|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 12:00:14   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Carelija

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

и на мене ми е последна менс. 5.12. Ама нема ни врска тука е тоа 35, 36 user posted image
еј, па на здравје да е одмор. user posted image

Zenski a kako toa mene posledna mens. mi e na 09.12, znaci samo posle 4 dena a duri ovoj cetvrtok sega vleguvam vo 35 nedela, a vie ste 1ipol -2 nedeli pred mene? Mene tuka nesto ne mi e jasno.
A i mene me interesira so magneziumot i feroglobinot kako stoite, gi piete ili prekinavte?


na mene doktorkata na privatno sto odev do 30 nedela pisala na izvestajot deka ke go pijam do kraj maticnata ne mi e nisto kazala a jas otkako vlegov vo 9 dva dena samo po ednaska go piev a treba dvapati pa me fati starv vikam nemoj sega na kraj da mu gi odzemam vitaminite i nekoj drugi raboti pa zatoa pak pocnav po 2 na den ama me plasi toa sto vikaat deka gi smiruva kontrakciite pa ke vidam utre so maticnata sto ke kaze mada mnogu ne i veruvam pa mozebi ke odlucam da gi pijam do kraj ke vidam so kilazata bebeto do kade e stasalopa ke odlucam dali da pijam samo po edno ili da prodolzam so dve

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 1101
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 12:08:15   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Carelija

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

и на мене ми е последна менс. 5.12. Ама нема ни врска тука е тоа 35, 36 user posted image
еј, па на здравје да е одмор. user posted image

Zenski a kako toa mene posledna mens. mi e na 09.12, znaci samo posle 4 dena a duri ovoj cetvrtok sega vleguvam vo 35 nedela, a vie ste 1ipol -2 nedeli pred mene? Mene tuka nesto ne mi e jasno.
A i mene me interesira so magneziumot i feroglobinot kako stoite, gi piete ili prekinavte?


Carelija, pa taman si ti. Jas vlegov vo 35 vcera( ponedelnik) , ti ako vleguvas od cetvrtok toa e 4 dena pokasno. Dobra e racunica. user posted image
Inaku ,jas magnezium sumeci pijam po potreba, koga pocustvuvam deka sum nekako napnata ili koga sum izmorena, ili stomakot koga cuvstvuvam tezok, a namesto feroglobin, jas se uste zemam ferum so vitamin C i mi kaza doktorot da go zimam do kraj. A plus i multivitaminite zemam ama na sekoj vtor den.

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 1102
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 14:25:52   
Natasa981
i mene me ubi vremevo ejj..kako utepana sum! spiete li noke?? jas ic! se preeepotuvam cela nok,me faka s`klet,abe sto e ova,kako ke se izdrzi ,neznam..ahh nekako ne veruvam deka ke zaladi,prosto ne mi se veruva:) inace,planiram da se napijam Rupurut za ova kiselinistava, go kupiv odamna ama izgleda sega za prvpat ke probam, zasto ne e izdzlivo veke,valjda ne e stetno sega vo 29ta nedela da pijam. Bev denes pak na pregled, bebceto e super, imam i edna ubava slikicka od nea.


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 1103
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 14:50:12   
vanessa30
Jas iskreno nemam nekoi kiselini,mada sum 32 nedela mozebi uste mi e ranouser posted image . Mada maz mi vika deka imam zeludnik sto moze sve da svari pa mozebi i kamenjauser posted image . Pred nekoja nedela se razbudiv od son bidejki od zeludnik mi se povrati kiselina, ama po se izgleda bese deka jadev i vednas si legnav. Inaku mi rekoa da probate jabolka petrovki (onie malite) pomagale za kiselini.Jas si kupiv i samo si gi delkam iako nemam nekoi kiselini.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1104
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 14:52:58   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

i mene me ubi vremevo ejj..kako utepana sum! spiete li noke?? jas ic! se preeepotuvam cela nok,me faka s`klet,abe sto e ova,kako ke se izdrzi ,neznam..ahh nekako ne veruvam deka ke zaladi,prosto ne mi se veruva:) inace,planiram da se napijam Rupurut za ova kiselinistava, go kupiv odamna ama izgleda sega za prvpat ke probam, zasto ne e izdzlivo veke,valjda ne e stetno sega vo 29ta nedela da pijam. Bev denes pak na pregled, bebceto e super, imam i edna ubava slikicka od nea.



Jas piev Rupurur pred bremenosta i mozda vo prvite meseci koga uste ne znaev deka sum trudna. Rupurut-ot mi napravi strasni problemi so stolicata i odvaj se oporaviv, ne bi go preporacala na nikogo. Mene za kiselinite mnogu mi pomaga Coca-Cola. Znam deka ne e bas korisen pijalok, ama mnogu pomaga. Jas nikogas ne sum piela nikakvi gazirani pijaloci, a i so prvata i so vtorata bremenost mnogu mi pomaga, i ne se ustrucavam da se napijam po edna caska so jadenje ili posle jadenje za da mi olesni.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1105
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 14:54:44   
hoho
Рупурутот ептен помагаат, ама заборавив да го прашам докторот дали семам да ги пијам, ама чим смев на почетокот зошто не сега во 37 недела?Леле кога читав пред 2 месеци тие што беа при крај со термините мене ми се чинеше лелелле уште колку време имам јас, а еве си летна, дојдов на нивното. Ајде само нека ни е со лесно, се ќе заборавиме.

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 1106
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 15:03:02   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: hoho

Рупурутот ептен помагаат, ама заборавив да го прашам докторот дали семам да ги пијам, ама чим смев на почетокот зошто не сега во 37 недела?Леле кога читав пред 2 месеци тие што беа при крај со термините мене ми се чинеше лелелле уште колку време имам јас, а еве си летна, дојдов на нивното. Ајде само нека ни е со лесно, се ќе заборавиме.

lele hoho 35 nedeli minaa brzo kako 35dena ali od 36 nedela navamu ne mi mine brzo ic i samo go galam meseto i ja molam nasata prekrasna kerkica da izleze oti mama veke nema strplenie ama aj utre sum na ctg pa da se nadam deka ke pokaze vo najbrzo vreme a nokeska pred da zaspijam samo sto pocnav da dremam i dole vo vaginata me isece nesto za sekunda kako so noz da pomina niz nea i tolku sto ne mozev da izdrzam i se izvikam duri go uplosav i mm ama vikam aj sigurno se matkata podgotvuva ili se siri kamo da bea tie vistinskite bolki i da otidev vo bolnica ama nisto samo sekunadarno bese

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1107
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 15:17:35   
hoho
Mamicka77 јас вчера бев на цтг и истото си го мислев, да покаже некоја контракција ама се беше рамноuser posted image Некои се молат да си ги носат до крај, ама времево не се издржува, а и нели кога ќе се влезе во 9 месец више не е опасно. А и вчера како си бев средена,таман за задржување во болницаuser posted image Многу ми е мака доле бричењето,неколку пати пишав и еве пак, се бричам со огледало, ама неможам да се погодам, па лево ќе се свртам, па десно, абе ужас.

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1108
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 15:22:10   
vanessa30
Hoho, zemi ispomosuser posted image . Jas planiram mazmi da go angaziram za toauser posted image , i onaka ima iskustvo, jas samo ke mozam da se isposecam taka na slepo.

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1109
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 15:40:11   
Hanna 81
Bogami i jas si vikav ke dojde li toj 9ti mesec nekogash, teshko beshe vistina ama sega pak odma se zaborava, samo se da zavrshhi dobro,toa molam boga.
Devojki a zoshto ne idete na depilacija, da ve sredat??? Jas sakam utre da odam.

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 1110
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 16:29:33   
hoho
Hanna81 па викаат дека не чинело во брменост да се депилираш доле, од кај да знам више, 100 ралични приказни. Нозете ги депилирам ама кога ке дојде време за „доле„user posted image маки мачам. Леле ако му дадам на мм кузнае што ќе ми се десиuser posted image user posted image user posted image А одма растата проклетите, за 2-3 дена.Ај ваљда кога ќе дојде моментот ќе имам време да се средамuser posted image

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 1111
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 16:30:39   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: hoho

Mamicka77 јас вчера бев на цтг и истото си го мислев, да покаже некоја контракција ама се беше рамноuser posted image Некои се молат да си ги носат до крај, ама времево не се издржува, а и нели кога ќе се влезе во 9 месец више не е опасно. А и вчера како си бев средена,таман за задржување во болницаuser posted image Многу ми е мака доле бричењето,неколку пати пишав и еве пак, се бричам со огледало, ама неможам да се погодам, па лево ќе се свртам, па десно, абе ужас.

a taa rabota kaj mene ja zavrsuva mm user posted image jas nema sansi sama da mozam preku ogledalo eve za utre treba da se spremam za bis pa vecer mm ke ima rabota a te proveruvaa li vaginalno dali si otvorena oti na nekoj vo 9 mesec brkaat odozdole

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1112
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 16:40:15   
hoho
не ме провери никако,зошто бев пред 2 недели и ми рече дека нема потреба, ама во вторник сум пак и тогаш рече ќе ме прегледува а може и брисеви ќе ми зима. Џабе беше вчера средувањето цел саат user posted image user posted image Само цтг ми направија и го виде резултатот. Да знаев ќе се чував за наредната недела, сега нема да ми пораснат user posted image user posted image Блазеси ви што знаат мажите да ве средат, лелеле несакам ни да помислам што би ми се десило ако оставам тоа на мм user posted image

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1113
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 16:52:45   
Julie1
Трудници од трето тромесечје, дали се пријавивте за пакет подароци?

КЛИК (за оние до 8 месец)

КЛИК (за оние кои веќе се 9 месец)


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1114
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 19:19:28   
sonja1987
od koja nedela se smeta deka si veke vo 9-ti mes??mn mi e zbunuvacki ova so nedelive i mesecive inace jas utre vleguvam 36 nedela ili 35+7:):):)

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 1115
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 19:36:30   
Natasa981
neznam, jas se depiliram veke cela bremenost, eve i utre planiram da odam, a planiram i pred poroduvanje da se izdepliiram isto taka. Neli so toa bricenjeto sve ve cesa i boli posle? mene mi e uzasno,znam deka e pobezbolno so bric ama uzasno mi e otposle..i ne 2-3 dena, nego rastat za 2-3 saati..aman od tie vlakna:) 

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот sonja1987)
Непосредна врска до пораките: 1116
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 20:53:26   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: sonja1987

od koja nedela se smeta deka si veke vo 9-ti mes??mn mi e zbunuvacki ova so nedelive i mesecive inace jas utre vleguvam 36 nedela ili 35+7:):):)

od 36 ta user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот sonja1987)
Непосредна врска до пораките: 1117
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 21:51:44   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie RR

Трудници од трето тромесечје, дали се пријавивте за пакет подароци?

КЛИК (за оние до 8 месец)

КЛИК (за оние кои веќе се 9 месец)


julieRR jas se prijaviv vo juli i dobiv nagrada bev  na  vtoro mesto po lajkovite i eve ja cekam nagradata da mi stigne,a isto i vcera mi se javuvaa od angliskata banka za maticni kletki odlucile na site tri sto dobile nagrada da dodelat i tie 200 evra vaucer ako ostavam maticni kletki od papocnata vrvca no ja odbiv nagradata bidejki ne sme odlucila za ostavanje na maticni kletki keski da ne ni zatrbaat a drugata nagrada sto mi e za glasovite ne e uste stignata treba do petok da stigne


(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 1118
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
9.8.2011 21:53:10   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: sonja1987

od koja nedela se smeta deka si veke vo 9-ti mes??mn mi e zbunuvacki ova so nedelive i mesecive inace jas utre vleguvam 36 nedela ili 35+7:):):)


jas si racunam po terminot termin mi e 5 septemvri i na sekoj 5 vo mesecot racunam deka sum vo nov mesec

(Одговор на членот sonja1987)
Непосредна врска до пораките: 1119
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
10.8.2011 6:32:31   
hoho
Добро утро на сите. Да ви кажам вчера си легнав во 8 и станав дури сега,никогаш во животов мој не сум спиела волку. Иначе за влагање во девети месец јас знам дека е со цели 36 недели т.е 36+1, т.е со влагање во 37 неделаuser posted image Ајде поспијте уште малку, времево е денес топ, ќе се шеткааа.

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1120
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
10.8.2011 9:02:19   
angelai
Dobro utro i od mene trudnicki!!!!
Vcera izgleda bese den za spienje, posle rucekot legnavme da spieme pa se razbudiv vo bunilo da neznam dali sega se stemnilo ili e pred razdenuvanje user posted image user posted image user posted image user posted image Stanav si kasnav pola dinja i pak na spienje do sabajle. Lele od koga ne sum spiela taka. Denes ke imame ubav den za setanje se nadevam.

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1121
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
10.8.2011 9:53:28   
vanessa30
Dobro utro i od mene. Ajde stanuvajte spanki na po edno user posted image .
I jas edvaj sum stanala sabajlevo za na rabota, zamalku ke se uspiev,alarmot na tel ne sum go cula, roletnite podspusteni, svezo vetre duva,uzivancii. EEE sto ne si bev pocnala uste na porodilno, da si pospiev raat. Od brzanje sabajlevo da ne zakasnam zaboraviv i Mg da se napijam.


(Одговор на членот angelai)
Непосредна врска до пораките: 1122
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
10.8.2011 10:42:10   
hoho
user posted image user posted image user posted image Vanessa магнезиумот нема гајле и ја заборавав да го пијам одсабајле. Ама какво беше за спиење, а и сега е убаво, да си легнам пак user posted image user posted image Па ајде на трудничко више, од кога ќе го зимаш?

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 1123
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
10.8.2011 11:34:26   
angelai
Да ве прашам, магнезиум пиете двапати на ден или само од сабајле? Јас го пијам обично навечер, пред легнување, за да не ме фаќаат грчеви. И тоа по некогаш заборавам user posted image . Блазеси ти хохох сто можеш да си легнеш, ние на работа ќе држиме едвај очи отворени. Јас планирам до крај да идам на работа за да бидам подолго со бебушко.

(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 1124
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
10.8.2011 12:01:14   
hoho
Angelai јас се водев како патолошка бременост, од јануари сум дома, и сега ми го отворија трудничкото многу рано, месец ипол пред термин и баш ми беше чудно, ако се породам на датата ќе бидам со бебушот 7 ипол месеци. па отидовме кај матичниот и он рече ако случајно се породам покасно ќе ми продолжат трудничко, мада чисто сумљам. Незнам како така ми го отворија месец ипол унапред. Ако можеш терај си до крај, дома е предосадно, само се жалам на сите дека неможам да мрднам, немам што да правам, да одев на работа со луге друго е , побрзо поминува време. Што се однесува до магнезиумот, пијам едно сабајле и едно навечер и пијам уште мамавит едно на ден.

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот angelai)
Непосредна врска до пораките: 1125
Страница:   <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Оди на: