|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
29.7.2011 22:14:42   
Hanna 81
Dushice imeto e preubavo, mislam i da ne se rodi na taa a data ako tebe ti se dopaga imeto mozes taka da ja krstish. Za vagitooriite najubavo so dr da se konsultirash. Jas gi koristev i molam boga da ne nashtetile na bebcheto a usput piev i dosta antibioticiuser posted image .Sega samo molam Boga da bide se vo red.

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 976
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
30.7.2011 1:06:39   
blond
А бе женски, ја нема елеонора денес. И на фејсбук ја нема, ни на скајп. Постојано и го проверувам профилот од преска, да видам да не има некоја новост, ама ништо. До душа и бев кажала да ме извести со смс ако има нешто, па ќе чекаме.

Ајде добра ноќ заминав јас на спиење.

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 977
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
30.7.2011 10:21:02   
hoho
Добро утрооо. Да ви кажам ме немаше неколку дена зошто деновиве некоја нервоза ме имаше фатено, човек не сакав да видамuser posted image Денес е веќе друго. Вчера бевме со мм да гледаме колички, креветчиња.....па може од тоа се развеселив малце. Ајде гледам mamicki требала да се породи вчера па ако некој нешто знае нека ни пише. Душиче баш ми е мило што многу скоро ќе се гушкаш со бебчето, веќе да ти исчезнат овие секојдневни нервози. Ајде мамички што сте на ред само нека е со лесноuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 978
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
30.7.2011 10:28:27   
lady_bug

ИЗВОРНА ПОРАКА: dushice

denes me gledaa vaginalno i mi zemaa brisevi i prokrvarev i sum eden prst otvorena a treba da prodolzam da gi stavam neopenetranot ,postoi li nekoja opasnost za bebeto sto sum otvorenaa gi stavam vaginaletite,

ve molam odgovorete mi


DOBRO UTRO eve ne i nas deneska bas ubavo svezo ama mnogu sme nemirni lele lugje aman vece ne se izdrzuva
Dushice ubavao e imeto ama istotaka mi se dopagja i PETRA pak vie si znaete inaku najvazno e da zivo i zdravo i pravo a stom si otvorena eden prst i imas bolki ke bide brzoooooo hah bas se raduvam za tebe :))i ti posakuvam se najdobro

a jas osecam kako grcenje od edna nadruga strana i malku e spusteno ama uste treba da se spusta nadolu barem taka mislam a dokotorot mi rece za 2 nedeli na ctg pa ako ame fatat jaki bolki ke odam i porano a kako se oseca koga k eprsne vodenjakot???a za kicma da ne zboruvame mislam ja nemam vece me boli mnogu

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 979
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
30.7.2011 12:40:11   
Annet
Добар ден и од мене,како сте убавки женички денес?
ЈАс се осеќам добро, само спијам,неможам да се изнаспијамuser posted image
Мене не ми е многу активно бебево мое,само на моменти се шири, ни мавнува, ништо не прави,изгледа и тоа е успаноuser posted image
Еве утре треба да одам Во болница да видам што ќе се договорам со доктор или со бабица,незнам ни јас како ке биде,ама барем да се намирам малку.сега сите се по одмори,незнам како ќе биде,на крај краеви си викам па сигурно нема да ме вратат кога ќе одам на пораѓај хахахах и да немам никој таму...
Ајде на сите ви посакувам убав ден,и кој замина во болница да си помине со лесно и да ни се пофали тука user posted image

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 980
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
30.7.2011 15:41:06   
viki87
Здраво здраво на сите.Убаво временцево денес за мерак.Јас штотуку се вретив од преглед и ЦТГ се  е во ред докторкате вели дека на бебето му е супер внатре и дека тешко ќе се реши неделава да излегува,а јас најискрено се надевав дека во текот на наредната односно од први натаму дека ќе се породам ама изгледа ништо ми рече дека ќе се видиме пак во текот на наредната недела па здравје тогаш и упат и се шо ќе ни треба.Ич неќам да ми помини терминот башка и матичната ми е до петти на работа после то е на одмор па ако го поминиме терминот од десетти натаму не знам шо ќе прајме ама ај си велам белким не. поздравчиња до сите.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 981
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
30.7.2011 18:43:02   
sladjana ms
user posted image Zdravo idni mamicki eve i jas da vi se pridruzam vo ovaa grupa.Denes vleguvam vo 27 nedela i se nadevam na prijatna druzba vo iscekuvanje na poslednite meseci oduser posted image .Pozdrav do site i neka ni e so lesnouser posted image user posted image user posted image !

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 982
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
30.7.2011 20:27:03   
Bethany
О, преубава вест!!! Честито Елеонора, нека е жив, здрав и умен синот, мил на мама и тато :)

Женски, јас утре ќе заминувам за Охрид на неколку дена. Времето нема да е премногу жешко, таман ќе ми одговара да можам да шеткам, не планирам да се бањам, али кажете ми да ли можам да се сунчам???

(Одговор на членот viki87)
Непосредна врска до пораките: 983
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
31.7.2011 2:54:59   
Jule0712
Честитки за Елеонора и од мене да е живо здраво и насмеано малото синче !!! ајде и на наши глави ... Bethany смеес да се сонцас освен да влегуваш во вода знаеш дека не смееш заради бактериите user posted image ајде убав помин и јас заминувам на 1-ви ....поздрав до сите

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 984
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
31.7.2011 10:13:51   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

О, преубава вест!!! Честито Елеонора, нека е жив, здрав и умен синот, мил на мама и тато :)

Женски, јас утре ќе заминувам за Охрид на неколку дена. Времето нема да е премногу жешко, таман ќе ми одговара да можам да шеткам, не планирам да се бањам, али кажете ми да ли можам да се сунчам???

Mene mi kazaa deka ne treba stomakot na direktno sonce da go izlozuvas zatoa sto moze da prokrvaris. Jas koga bev na odmor si uzivav pod senka i celo vreme bev so marama ili onakvo lesno fustance za na plaza pokriena. Inace vo more si se banjav najnormalno, a poslednite denovi i vo bazen, ne izdrzav.user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 985
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
31.7.2011 10:50:43   
Andriance
Shto se odnesuva do soncanje i banjanje..sekade kje prociate deka vo normalni granici se vi e dozvoleno...i da se banjate kolku sakate ( pod uslov voda da ne e mnogu ladna) pa i da se soncate vo pravilni vremenski intervali. pozhelno e da nosite ednodelen kostim, a sonceto na stomaceto ubavo kje mu dojde ( zboram za ona sonce do 10h i posle 17h) se razbira ova se odnesuva za onie koi imaat "normalna bremenost" ne da se vodat kako rizicna i slicno. odmorot kaj zdrava trudnica se preporacuva zaradi relaksacija psihicki mir, odmor,uzivanje i plivanje kako edna od najubavite aktivnosti za rastegnuvanje i vezbanje na site muskuli...zatoa trudnici moi koi doprva kje idete na odmor....iskoristete go maximalno za odmor..pozdravce

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 986
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
31.7.2011 11:05:24   
lady_bug
DOBRO UTRO NA SITE user posted image
Cestitiki za eleonora i nejzinoto since neka e zivo zdravo i golemo da rasne :)

inaku kako sme denes jas ne spiev cela noc a i ako podzaspiev toa se bese na grb leganje na strana nikako me izbusi bebevo ufffffff i sega se osecam kako tenk da me pregazil ajde vece koga ke dojde momentot da se rodi neka e zivo i zdravo ama mnogu e nemirno a i dosadno mi e vece sakam da se druzime

vie kako ste?

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 987
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
31.7.2011 16:05:31   
Jule0712
lady_bug i jas kako tebe ...oko na oko ne sklopiv cela nok na grb ne se spieuser posted image a na strana nema sansi mislam deka od sto turka ke mi ja skine kozata user posted image stanav od 8 casot se vrtkav niz kujka i legnav pak kaj 13h pa spiev do 15h i sega glavata me boli ke mi pukne user posted image vie kako ste mamicki ? do kade ste so podgotovkite za bebenceto ? priklupi nekoj uste nesto ili ne? pozz

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 988
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
31.7.2011 16:57:53   
Hanna 81
Zdravo RR
Sakam da ve prasham vo vrska so kolichkite od markata HAUCK, se prodavaat vo aerodrom sproti biser Beby blu se vika prodavnicata, imaat 3vo 1 kolichka, transporter i korpa za 13000 den. Dali ima nekoj iskustvo so tie kolichki, poshto cenata epten mi e solidna pa me interesira kvalitetot.
Pozdrav

(Одговор на членот Jule0712)
Непосредна врска до пораките: 989
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
31.7.2011 17:42:10   
lady_bug
jas pa cel den navamu natamu odam po kuca inaku vcera kupivme dusece za krevetce od simpo i recisi se e tuka za bebushot samo uste da izleze ama izgled inat e kako mene ne mu se izleguva no gledam cel den mi se stvrdnuva stomakot ama epten tvrd stanuva i osecam kako lupa nadolu i povremeni bodezi dolu mi e javuvaatuser posted image user posted image user posted image pa ke vidime do koga ke bide taka

(Одговор на членот Jule0712)
Непосредна врска до пораките: 990
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
31.7.2011 17:58:05   
Jule0712
Ajde Daj Boze da e denes utre da se olesnis pobrzo....ako e utre ke slavime so mene rodenden na ist datum user posted image so zdravje da si spie na duseceto user posted image

Hanna81 i jas gi gledav tie kolicki 3 vo 1 vo Bitola gi ima isto se vika prodavnicata Baby bly i mnogu mi izgledaat dobri i po materijal i po delovite sto gi sodrzat no neznam nekoj blizok sto ima takva kolicka za iskustvo da spodeli ama sepak i jas sum za niv i nie ke kupime takva a vo Bt se 11 000 den ...pozdrav

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 991
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
31.7.2011 22:50:14   
hoho
Елеонорче нека ви е живо и здраво синчето, големо да растеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Она што може да го донесе моментот, неможе ни целиот живот

(Одговор на членот Jule0712)
Непосредна врска до пораките: 992
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
31.7.2011 23:08:04   
Shkorpija
Леле луѓе многу сум исплашена.Бев вечерва на ЦТГ  и бепчето цело време спиеше.Три сестри го клатеа стомакот да го разбудат ама ништо.Потоа дојде докторот го заниша и се разбуди.Дали ова му се случило на некого?Се извадив од памет.Потоа ме гледасе докторот на ехо и ми рече дека многу малку имам плодова вода и дека задутре ќе стимулираме породување.Ама кого ќе го држи срце до задутре....не знам ни вечерва како ќе ја отспијам
Инаку денес ми е терминот,влегувам во 40 недела


(Одговор на членот hoho)
Непосредна врска до пораките: 993
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
1.8.2011 8:24:07   
Sarah
Shkorpija ic da ne se sekiras. JAs imav so edno od decata takvo iskustvo i ne samo sto ne znam kolku pati mi go klatea stomakot tuku i edno 4-5 pati me teraa da stanuvam i da setam pa da jadam blago pa pak da se vrakam. I na kraj se otkazaa i prifatija kakvo takvo ctg user posted image Jas nauciv na krajot deka moeto bebe reagira(barem malce) na boza. I piev boza pred da odam na ctg i kako taka na krajot barem malce funkcionirace i bese bunda na nekoi 2-3 minuti. A da ti kazam koja spanka mi e i sea user posted image . Ednostavno uziva da spie i toa e toa i koga ne spie lezi i uziva. Mislam posle site igri i trcanje znae da si se odmori ubavo dodeka prvoto ne se smiruva ni za sekunda mislam. Ete sekoe si e razlicno. A i ti si plus 40 nedela i normalno e da ti se namaluva plodovata voda. Znaci bebeto si se sprema za izlez. I mene mi dadoa provokacii za da se otvoram koga smetaa deka treba posto ne se otvarav a plodovata voda mi se namaluvase. Pa se si izleze super. Raduvaj se i uzivaj zasto denot da se guskate so bebeto se blizi user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Shkorpija)
Непосредна врска до пораките: 994
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
1.8.2011 10:19:00   
lady_bug
DOBRO UTRO user posted image

kako sme denes kaj ste trudnici dali se porodija dosta od nasite RR posto gledam gi nema od zavcera na forumov?
DUSHICE????????????kaj si ti ???

inaku pak neprespana noc i sega bolenje glava uffff do koga samo lugje veruvale ili ne abe skapav od odenje vo wc i spienje na grb so pernici pod mene na strana nikako se me kloca lupa mislam ke izleze preku kozata dali vi se slucuva na vas?a sekoj den se povece me boli dolu dali e vece vo kanalite nz aj koga ke pomislam kaj e 20ti avgust user posted image togas mi e terminot mnogu mi se cini daleku inaku nema aber za izleguvanje si sedi si uziva vnatreuser posted image

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 995
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
1.8.2011 10:54:46   
Hanna 81
Cestitki za novata mama (blaze si im sega se gushkaat), sega po red site shto ste za avgust, za da stigneme na red nie vo septemvri, se da e kako shto treba samo. Jule fala za informacuijata za kolickite, izgleda toa ke bide i nash izbor samo ushte malku da proshetame da vidime.
Za mrdanjeto na bebushot i jas mislam deka ne treba da se sekirash, ete moeto znae dva dena da ne mrdne a posle toa 5 dena po celi denovi da ne sedi mirna. Daj bozhe so lesno da ti bide poroduvanjeto zdravo i zhivo bebce da si dobiete i posle da ni pishesh za iskustvata.

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 996
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
1.8.2011 12:56:45   
Jule0712
здраво и од мене за денес....како сте ми? некако времето ме прави омалаксана незнаеш во секој момент дали ќе заврне или ќе пече сонце ....денес јас честам кафе и торта зашто ми е роденден ..малку задоцнив за утринско кафе ама ќе ми простите..како сте вие денес ? позз до сите

(Одговор на членот Hanna 81)
Непосредна врска до пораките: 997
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
1.8.2011 13:25:25   
Andriance
Jas bogami greota e da se pozhalam na vremence..ne posluzi nedelava za da si pospieme user posted image inaku ja uste teram na rabota, 35 nedela, ama mislam deka uste ovaa nedela, i kje bide tolku od mene za ovaa godina.

Inaku sakam da se pofalam deka si dobivme podarok od RINGERAJA, vo delot podaroci za trudnici. bi bilo ubavo shto povekje da ucestvuvate, pa bogami ne ima eden kup, i toa aktivni na forumov. Nagradite se sekako mnogu interesni, i pred se korisni za edna trudnica.

pozdravce od nas user posted image

(Одговор на членот Jule0712)
Непосредна врска до пораките: 998
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
1.8.2011 13:46:46   
mamicka77
adrijance jas i ti sme zaedno vo paketot za trudnici i jas dobiv podarok od RR

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 999
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
1.8.2011 14:33:14   
dushice
mamicki zdravo eve me i mene
ctg pokaza  50 pa se ceka sega pocesto treba da odam na ctg
vie kako ste jas planiram da kupuvam denovive za bebeto osven transporterot drugo nisto nemam zemeno

da ne znae nekoja mamicka kade se naoga prodavnicata BEBETO  mi kazaa tamu imalo ubavi kompleti za zemanje od bolnica inace se ostanato e isto bebevo ic ne spie mnogu e aktivna jas bolki si imam vo dolniot del od stomakot  inace e namestena za izleguvanje samo se neka bide vo najdobar redkaj site site so lesno da si pomineme user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1000
Страница:   <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?