|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 15:45:00   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

i preeska go brisev so maramica noseto i mi mrdna mu brcnav so prstot vo oko, ama epten dlaboko. ne placese, nikako ne izreagira, samo si go triese okceto i posle desetina minuti pocna da mu se polni so mnoooogu gurelki! go cistev so kamilica i malku mu se smiri. lele kolku mi e tesko, greota deteto! ako sum go povredila nekako... :'(

офф сонце убавко па и не заплакал душа мала паметна. Анна Молли ако ти е мислам и доколку сеуште не преќинало да му солзи окцето не му ја мисли однеси го на дежурен, сепак за окце станува збор. Се надевам дека не е ништо сериозноuser posted image user posted image
user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 16:38:42   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Ана моли а што операција ќе правите пакuser posted image Не сум баш во тек....

isto kako prethodnata, nate, samo sega na desnoto jajce :-) ne mozese dvete odednas, mora edno po edno i mora do 18 mesecna vozrast da se napravi za da ne dojde do sterilitet.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 16:41:29   
AnnaMolly RR
temjana, go vide edn doktorka komsika na moite i mi dade terapija. sega e podobar, ne mu solzi okoto. pred da spie popladne mu staviv hloramfenikol i odma ima podobruvanje.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 17:13:48   
Snowhite RR
И Михаил имаше такви зелени гурелки, баш пишав во темата болести од градинка, прочитај, јас вечерта со цитерал капки и хлорамфеникол маст и сабајлето веднаш му се повлекоа, не можев да поверувам дури каква разлика беше, претходниот ден црвени отечени и цело време зелени гурелчина, не можеше да ги одлепи, а следниот ден црвенилото повлечено, гурелките само сабајлето ги имаше и кога му ги исчистив со камилица и му капнав капки повторно, уште еднаш не му се појавија. Инаку наместо тобрекс, затоа што не одат на рецепта ми ги препиша цитерал. Матичнава ми рече да му го чистам со камилица, а имам една роднина, тетка на мм специјалист за очи и таа никако не препорачува со камилица, не знам зошто
Со помин нека е АнаМоли


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 17:45:55   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

,Виктори како успеа со хром кафе да направиш кажи ја тајната

Пепелашка, кога пребаруваш слики на гугл пример и кога ќе кликнеш на сликата имаш 2 опции од десно: Вебсајт фор дис имиџ и вју фул сајз имиџ. Ти кликаш на вју фул сајз имиг и го копираш линкот од адрес барот и го ставаш помеѓу [img][/img]

user posted image

вака некако. пак ми успеа. user posted image
[/quotehttp://sport.img.com.ua/img/forall/a/5624/35.jpg]




_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Што ни беше муабетот?
23.10.2011 17:47:34   
Pepelaska *
не ми успева ова имг имг , ај
е повежбам,Анамоли жал ми за Филип многу често пишуваш дека му е неарно срце мало му праќаме гушки и бацки од бато Мартин да му помине, инаку и ние сме со затнато носе и си поткивнуваме мразам мразам зимааа




< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 23.10.2011 17:50:12 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Што ни беше муабетот?
24.10.2011 8:57:18   
Felly RR
Јас затоа, еве со Mozilla да ве почестам кафе.
user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Што ни беше муабетот?
24.10.2011 8:59:10   
Палешка РР
Токму навреме Фели, како ми се пиеше уште едно кафе!Богами и ми се јаде, ама ќе ги разбудам сите, па подобро ќе гладувам user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Што ни беше муабетот?
24.10.2011 9:31:08   
Viktori
Добро бе Фели, се праи ли едно кафе? user posted image

ајде кафенце за будните, со по едно парче торта! Да имаме енергија за "седење" цел ден

user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Што ни беше муабетот?
24.10.2011 9:45:04   
Felly RR
Е па сега кој е побрз, тој ќе си земеuser posted image
Еве, ајде дотурете си кој сака.
user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Што ни беше муабетот?
24.10.2011 11:39:48   
AnnaMolly RR
Јас ќе си земам од се по нешто. А најмногу кафенце ќе ми треба. Ноќеска дежурав Филип качи температура, а денес сум на работа user posted image
Го оставив дома со свеки и со мм, утрово немал воопшто т, весел бил и си играл. Вчера приметив дека му пробила другата горна четворка, можеби до тоа било.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Што ни беше муабетот?
24.10.2011 11:57:05   
Annet
user posted image
user posted image
ajde povelete i od mene.za ubav den user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Што ни беше муабетот?
24.10.2011 12:41:33   
Natuska85
Што е бе ова јадење,тортишта уште посабајлечкиuser posted image user posted image Арно мислев да не влегувам во темава дека сигурно ќе има нешто за јадење ама викам ај пак да зирнам.Инаку од денес понеделнички сум на некој мој режим на исхрана,мора да си ги вратам уште тие 4-5 кг минус додека тргнам на работа за да си ги носам старите ми алиштаuser posted image Сабајлево на пр. појадував две парчиња двопек со една чаша јогуртuser posted image .Пак и неќам многу строго да се ставам дека уште го дојам user posted image .


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Што ни беше муабетот?
24.10.2011 15:58:15   
kikicka
haha jas od vcera sum na torta i sega planiran kako da ja dpojdadime za da nema veke ke cekam od ponedelnik da pocnam pak so dieta ama seriozno ovoj pat ,uste sum trudna samo stomak imam mng mi se dui preku den a nasabajle nemam tolku .kako balon se dujam.user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Што ни беше муабетот?
24.10.2011 22:07:38   
AnnaMolly RR
Леле што чудо ќе беше моево дете! Цел ден немал температура, еве го пред спиење пак крена! Му дадов парацетамол и заспа.
Ама прееска приметив дека му никнале три четворки! Едната горе ја имаме, а другата мааалку вчера боцкаше, а денес е убаво пробиена. И долните две му се пробиени! Сите три во рок од 24 часа user posted image




_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Што ни беше муабетот?
24.10.2011 22:22:18   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Леле што чудо ќе беше моево дете! Цел ден немал температура, еве го пред спиење пак крена! Му дадов парацетамол и заспа.
Ама прееска приметив дека му никнале три четворки! Едната горе ја имаме, а другата мааалку вчера боцкаше, а денес е убаво пробиена. И долните две му се пробиени! Сите три во рок од 24 часа user posted image

Запчиња бисерчињаuser posted image нека му се множат. Душа убава се изнамачил затоа и ти кренува температура. Внук ми исто така се изнамачи со запчињата дур да му пробијат тешки маки истрга и наредното утро оп 3-4 нови, така скоро сите ги извади кутро детеuser posted image а богами и јака им душа и на мама и тато





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Што ни беше муабетот?
24.10.2011 22:36:27   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Што е бе ова јадење,тортишта уште посабајлечкиuser posted image user posted image Арно мислев да не влегувам во темава дека сигурно ќе има нешто за јадење ама викам ај пак да зирнам.Инаку од денес понеделнички сум на некој мој режим на исхрана,мора да си ги вратам уште тие 4-5 кг минус додека тргнам на работа за да си ги носам старите ми алиштаuser posted image Сабајлево на пр. појадував две парчиња двопек со една чаша јогуртuser posted image .Пак и неќам многу строго да се ставам дека уште го дојам user posted image .


Тешко режимов по ладново. Се на јадење ме тера user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Што ни беше муабетот?
24.10.2011 23:42:07   
Natuska85
Леле не збори,еве сега лупев киви и јаболка,дали ќе издржам додека легнам да не каснам ништо друго,којзнаеuser posted image user posted image user posted image .Ама мислам дека добро ми тргна,цел ден не каснав ништо чоколадно денес,што е ОГРООООМЕН успех за менеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Што ни беше муабетот?
25.10.2011 0:10:04   
Maca25
Браво Натушке!!! Цел ден без чоколадо - како ти успеа?!?!
Јас ко бајаги ќе воведувам некој нов начин на исхрана, и за кај моите си изнакупив еден куп ЗДрави ствари, а не каснав ништо од нив. На брат ми и снаа ми, се најадов руска салата, кај мајка ми некои месишта...ништо од мојата здрава исхрана.
Ај од утре!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Што ни беше муабетот?
25.10.2011 0:23:54   
Џесика
Ма какви диети, како сум разјадена, ко мечка. И си имам оправдување, ги оставам цигарите, нека нека.... дур поминат овие кризни...12 месеци user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Што ни беше муабетот?
25.10.2011 10:39:26   
kikicka
haha neznal dali od ladnoto ke e so jadime ili posledici od bremenosta so ne se oganicuvav ,inaku sinoka mm me iskara i mene i snaata preku skype cel saat muabet za vakvi kolaci,mafini,tori ova ona i ni vika ajde dosta samo za da gmecite mislite i so da napravite.user posted image batali toa eve ajde jas denes stavam kafica i pojadok eve i za natushka edno cokoladce,dve,tri user posted image .
user posted image

user posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил kikicka -- 25.10.2011 10:41:30 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Што ни беше муабетот?
25.10.2011 10:49:04   
AnnaMolly RR
Леле, кикичка, си се изнамачила од сабајле толку спремање user posted image
Јас како и секогаш ќе земам од се по нешто. И чоколатце и кафенце и од појадокот. user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Што ни беше муабетот?
25.10.2011 10:55:54   
Viktori
Леле луѓе оние од БУм ТВ ми иде да ги задавам!!!
Втор месец по ред ме исклучуваат со платена сметка! user posted image Чурам! Сеа се спремам да пишам барање за раскинување на договорот, ако се*ат нешто за пенали, има они да ми плаќаат на мене!

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Што ни беше муабетот?
25.10.2011 10:56:18   
lukas
kako mi ste ringerajki???...pozzz ...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Што ни беше муабетот?
25.10.2011 11:00:45   
kikicka
ostaj epeten uste sabajle se zasukav i pravo vo kujna,more kako sme naspani toa ke da e.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?