|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 9:58:02   
AnnaMolly RR
toa i jas vikam, mazot ako ne se buni nemas gajle. mene dejan duri mi vika koga da te nosam kaj tvoite da odmoram i jas malku? :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 10:02:19   
Џесика
Хахаха, на мм му е празник кога одиме на гости кај мајка ми или кај сестра ми... раат си гледал филмови во кино-амбиент... ама како еднаш МЕНЕ не ме ослободат, па да одат они двајца на гости некаде, да се изначитам книга како што си сакам user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 10:05:29   
Snowhite RR
Среќен роденден на Софија, првата година брзо ти помина, а вторава уште побрзо ќе помине. Јас еве уште 3 месеци ќе треба да се спремам за вториот роденден, а како вчера да се спремав за првиот, како лета времето значи

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 10:47:13   
arh_diz
Sreken rodenden Sofija golema da rastes.
Denes tmurno i vrnezlivo samo za spienje

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 11:18:55   
kikicka
Dobro utro i od mene Neka e Sreken rodendenot na sofija! i nie nesto eve 3 dena po red mi stanuva vo 5 ama jas ja uspivam pak pa terame do 9 ipol ,nemozam da se svestam mng rano e 5 saat uste ne e razdeneto.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 11:19:34   
Natuska85
Женски еве и од мене добро утроuser posted image .Со user posted image станавме го испративме тато на работа и кога сме се успале на спална,еве до пред малкуuser posted image .Сега му пуштив Рио да погледа малкуuser posted image ,јас малку на нет,да се затопли уште малку па одиме во парк. Еее како сакам и јас секој викенд да одам ај моите,ама неможам.Мајка ми беше тука една недела раат си видов,сега средина на ноември па ќе не однесе мм со user posted image ќе си поседиме 10тина дена,едвај чекамuser posted image .Еве ќе ви ставам по едно кафенце за тие што уште не пиеле

user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 11:54:04   
mila mama
Добро утро и од мене женски! Натушка фала за кафенцето, точно на време го сервира, еве сеа и у живо си направив. Ние вчера се враќавме дома накај мажулето, после подолг престој во Мк и си легнавме кај 2ч, ама Е. кај 10ч веќе расонета и свежа се разбуди, спремна за играње user posted image Еве ја сега на земја игра bowling user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 12:01:59   
AnnaMolly RR
nie samo sto se vrativme od sisanje. kosata na filip so svetlosna brzina mu raste, vtor pat se sisame vo rok od 3 meseci. sega mi e kako malo mazence :-) se izbanjavme i spremame mlekce za spienje.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 13:00:29   
Maca25
Јас еве си направив кафе. Си завршив работа за денес, ама мора да се седи до 4 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 13:22:21   
miana
Auu jas edvaj cekam da dojde 16 ipol user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 21:47:54   
nadica
каде сте женииииииии
никој ли нема или сите гледате серии?
јас еве се вратив од работа па се  гушкам со надица гледајќи цртан и читнувајќи ве вас

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 22:39:38   
Bogdancanka
dobra vecer zenski kako ste mi?jas katastrofa nemozam na kraj da izlezam so ovie virusi,aman veke sakam letoooooo
denovive poludev,aj sto sum cela zatnata kaslam i kivam na 5 min tuku i herpesi eden ke pomine drug izleguva me izludivaatuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 23:01:35   
Felly RR
Надица, мора да се гледаuser posted image
Џанан последна епизода, Лисјата претпоследна - не смее да се пропуштиuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 23:15:13   
Џесика
Еј, остај со серииве, свекрва ми и мајка ми коа ќе почнат, Џанан, Лале, Малечката невеста... јас само лисјата ги гледам и искрено едвај чекам да завршат да се ослободам од обврската, и ветувам нема веќе серии да гледам user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 23:24:49   
Тања РР
Jас од серии гледам само „Браќа и сестри“, лисјата престанав да ги гледам точно пред една година кога почнав да работам втора смена.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 9:47:13   
Viktori
Добро утро!

Не ми се верува имам цела недела "есенски" одмор user posted image
Ако сака некој нека стави кафенце да се напиеме, мене хромов ми е смотан. Ни слика салам ни смајли ни бутур

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 9:52:06   
Viktori
user posted image

Повелете кафенце, можело и на хром user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 10:01:18   
AnnaMolly RR
jas ke se napijam kafence, ne stignav uste so filip da stavam kafe, mi luduva niz doma. mene mi zavrsi esenskiot (prinuden) odmor, od ponedelnik pak na rabota. denes do 9 spievme so filip. ova se slucuva ednas vo 5-6 meseci :-)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 10:03:03   
kikicka
Fala za kafenceto mng ubavo user posted image ,jas od grlo bolno preminav na rastecen nos,me ceshaa i nosot i ocite cat pat sega ke si odam na alergo test ne biva ova mng me nervira.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 10:10:23   
amelbebe
dobro utro,kako ste devojcinja da ve pozdravam dodeka si go pijam kafeto i da ve citnam nabrzina za da bidam vo tek so se sto se slucuvalouser posted image dodeka me nemase.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 10:23:52   
Палешка РР
Генерацијооооо од кога те нема, се изгуби user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Раскажувај каде беше и како е внучето. user posted image

Се надевам дека ќе се видиме на саен на жена user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 11:03:32   
AnnaMolly RR
komsike, pa kaj si ti, se izgubi! Kako e vnuceto? Ajde ako imas vreme da se vidime na saemot na zenata.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 12:01:39   
Maca25
 Кога е саемот? Ќе организираме нешто за саемот? Некоја дружба?
Јас се наспав, си легнав во 21.30 и си стамав в0 08.30.. веќе второ кафе пијам од сабајле.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 12:08:54   
Felly RR
Јас едно се напив, доста ми е толку. Затоа еве нешто благо ќе почестам за со кафето. Повелете!
user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 12:14:39   
arh_diz
I jas se naspav ubavo.user posted image pak zaspauser posted image
Fala za kafeto i slatkite edvaj cekam vo zivo da pieme kafe


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?