|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Теписи-модели, материјали, одржување.....
31.3.2010 14:49:59   
profesorica
дали и какви имате по дома?
колку се квалитетни, практични за одржување?

каде има најголем избор?

итн итн : ))

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
31.3.2010 14:51:20   
profesorica

user posted image


user posted image

Да не има некој вакви теписи по дома, да каже какви се за одржување? user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
31.3.2010 15:02:43   
caci20
Jas imam od tipot jambolija tepih. Super se za odrzuvanje i ne se gleda se sto ke padne user posted image . Za odrzuvanje gi nosime na perenje na hemisko. Se spasiv. Imavme obicni prethodno i se se poznavase na niv, sekoja bela tocka, konce. Mali se zatoa sto sakam poveke da se gleda parket.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
31.3.2010 16:02:32   
profesorica
ние дома имаме онакви големи шарени низ цела соба- е сега целата куќа ни беше поклонета за живот од страна на свекрва ми и свекор ми па и не се жалам.секако дека кога ќе имаме нешто свое би ги сменила со помали теписи, бидејќи сакам да се гледа паркет.

сакам вакви како на сликите што ги приложив само ме интересираше како се одржуваат.

ние нашите ги переме еднаш годишно, секоја недела поминувам со правосмукалка а кога ќе се истури некоја течност, го чистам со вениш


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
31.3.2010 16:14:36   
Leonida
Ние имаме теписи кои сакам да ги фрлам од прозорuser posted image Еднаш годишно ги носиме на перење, а еднаш неделно дома со  кирби ги чистиме. Големи се и не се по мој вкус, но кога ке си живееме сами со мм сакам мали како што ги има на сликите од професорица.
п.с. исто сакам повеќе паркет да се гледа

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
31.3.2010 18:04:07   
penelopa
Како ми ја погодивте темава...баш сум на мисли да купиме нови теписи за дневна. Еве вакво нешто сакам
user posted image
user posted image
Ми треба нешто црно бело...сигурно ќе најдемеuser posted image

Инаку за одржување  само хемиско, ништо другоuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
31.3.2010 22:45:55   
Cacko
jas imam profesorice od tie tepisi,i bas od zelenite imam vo spalna kako stazi,a okrugli vo hodnikuser posted image vo rabotniot del se kremavi,a tepihot mi e ist takov samo vo krem kafena varijanta.ko so rece caci,ne se poznavaat padnati gluposti,si gi usisavam,a ednas godisno na perenje gi davam.e za u trpezarija si kupiv od tie edni koncani so gi vikaat edni belgiski od fantazy posto se ostanuva na povrsina i polesno e za cistenje

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
1.4.2010 8:34:21   
profesorica
ауууу пенелопа што убави сееее....благодарамuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
1.4.2010 14:55:30   
ripce
ние теписи имаме само во дневната, пошто поголем простор, а и дека син ми лазеше цела зима, ладно, моравме да постелиме, инаку летото немавме теписи само паркет... во другите соби немаме теписи, многу ни е убав паркетот, не сакам да го кријам... а во ходникот плочки, исто немаме теписи...



_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
19.5.2010 14:59:07   
evvita
Ja citav temava za tepisite.Moite bas mi se novi i nema ni godina otkako gi kupiv.No mi se sluci nezgoda.Isturiv user posted image neskafe na noviot tepih i ne mozam da go iscistam.Probav so sjaj,so Venis no nisto.Ve molam za sovet kako da go iscistam noviot tepih

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
19.5.2010 15:07:26   
Палешка РР
Јас вака чистам: на местото турам само чиста вода и ставам бела крпа, кога ќе се извалка таа, ставам нова, па нова, па нова...и така додека обледи бојата. Потоа чистам со сјај.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот evvita)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
19.5.2010 15:19:06   
niki
Палешка ова практикуваш и на стари флеки или само на свежи, и од секаков вид флеки или само од кафе?




_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
19.5.2010 16:10:32   
Тања РР
Моите се на Merinos црно-бели со мали примеси на бордо кругови. Кога ги видов се заљубив во нив, ама за кратко. Полош избор не сум можела да направам. Не знам што е полошо црното или белото. Белото се исфлека цело, на црното едно влакно да падне се познава. Ако не пресмукам еден ден исто е како да не сум смукала цела недела. Ми иде да ги фрлам ама други не ми одговараат на мебелотuser posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
19.5.2010 17:38:34   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Палешка ова практикуваш и на стари флеки или само на свежи, и од секаков вид флеки или само од кафе?





Само на нови флеки, за жал,а практикувам на секаков вид, но најуспешно е на флека од кафе user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
23.5.2010 19:01:58   
evvita
Vi blagodaram na odgovorot.Za zal mojata fleka e veke stara i ne znam navistina ne znam kako da ja iscistam.Najubavo izgleda ke bide da go isperam tepihot i kraj.A ako i so perenje ne se iscisti ????user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
23.5.2010 19:19:09   
niki
Незнам каков тепих имаш, но мислам дека перење би го решило проблемот. Досега уште не ми останала флека од кафе на моите теписи, откако ќе ги изнесам на тераса и убаво ќе ги истругам со четка и прашок и потоа плакнење со црево.user posted image



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот evvita)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
23.5.2010 19:30:27   
melody
Bas toa zborevme so maz mi pred nekoj den koga nekogas konecno ke se skrasime vo nasiot stan neli ,a da ne ziveeme letecki po hoteli i slicno da ne kupuvame tepisi ni pod razno.Mnogu mi se nekogas ubavi kakvi dezeni ima i materijali ,no koga ke pomislam na seta skriena prasina, na ribanje ednas do dva pati mesecno,pa se isturilo nesto i napravilo fleka kazuvam edno golemo NE.Mnogu mi e poubavo samo parket ili laminat ,a da nezboram so koja lesnotija se cisti pomini so pravosmukalka i ednas nedelno do dva pati so dzoger i stanot ti sveti.user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
28.5.2010 21:17:27   
kikaa75
ИЗВОРНА ПОРАКА: evvita

Ja citav temava za tepisite.Moite bas mi se novi i nema ni godina otkako gi kupiv.No mi se sluci nezgoda.Isturiv user posted image neskafe na noviot tepih i ne mozam da go iscistam.Probav so sjaj,so Venis no nisto.Ve molam za sovet kako da go iscistam noviot tepih



Ne znam kakvi tepisi imas eve da kazam jas kako se oslobodiv od edna stara fleka

mojte se na merinos i so krem boja ( svetli )

So pazta za zabi bela i malku voda ke tries na flekata posle toa so vlazna krpa zaciti

samo ne znam dokolku ti se tepisite so temna boja kako ke e!!!!

pozzzzz

(Одговор на членот evvita)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
31.1.2011 0:37:42   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica


user posted image


user posted image

Да не има некој вакви теписи по дома, да каже какви се за одржување? user posted image

zosto ne mi otvara slika

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
31.1.2011 19:08:35   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikaa75

ИЗВОРНА ПОРАКА: evvita

Ja citav temava za tepisite.Moite bas mi se novi i nema ni godina otkako gi kupiv.No mi se sluci nezgoda.Isturiv user posted image neskafe na noviot tepih i ne mozam da go iscistam.Probav so sjaj,so Venis no nisto.Ve molam za sovet kako da go iscistam noviot tepih



Ne znam kakvi tepisi imas eve da kazam jas kako se oslobodiv od edna stara fleka

mojte se na merinos i so krem boja ( svetli )

So pazta za zabi bela i malku voda ke tries na flekata posle toa so vlazna krpa zaciti

samo ne znam dokolku ti se tepisite so temna boja kako ke e!!!!

pozzzzz



Баш ќе пробам вака и јас имам крем боја теписи исфлекани со кафе која не излезе ниту кога ги исперив


< Поракaта ја уредил Snowhite -- 17.4.2011 8:56:29 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kikaa75)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
11.3.2013 18:22:36   
Lacrymosa
Никогаш, ама баш никогаш не купувајте црн тепих. Да помислиш да поминеш покрај него веќе изгледа како да си ја истресол кесата од правосмукалката на него

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
19.3.2013 4:18:11   
bucko mal
Se inspirirav od temata za pusenje po doma, aj da vi kazam za tepisonite nas.
Pred da se porodam gi smenivme tepisonite,arno ama neli mekici treba da se pravat,ke ni se isprljaatuser posted image i mm ni stram ni perde si napisa na eden list cevlite da se soblekuvaat,mene mnogu mi bese stram on gajle nema mi vika vo nasa kuka nie ke kazeme pravila pa koj mene me pocituva ke gi pocituva i moite pravilauser posted image fala bogu so nebev tuka na mekicite kojznae do kaj bilo so cevliuser posted image
Sega site si znaat i se soblekuvaat pa nema nekoj rekacii,navistina pocituvaat ona so ke se kaze vo svojata kuka,i nakraj-kraevi i mene nekoi raboti mi se cudni koga ke odam kaj niv ama sekako deka gi pocituvamuser posted image

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
30.6.2013 22:30:42   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lacrymosa

Никогаш, ама баш никогаш не купувајте црн тепих. Да помислиш да поминеш покрај него веќе изгледа како да си ја истресол кесата од правосмукалката на него



Ниту црвен!!!! Готово е, му раскинувам љубов. Просто неподносливо е. После одмори го мењам за оние бушавите што ништо не се гледа што паднало, да одморам душа.

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
1.7.2013 6:16:41   
bucko mal
Jas neshto vo film sum vlezena so ovaa crvenava boja I sakam da zemam crveni ama od tie bushaviteuser posted image
Inaku nashite novi tepisoni gi obelezavme jas so sok od brusnica,mm so kafe.malku se iscistija no fleki ostanaa teshko deka ke se iscistatuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
1.7.2013 8:24:33   
rina13
Јас имам од тие бушавите и со правосмукалка не се чистат.Морате да ги тресете а кога ги тресете богами и крокодили ќе испаднатuser posted image без разлика што претходно сте ги поминале со правосмукалката.Влакната се чистст посебно со рибачка четка.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?