|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 15:05:29   
anedespo
E ajde de, koj si ima maka neka si se olesni. Nisto strasno i loso

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 15:11:40   
mama26






Sigurno jas ne bi ja zatvorila user posted image user posted image user posted image ,    
[/quote] me nasmea baby mama...si zaboraila da se prijavis za da mozes da ja izbrises


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 15:13:20   
mama26
imam i jas jatrva inaku ,ama neznam dali da ja  pisam user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 15:34:01   
baby mama
Ah mama26 ne mi praj vakvi raboti user posted image user posted image user posted image user posted image pa pisi si normalno jas ne rekov da ne se pisuvauser posted image user posted image user posted image user posted image .I jas samo si kazav sto mislam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Aj sega da ne me mavaat so kamenja, stavam kraj na mojava diskusijauser posted image . Se izviniv i neka se prodolzi user posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 15:37:04   
negla
vo ova katce na rr sekoj koj ima maka moze da si kaze se sto mu lezi.nie sme sega kako golemo semejstvo i mozeme da se doveruvame za problemite eden so drug!!!user posted image user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 15:38:32   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: negla

vo ova katce na rr sekoj koj ima maka moze da si kaze se sto mu lezi.nie sme sega kako golemo semejstvo i mozeme da se doveruvame za problemite eden so drug!!!user posted image user posted image

точно


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 15:40:20   
negla
gledam deka site sme zeni koi trgale maka taka da mislam deka rr nas ni dava nadez za se!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 15:43:33   
arh_diz
Taka e negla , dokolku na nekoj ne mu se dopga nekoja tema nemoja da ja otvara nitu pak da ja cita. Site imame po nesto sto ne ni se dopaga.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 15:49:56   
Maca25
отодовме ептен оф топик - значи да се вратиме на јатрвите.
има некои како сестри се има некои не сакаат да се погледат. исто како и со свекрвите.
па не може сите да се сакаме! user posted image


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 30.12.2010 15:50:36 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 18:46:04   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: baby mama

Ah mama26 ne mi praj vakvi raboti user posted image user posted image user posted image user posted image pa pisi si normalno jas ne rekov da ne se pisuvauser posted image user posted image user posted image user posted image .I jas samo si kazav sto mislam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Aj sega da ne me mavaat so kamenja, stavam kraj na mojava diskusijauser posted image . Se izviniv i neka se prodolzi user posted image
nema sto da se izvinuvas baby mama,sto loso ni napravi ti?sekoj si ima mislenje neli?pozdrav i guski do tebeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Јатрва ми...
6.1.2011 0:55:28   
veckasr
jas mojta jatrvica da nee maz mi ke bideizbrisana od zivotot mi toa sto go kaza na rodendenot  na kerka i pred toa pred site prvi bratucedovci na mm  ostavi mi go deteto ne mi go cepkaj  si misles kojznae sto ke mu napravam na nivnoto dete  ne nema sansi da ne bide izbrisana da ne e mm on mnogu gi tolkuva inace jas nemozam da gi podnesuvam

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Јатрва ми...
20.1.2011 1:58:46   
veckasr
tolku se zanesuva so toa nejzinoto dete nema dodeka si misles samo ona ima dete na toj svet  pa koga ke soberat so sveki zaedno ne se podnesuvat duri  

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Јатрва ми...
21.1.2011 17:21:46   
anebebe
jas od jtrva mi i DEVER MI ke se mrdnam eden den user posted image user posted image user posted image tolku se ne podnoslivi kako vregaat pogotovo dever mi toa kraj nema , ama ssega pred nekoj den bese presudno mi rece eden tezok i navredliv zbor i toa pred mn luge i jas staviv kraj, eve veke 2 nedeli nikako ne zboruvam so niv duri ne gi smetam za zivi .....znaci toa lugevo ne se normalni i celosno se bez oset .... lele nemozam ,kolku poveke pisuvam tolku poveke se nerviramuser posted image

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Јатрва ми...
27.1.2011 14:43:32   
lidi
ИЗВОРНА ПОРАКА: anebebe

jas od jtrva mi i DEVER MI ke se mrdnam eden den user posted image user posted image user posted image tolku se ne podnoslivi kako vregaat pogotovo dever mi toa kraj nema , ama ssega pred nekoj den bese presudno mi rece eden tezok i navredliv zbor i toa pred mn luge i jas staviv kraj, eve veke 2 nedeli nikako ne zboruvam so niv duri ne gi smetam za zivi .....znaci toa lugevo ne se normalni i celosno se bez oset .... lele nemozam ,kolku poveke pisuvam tolku poveke se nerviramuser posted image

I jas ke se mrdnam isto od mojne...Trudna sum i se imam malku poveke zdebeleno (mada i jatrva mi ne e pomala od mene ama ete sekogas tugjoto se gleda) i dever mi vcera mi vika leleee kolku si se zdebelila pa ti sega poteska od mene si i pravi demek pu pu i se pomestuva so stolceto.I da vi kazam nemozam da gi gleam ne mozam da gi podnesam ke puknam od niv.Izglea treba i jas uopste muabet da ne im pravam doduse i vaka mnogu ne im se obrakjam ama treba da presecam za stalno naj verovatno. user posted image

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Јатрва ми...
27.1.2011 15:14:42   
mosa
јас да ви кажам сум прва снаа во куќата. Ама овде живеев пред да се омажам 3 години. ММ има брат постар и има и тој девојка што живее исто со нас. Всушност јатрвите се знајме таа е постара од мене 2 години и многу убо си живеевме. Ние Две се знаевме уште пред да си ги познаваме мажите. Но откако поцнавме да живееме заедно се се смени. Мојот девер никако до сега не контактира со мене а сега од кога се зедовме со мм уште толку се оддалечија од нас сега влегуваме во иста врата, во исто купатило низ салон, но не комуницираме воопшто. Толку сме далечни и чуствивам дека ме мрази и мене и мм. Јас ви се чудам како сте блиски, блазеси ви јас воопшто не сум прифатена дома ниту од свекорми ниту од свекрвами , ниту од деверми и мојата идна јатрва. Можете да замислите како е чуството кога сите ве гледаат со поинакви очи дома . Тоа е најтешкото.

vistine e najtesko nikoj da ne te prifati jas se naogam vo edna takva ituacija ama spred mene za dobar brak  mora da se izdrzi se i da se pomine se.pred se gledaj da bide se o pomegu tebe i maz ti.sakam da kazam deka e bitno vo edna vakva situacija da bides iskrena so nego dane gi sobiras rabotite vo sebe,no sekako moras da bides vnimatelna da ne go povredis tvojot soprug i sekako da bides ti taa sto ke bide vo pravo.po naski kazano za inatot na drugite napravi si sovrsen brak zosto samo taka ke gi iznerviras tolku mnogu sto nema da izdrzat pa krajot na raistat ti se omazi za tvojot soprug,a ne za jatvati,a ona ako e budala neka si se nervira.A za toa sto ne ti pravat muabet uste podobro za tebe barem nema da ti dosagaatuser posted image user posted image user posted image .onaa mojana jatrva koga i treba nesto za sekoja sitnica doaga kaj mene.sekoj bozi den i treba nesto te kafe,te sol,seker vegeta,zejtin.i obavezno koga ke dojdeme so mm od pazarenje doaga da proveri sto sum kupila jas vleguvam so kesite a ona sedi so mene i mi gleda vo kesite.i polse pocnuva aj te molam na zaem daj mi malku kompiri,pa sledniot den ke mi  pobara bataci i se taka jas nikogas do sega za nisto ne sum ja odbila a samo da znaete ona mene kakvi sve raboti ne mi napravi i posle ova poslednoto veke mu rekov i na mm veke nisto ne davam do sega sum davala zaradi mm,ili devcermi (posto so nego nemam problem)od grv ili zal za devata za sve ama veke nikako .jas si go sakam vnuceto no moeto dete ne davam nikoj da mi go ponizuva.veke nistro nema da dobiue od mene.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Јатрва ми...
27.1.2011 15:18:40   
mosa
zaem daj mi malku kompiri,pa sledniot den ke mi pobara bataci i se taka jas

a nikogas niti mi dala nesto niti pak mi vratila nesto od toa sto sum i dala epa i mene ne mi izvira pa jas kupuvam metla ona kolku vreme e toaka ne kupila metla jas kupuvam a ona ja koristi ne sum za 150 den ama zosto ona de se dpoteruva aj jas metli da kupuvam pa ke mu kupam na sin mi pa ust budala me pravi u zdrav mozok.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Јатрва ми...
28.1.2011 0:16:52   
suzeto
lele ovaa vasevo bilo horor
da kazam sega nesto za nas...nie ne ziveeme zaedno vo stranstvo se a i plus koga ke dojdat ne se ni gledame i toa ne e ubavo, taa ne ni vleguva kaj nas samo ce go vikne devermi ajde izleguvame i tolku,inace sme na isti vlez isti stepenici i podobro kaj sto ne se tuka bideki samo za setajne i e umot obueni si vleguvaa plus i site gosti a cistejne na stepenici nikako,,,,jas sum prva evo veke 10 god.a taa ima samo 3 god.i ic ne gi ferma svekormi i svekrvami a tie dusata e davaat za nea ...jas ne cinam zatoa sto ziveevme 5 god.zaedno i im pravev rucek i sve a taa si se deli od prviot den,i zatoa e podobra ..ne sme se skarale so nea za nisto,no ne si pominuvaame ni ubavo pr.na kafence da vikni ili da dojde kaj nas na kafe i da go vidi maliot....ili pak da viknea za izlegvejne demek stranstvo se da recea ajdete na edna pijacka,samo so drustvoto nivno za setajne nemaja vreme za nas.....nie so edna plata gi nosevme na vecera ,samo za inaet....

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Јатрва ми...
28.1.2011 0:24:01   
veckasr
jas gi izbrisav i sveki i jatrvata od mojot zivot ne mi treba nikoj  denes se ispokarav i ne mi treba nikoj   neka si se gledat neka si se smeat za nisto  so sakat neka pravat ne mi trebaat si imam majka sto zivee sama ke se preselam tamu da ziveam so mm i gotovo 

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Јатрва ми...
28.1.2011 0:28:06   
veckasr
na pocetokot mnogu se nervirav od niv no sega veke e vreme da im se odmazdam za sekoja solza sto ja proleav od niv 

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Јатрва ми...
7.2.2011 11:40:54   
fila
da vi kazam edna glupost na mojata jatrva.posto stedi struja i voda zemala na mazoti gaki i dolni maici da gi vrie vo lonec na sporet na drva i koga gi izvrela si gi stavila vo sadoper vo kujna da gi pere zatoa sto kupatiloto i e nadvor i ja mrzelo da odi do tamu pa koga ja videla svekrva mi pamet i se svrtelo kako moze vo sadoper da pere gaki ama ete do tolku e nemarliva

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Јатрва ми...
7.2.2011 18:35:14   
anebebe
user posted image user posted image user posted image znam, znam poznati mi se tie situacii, i mojata jatrva e mn pedanta koga jas i svekrva mi i gi vrsime site raboti niz doma a ako treba ona nesto da napravi ili isciste toa ke bide sto da vi kazuvam

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Јатрва ми...
14.2.2011 1:12:09   
veckasr
mojata pak ne doaga na gurgovden i mitrovden na imenden se plase da ne ja naterame da rabote nesto

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Јатрва ми...
11.1.2013 21:30:52   
Ummu_Ajna
jas imam 4 jatrvi :) dve tuka dve nadvor od mk, ama so site se druzam i dobro ide ne sum se skarala ni so edna i ne davam nikogas pred mene edna so druga da se ogovaraat koga doagjaat kaj mene mrazam da oovaram lugje da gi zima
lugjeto vo usta bilo za koj kaj mene takov muabet nema,
a koga gi slusam nesto ako ogovaraat nekoj jas stanuvam si odam, a taka naj veke sum opustena so prvata nevedta sto dosla, po godini sum cetvrta nevesta a po doaganje su vtora nevesta, naj starata 8 godini kako sto dosla ja 7 godini drugata 4 godini drugata dve godini i poslednata 8 meseci a godiste e so naj starata jatrva 36 godini imaat drugata ima 30 drugata 23 i ja 26.

< Поракaта ја уредил Ummu_Ajna -- 11.1.2013 21:33:00 >


_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Јатрва ми...
15.2.2013 3:40:37   
katalina1
Mojata idna jatrva uste sega si go pokaza vistinskoto lice.Do skoro mislev se' naj,naj za nea,no ja razotkriv,i padna maskata.Duri ne mi se veruvase toa sto go procitav...vakva sum bila,takva sum bila...Ottogas go smeniv mislenjeto za nea i ja igram nejzinata igra.Glumime deka mn.se razbirame i pocituvame.

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Јатрва ми...
15.2.2013 12:04:46   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: katalina1

Mojata idna jatrva uste sega si go pokaza vistinskoto lice.Do skoro mislev se' naj,naj za nea,no ja razotkriv,i padna maskata.Duri ne mi se veruvase toa sto go procitav...vakva sum bila,takva sum bila...Ottogas go smeniv mislenjeto za nea i ja igram nejzinata igra.Glumime deka mn.se razbirame i pocituvame.


kaj procita? na temava?user posted image user posted image user posted image
izvinete na off ama ne mozev da odoleam
katalina nemoj da me svatis pogresno, recenicava me iznasmea i mi stvori milion idei vo glava spiuniracki
a si zamisliv i dve jatrvi sto tuka se ozboruvale kako se prepoznavaatuser posted image i se prepukuvaatuser posted image
xaxa kakva rasipana fantazija imam, ne sum normalnauser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот katalina1)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?