|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Последен гледан филм...коментар
23.6.2012 7:38:49   
Snow Queen
Кој е последниот филм што сте го гледале?
РИО .... одамна не сум гледала вакво убаво анимирано филмче
се работи за мало папагалче кое е однесено од рио....станува домашно милениче,незнае да лета...но судбината го враќа во рио...за понатаму гледајте самите



< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 23.6.2012 14:27:28 >


_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Последен гледан филм...коментар
23.6.2012 13:46:22   
ananikol


Jas sum golem filmofil user posted image steta sto ne gi pomnam naslovite....posledniot film mi ostavi vpecatok,se raboti za edno trocleno semejstvo i se vo iscekuvanje na blinaci..Deteto ima 8 godini...site promeni najmnogu gi cuvstvuva deteto ...Fatalna odluka na tatkoto sto mu dozvoli tv vo sobata..vlijanieto na tv-to detalno go menuva karakterot na deteto.Veruvajte vredi da se vidi filmot..e sega uste da mi tekne kako se vikase-dobro bi bilo...cim se setam pisuvam.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Последен гледан филм...коментар
23.6.2012 20:08:26   
ananikol


Filmot se vika" i want to be a soldier"

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Последен гледан филм...коментар
24.6.2012 16:13:58   
Maca25
Sherlock Holmes: A Game of Shadows - супер е, само серијата е уште подобра. Секоја епизода трае по 1:30 мин. и е закон. Јас во 3 дена ги изгледав сите епизоди кои ги имав симнато user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Последен гледан филм...коментар
24.6.2012 23:07:49   
bari2
Wrath of the Titans ,super filmce ako sakate mitologija.Ova e 2 del,prviot e Clash of the Titans.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Последен гледан филм...коментар
30.6.2012 14:04:41   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Кој е последниот филм што сте го гледале?
РИО .... одамна не сум гледала вакво убаво анимирано филмче
се работи за мало папагалче кое е однесено од рио....станува домашно милениче,незнае да лета...но судбината го враќа во рио...за понатаму гледајте самите




Омилениот на син ми од кога почна да гледа цртани.Многу реплики веќе ги знам на паметuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Последен гледан филм...коментар
10.10.2012 12:41:13   
Pepelaska *
Го има некој гледано Трето полувреме и коментар?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Последен гледан филм...коментар
10.10.2012 12:49:08   
dostickage
Jas go gledav vo petokot.
Filmot nogu mi se bendisa,ima mn jak "lajt motive" sto go dvizi cel film.Ima poenta.
Imase i silni sceni od filmot sto mene me doteraa do solzi.
Akterskata ekipa se gore dolu OK.
Katarina i Sasko se gleda deka se potrudile. Katarina ne e talent ama plani so ubavinata pa nikoj ne i zamera.Mozebi ne e ekspert za gluma ama pa nema ni vidlivi kiksovi.Super e vo odnos na toa sto akterstvoto ne i e profesija.
Sasko , on si e simpaticen lik i onaka. Po mene malce potfrla so dramatizaciite no se vadi kaj komicnite momenti i isto se gleda deka stvarno se potrudil.
Germanecot kako akter i kako lik me voodusevi.

Se na se filmot vredi da se pogledne.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Последен гледан филм...коментар
12.3.2013 15:47:44   
babyhope
Не го фатив насловот на филмот, ама го гледав во неделата од 22 ч. на Сител 3 (ако некоја РР се сети нека пише). Филмот во 2006 е номиниран за најдобра режија, со Бред Пит во главна улога, а се раскажуваше некоја паралелна приказна за глувонема девојка од Кина и американска двојка кои заминуваат на некое патување во Мароко. Ги оставаат децата дома со бебиситерката -Мексиканка која ги носи преку граница за да стигне на свадбата на син и. Многу добро осмислен филм, штета што не видов како се вика

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Последен гледан филм...коментар
12.3.2013 16:04:25   
Calypso
Бејбихоуп, најверојатно филмот е Бабел (јас не сум го гледала, но претпоставив по содржината).

Инаку, последно го гледав Amazing Spiderman, досега најдобриот Спајдермен според мене. А го гледав на рати што се вели, на три пати. Не можам поинаку кога сум сама со детево, сите филмови така ги гледамuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Последен гледан филм...коментар
12.3.2013 16:09:56   
Ikana
ЈА последен го гледав Гангстер squad и некако се разочарав,очекував повеќе од таа фела на глумци...

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Последен гледан филм...коментар
12.3.2013 16:21:25   
Bethany
Pred nekoja vecer gledav Catch me if you can, so Leonardo Di Kaprio i Tom Henks. Filmot e postar, ne znam mozebi od 99. nisam sigurna, ama e po vistinska slucka e i e odlicen!

Isto zapocnav da go gledam Good Will Hunting so Met Dejmon, isto postar film, ne go dovrsiv, stignav do pola, denovive ke go dogledam user posted image mi se cinese interesen.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Последен гледан филм...коментар
12.3.2013 16:22:30   
Ikana
Super se i dvata filma!
JAs Prometheus go obozavam navistina mi ostavi preubav vpecatok!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Последен гледан филм...коментар
12.3.2013 16:26:06   
anaana

ИЗВОРНА ПОРАКА: babyhope

Не го фатив насловот на филмот, ама го гледав во неделата од 22 ч. на Сител 3 (ако некоја РР се сети нека пише). Филмот во 2006 е номиниран за најдобра режија, со Бред Пит во главна улога, а се раскажуваше некоја паралелна приказна за глувонема девојка од Кина и американска двојка кои заминуваат на некое патување во Мароко. Ги оставаат децата дома со бебиситерката -Мексиканка која ги носи преку граница за да стигне на свадбата на син и. Многу добро осмислен филм, штета што не видов како се вика


da babel se vika kaj nas go imaa prevedeno edno vreme vavilon
http://www.imdb.com/title/tt0449467/
inace e mnoogu dobar film sum go gledala
jas posledno go gledav toj Silver lining playbook i dobar bese
sega sakam da go gledam Hansel and Gretel:Witch hunters
i argo sakam da go gledam

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Последен гледан филм...коментар
12.3.2013 16:32:34   
Lacrymosa
Последни ги гледав Астерикс и Обеликс во Британија и Астерикс и Обеликс: Мисија Клеопатра. Вториов го имам гледано миљон пати така што и репликите му ги знам на памет и е ѕвер од филм, додека првиот беше интересен али не како вториов.. некако астериксот не ми се свиѓаше. Ама затоа пак Жерард Депардје е измислен за Обеликс ЦАР

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Последен гледан филм...коментар
2.2.2016 1:10:51   
marchi
aaaa mora da ja razmrdame i ovaa ema.jas posledno gledav kamenko i kremenko.

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Последен гледан филм...коментар
2.2.2016 11:29:53   
AnnaMolly RR
1. Ant-Man многуууу добар филм доколку сакате научна фантастика :) Во еден здив од почеток до крај го изгледав.
2. Inside out (анимиран), по стопати го гледаме дома.
3. Hotel Transylvania I, II дел (анимирани). Секој божји ден ги гледаме и веќе Филип на памет ги знае сите реплики.
4. Home (анимиран), многу интересен цртан филм со вонземјанчиња :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Последен гледан филм...коментар
2.2.2016 11:57:09   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

1. Ant-Man многуууу добар филм доколку сакате научна фантастика :) Во еден здив од почеток до крај го изгледав.
2. Inside out (анимиран), по стопати го гледаме дома.
3. Hotel Transylvania I, II дел (анимирани). Секој божји ден ги гледаме и веќе Филип на памет ги знае сите реплики.
4. Home (анимиран), многу интересен цртан филм со вонземјанчиња :)

stom se i za deca mora da se poglednat.nie od sabajle si go gledavme garfild 1 isto taka cesto go gledame pa stefan znae koga gluvce ke pomine koga garfild ke pie mleko ke jade lazanji.....

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Последен гледан филм...коментар
3.2.2016 10:43:53   
Defne90 RR
Последен филм што го имам гледано е Crimson Peak.Филмот е нов од 2015 год. е и е ептен добар.Жанр хорор.Ама предобар.Ме остави без зборови.И одамна немав гледано толку добар филм од тој жанр, а најчесто такви и гледам.Така да ако има љубители на хорор филмови тука на форумов, ви препорачувам дефинитивно да го погледнете овој.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Последен гледан филм...коментар
3.2.2016 21:10:28   
Hopeful RR
Последно гледан филм - Sicario. Ептен го препорачувам, одличен, одличен филм!!!

Од последните ми е и The Martian, тапа, ама ТАПА.

Од анимираните, голем впечаток ми остави Inside Out, совршенство од сценарио, обавезно да се гледа.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Последен гледан филм...коментар
4.2.2016 11:37:52   
Bea
Hopeful, мене па ми се бендиса The Martian, мислам не да паднам у несвест колку е добар филмот, ама ок ми беше.
Последен го гледав The Revenant, едвај го изгледав, многу тежок филм и The Intern, супер филмче за релаксирање.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Последен гледан филм...коментар
4.2.2016 12:07:57   
bitolcanka82
Posledni gledani the hatefull eight na tarantino i the revenant dushata da ti ja izvadat filmojte.Isto go gledav Burnt mislam se vikashe so Bredli Kuper ubajna filmce i glumecot i filmceto lesno taka da go preporacvam..

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Последен гледан филм...коментар
4.2.2016 19:27:10   
Snowhite RR
Бидејќи немам време за филмови последно време, последниот го гледав на кино во синеплекс и беше филмот за Пабло Ескобар Изгубениот Рај фантастичен филм, за кревање на адреналин, те држи во неизвесност до самиот крај и кога ќе заврши остануваш без коментар. Топло го препорачувам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот bitolcanka82)
Непосредна врска до пораките: 23
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?