2013 20:25:14   
Mihaela 2010
Sto te cudi vezilka, taka e koga ne preplavija so turskive serii, nema covek sto da gleda, koga i da uklucam tv tursko pusto ima.bar da ne gi titluvaa jazik ke naucevme.pred neloj den doagam od rabota i sto da vidam detevo se shutka po doma a zanava si plete i pustila do daska sitel i nekoja si Asi.mi se krena kosa vikam turski serii si gleate a? I ona mrtva ladna kao vcera ja propustila.jbg
I posle sakas nejkes i decava ke zapamtat.ninaku ja samo Sulejman ja gledam

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
26.2.2013 21:43:26   
Annet
Да Среќни Коцки се вика,јас еден ден гледав ,ама се изнсмеав.Каква боја и биле обетките,ако погодиш,2 ипол кила кафе ќе ти дадат хахахаххахахаха
аа и ова добиваш гратис сликање за лична карта и пасош од фото студио..незнам кое беше.и ми идеше да пишам некаде на фб или тука, ама мислев повише ќе се обрукам од Драганче Вучиќ.има смешки хха

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
27.2.2013 0:09:54   
Pepelaska *
Квизот не сум го видела ама сум чула, а што може друго од Д.В да се очекува?
Жално е што и малите деца гледаат па и се знаат.
На прва има многу поубав квиз од 8 и 15,
јас моментално гледам една емисија кување и мување на пинк user posted image , интересна е, и др оз е добар,
а од турски серии само Аси, за глумецот деuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
27.2.2013 21:01:34   
zzaa
Jas velicestveniot i dve famili si gi gledam posle se banjame i na spanje i nema veke tv,a, i nema so da se gleda pa ja si dremam na net,a od emisii gi gledam hrana i vino na telma,i skocko na rts,nekogas se za lubov ako ja nacekam slucajno,a i vesti obavezno ednas dnevno gledam.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
27.2.2013 22:09:28   
Bethany
Тв скоро па воопшто да не гледам... Освен Зевзекманија кога ја начекам, турски серии не гледам, сите други интересни серии на Фокс или други канали ги изгледав онлајн на интернет... значи само Зевзекманија да баш сакам да изгледам :)

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
27.2.2013 22:14:10   
AnnaMolly RR
Vesti doma ne gledam oti rabotam vo medium i 8 saati sakala-nejkela sum so vesti. gledam velicestveniot i zavet, a na internet obavezno ja sledam voved vo anatomija. obozavam dokumentarci povrzani so medicina i bolesti, cudni medicinski sostojbi. ja obozavam dr g. od ponovive gi sakam skladisni ratovi na diskaveri :D

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
27.2.2013 23:30:23   
deluxe
jas preku den sum doma,tv ne gleam tuku slusam,nemam mn.vreme za toauser posted image a najveke gi gledam ovie kanali:Boomerang,Ultra,Cartoonito hehehehhhhe cudno e ama toa e po cel den kaj nas ukluceno koga kerkami e doma(posle uciliste) e sega koga taa e na uciliste mm nastapuva na scena so dalecinskoto i togas gleam:VH1. MTV , i taka mi pominuva denot zabavno ke se razmrdame so ddrugi kanali user posted image koga ke porasne i toj ke si ima svoi kanaliuser posted image .inace jas edinstveno na komp.si kisnam fb.heheeeehehee zabavno neli?

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.3.2013 12:10:36   
arh_diz
negledam serii

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.3.2013 12:12:31   
vezilka RR
Гледам Аси. А видовте најава за нова тура големиот брат. Е тоа не можам да гоподнесам.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.3.2013 12:14:32   
Mihaela 2010
velicestveniot

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.3.2013 12:15:53   
sandriana RR
ЦСИ, гледам Менталист, исега ќе се обидам да го следам Танцот со звездите

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.3.2013 19:24:41   
Melanija RR
1 серија годишно на ТВ
Моментално Сила на НоваТВ и на нет 3та сезона (89епиз.) на нет

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.3.2013 20:03:47   
Maca25
Колешка една ме зарази со 2 broke girls. сега со нетрпение ја чекам секоја нова епизода. девојките се закон, смешни, иронични, борбени.

Исто така и новата серија со sherlock holmes (со Benedict Cumberbatch) jа обожавам!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.3.2013 20:55:11   
hopeless
Јас си гледам Ангели, ми се присака да слушнам нешто шпанскоuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
15.3.2013 0:09:18   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

А видовте најава за нова тура големиот брат. Е тоа не можам да гоподнесам.

Ni jas.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
15.3.2013 0:10:08   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Гледам Аси. А видовте најава за нова тура големиот брат. Е тоа не можам да гоподнесам.

potpis

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
15.3.2013 0:47:41   
Lacrymosa
Освен вестите на сител во 4 24 часа ми е пуштено тв-то или на ID или на Fox crime... по нашиве тв-а нема ништо саглам..
Единствено друго што го гледам е Еден бакнеж на Алфа... интересно емисииче за мк евергрини

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
15.3.2013 0:52:09   
Pepelaska *
Ја гледате Тунел на мрт?
Вчера прв пат начекав и ми се свиѓа какви теми обработува, гостите , добра емисија, плус наша.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
15.3.2013 0:54:20   
Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Ја гледате Тунел на мрт?
Вчера прв пат начекав и ми се свиѓа какви теми обработува, гостите , добра емисија, плус наша.


Јас ја гледам,интересна емисија.
Кој кого расте - и таа е супер

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
15.3.2013 0:56:13   
temjanuska75
Фринџ ме воодушеви, само многу доцна ја даваат и веќе заврши втора сезона кај нас.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
11.4.2013 16:49:50   
vezilka RR
Е не ми се верува навистина. Прееска на Сител требало да иде директно, во живо пристигнувањето на Јхан Тарчуловски. Арно ам се погодило во термин кога иде една од турките серии. И Сител креативни и иновативни, на пола екран серијата, на пола пристигнувањето, молим фино лепо user posted image Врв!!!

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
11.4.2013 17:31:17   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Е не ми се верува навистина. Прееска на Сител требало да иде директно, во живо пристигнувањето на Јхан Тарчуловски. Арно ам се погодило во термин кога иде една од турките серии. И Сител креативни и иновативни, на пола екран серијата, на пола пристигнувањето, молим фино лепо user posted image Врв!!!
nikoj da ne se luti :D :D
Al se nasmeav :)))

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
11.4.2013 22:25:25   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Дали знаете дека на канл5 има квиз во кој прашањата се ислкучиво од турските серии? Јас во неделата кога го видов тоа чудо, тамам што не се онесвестив. Оф, леле, мори мајко..до каде стигнавме. И си се јавуваа луќе, си одговараа, абе најнормално, мислиш се јавиле у како се викаше оној квизот, бројки и слова..ха,ха user posted image И што е најтрагично се јавуваа и мали деца и ги знаеа сите одговори.


Па овој уште ги „дупи“ им вели, Ама сте потковани со знаењеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
11.8.2013 9:51:31   
Bethany
Сега во последно време некако ја начекувам серија на Мрт1, Менталист и многу ми е интересна user posted image
Бидејќи е пред легнување, инаку тв ни е скоро преку целиот ден исклучен.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?