|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 12:41:39   
Maca25
Арх_диз кога доаѓаш?
Колачињава ти испаднале супер Фели!! њам њам њам...user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 12:47:55   
Pepelaska *
Добар ден женски и јас богами се наспав иако би можела уште user posted image ,Виктори како успеа со хром кафе да направиш кажи ја тајнатаuser posted image . Овде тмурно и ладно а пред куќа свадба тапани лупаат весело.Вечер може ќе одиме со мм ако не сакаат свекор ми и свекрва ми.Инаку сега свекрва ми е на одмор па ќе си се одморам малкуу јејејејuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 12:51:16   
Maca25
Маж ми ме брка од комп. требал да работи...а баш ми се читкаше на РР.
Ајде жени се читаме попосле (кога ќе ги легнам децатаuser posted image user posted image user posted image мм и Нина)


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 14:57:12   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Кога е саемот? Ќе организираме нешто за саемот? Некоја дружба?
Јас се наспав, си легнав во 21.30 и си стамав в0 08.30.. веќе второ кафе пијам од сабајле.



Мацо Рингераја ќе има штанд па таму ќе се собираме да се видиме сабота или недела,еве тука правиме список


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 16:06:37   
Snowhite RR
Добар ден рр-ки. Еве и јас да се пофалам дека вчера цел ден го поминав кај мајка ми, иако сме на 15 мин, не сум била да поседам не знам од кога, убаво ми дојде барем и се одморив малку, инаку дома, со Михаил и сигурно цело време нешто ќе најдев да работам и наместо слободниот ден да го искористам за одмор, ќе беше замор.


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 18:30:01   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Арх_диз кога доаѓаш?
Колачињава ти испаднале супер Фели!! њам њам њам...user posted image


Na 4 Noemvri , taman za druzbata kako da sum znaela deka ke organizirate

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 21:37:36   
AnnaMolly RR
zenski, ne mozam mnogu da prebaruvam od mobilen, zatoa tuka ke ve prasam. dva dena filip ima gust zelen sekret vo nosot, a denes cel den usite i dlankite mu se vreli, a teloto i celoto ne mu se. ne uspeav da mu izmeram temperatura, ama mislam deka nema. usite mu se zar crveni, a od vreme na vreme duri ednoto mu e ladno, drugoto vrelo.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 21:40:40   
AnnaMolly RR
i preeska go brisev so maramica noseto i mi mrdna mu brcnav so prstot vo oko, ama epten dlaboko. ne placese, nikako ne izreagira, samo si go triese okceto i posle desetina minuti pocna da mu se polni so mnoooogu gurelki! go cistev so kamilica i malku mu se smiri. lele kolku mi e tesko, greota deteto! ako sum go povredila nekako... :'(

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 21:47:28   
Martins mom
Чупиња само да ве поздравам...немам време ама баш за ништо, ве читкам помалку, ама ми фалитеееееееuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 21:48:28   
Палешка РР
Не верувам дека е од тоа Ана Моли, сигурно се поклопило со некоја инфекција на очите. Направи му промивки со чиста газа и камилица, ќе помине.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 21:51:51   
AnnaMolly RR
go miev, paleska. eve go sega spie. lele samo se tufkam da ne sum go grebnala ili nesto... kako se pogoduva se bolen preku vikend, treba da cekam do vtornik da go nosam na lekar. ako ima infekcija, da ne e mnogu do togas? da go nosam utre na dezuren?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Што ни беше муабетот?
22.10.2011 22:35:00   
Палешка РР
Однеси го ако ти е мисла, ама не слушај ме мене, јас сум многу плашлива user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 7:02:07   
kikicka
dobro utro nie izgleda prvi sme so stanuvanje denes leona pak pocna so nosot cela vecer ne e spana evdaj od 1 do kaj 3,4 aman veke nema temp ama ja sledam jas katasrofa site nastinavme.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 7:05:20   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Однеси го ако ти е мисла, ама не слушај ме мене, јас сум многу плашлива user posted image


i jas mislam da si otides so porano toa podobro ,moze nekoj kapkicki ke mu dadat za ocite,na edna prijatelka od vetar isto mu vleglo vo ocin jata prasinka i mng gorelki imashe taka kako gnoj izgledaa i i dadoa kapki pa mu pomina.ama prvo bris mu zemaa. Ti otidi si i ne se tufkaj dali mu e nesto user posted image sto e sigurno sigurno e!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 8:40:32   
Viktori
,Виктори како успеа со хром кафе да направиш кажи ја тајната

Пепелашка, кога пребаруваш слики на гугл пример и кога ќе кликнеш на сликата имаш 2 опции од десно: Вебсајт фор дис имиџ и вју фул сајз имиџ. Ти кликаш на вју фул сајз имиг и го копираш линкот од адрес барот и го ставаш помеѓу [img][/img]

user posted image

вака некако. пак ми успеа. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 8:44:58   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

go miev, paleska. eve go sega spie. lele samo se tufkam da ne sum go grebnala ili nesto... kako se pogoduva se bolen preku vikend, treba da cekam do vtornik da go nosam na lekar. ako ima infekcija, da ne e mnogu do togas? da go nosam utre na dezuren?


А да не се притресуваш многу многу? Си има окцето заштита природна затоа и почнало да се влажни.
Камилица јас користев исто и за мене и за децата кога ќе ми солзеа очите, па можеш да пробаш, мада мислам дека ништо не треба...

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 9:18:31   
AnnaMolly RR
Стопати му го измив окото со камилица синоќа, дури и додека спиеше. Ама сабајле кога се разбуди му беше залепено, не можеше да го отвори воопшто. Го миев со топла вода и пак со камилица. Немаше да се потресувам ако му беше од настинка, ама ме мисли тоа што му брцнав во око, а имам нокти.
Мене кога бев на преглед за контактни леќи сестрата ми го изгреба окото со леќата и цела недела таква бев, не можев да куртулам од гурелки и носев превез како пират. Се мислам дали да му ставам хлорамфеникол на своја рака?


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 9:34:52   
Maca25
На своја рака во око ништо да не ставаш!!! Подобро оди на дежурен, нека го прегледаат.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 9:50:45   
AnnaMolly RR
ke go odnesam koga ke se vrati dejan od rabota.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 9:54:40   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

На своја рака во око ништо да не ставаш!!! Подобро оди на дежурен, нека го прегледаат.


Се сложувам и јас би го однела на дежурен. Инаку Ана Моли тука не припорачуваат да се чисти окото на детето со камилица туку исклучиво со физиолошки раствор посебно кога станува збор за инфекција. И ние имавме минатат недела па ни помина со капки Tobrex.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 9:58:14   
profesorica back
Кога Дамјан беше бебе што не пробав за тие инфекции на окцето, секогаш едното му беше воспалено и на крај ни помина со Тобрекс капки user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 10:14:22   
Џесика
АнаМоли, камилица мислам дека ништо нема да напраи, земи ако имаш прокулин капки, немаат јак состав, како дезинфекција и промивка ќе му напраиш

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот profesorica back)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 13:29:51   
AnnaMolly RR
go odnesov filip kaj edna komsika na moite pedijatarka e i mi rece moze hloramfenikol i kamilica pocesto da go mackam. vo vtornik ke odime kaj maticnata da go zirne. aman veke, nikako da pominat dve nedeli bez antibiotik, operacijata epten se odlozi, a mora do nova godina da se operira. izvinete mi za latinicava denovive, celo vreme sum od mobilen.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 15:24:19   
Natuska85
Ана моли а што операција ќе правите пакuser posted image Не сум баш во тек....

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 15:40:21   
temjana
Добар ден девојки. Мене денес главава ме убива вчера на девојачко изгледа претеравuser posted image Сега ми се најави едниот внук сакал да спие кај нас душа на тета ич не знае денот да го погоди ама ај ќе ме истрпиuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?