Последен гледан филм...коментар (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> Уметност



Порака


Snow Queen -> Последен гледан филм...коментар (23.6.2012 7:38:49)

Кој е последниот филм што сте го гледале?
РИО .... одамна не сум гледала вакво убаво анимирано филмче
се работи за мало папагалче кое е однесено од рио....станува домашно милениче,незнае да лета...но судбината го враќа во рио...за понатаму гледајте самите





ananikol -> RE: Последен гледан филм...коментар (23.6.2012 13:46:22)



Jas sum golem filmofil [sm=smiley36.gif] steta sto ne gi pomnam naslovite....posledniot film mi ostavi vpecatok,se raboti za edno trocleno semejstvo i se vo iscekuvanje na blinaci..Deteto ima 8 godini...site promeni najmnogu gi cuvstvuva deteto ...Fatalna odluka na tatkoto sto mu dozvoli tv vo sobata..vlijanieto na tv-to detalno go menuva karakterot na deteto.Veruvajte vredi da se vidi filmot..e sega uste da mi tekne kako se vikase-dobro bi bilo...cim se setam pisuvam.




ananikol -> RE: Последен гледан филм...коментар (23.6.2012 20:08:26)



Filmot se vika" i want to be a soldier"




Maca25 -> RE: Последен гледан филм...коментар (24.6.2012 16:13:58)

Sherlock Holmes: A Game of Shadows - супер е, само серијата е уште подобра. Секоја епизода трае по 1:30 мин. и е закон. Јас во 3 дена ги изгледав сите епизоди кои ги имав симнато [sm=smiley36.gif]




bari2 -> RE: Последен гледан филм...коментар (24.6.2012 23:07:49)

Wrath of the Titans ,super filmce ako sakate mitologija.Ova e 2 del,prviot e Clash of the Titans.




Natuska85 -> RE: Последен гледан филм...коментар (30.6.2012 14:04:41)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Кој е последниот филм што сте го гледале?
РИО .... одамна не сум гледала вакво убаво анимирано филмче
се работи за мало папагалче кое е однесено од рио....станува домашно милениче,незнае да лета...но судбината го враќа во рио...за понатаму гледајте самите




Омилениот на син ми од кога почна да гледа цртани.Многу реплики веќе ги знам на памет[sm=smiley36.gif]




Pepelaska * -> RE: Последен гледан филм...коментар (10.10.2012 12:41:13)

Го има некој гледано Трето полувреме и коментар?




dostickage -> RE: Последен гледан филм...коментар (10.10.2012 12:49:08)

Jas go gledav vo petokot.
Filmot nogu mi se bendisa,ima mn jak "lajt motive" sto go dvizi cel film.Ima poenta.
Imase i silni sceni od filmot sto mene me doteraa do solzi.
Akterskata ekipa se gore dolu OK.
Katarina i Sasko se gleda deka se potrudile. Katarina ne e talent ama plani so ubavinata pa nikoj ne i zamera.Mozebi ne e ekspert za gluma ama pa nema ni vidlivi kiksovi.Super e vo odnos na toa sto akterstvoto ne i e profesija.
Sasko , on si e simpaticen lik i onaka. Po mene malce potfrla so dramatizaciite no se vadi kaj komicnite momenti i isto se gleda deka stvarno se potrudil.
Germanecot kako akter i kako lik me voodusevi.

Se na se filmot vredi da se pogledne.




babyhope -> RE: Последен гледан филм...коментар (12.3.2013 15:47:44)

Не го фатив насловот на филмот, ама го гледав во неделата од 22 ч. на Сител 3 (ако некоја РР се сети нека пише). Филмот во 2006 е номиниран за најдобра режија, со Бред Пит во главна улога, а се раскажуваше некоја паралелна приказна за глувонема девојка од Кина и американска двојка кои заминуваат на некое патување во Мароко. Ги оставаат децата дома со бебиситерката -Мексиканка која ги носи преку граница за да стигне на свадбата на син и. Многу добро осмислен филм, штета што не видов како се вика




Calypso -> RE: Последен гледан филм...коментар (12.3.2013 16:04:25)

Бејбихоуп, најверојатно филмот е Бабел (јас не сум го гледала, но претпоставив по содржината).

Инаку, последно го гледав Amazing Spiderman, досега најдобриот Спајдермен според мене. А го гледав на рати што се вели, на три пати. Не можам поинаку кога сум сама со детево, сите филмови така ги гледам[sm=smiley1.gif]




Ikana -> RE: Последен гледан филм...коментар (12.3.2013 16:09:56)

ЈА последен го гледав Гангстер squad и некако се разочарав,очекував повеќе од таа фела на глумци...




Bethany -> RE: Последен гледан филм...коментар (12.3.2013 16:21:25)

Pred nekoja vecer gledav Catch me if you can, so Leonardo Di Kaprio i Tom Henks. Filmot e postar, ne znam mozebi od 99. nisam sigurna, ama e po vistinska slucka e i e odlicen!

Isto zapocnav da go gledam Good Will Hunting so Met Dejmon, isto postar film, ne go dovrsiv, stignav do pola, denovive ke go dogledam [sm=smiley36.gif] mi se cinese interesen.




Ikana -> RE: Последен гледан филм...коментар (12.3.2013 16:22:30)

Super se i dvata filma!
JAs Prometheus go obozavam navistina mi ostavi preubav vpecatok!




anaana -> RE: Последен гледан филм...коментар (12.3.2013 16:26:06)


ИЗВОРНА ПОРАКА: babyhope

Не го фатив насловот на филмот, ама го гледав во неделата од 22 ч. на Сител 3 (ако некоја РР се сети нека пише). Филмот во 2006 е номиниран за најдобра режија, со Бред Пит во главна улога, а се раскажуваше некоја паралелна приказна за глувонема девојка од Кина и американска двојка кои заминуваат на некое патување во Мароко. Ги оставаат децата дома со бебиситерката -Мексиканка која ги носи преку граница за да стигне на свадбата на син и. Многу добро осмислен филм, штета што не видов како се вика


da babel se vika kaj nas go imaa prevedeno edno vreme vavilon
http://www.imdb.com/title/tt0449467/
inace e mnoogu dobar film sum go gledala
jas posledno go gledav toj Silver lining playbook i dobar bese
sega sakam da go gledam Hansel and Gretel:Witch hunters
i argo sakam da go gledam




Lacrymosa -> RE: Последен гледан филм...коментар (12.3.2013 16:32:34)

Последни ги гледав Астерикс и Обеликс во Британија и Астерикс и Обеликс: Мисија Клеопатра. Вториов го имам гледано миљон пати така што и репликите му ги знам на памет и е ѕвер од филм, додека првиот беше интересен али не како вториов.. некако астериксот не ми се свиѓаше. Ама затоа пак Жерард Депардје е измислен за Обеликс ЦАР




marchi -> RE: Последен гледан филм...коментар (2.2.2016 1:10:51)

aaaa mora da ja razmrdame i ovaa ema.jas posledno gledav kamenko i kremenko.




AnnaMolly RR -> RE: Последен гледан филм...коментар (2.2.2016 11:29:53)

1. Ant-Man многуууу добар филм доколку сакате научна фантастика :) Во еден здив од почеток до крај го изгледав.
2. Inside out (анимиран), по стопати го гледаме дома.
3. Hotel Transylvania I, II дел (анимирани). Секој божји ден ги гледаме и веќе Филип на памет ги знае сите реплики.
4. Home (анимиран), многу интересен цртан филм со вонземјанчиња :)




marchi -> RE: Последен гледан филм...коментар (2.2.2016 11:57:09)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

1. Ant-Man многуууу добар филм доколку сакате научна фантастика :) Во еден здив од почеток до крај го изгледав.
2. Inside out (анимиран), по стопати го гледаме дома.
3. Hotel Transylvania I, II дел (анимирани). Секој божји ден ги гледаме и веќе Филип на памет ги знае сите реплики.
4. Home (анимиран), многу интересен цртан филм со вонземјанчиња :)

stom se i za deca mora da se poglednat.nie od sabajle si go gledavme garfild 1 isto taka cesto go gledame pa stefan znae koga gluvce ke pomine koga garfild ke pie mleko ke jade lazanji.....




Defne90 RR -> RE: Последен гледан филм...коментар (3.2.2016 10:43:53)

Последен филм што го имам гледано е Crimson Peak.Филмот е нов од 2015 год. е и е ептен добар.Жанр хорор.Ама предобар.Ме остави без зборови.И одамна немав гледано толку добар филм од тој жанр, а најчесто такви и гледам.Така да ако има љубители на хорор филмови тука на форумов, ви препорачувам дефинитивно да го погледнете овој.[sm=smiley1.gif]




Hopeful RR -> RE: Последен гледан филм...коментар (3.2.2016 21:10:28)

Последно гледан филм - Sicario. Ептен го препорачувам, одличен, одличен филм!!!

Од последните ми е и The Martian, тапа, ама ТАПА.

Од анимираните, голем впечаток ми остави Inside Out, совршенство од сценарио, обавезно да се гледа.




Bea -> RE: Последен гледан филм...коментар (4.2.2016 11:37:52)

Hopeful, мене па ми се бендиса The Martian, мислам не да паднам у несвест колку е добар филмот, ама ок ми беше.
Последен го гледав The Revenant, едвај го изгледав, многу тежок филм и The Intern, супер филмче за релаксирање.




bitolcanka82 -> RE: Последен гледан филм...коментар (4.2.2016 12:07:57)

Posledni gledani the hatefull eight na tarantino i the revenant dushata da ti ja izvadat filmojte.Isto go gledav Burnt mislam se vikashe so Bredli Kuper ubajna filmce i glumecot i filmceto lesno taka da go preporacvam..




Snowhite RR -> RE: Последен гледан филм...коментар (4.2.2016 19:27:10)

Бидејќи немам време за филмови последно време, последниот го гледав на кино во синеплекс и беше филмот за Пабло Ескобар Изгубениот Рај фантастичен филм, за кревање на адреналин, те држи во неизвесност до самиот крај и кога ќе заврши остануваш без коментар. Топло го препорачувам




Страница: [1]