|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  72 73 [74] 75 76   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
5.2.2014 9:31:22   
princessa
neka ti e so lesno tnade, kako i da e uste malku ke se vidis so bebcetouser posted image user posted image

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 1826
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
5.2.2014 12:34:39   
Мамичка85
So lesno neka ti e Nade ajde cekame ubavi vesti ti se blizi najubaviot den user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1827
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
7.2.2014 20:22:48   
tnade
pred malku se vrativme od kontrola ako do sreda ne swe porodam ...vo sreda vo bolnica znaci kade i da e do petok stiga bebus
izgleda ke mora pak so provokacija

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1828
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
7.2.2014 20:58:25   
Melanija RR
tnade има време до среда па може ќе реши да излезе и полесно мама да помине user posted image
Штом ти и бебуш сте добри се ќе помине ок

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 1829
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
8.2.2014 7:52:31   
LARA83
со лесно нека е само, дали среда или петок за кратко ќе си се гушкате со user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1830
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
9.2.2014 9:47:39   
tnade
mamicki 90 % ke se poragam so provokacija isto kako minatiot pat, arno ama togas se izmaltertiravk, e sega iskreno ne bi...dali nekoja od vas znae kade da nadam gel prostin tuka niz sk ili mk....za kosovo znam

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1831
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
12.2.2014 16:11:40   
biba983
Мешиња ај ве молам за хелпuser posted image веќе сум во 30гн некни на 6 ти бев на лекар се си беше супер за неделата , е сега од вчера цел стомак ми е малку чуден, како ете после вежбање ко да болат мускулите или ко да сум преладена. Нешто слично осетив и у второто тромесечје, бев тогаш на лекар се беше ок. Некоја од вас да не го почуствувала истото? Прва бременост ми е затоа незнам што е нормално а што не.

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 1832
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
16.2.2014 9:44:48   
vezilka RR
Еве ме влегов у финале, задњи дел од стазата. Утре сум на трансфузиологија, зздутре на скриен шеќер. Сега за сега е ок, само кичма многу ме.боли.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот biba983)
Непосредна врска до пораките: 1833
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
16.2.2014 11:18:59   
Melanija RR
vezilka RR последниот круг ама има уште доста.Останаа тие досадни испитувањаuser posted image се ќе биде ок.
Како се чуствуваш?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1834
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
20.2.2014 9:40:58   
vezilka RR
Ете добру сум да речеме, денес настината. Вчера и денес не можам да се составам од нервоза заради нашиов здравствен систем. Втор пат во бременоста ми се случува двајца доктори за некоја ситуација да ми кажат скроз различни мислења, и да треба јас да одлучам што да правам. Првиорт пат беше за амниоцинтезата. Сега за Клексан инекциите. Мислам да знаев јас како треба, ќе бев доктор, нели. Многу сум лута и разочарана!! user posted image

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1835
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
20.2.2014 14:16:31   
Melanija RR
Ех и тоа обично е се на крај на бременост па така со стомакот да се маткаш по лекари па и да настинеш.
Наместо да се спремаш за user posted image изиграваш доктор ,познато ми е ама ако не си земеш во свои раце ништо.
Се надевам со консултација ќе се реши ситуацијата со дали треба или нетреба Клексан

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1836
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
24.2.2014 14:53:17   
LARA83
аиии мамичкиии последниве недели биле полоши од што си планирав user posted image буцле мава ли мава на сите страни не престанува нормално ли е волку да мрда со ноџињата директно во желудник и дијафрагма мислам ќе пукне стомаков од некоја страна, тврд е како камен, и поготово кога седам значи ептен лошо де прслук ме стега де бебуш лупа се на исто место мачно некако............ за неспиењето навечер да незборам и тоа си е посебна прича ......... уффф многу почнав да се жалам се надевам ќе помине се во брзо време

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1837
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
24.2.2014 15:09:12   
Melanija RR
LARA83 во девети си,така? Мрдањето значи галење user posted image после така ќе те гали појако во живо па ќе ти фали ова user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LARA83)
Непосредна врска до пораките: 1838
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
24.2.2014 15:22:43   
LARA83
35+3 денес незнам дали е крај на 8ми или 9ти али некако нагло ми се смени ситуацијата затоа така тешко ми доаѓа......... ништо чим викаш ова е галкање да си поуживам уште малце user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1839
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
24.2.2014 15:23:32   
princessa
toa e sosema normalno i dobro e sto mrdauser posted image . Nekade pred poragaj se smiruvaat i se spremat za izleguvanjeuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: LARA83

аиии мамичкиии последниве недели биле полоши од што си планирав user posted image буцле мава ли мава на сите страни не престанува нормално ли е волку да мрда со ноџињата директно во желудник и дијафрагма мислам ќе пукне стомаков од некоја страна, тврд е како камен, и поготово кога седам значи ептен лошо де прслук ме стега де бебуш лупа се на исто место мачно некако............ за неспиењето навечер да незборам и тоа си е посебна прича ......... уффф многу почнав да се жалам се надевам ќе помине се во брзо време


(Одговор на членот LARA83)
Непосредна врска до пораките: 1840
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
11.3.2014 15:23:51   
M*O*N*A
Zdravo zenski, eve me i mene, vo 32 nedela sum momentalno. Od deneska sum doma, me prati doktorkata na boleduvanje bidejki imam bolki vo dolniot del na stomakot i vo kicmata, pa treba da miruvam i i da lezam. Neznam dali nekoja od vas imala vakvo iskustvo, davajte sovet zasto pocnuva da me faka strav da ne stigne bebuska porano odosto treba. Do pred 1 nedela si odev na rabota se bese najnormalno, a sega ne mozam da izodam ni 10 metri bez da pocne da me boli stomakot i da osekam pritisok kako da ke mi ispadne bebeto:( Na poslednata krvna slika mi izlegoa malku pokaceni leukociti i CRP, pravev i brisevi i urinokultura ama se toa izleze negativno pa sum malku vo zbunka. Lekarkata mi prepisa Pancef da pijam 10 dena, se grizam i so tie da ne mu nastetam nesto na bebus user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1841
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
11.3.2014 16:10:47   
Melanija RR
M*O*N*A нема да ти даде нешто што ќе наштети на бебето ,а штом се е во ред треба мирување.Ако се е во ред на ехо и не си отворена нема грижа, само треба мируваш до 37 недела и се ќе биде окuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот M*O*N*A)
Непосредна врска до пораките: 1842
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
11.3.2014 19:20:51   
cacisk
И јас да се пријавам дека влегов во третото тромесечје user posted image Само со лесно нека е за сите.
Меланија може да ја постираш уште еднаш страната со детали и значењето на мерките од УЗ прегледите? Не можам никаде да го најдам тој пост

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1843
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
11.3.2014 22:31:20   
Melanija RR
cacisk во Детали од УЗВ преглед =ТУКА во последниот пост

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 13.3.2014 11:17:32 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 1844
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
13.3.2014 9:38:33   
bebence19
eve sum jas se prefrlam vo ovaa tema 27 nedela pocnuva da me faka panika od poslednite meseci, sakam da ve prasam mojata ne me kloca postojano na primer malku od sabajle porucek koga se vratam od rabota i navecer, kolku e normalno da kloca vo tekot na denot, ima li pravilo, mozeli nekoj pat samo ednas da klocne ili da ne ni klocne??????



< Поракaта ја уредил bebence19 -- 13.3.2014 9:45:22 >


_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1845
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
13.3.2014 13:37:14   
Melanija RR
Тоа клоца ама не секогаш го чуствуваш зошто и се движиш заседни и залегни тогаш се чуствува,па затоа и навечер го чуствуваш најмногуuser posted image
Најударно е од 8 месец гога ќе ти го мрда стомакок во сите насоки user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1846
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
15.3.2014 11:15:52   
LARA83
мамички како сте и до кај сте? user posted image јас сум еве при крај ама крајот никако не се гледа 38+1 денес а на последна контрола ни кажа др дека бебчо абер нема за искачање user posted image останува да си чекаме и во меѓувреме многууууу да пешачиме , па така секој ден по саат време си пешачиме, по дома сме скоро средени пак има ситници кои фалат али не толку итни .....

имате ли некакви симптоми? јас осеќам од време на време бодежи во долниот дел од стомакот , насабајле прстите ми се отечени и ептеееннн тешка се осеќам...... принцеската е ептен активна мрда ли мрда со ноџињата user posted image

се почесто читам дека првите после термин се раѓаат и тоа најчесто со провокација така да мислам и кај мене ќе биде иста ситуација незнам зашто така си предосеќам али останува да си чекаме и да видиме

поздрав user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1847
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
15.3.2014 12:28:37   
Melanija RR
LARA83 ти веќе си во делот Последните недели, или денови пред пораѓај=ТУКА user posted image а за болки не се баш породил но во темава Породилни болки=ТУКА можеш нешто да најдеш
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LARA83)
Непосредна врска до пораките: 1848
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
27.3.2014 23:43:07   
petra27
Eve me i mene vo ova posledno tromesecije...bebuski besneat vo stomaceto,dzumbus pravat...na 2ri april sme na kontrola....inace sega za sega sum super...nemam nekoi poteskotii,osven sto poveke tezi stomakot bidejki se dve :))pozz srckiiii

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1849
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
28.3.2014 11:55:51   
Melanija RR
petra27 како лета времево си викам кога дојде во последно тромесечје user posted image знаеш сега повеќе и дупло ќе тежи мешетоuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 1850
Страница:   <<   < Претходна страница  72 73 [74] 75 76   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  72 73 [74] 75 76   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Ime za naset_o bebce
Natuska85

Koe od ovie vi e najubavo masko ime?

Marko (32%)

Matej (38%)

David (30%)


Број на сите гласови: 105

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!