|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
19.3.2010 9:47:09   
Tanja K.
Neznam da li ja gledate na sitel vednas posle sheherezad Bandini.Se e vrz baza na vistinska prikazna sto se slucila vo Indija.Koga ja gledam serijata,imam cuvstvo deka ja  citam bas taa kniga.Epten dobra serija

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
16.4.2010 11:23:22   
pacuvce
„Третиот камен од сонцето„...Овие денови ја даваат реприза на НашаТВ...Првично ја изгледав на Телма,ама и сега уживам исто како и првиот пат...Ептен е смешна и интересна...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.5.2010 9:38:04   
Палешка РР
Секоја вечер пред спиење гледам Ghost Whisperer на Fox life за добра ноќ user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.5.2010 10:25:28   
niki
 Шеста сезона Gray's Anatomy, трета сезона Private practise, шеста сезона Lost, тоа се моите три часа гледање телевизија неделно во последниов месец.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.5.2010 10:30:57   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanja K.

Neznam da li ja gledate na sitel vednas posle sheherezad Bandini.Se e vrz baza na vistinska prikazna sto se slucila vo Indija.Koga ja gledam serijata,imam cuvstvo deka ja  citam bas taa kniga.Epten dobra serija



секоја вечер ја гледам бандини,други серии и не гледам али неа не ја пропуштам.За мене е многу тажна и секоја вечер додека да заврши јас во очита сум како бумбар,плачам на теква серија,плачам и на други индијски филмови што сум ги гледала......баш сум плачкаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.5.2010 10:32:33   
Палешка РР
И јас гледам Private Practise, а многу ги сакам и Married with children, ама не ги даваат. Инаку обавезно со Марио си гледавме.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.5.2010 11:22:48   
amelbebe
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanja K.

Neznam da li ja gledate na sitel vednas posle sheherezad Bandini.Se e vrz baza na vistinska prikazna sto se slucila vo Indija.Koga ja gledam serijata,imam cuvstvo deka ja  citam bas taa kniga.Epten dobra serija



секоја вечер ја гледам бандини,други серии и не гледам али неа не ја пропуштам.За мене е многу тажна и секоја вечер додека да заврши јас во очита сум како бумбар,плачам на теква серија,плачам и на други индијски филмови што сум ги гледала......баш сум плачкаuser posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
23.10.2010 14:54:00   
brineta88
Od seriive ja gledam samo Voved vo anatomija, redovno (gledav i Las Vegas ama zavrsiuser posted image )
Od sapunicite gledam Koga lisjata pagaat
A od relni soua koga ke sedna pred tv i ke pustam discovery travel and living neznam da stanam. Omileni me se Jon and Kate plus 8, Say yes to the dress i Cake boss

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
23.10.2010 16:10:30   
AnnaMolly RR
Тука може да ги гледате речиси сите ТВ серии.
Се разбира, нема превод :)


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
23.10.2010 16:12:17   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: brineta88
discovery travel and living neznam da stanam. Omileni me se Jon and Kate plus 8, Say yes to the dress i Cake boss


Јас работам во фирма за преведување и дел од тие емисии (а и мноооооогу други на travel and living и animal planet) сум ги превела лично јас user posted image

Да си се пофалам user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
23.10.2010 20:40:58   
mama26
momentalno samo bandini ja pratam.ja zagledav od pocetok i edino e toa sto gledam,user posted image  

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
23.10.2010 20:59:52   
Natasa981
momentalno nisto ne gledam. Miami INK na Travell mi e interesno pa gledam ponekogas ako imam vreme. Inace, Voved vo anatomija ne propustav ama i poslednata krajna sezona ja izgledav na CD ,taka da sega i so toa e gotovo.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
19.11.2011 20:22:29   
Felly RR
Порано пуштав FоxLife, и без разлика која серија е во моментот, сите ги гледавuser posted image user posted image user posted image А некако ич не сум по реални шоуа, тоа ретко, некои само.
Сега одмна немам гледано некоја серија, само петко го гледаме, цртани филмови или песничкиuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
19.11.2011 22:01:49   
mila mama
Одамна ништо не сум гледала од горенаведеното, сега го гледам “Стаклен дом“ на youtube user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
19.11.2011 22:51:16   
kikicka
секоја вечер по две епизоди од очајни и 3 од рејмонд си ги симнавме 7 и 8 сезона и си гледаме.а од реално шоу го гледам the kardashians луда фамилија интересни се na E!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
20.11.2011 18:16:11   
AnnaMolly RR
На телевизија моментално гледам само Љубов и казна, и тоа со мм во друштво user posted image
Зависник сум од Grey's anatomy. Ги гледам на Фокс лајф, ама и на интернет ги следам најновите епизоди, што кај нас ќе стигнат по сто години.
Обожавам документарци од областа на медицината.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
20.11.2011 18:20:04   
anedespo
Koga imam vreme, se po red na foks lajf

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
20.11.2011 18:50:34   
Maca25
во последно време ништо не гледам. ем нема добри програми на телекабел, а на компјутер не можам да гледам.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.12.2011 11:24:23   
majka 79
dali nekoj ja gleda serijata "gossip girl" ? izgleda e dobra serija , no neznam na koj kanal se prikazuva?

_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.12.2011 12:06:57   
temjana
Dead like me, Modern family, 30 rock, Dexter, Breaking bad, South park, Six feet under, Futurama, Scrubs, House, How i met your mother, Family guy, Lie to me .... Уф имам уште еден тон омилени гооолем зависник сум од тв серииuser posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.12.2011 18:13:07   
Pepelaska *
Моментално си гледам тоест ѕиркам Љубов и казна , ме опушта некако , убав ми е глумецот и понекогаш некои смешни на фокслајв

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.12.2011 19:09:46   
Viktori
fox crime. Сега како што сум на одмор од 7 сабајле до 3 навечер сите серии, сосе репризите user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
14.12.2011 21:40:36   
Bogdancanka
i jas stalno gledam serii na fox crime no sega ne ja ispustam i serijata ljubov i kazna

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
15.12.2011 9:12:30   
Bububebe
Fox Crime,fox life

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
15.12.2011 10:46:56   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Моментално си гледам тоест ѕиркам Љубов и казна , ме опушта некако , убав ми е глумецот и понекогаш некои смешни на фокслајв
user posted image user posted image user posted image  Nekoj konecno da pise realno deka gleda i od ovie turkish seriive...I jas go gledam Ljubov i kazna user posted image  Zarazno e user posted image  A mnogu go sakam i voved vo anatomija

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?