|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 21:20:53   
AnnaMolly RR
Хани, честитки! Еве јас ќе почастам во твое име.

Мене многу ми се пие вотка, лиги ми течат сликава само што ја видов.
А за трудните по едно сокче и колаче.




user posted image

user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 21:21:51   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

ааа мама 26 ти не заброави! сега ти дојде мажето и другарките веќе не ди дружиш!!! user posted image user posted image user posted image
Јас сега си дојдов дома, Нина ме полуде па ја изнесов да ја прошетам, у спат кафе со другарка во чаршија, и дома си донесов смрзнато и заспано дете.
Ептен ладно а?!?




Срам да ти е, во комшии си ми била, а не дојде на кафе!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Што ни беше муабетот?
15.10.2011 22:18:14   
elenak
user posted image

Еве ја мојата вечераuser posted image  Ако е некој гладен да ја поделиме...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Што ни беше муабетот?
16.10.2011 12:38:23   
Pepelaska *
како сте денес женски , тажен ден, како вчера да беше кога идејќи од факс дознав за Тошеuser posted image ,колку жално непреболно. Плус денес дознав дека единствена и најсилна врска што ја имав за помош за вработување не може да ми помогне,немало место , премногу кадар имало, немало шанси, уф многу се разочарав,сега ми се сруши се џабе и учење и пари давање user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Што ни беше муабетот?
16.10.2011 13:20:45   
Natuska85
Пепелашка не се секирај сигурно кога догаш ќе ти дојде среќата и тебе,седи си уживај со user posted image додека можеш.Јас пак незнам дали да се радувам или......Пред некој ден бев на разговор кај адвокатката и ми понуди многууу повисока плата од таа што ја зимав ако се вратам кога ќе ми заврши породилното.А не планирав сакав барем до година и пол на user posted image да си седам со него.И зборевме со мм,пари нормално требаат,а не се малку, и ќе се вратам.Мајка ми ќе дојде од после нова година ќе го чува user posted image до негде април,мај додека затопли и таман годинка ќе направи и после во градинкаuser posted image .Од една страна сум многу среќна дека ќе се вратам на работа пошто многу си ја сакам работата,ме исполнива максимално,од друга страна како ќе биде со user posted image .........Ама мислам дека нема да имаме проблем,еве мајка ми е цела недела тука и супер си терат двајцата..... Сега имам уште цели 2,5 месеци да се гушкам целодневно со него,а колку само брзо ќе поминатuser posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Што ни беше муабетот?
16.10.2011 15:48:16   
Snowhite RR
Натушка не се секирај, бебето брзо ќе се навикне, тебе ќе ти биде на почеток тешко, ама и ти ќе се навикнеш, секое чудо за три дена. Тешко е, не дека не е, цело време ќе ти се вртат некои прашања низ главата, како ќе биде што
ќе биде, ама на крај се ќе испадне како што треба и на пролет да го запишеш во градинка, затоа што така ќе биде подобро и за него и за вас и за сите

Пепелашка не се нервирај, ќе најдеш работа, ќе имаш друга прилика, млада си, ништо во животот не е за џабе. Се се' случува со причина. Оваа реченица ми беше мото долго време и да знаеш дека навистина е така. Можеби не си ја добила таа работа, за да добиеш подобра


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Што ни беше муабетот?
16.10.2011 17:01:29   
AnnaMolly RR
Натушка, јас се вратив на работа по 3 дена неделно со пола работно време кога Филип имаше неполни 6 месеци! Ама морав, пари никогаш не се доволно. Ќе се навикне Кико. Јас памтам дека Snowhite ми рече: Не се секирај, Филип побрзо од тебе ќе се навикне и со тоа си се тешев. А навистина така излезе. Бабите на смени го чуваа, тој си беше мирен, си јадеше, си пиеше млеко, си играл...


Пепелашка, ќе се најде и нова работа, се надевам подобра од оваа што ти ја нуделе. Не е џабе ништо што се инвестира во образование, ќе си најдеш убава работа.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Што ни беше муабетот?
17.10.2011 17:48:36   
kikicka
Е такаостанав јас без канта за ѓубре. МАЖ МИ 5 пати му реков дане го заборави ѓубрето за на крај цело кесе со се канта го собрал....лелее а јас се туфкам во кујна семислам што ми е чудно оно КАНТАА НЕМАМ!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image сега кога ке си дојде сигурно појманема штонаправил

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Што ни беше муабетот?
17.10.2011 19:12:08   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###
Плус денес дознав дека единствена и најсилна врска што ја имав за помош за вработување не може да ми помогне,немало место , премногу кадар имало, немало шанси, уф многу се разочарав,сега ми се сруши се џабе и учење и пари давање user posted image


Немој да ми се нервираш колешка, јас цела година чекав, чекав и ме мавтаат, и пари исподадов, и се разболевме сите по дома, и не се успеа ништо. Се откажав. Се помирив. Секој момент чекам да ме викнат на работа за мизерна плата. Ме фаќа таков инает, да се вработам на најниското работно место и да ги викнам Сител (пошто А1 не постои веќе) да ме снимаат како си ја кинам дипломата и да изругам све живо и диво од звање работодавец!!! Што претеруваат- претеруваат...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Што ни беше муабетот?
17.10.2011 19:33:30   
AnnaMolly RR
zenski jas gi odrav preeska kolenata. padnav na ulica so filip, potocno na pesacki i pokraj tolku luge sto bea okolu mene nikoj ne se ni zavrte, ne pa da mi pomogne. sreka uspeav da go dodrzam filip da ne padne, samo se isplasi. i se zaprepastiv sto nikoj, ama bukvalno nikoj ne izreagira da pomogne ili da prasa dali sme dobro.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Што ни беше муабетот?
17.10.2011 19:40:53   
Џесика
Ау, мизерија. Ова нешто како денеска мене кога никој не ми отстапи место во автобус, па се најде едно „пожртвувано“ чиче што му дојде ред да се симне, па седнавме... страхота од дебили!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Што ни беше муабетот?
17.10.2011 19:55:20   
temjana
До каде ќе оди светов? Јас неможам да се изначудам и кај мене на работа ова што се случува е надреално. Мм ми рече да дадам отказ зошто навистина веќе не се издржува а ќе станува се полошо, немам појма навистина што да правам. Ја имам една од најубавите работи ама условите под кои работам, газдите за кои работам парите кои ми ги даваат е надвор од секој здрав разум. Оф немам појма што да правамuser posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Што ни беше муабетот?
17.10.2011 20:10:56   
lilicka
Ми текнува баш сега кога ве читам.....кога бев трудна некој период не возев кола па се возев со автобус кога ќе се качев во автобус со толкав стомак сите се вртеа на страна само да не станат.....еееее што народ ќе бевмее ова само кај насс го имаа user posted image
Срамота!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Што ни беше муабетот?
17.10.2011 20:16:24   
temjana
дека само кај нас го има грешиш и тоа многу. Летово во Канада се уверив во спротивното, влегуваме со бебе во автобус и сите ама буквално сите ги наведнаа погледите, и дури кога почнав да зборувам гласно и да коментирам иако на македонски, но сепак некои зборови како култура се со интернационално значење, се најде една госпоѓица и ни го отстапи местото. Така да некултурни луѓе има насекаде, особено на запад

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Што ни беше муабетот?
17.10.2011 20:28:42   
kikicka
Isto i za peshackii bozee ako si ZGODNA RIBA kocat ko blesavi....kako sto vika lilicka dodeka bev trudna dodeka ne si go pokazev stomakot napred nikoj ne zastanuvashe na peshacki taka ke te preletaat ...

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Што ни беше муабетот?
17.10.2011 23:26:26   
Natuska85
Женски како сте ми,јас еве ве читкам на кратко па одам на спиење.Абе пред малку ми текна дека октомври месец се зачленив во рр,откако дознав дека сум user posted image и да проверам кој датум кога гледам ми поминала годишнината пред 6 дена ама ај пак да почастам за оваа прекрасна година помината на Рингераја и да ми се множат.Рингераја те сака твоја Натушкаuser posted image user posted image user posted image .Повелете почастете сеuser posted image

user posted image




_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Што ни беше муабетот?
17.10.2011 23:28:41   
nadica
а баш сакав да се ставам на диета ама тешко со бајадерава ммммммммммммммммм

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Што ни беше муабетот?
17.10.2011 23:33:03   
Natuska85
Надица ај од утреuser posted image user posted image user posted image .Како сте вие инаку,принцезата што прави?user posted image user posted image за двете

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Што ни беше муабетот?
18.10.2011 16:22:22   
AnnaMolly RR
Леле, денес цел ден го поминав на тераса! Колку убаво ми грее сонце директно на тераса, си пиев кафе, си пружав алишта, си читав списание... Не сакам зима user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Што ни беше муабетот?
18.10.2011 17:01:53   
Snowhite RR
И јас не сакам зима, денеска денов е прекрасен и на ваков убав ден, другарка ми со која од најмали нозе сме заедно, донесе на свет еден мал ангел Томас (Томи), не ми се веруваше кога дознав, едвај се совзедов од возбуда, терминот и беше на 11 Ноември, а вчера ја видов на банка, рече дека ќе закажела за денеска на преглед, а наместо преглед испадна породување
Нека е здрав и жив, сите кои чекате да си дочекате што побрзо и еве јас како горда тетка да почестам крофни за малиот

user posted image


< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 18.10.2011 17:06:18 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Што ни беше муабетот?
18.10.2011 22:32:44   
maki1
user posted image user posted image user posted image user posted image i cestitki za dugarkata na Snowhite i neka i e zivo i zdravo sinceto.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Што ни беше муабетот?
19.10.2011 8:42:51   
temjana
Лудница од сабјле на работа, децава вечерва настапуваат на fashion weekend и од вчера вечерта ги фати паника до никое време со нив на фб ги смирував. Дел од нив уште не се ни до пола со работите и не размислуваат рационално туку плачатuser posted image . Ајде нека помине и овој ден да здивнеме ситеuser posted image

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Што ни беше муабетот?
19.10.2011 9:21:20   
Maca25
temjana изгледа е многу рано по сабајле, и мене уште ми се спие, али јас ништо не те разбрав! Кои деца, деца размислуваат рациноналноuser posted image ?!? Што работиш?


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Што ни беше муабетот?
19.10.2011 9:39:19   
kikicka
Cestitki za Teta snowhite site krofni ke gi izedam epten sum po krofni i palacinki slabost pusta!!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Што ни беше муабетот?
19.10.2011 9:58:39   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

temjana изгледа е многу рано по сабајле, и мене уште ми се спие, али јас ништо не те разбрав! Кои деца, деца размислуваат рациноналноuser posted image ?!? Што работиш?


хаххаха да сега гледам колку ми е конфузен постотuser posted image и мене ме прифати. На факултет предавам т.е асистентка сум но се е на мој и на грбот на уште една колешкаuser posted image Вечерва почнува модниот викенд па ние настапуваме и невиден хаос е , бидејќи децава со нас само комуницираат и за совети нас не прашуваатuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?