|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
19.10.2011 15:24:03   
Maca25
добро е, се разбравме. Јас сватив дека со мали деца работиш па сакаш тие да бидат разумни или рационални.

user posted image user posted image user posted image

Што си правите бе жени?!?!  Сакам да си одам дома...изгледа и тоа ќе го направам. Денес денов ми беше ужасно долг!!!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Што ни беше муабетот?
19.10.2011 15:26:59   
kikicka
jas zeni nisto probav da spijamalinebiva grlovo nesto boli pa eve baram na fb nekoj vo moe ime da se pridruzi za pregratka na dar i cimerkata sto mi beshe se nafati user posted image user posted image mng si ja sakam!!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Што ни беше муабетот?
19.10.2011 15:28:56   
Maca25
Јас ве напуштам...си отидоа шефовите, па може и ние да фаќаме магла user posted image user posted image user posted image user posted image
Се читаме вечер!!!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Што ни беше муабетот?
19.10.2011 22:08:21   
Natuska85
Женски како сте ми?Јас еве да проверам што се случувало денес тука,шетавме со user posted image цел ден да го искористиме сонцето,па имав гости, колешките од работа ми беа се изнамуабетивме убавоuser posted image .Сега user posted image заспа па јас да одморам малкуuser posted image .Има ли некој тука да почасти нешто да се напиеме,да каснеме нештоuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Што ни беше муабетот?
19.10.2011 22:55:00   
Olivia
Dobrovecer i od mene zeni , nemam vreme na raat da sednam i da izcitam se sto propustam zatoa sto haosot vo mojot zivot ne prestanuva user posted image , momentalno se selam i pak user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Што ни беше муабетот?
19.10.2011 23:09:37   
Natuska85
Срцка моја те гушкам најсилноо,и незнаеш колку сакам да те видамuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Што ни беше муабетот?
19.10.2011 23:10:15   
Julie1
Olivia, мислам дека ова е последен хаос, од тука почнуваат само убави работи.

Биди силна! Те прегрнувам најсилно user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Што ни беше муабетот?
19.10.2011 23:14:57   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Срцка моја те гушкам најсилноо,и незнаеш колку сакам да те видамuser posted image user posted image user posted image user posted image

+1
Оливија, со интерпол да те бараме или да закажуваме собиранка мала?


< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 19.10.2011 23:15:17 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Што ни беше муабетот?
20.10.2011 1:05:29   
Olivia
Mnogu mi nedostasuvate sakam mnogu da ve vidam i da si gi dobijam guskite koj mi trebaat najmnogu sega, organizirajte sredba i ne so interpol da me barate tuku doagajte so zuto kombe da me soberete user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Што ни беше муабетот?
20.10.2011 15:55:08   
temjana
денес имав еден од погадните денови во мојот живот се напив диазепам од 5мг и сега сум бајче мирна. Оваа недела два нервни слома доживеав и сериозно се плашам дек ако вака продолжам набрзо ќе доживеам и мозочен ударuser posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Што ни беше муабетот?
20.10.2011 17:33:36   
kikicka
deneska e deff najjj najjj losh den Bashka na sveki rodenden i e izgleda zatoa ke e glup denot cel den vrne ,jas cel den si placev bez veze taka si se izlesnuvav ,malata se inavreska i ona pa si zaspa ,a jas dremev bez struja cel den uste nema dojdeno u PM .Si sedam kaj komshii :D

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Што ни беше муабетот?
20.10.2011 18:16:51   
Snowhite RR
Мене па супер ми е деновuser posted image Бев да си ја видам другарка ми, новопечената мамичка, и имавме среќа на 2 секунди да го видиме и малото. Солзи ми дојдоа кога го видов, толку малечко, сум заборавила дека и Михаил беше толку мал
Инаку се породи во новата болница во Битола Плодност, да не звучи како реклама, ама болницата е многу убава, да ти е ќеф да раѓаш, веднаш добив желба за уште едноuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Што ни беше муабетот?
20.10.2011 23:14:17   
mamamoni
еве и тетките рингерајки да ги почестиме, Софија наполни денес 1 година, досега имавме гости, а в недела крштевка во ресторан и роденден во игротека попладнето. user posted image


_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Што ни беше муабетот?
20.10.2011 23:48:36   
kikicka
Mi dojdee strujaaaaaaaaaaaaaaaaa huhuuu i takaa sega sum happy hahaha happy dance user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Што ни беше муабетот?
20.10.2011 23:51:54   
Natuska85
Мама Мони среќен,најсреќен роденден на малата Софи,жива и здрава да е само радости да ви носи.Еве едно мало поклонче од тетка Натушкаuser posted image

user posted image



_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 0:13:57   
Olivia
Mamamoni neka e sreken prviot rodenden na Sofi i uste mnogu mnogu da si slavi ispolneti so mnogu ljubov zdravje i sreka!!!

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 0:36:09   
Maca25
Среќен роденен на Софија!! ГОлема да расте!user posted image user posted image user posted image
Јас инаку си легнав во 10, ама пред малце ме разбуди силна болка во стомак, па еве уште не можам да се смирам и да заспијам.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 0:38:54   
Џесика
Кааај сте женчиња, одамна ме нема да пишам на темава. Инаку вечерва видов раат, Борјан заспа во 21.30, па успеав малку да седам со друштвото на свеки, без да ми ечи во позадина ноди или куќичката на мики маус... што има ново, кој е дежурен вечерва? давајте нешто за пиење!!!!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 0:41:34   
Maca25
Ако сакаш Линекс да ти дадам?! Јас сега тоа пиев user posted image user posted image user posted image Шо убав е!!! user posted image user posted image user posted image
ИДам јас во топла постела! Брррр ладно е!
Добра ноќ


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 8:39:40   
AnnaMolly RR
neka i e sreken prviot rodenden na Sofija, golema da raste! Dobro utro, zenski, kako ste mi? Jas pijam kafe, filip jade kifla so sirence i jogurt i gleda crtani. Na gosti sme kaj moite do nedela i si uzivame.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 8:51:16   
Pepelaska *
Добро утро! Среќен роденден на Софија мамамони голема да расте, Анамоли Филип рано станал денесuser posted image .Мартин нешто се успа па јас раат да седнам барем 15 мин едно кафе да испијам.Блазе си ви што сте кај твоите јас откако сум мажена имам 3 ати преспано кај нив со Мартин и тоа кога морало ( сите сме биле на свадба и слично ) некако ми се муртат домашниве за тие работиuser posted image .Инаку јас маки мачам со Мартин, сака да оди а уште се плаши буквално маста ми ја вади оди трча ама мора да се држи за едно прсте или макар за блузето да го држам, ексик веќе

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 8:56:31   
Pepelaska *
п.с. уште да си се пофалам во среда ни е слава повелетеuser posted image , па колку работа имам чистењееее еден тон свеки е само за спремањето задолжена греота е да ја мачам да чисти user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 9:13:12   
AnnaMolly RR
e, pepelaska, filip stanuva sekoj den uste pred sedum i koga ne odi vo gradinka, navika mu stana. legnuva vo 9, stanuva vo 7. inaku, jas cesto doagam kaj moite, kolku saka neka se murtat drugite. gajle mi e. i na moite im e slava sv. petka. pa ke ja ostavam majka mi od ponedelnik da potspremi nesto. samo familijarno ja slavat, so epten najbliskite.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 9:26:20   
temjana
добро утро момиuser posted image ако утрото по денот се познава тогаш можеби денес ќе поминам без апчиња за смирувањеuser posted image Вчера мм за да ме расположи ми купи мобилен самсунг галакси, за жал не ми помогна баш многу бидејќи цела вечер немам око затворено мислите 100 на саатuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Што ни беше муабетот?
21.10.2011 9:35:29   
mamamoni
Добро утро и од мене,фала за честитките, многу брзо ми помина една година неможам да си поверувам. Пепелашка мт ако не се мурти за кај твоите за другите не се секитрај, па и тие сакаат да му се порадуваат на Мартин. Јас пред да почнам на работа, со Софија секој викенд одевме кај моите на спиење сега некако немам време, а и мм да не се чуствува запоставен user posted image барем за викенд.

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?