|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Препорака за книга
16.1.2012 17:59:35   
Melanija RR
Препорачајте некоја книга која ви се допаднала, наслов, автор, издавач, цена user posted image


Мојот прв предлог е една малку постара книга.
Папата Јована од Дона Вулфолк Крос, Матица, 250 денари лани на попуст


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Препорака за книга
16.1.2012 19:18:39   
Snowhite RR
Прекрасна книга, ја имам читано

Јас ги препорачувам сите од Херман Хесе, на прво место Сидарта, ја гледав сега брзо во Тобако беше 250 или 150 ден, Демијан, Степскиот волк ии сите негови ги имам прочитано и не би двоела ниту една
А исто и од Пауло Коељо, тие ми се омилени автори

Моментално (ова моментално трае 2 -3 годиниuser posted image )  ја читам од Ден Браун Дигитална Тврдина, исто од него ја препорачувам Ангели и Демони

Друга препорака Дневникот на Бриџит Џонс (нема апсолутно никаква врска со филмот, значи книгата е милион пати подобра) и Мемоарите на една гејша

Толку во моментов ми текнуваат, инаку порано бев страстен читател, а сега за жал ми остана само страста и желбата за читањеuser posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Препорака за книга
16.1.2012 19:31:45   
Melanija RR
Snowhite RRдобро ме потсети го заборавив Ден Браун.user posted image
,,Катедралата на морето,, -Илдефонсо Фалконес, и детективските на Роберт Ладлам како ,,Стратегијата Банкрофт,, , ,, Наследството на скарлати,, сите од Култура.

< Поракaта ја уредил Melanija -- 16.1.2012 19:32:14 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Препорака за книга
16.1.2012 19:38:39   
Annet
preporacajte mi kniga sto ke vlee nadez,sila i ljubov ,sakam da podaram na edna licnost,nekoja kniga za podobra idnina,za samodoverba.taka nesto.....

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Препорака за книга
16.1.2012 19:42:23   
mila mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

preporacajte mi kniga sto ke vlee nadez,sila i ljubov ,sakam da podaram na edna licnost,nekoja kniga za podobra idnina,za samodoverba.taka nesto.....



“Психологија на успехот“ - Дејл Карнеги. Има неколку книги за различни аспекти од животот. Топло ги препорачувам!

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Препорака за книга
16.1.2012 22:15:28   
Annet
fala ti mila mama rr.ke ja pobaram se nadevam ja ima vo prosvetno delo vo ve
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

preporacajte mi kniga sto ke vlee nadez,sila i ljubov ,sakam da podaram na edna licnost,nekoja kniga za podobra idnina,za samodoverba.taka nesto.....



“Психологија на успехот“ - Дејл Карнеги. Има неколку книги за различни аспекти од животот. Топло ги препорачувам!


(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Препорака за книга
16.1.2012 22:36:53   
bombica
‎"Ne macete se poveke zatancuvajte so zivotot"- Suzan Djefers
‎"Zarobeni snista"- Marina Nemat
"Zatoa sto te ljubam "- Giom Miso

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Препорака за книга
17.1.2012 9:58:46   
vezilka RR
Се од Карлос Луиз Зафон..Сенка на ветрот, на прво место, Игра на ангелот, Марина, Септемвриска светнина, Принцот на маглата и Полноќна палата. Тоа е што е издадено кај нас. Едвај чекам некое ново издание. Човеков ми е хит последниве години..штом ќе излезе нова книга ја голтам во еден ден.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Препорака за книга
17.1.2012 22:39:29   
Ikana
Milenium trilogijata od Stig Larson...(DEvojkata so tetovaza na zmej, Devojkata sto si igrase so ogan i Devojkata sto go urna osiloto)
The lost symbol od Den Braun
Moskva na solzite ne im veruva od Valentin Chernik

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Препорака за книга
4.3.2012 23:39:07   
Џесика
„Дамата, Домаќинката и Курвата“(тоа што требаше да ве научи вашата мајка) од Валентино Лауцоски поучна од збор до збор, ми дојде како добра психотерапија...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Препорака за книга
4.3.2012 23:45:12   
miana
Luge ,mene mi ja preporacaa knigata "zosto mazite sakaat kucki" i se ubiv od baranje i nemozam nikade vo Skopjevo da ja najdam...Sakav da i ja kupam na majkami za 8 mi mart i nisto...Pobarav vo TRI,IKONA,MATICA i TOPER i nikade ja nemase...Da ne znaete kade bi mozela da ja najdam ???

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Препорака за книга
6.12.2012 15:42:42   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: zelba

sto posledno ste procitale, vi ostanalo vo sekjavanje ili pak sega citate

jas poslednosto procitav e "Lovec na zmaevi" Haled Hosseini i secita voeden zdiv predobra

"iljada sjajni sonca" isto predobra preporacuvam


P.S se izvinuvam na moderatorite ako temata vekje postoi , prebaruvacot nesto nekje a baram eve 2 dena
a vo podforumot kniga i serii se pisuva samo za serii





_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Препорака за книга
6.12.2012 16:20:39   
nadica
porano citav poveke sega pomalku inaku toplo go preporacuvam herman hese, paulo koeljo, frojd, a posledno nesto koe mi gi razbudi spomenite e povtorno procitanata kniga ,,aferata van gog,, od gjefri arcer

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Препорака за книга
6.12.2012 23:22:21   
Pepelaska *
И јас порано многу читав па забавив а сега се враќам малку на темпото, Даниела Стил ме релаксира,
последно ја прочитав
Никаде без ќерка ми (Бети Махмуди и Вилијам ХоФЕр)
Додека ѕвездите блескаат ( Сидни Шелдон)

двете се одлични, моментално имам една Нов почеток.

А можеш и Клик тука да ѕирнеш некои книги

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Препорака за книга
7.12.2012 16:54:25   
KALA84
"Папата Јована", "Јас Мона Лиза", "Ајнштајновата девојка", "Никаде без ќерка ми", "За љубовта кон синот", "Мемоарите на една гејша", "Калуѓерот што го продаде своето ферари", "Историчарка", "Оркански височини", сите од Ден Браун. Моментално на тие ми текна, секако ги има уште многу.user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Препорака за книга
31.12.2012 0:51:35   
ivemace
uf slaba tocka... citam se i seshto... sega za sega bibliotekata mi so nad 250 knigi, momentalno sum zarazena so Haruki Murakami

(Одговор на членот KALA84)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Препорака за книга
31.12.2012 8:41:18   
Pepelaska *
Како вода за чоколада - Лаура Ескивел

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Препорака за книга
21.1.2013 14:34:43   
sladjana ms
Devojki dali nekoja od vas gi ima citano delata na Karlos Ruiz Zafon - "Senka na vetrot", "Igrata na angelot", "Marina" i "Zatocenik na neboto"? Gi ima na sajtot na klub matica i imaat popust pa bi sakala da gi kupam, imate li nekoja preporaka za niv?Pozz

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Препорака за книга
21.1.2013 14:48:08   
Ikana
Купи ги, јас ја прочитав Играта на ангелот и многу ми се допадна. Сакам и Марина сега да ја прочитамuser posted image

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Препорака за книга
21.1.2013 15:00:08   
deluxe
Knigite na Aleksandra Poter se odlicni relax eve edna "vnimavaj sto posakuvas ,mozebi ke ti se ispolni" i "koja e taa devojka" se sto e od ovaa avtorka e super,sega mi e vo plan da ja pobaram 'Rajot moze da poceka"ama user posted image ne mi dava vreme za citanje,dodeka bev slobodna se otepuvav od citanje,bukvalno zavisnik sumuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Препорака за книга
21.1.2013 15:28:36   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sladjana ms

Devojki dali nekoja od vas gi ima citano delata na Karlos Ruiz Zafon - "Senka na vetrot", "Igrata na angelot", "Marina" i "Zatocenik na neboto"? Gi ima na sajtot na klub matica i imaat popust pa bi sakala da gi kupam, imate li nekoja preporaka za niv?Pozz


Ич да не чекаш, да си ги купиш и око да не ти трепне. Авторов ми е открите последниве години. Ги проголтав сите што излегоа на македонски јазик, мислам 6 дека има. Ако ти се допаѓа Маркез, ќе ти се допадне и Зафон..тој е модерен Маркез user posted image

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Препорака за книга
21.1.2013 17:58:04   
sladjana ms
Vi blagodaram za brziot odgovor i da denovive odam do Matica i planiram da si ja zbogatam domasnava biblioteka so poveke dela. Porano mnogu citav knigi, no vo posledno vreme poradi obvrskite so deteto i okolu doma toa go zapostaviv. No se nadevam deka povtorno ke si ja vratam mojata najdobra prijatelka knigata.Pozz

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Препорака за книга
18.3.2013 2:07:40   
gina
i jas sakam mnogu da citam kaj nas nema knigi da se kupi i zatoa sekoja godina se zaclenuvam vo biblioteka i si citam sega ja procitav Devojkata so biserna obetka, sega ce ja citam Rebeka od Dafne di Morie a imam mnogu procitano: Solja caj, Kletnici, Papata Jovana, Zena vo crveno, Memoarite na edna gejsa, Belata Masai, Vljubena zena,Kodot na Davinci, Magdalina, Spomenite na rozata i mnogu mnogu dr. i edna mnogu dobra psiholoska kniga Mokjta na Potsvesta i prodolzenieto Kako da se bide i dobie ona sto se posakuva

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Препорака за книга
20.12.2013 18:24:43   
Bethany
Некој ја има прочитано книгата: Белешките на Лајла Грејс?
Коментари?

А исто ,има ли некој читано нешто од авторката Винка Саздова?
Ги гледав нејзините книги денес, ме привлекоа така на прв поглед, ама ништо не купив.
Мислење и коментари? user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 20.12.2013 18:37:42 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Препорака за книга
23.12.2013 0:14:36   
Defne90 RR
I jas sakam da ja procitam mokta na potsvesta veke dve godini se nafatuvam da ja najdam i nekako se nesto drugo mi izleguva vo preden plan.No definitivno ovaa godina ke ja pobaram vo biblioteka i ke ja procitam.Ne citam knigi ne zatoa sto ne sakam tuku zatoa sto nemam vreme.A porano kako devojka citav mnogu.Vreme e da ja vratime taa stara dobra navika.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?