|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
1.8.2011 14:47:22   
Andriance
dushice, prodavnicata ja imas na kraj na palsticarska ulica, bukvalno na kraj prema bitpazar koga ides na ugornickata...gleda na samata ulica i e del od eden golem trgovski..ama iskreno ne se ama ic eftinki..jas bev mi dadoa i nekoja karticka za 10% demek ako zemes povekje stvari ama preubavi im se..vo sekoj slucaj pojdi i vidi si..

mamicka77 ziva radosna sum za podarokot kako koj znae sto da sum dobila,ama povekje deka e od RR i deka e bas podarok za trudnica pa sega kje se falam :-))))
i se nadevam kje ucestvuvame i vo delot podarok za majki i novorodencinja

pozdravce za site,

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 1001
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
1.8.2011 14:51:06   
blond
Честитки женски за наградите.

.

Со лесно нека ти е Душиче.
Поздрав до сите.

< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 2.8.2011 18:17:01 >

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 1002
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
1.8.2011 14:51:32   
Hanna 81
Mislam deka BEBETO ima i vo zhenski pazar vo tie prodavnicinjata, barem porano imashe , i cenite bea ok, ama sega izgleda im e zgolemena pobaruvachkata i tie moze pochnale da se zanesuvaat , kako i site ostanatiuser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1003
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
1.8.2011 15:15:14   
dushice
mamicki fala vi na brziot odgovor

inace hana 81 jas si kupivv od baby blue transporter 2500 ama istiot im bese na bebe saem 2000 i vo  ANZI cenite bea poskapi ama imaat ubavi raboti

blond neka e so sreka krstevkata user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

mnogu pametno ste napravile sto odma ste go krstile bravouser posted image user posted image user posted image


smetem deka nema potreba od tolku cekanje do godina

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 1004
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
1.8.2011 19:03:49   
viki87
ИЗВОРНА ПОРАКА: Jule0712

здраво и од мене за денес....како сте ми? некако времето ме прави омалаксана незнаеш во секој момент дали ќе заврне или ќе пече сонце ....денес јас честам кафе и торта зашто ми е роденден ..малку задоцнив за утринско кафе ама ќе ми простите..како сте вие денес ? позз до сите

Среќен роденден Jule0712. На малиот Јован нека му е вечно името и честитки за среќните добитнички на наградите.Поздравчиња за сите.

(Одговор на членот Jule0712)
Непосредна врска до пораките: 1005
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
1.8.2011 21:36:46   
Carelija
Eve me i mene posle neeeeznam kolku vreme.
Eleonora cestitki uste ednas, i da, ocekuvame da go spodelis iskustvoto so nas :)
Inaku deneska bevme na kontrola za Stip i super si pominavme. Maliot dosega ( 33-34 gn) e 2500 gr.
I vo razvojot sme si ponapredni od gn, e doktorot me razocara malku koga mi kaza deka ke si doodam do posleden termin sigurno ( gledano spored indeksite na pritisok) ama koga togas ke dojde i septemvri, a togaaaas user posted image user posted image user posted image
BTW uspat se prosetavme i niz gradot pa dokupivme uste nekoja sitnica za maliot i srekni i zadovolni si dojdovme domce :)


_____________________________

"s greatest accomplishment is being a Mom !!!

(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 1006
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
2.8.2011 10:42:25   
Natasa981
Срекен роденден Јуле, да си жива и здрава! А честито и крштевка на малиот ЈОван! Срека да го следи во животот!
Како сте ми денес труднички? Мене многу ме фака с`клет, многу се потам навечер,оф леле се молам да заврши летото,стварно ми се чини дека ова е најтоплото лето во мојот живот..а имам да го поминам цел август и септември,нешто рано си почнав да кукамuser posted image   малечкава моја клоца ли клоца,ми прави земјотрес во стомаков,па дај боже да се сврти како што треба..


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 1007
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
2.8.2011 11:40:28   
lady_bug
Srecen rodenden Jule i se najubavo
inaku nokva pomina da recam mirno no od sabajle od kaj 6-7 saat osecam bolki kako pred dobivanje a i stomakot se stvrdnuva recisi e tvrd celo vreme a koga stanav od krevet sabajlevo gledam na gacite mokro nesto ne mnogu ama pak bese mokro pa nz sto e rab.inaku sega pak od vreme na vreme pak mi se javuvaat tie bolki dolu vo stomakot pa nz dali da pocekam uste da me fatat pojaki ili da odam vo bolnica a plus dek ai praznik denes kogo li ke najdam??

lugje celata sum nekako ispanicena i strav mi e nz sto treba da osetam pa da odam vo bolnica daj ve molam kazete sto treba da se oseti iako znam deka kaj sekoja zena e razlicnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1008
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
2.8.2011 14:13:44   
Mimi_na_Bojan
Zdravo mamicki...
Ne nema nas odamna da piseme ama eve da se pofalime :)
Sinoka vo 22:15 casot se porodivme vo Sv.Lazar, zensko bebence (ANDREA), 3.660kg, 54cm:)

Ogromni pofalbi do timot na Sv.Lazar, na celo so edniot i edinstven Dr. Gjorgi Nikolov,  koj neumorno bese so nas od 15 casot pa se do polnok...

Ve pozdravuvame i vi posakuvame sreka i lesnotija pri poroduvanjeto

Pozdrav


< Поракaта ја уредил Mimi_na_Bojan -- 2.8.2011 14:16:19 >

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 1009
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
2.8.2011 14:19:27   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mimi_na_Bojan

Zdravo mamicki...
Ne nema nas odamna da piseme ama eve da se pofalime :)
Sinoka vo 22:15 casot se porodivme vo Sv.Lazar, zensko bebence (ANDREA), 3.660kg, 54cm:)

Ogromni pofalbi do timot na Sv.Lazar, na celo so edniot i edinstven Dr. Gjorgi Nikolov,  koj neumorno bese so nas od 15 casot pa se do polnok...

Ve pozdravuvame i vi posakuvame sreka i lesnotija pri poroduvanjeto

Pozdrav


Честитки за малата принцеза, само радости да ви носи!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mimi_na_Bojan)
Непосредна врска до пораките: 1010
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
2.8.2011 16:57:43   
eleonorastrumica
trajce po dedo mu,pa da vides kakva slucajnost ili kako sto velat postarite Gospod sam si gi rede rabotite,bebceto se vika Trajce po svekorot,jas sum krva grupa A-,mu zemaa krv za da go proverat koja krvna grupa e za da primam Rogam,izleguva A+,tatko mi e taa krvna grupa,i se smejam vo bolnicata im velam na edniiot dedo imeto da se raduva,na drugio dedo krvnata grupa,pa taka interesna koincidencija na sto jas se osekav mnogu srekna,i mnogu se dobrocustvuvam sega kako majka,fala mu na Boga sto mi podari angelce drugarce ,na koj sekoj moment mu se raduvam,vi posakuvam i na site sto ne ste porodeni da im se raduvate taka koga ke se porodite,jas uste ne bev svestenad operacijata se mi bese matno pobarav da mi go donesat a on placese i koga go gusnav odma se smiri i jas se rasplakav vikam sto znaci majka da si,niedno custvo ne e kako toa veruvajte,poubavo nesto vo zivotot nema,otkolku da stanes majka pozdrav na site

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1011
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
2.8.2011 18:25:35   
arh_diz
Ovaa tema e nameneta za trudnicite vo tretoto tromesecie, site postovi koi se nadvor od temata , kako sto se cestitki , krstevki i nesto slicno ke bidat brisani
Za tie sto se porodile , za da ne izvestat imame poseben del Vo bremenost SE Porodivme tamu mozat da otvorat tema i da ne izvestat


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 1012
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
2.8.2011 18:32:15   
lady_bug
ajde nekoj neka mi kaze ako znae sabajlevo stanuvam abe stomakov tvrd sto da zboram a i koga ke se promrda boli vo dolniot del na stomakot i kako bodezi i secenje eve skoro cel den si imam bolki kako predmenstrualni stanat pojaki pa zaslabnat i taka na intervali a zamislete koga stanavme od spienje i mm me gleda i vika abe ti oslabnale nozete vikam abe sto zboris i toj veli pogledni si gi koga vidov dolu kaj stopalata i gluzdovite kaj sto mi bea najoteceni se normalno kako voopsto da ne mi otekuvale vikam lelele sto mi se slucilo?

dali znaete do sto e toa??? sto mislite vie bi mozelo li da se ova BOLKITE koi gi ocekuvame?
ve molam pisete neznam kaj kogo da se obratamuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1013
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
2.8.2011 21:43:54   
Annet
lady_bug,jas nemozam da ti kazam tocno kakvi se bolkite uste malku i jas ke gi pocuvstvuvam, eve i jas 2 pati na den osekam kako menstrualna bolka ,ke me stegne i po nekoe vreme pusta,Pa si vikam izgleda se spremame za izleguvanje,ama rano e.
Ti mozebi veke si vo bolnica;-))
Isto i mojata snaa imase mnogu oteceni noze pred da se porodi,i vika deka pred da se porodi i isceznale malku se splasnale,a posle poragajot kako nikogas da nemala oteceni noze,ete mozebi i kaj tebe e taka isto.
Ajde so lesno neka ti e i cekame da se pofalis.
A jas utre sum na CTG pa ke vidime sto ke pokaze,i ako uspeam da zemam uput........ ajde dobra nok na site i se najubavo

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 1014
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.8.2011 10:09:34   
lady_bug
DObro utro
jas sum uste tuka lugje ja navistina sum zbuneta cela ne me e strav voopsto ama od vcera sabajle kako sto vi pisuvav za bolkite sinocka stanaa slabi i sabajle od kaj 7 saat povtorno se javija jaki i toa bas secenje i bodenje vodolniot del na stomakot isto kako pred da dobijam samo sto stanuvaa pojaki na intervali i se namaluvaa to traese se na se 2 saati i se smirija sega se slabi tie bolki no gi osecam vo kicmata i kako se dvizat nakaj dolniot del na stomakot no sepak nz sto i kako e zs sega se bas slabi nz nz sto da mislam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
a citam segde deka mukozniot cep treba da ispadne pa togas da se otvori zenata a kaj mene seuste ne vidov nisto dali mi e ispadnat a nesum primetila ili doprva ke ispadne nz lugje vece mi se smaci so ovie maki zs neznam sto e i kako euser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1015
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.8.2011 11:13:56   
angelai
Lady bug  ne se grizi premnogu, ne se voznemiruvaj, naskoro ke si go guskas bebusko, samo na toa misli si. Kaj site e razlicno megjutoa taka pocnuva ko menstrualni bolki. Koga se pojavuvaat na kratok interval bez prestan torbicata i pravo vo bolnica.

Inaku, stignav do 31 nedela, bev na odmor si poinav super, se banjav i da vi kazam ne mi bese voopsto cudno banjanjeto. Jas si uzivav user posted image .

Na site sto ste pri kraj vi posakuvam so lesno da si pominete a ostanatite kako mene sto imaat uste dosta vreme za cekanje da ne se povtorat poveke gorestinite i nie lesno da go pomineme ovoj period

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 1016
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.8.2011 11:28:43   
Natasa981
lady_bug a koga si na kontrola? ne e loso da pojdes na lekar..mozebi toa e toa,neznam.Za mukozniot cep sum slusnala deka se primetuva koga ke padne, malku krv pomesana so sluz bela valjda,taka ko da mi objasnuvaa..Otkako ke padne, moze da zapocne poroduvanjeto. Ajde ti sitno brois, uste malku pa ke se se guskas so bebceto! I jas edvaj cekam da pominat pobrzo ovie dva meseci:)

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот angelai)
Непосредна врска до пораките: 1017
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.8.2011 11:40:36   
lady_bug
uhhh dragi moi RR OD VASI USTA VO BOZJI USI-taka se veli neli?
inaku edvaj cekam da se guskam so bebusot no nekako inatliv mi e :) se nadevam deka se ke bide vo najdobar red a na kontrola sum dur vo sreda ustvari doktoro rece vece nema eho tuku CTG kepravime pa nz ke vidime sto i kako ke bide pa moze iporano da odam samo se da bide kako treba so bebusot toa mi e najbitno

pozzz do site vas i fala mnogu sto ste so mene i me ohrabruvate mnogu fala:)))user posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1018
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.8.2011 14:27:58   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: lady_bug

uhhh dragi moi RR OD VASI USTA VO BOZJI USI-taka se veli neli?
inaku edvaj cekam da se guskam so bebusot no nekako inatliv mi e :) se nadevam deka se ke bide vo najdobar red a na kontrola sum dur vo sreda ustvari doktoro rece vece nema eho tuku CTG kepravime pa nz ke vidime sto i kako ke bide pa moze iporano da odam samo se da bide kako treba so bebusot toa mi e najbitno

pozzz do site vas i fala mnogu sto ste so mene i me ohrabruvate mnogu fala:)))user posted image

lady bug  a koja nedela si ti pomina li terminot ili seuste ne e sigurno se toa znaci deka naskoro ke pocne poroduvanjeto kaj site e  razlicno kaj nekoj pocne da dava znaci kaj nekoj odma fatat bolki se si e do organizam i mojata kuma taka ja oznacuvase pa koga dojde vreme za poragaj vednas i pocnaa na pola saat

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 1019
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.8.2011 15:28:16   
lady_bug
mamicka77 ja sum 38ma nedela vece terminot mi e na 20ti avgust ama toa ima uste vreme do togas a vi kazuvav deka vo 34ta mi pocnaa kontrakciite ama so lekarstva migismirija i so polna 36ta bev na lekar i rece bez gajle i da saka bebeto da izleze nema potreba od sekiranje i eve sega vo 38 pocnuvaat tie bolki od vecra sabajle pocnaa bas da se javuvaat ama sabajlevo bea pojaki dosta i eve sega od vreme na vreme ke se javat dali ke potrae vaka do terminot nz ama jas bi sakala stopobrzo da se porodam :)

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1020
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.8.2011 15:33:04   
arh_diz
Postovite na libra.n i mamicka77 se prefrleni vo Ringerijada.Ova e tema za trudnici vo treto tromesecie.Opsti razgovori na Ringerijada

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 1021
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.8.2011 22:24:52   
kuklicka26
Uf,znaci i jas spagam tuka.Jas sum 38 nedela i nosam devojce mi rekoa deka ke me spremat za carski rez zatoa sto bilo 4 kg uste pred dve nedeli(golemo bebe)i za dve-tri nedeli ponapredno bebe.Neka se rodi zdravo i zivo ne mi e strav voopsto makar i prirodno da bide,edvaj go cekam momentot,zatoa sto ovie 38 nedeli gi pminav malku macno so ogled na toa deka imav rizicna bremenost se nadevam deka krajot ke bide prekarasen.KRAJOT GO KRASI DELOTO.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 1022
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
4.8.2011 11:14:01   
angelai
Добар ден труднички. Кај сте по сабајле ве нема, си нанкате на времево или има и од тие што си олеснуваат user posted image .

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 1023
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
4.8.2011 11:30:03   
Natasa981
eve me i mene, dobar den ,kako ste mi idni mamici? jas eve po doma, neznam od kaj da pocnam da srabotam nesto,ama nekako omalaksana sum,nisto ne mi se faka.. sakav da ve prasam kolku cesto odite na pregledi (eho)vo ova treto trimesecje? preporaclivo e na 2 nedeli ili greska sum?


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот angelai)
Непосредна врска до пораките: 1024
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
4.8.2011 12:46:50   
arh_diz
Lete ja nema ?
Jas odev ednas mesecno na kontrola

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1025
Страница:   <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?