|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
2.12.2009 11:52:02   
mami
Во нашата соба немам завеса, а на другите прозорци има, свекрвата си стави, а јас не се мешам.


и кај нас исто..јас во тие две соби каде што седиме ги извадив завесите, не ми се допаѓаа, а во другите има секаде..ама тие нит ги перам нит ги пеглам..

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
2.12.2009 11:55:32   
Iva
Ние имаме завеси дома.  Но ми се допаѓаат и венецијанерот. Мислам дека во зависност од стилот во кој е уреден домот така зависи и тоа дали поубаво ќе одговараат завеси или венецијанер. Јас сум и за едните и за другите.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
2.12.2009 12:57:12   
Mihaela
Ние во дневната имаме преубави три прозори кои се ниски и многу големи,со полици да си ставиш некои украси ,јас не ставив ништо на нив баш поради тоа,а од надвор имаме ролетни за во лето.а во спалната едниот ѕид ми е во стаклени врати цел,па таму си ставивме сребрени венецијан зашто сакаме да спиеме во темно,а дење ги креваме зашто погледот ни е во зеленило па сакаме да уживаме.А инаку во друга ситуација би ставила и завеси,мислам ако не ми се такви прозорите,ама од новите завеси кои не се гужваатuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
7.10.2010 10:16:56   
Viktori
јас не би ставила ни тоа ни тоа... само онакви дебели завеси за да не бега топлината во зима. Ама мм мисли дека некој ќе не гледа user posted image user posted image user posted image user posted image
Па имам дебели завеси  во собата на децата, а на останатите прозорци класика завеси, што кај и да е планирам да го заменам исто така со дебели...


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
7.10.2010 12:08:50   
amelbebe
3 godini si bev samo na venecijan roletni i toa srebreni,posle toa mi se zdosadi za da smenam si kupiv zavesa  od tie guzvanite za da nemoram da ja peglam

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
7.10.2010 12:43:10   
Martins mom
И јас не ставив завеси, имам венецијанки. Ослободена сум од перење и пеглање пердињаuser posted image Добро во спалната имам завеса и со неа се мачам исто како да имам во цела куќаuser posted image Многу е тенка и нежна.
Просторот без завеси ми изгледа поголем, ама поладен. Пердето некако ми дава топлина во домот. Со венецијанките пак просторот ми изгледа полуксузен.



_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
7.10.2010 12:49:56   
Martins mom
А да, венецијанките ми се меѓу стаклата на прозорците и се поштедени од прашина и ги бришам само при генералкаuser posted image
Е тоа налага пак често бришење на прозори...


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
7.10.2010 12:53:38   
lukas
Просторот без завеси ми изгледа поголем, ама поладен. Пердето некако ми дава топлина во домот. Со венецијанките пак просторот ми изгледа полуксузен.


isto,toa na mm mi mu velev ic ne gi sakam venecijankite doma se cuvstvuvam kako vo ordinacija,a koga ke stavam perdinja vistina kako potopol domot mi e,cudna rabota sto pravi edno perde,sega koga ke ja pravam novata spalna ke si go ostavam perdeto niz cela soba ubavina,kaj mene znaci vo site sobi imam venecijanki ama nekogas si tsavam i perdinja zaradi osvezvanje...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
7.10.2010 20:51:47   
mama26
domot izgleda posreden ili posirok ako e bez zavesi...venecijan se teski za odrzavanje...zavesi sakam ama platnenite..a ne tenkite..takvi ke si kupam koga ke se sredam..so golemi alki na niv user posted image i svetla boja  zavesite...

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
7.10.2010 22:19:34   
Тања РР
Дајте некоја слика од тие дебели завеси што ги спомнувате, не можам да ги замислам. Зар не ја блокираат светлината?
Јас имам завеси секаде, сите се бели најобични со чести крупни набори самово спалната е црвена со ситен набор. Сега сакам да ги менувам, да ставам панелни ама не сум сигурна дали ќе ми се вклопат во просторот.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
7.10.2010 22:32:54   
mama26
user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
8.10.2010 23:11:29   
Annet
Ние со мм си наместивме вариолајт ролетни,мн убавки и се вклопија во просторот.Лесно се одржуваат и 5ка ми е-уживанцијаuser posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
16.10.2010 23:05:34   
petra27
Doma imame venecijan  roletni iako jas sakav zavesi....no taka resivme so mm...i ne zgresivme

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
17.4.2011 9:27:51   
Snowhite RR
И јас повеќе сум за завеси, потопло ми делува и поубаво, а ролетните се во мода моментално, само не знам до кога, а завеса си е завеса, јас сега имам најобични завеси бели, убави се, ама ги купив поефтини за во станот, затоа што не е наш и не знам дали ќе ми одговараат кога ќе се вселиме во спратот наш, затоа тогаш ќе си купам поубави и обавезно драпери сакам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
17.4.2011 13:25:02   
Maca25
Ич не сакам завеси. Ние имаме ролетни, внатрешни ( бамбусни тенки ) и надворешни. Може фаќаат прашина ама ништо страшно не е. Кога бришам прашина ги бришам и нив. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
17.4.2011 13:30:42   
Pepelaska *
Овде во собава кај што живееме моментално имам стара бела завеса од оние како порано на свекрва ми е , не е толку лоша ама мене не ми се свиѓаат овие долгиве некако како место да зафаќаат и да го затемнуваат просторот  а и прашина многу збираат, здравје кога ќе си се селиме во куќата во големата соба ќе ставам и венецијанки и завеси едни како сечени многу ми се свиѓаат не можам да најдам слика

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
17.4.2011 13:36:20   
denim
Jas imam debeli dugacki zavesi vo cel stan, ma-da mi se dopadjaat i roletni od bambus.

_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
17.4.2011 22:00:55   
humana
Ние во дневната прво ставивме венецијан.ама некако ми изгледаше празно и си купив и завеси,венецијанот за да нема сонце кога не сакаме а завесите за естетика,а во спалната ролетни,да не помине ниеден зрак па да ме разбуди од спиењеuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил humana -- 17.4.2011 22:01:29 >

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
17.4.2011 22:06:42   
mamicki
Zavesi, ama peri-nosi, od tie sto ne se peglaat, guzvanite, oti jas gi peram sekoj mesec, nekako mi e prazno bez zavesi, a koga gi ima, inkubator za prasina se, i taka, i to...

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
17.4.2011 22:27:23   
Natuska85
Во дневната соба имаме само венецијанери ,мм сака и завеси да ставиме баш ради тоа потопол ќе бил домот ама јас не.Во спаланата соба имаме каскадер black out кој не пропушта воопшто светлина и супер ни е

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
29.6.2011 20:19:41   
Maca25
Да не знаете отприлика колку се венецијанките? Како идат по квадрат? 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
29.6.2011 20:26:25   
Nadezna
Maca, nie zemavme 11evra kvadrat, da ti dadam broj od deckoto, prijatel mi e?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
29.6.2011 20:29:08   
Natuska85
Мацо околу 13-14 евра од квадрат,кај мене ги виде на трите прозори у дневна фатија околу 100 евра од доместик ги земавме ,нашите се тенки,инаку има тенки и подебели,тенките се поскапи малку


< Поракaта ја уредил Natuska85 -- 29.6.2011 20:33:11 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
29.6.2011 20:30:58   
Nadezna
Kaj prijatelov moj se od 11 do 15 evra. prezadovolna sum. Pisi za broj

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
29.6.2011 20:41:42   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Мацо околу 13-14 евра од квадрат,кај мене ги виде на трите прозори у дневна фатија околу 100 евра од доместик ги земавме ,нашите се тенки,инаку има тенки и подебели,тенките се поскапи малку



ЗНам дека тенките се поскапи, ама на моите им се за во новата пекара што ја направија и мислам дека подобро ќе им биде да стават подебели, ем полесно ќе се чистат, ем нема да бидат многу скапи.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?