|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Јатрва ми....
19.9.2010 0:48:04   
lukas
kako ziveete so vasite jatrvi,jas ziveam so nea vo ist dvor i zivejam isto kako so sestra mi koga se karame se karame kao sestri,i posle po 15 min kako nisto da ne bilo,mnogu mi e ubavo so nea,si pijame kafe,ozborvame, i taka natamu...pozz ajde kazete mi vie kako ziveete.....ako ima vakva tema ama kako so vidov nema..ama ako ima odma premestuvajte me...user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 19.9.2010 0:53:23 >


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Јатрва ми...
19.9.2010 0:57:20   
amelbebe
za se ima ama za jatrva mislam deka nema,za da se sakame kako sestri ne,nikogas ne sme se iskarale i si imame nekoj odnos nemozam da go opisam nitu ona mi se mesa nitu jas,sekoja si vodi svoj zivot,koga ke se vidime si go imame muabetot i tolku.

< Поракaта ја уредил виктори -- 19.9.2010 1:03:24 >

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Јатрва ми...
19.9.2010 1:04:08   
Bogdancanka
исто како Амел бебе имам јатрва али да се сакаме исто како сестри не што мислам дека тоа е и нормално,нормално ми е да си имам некои граници иако живееме во исти двор и секој ден се среќаваме пиеме кафе и ред други работи тука сум за неа во секое време и она за мене али се во границите на нормала сепак јатрви смеuser posted image за за кавги фала богу досега сме немале, јатрва ми е гиниш и прифака секаков совет и мислење,засега е така а за понатаму не се знаеuser posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 19.9.2010 1:08:29 >


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Јатрва ми...
19.9.2010 1:39:40   
Bitolcanka
user posted image за темата, фалеше ваква тема user posted image И јас во блиска иднина ќе имам и јатрва и золва, па да се подготвам (да знам што ме чека), не е на одмет, нели? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Јатрва ми...
19.9.2010 1:52:51   
lukas
uf uf bitolcanke i dve duri daj boze da ti se pogodat...pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Јатрва ми...
19.9.2010 1:58:38   
Bitolcanka
Золвата си ја познавам, а јатрвата уште не. Засега ја нема. Кога деверчето ќе ја пронајде ќе се запознаам user posted image user posted image user posted image Мислам дека полесно е да си поблиска со јатрвата, отколку со золвата. Сепак, со золвата нешто делите - братот/мажот, а со јатрвата не. Можам да те разберам зошто ја чувствуваш како сестра.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Јатрва ми...
19.9.2010 10:03:36   
amelbebe
Bitolcanke,nemoj src da mislis deka e polesno so jatrva otkolku so zolva,so nea nisto ne delis,ama ako ne se reseni nekoi raboti okolu nasledstvo,imotot e togas se mesaat prsti od jatrvatauser posted image jatrvatane popusta okolu deverot i jatrvata nejze se i e ramno,a zolvata ja boli za bratot ili za snaata,sekogas ja gleda svetlata stranauser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Јатрва ми...
19.9.2010 10:39:01   
Палешка РР
Во право е амелбебе, посебно ако имате лукава јатрва (како мојата) user posted image која е user posted image со user posted image лице. 

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Јатрва ми...
19.9.2010 10:44:37   
amelbebe
site jatrvi se gavoli so angelski surat, se ke napravat samo da izgledaat kako podobri snai  od tebeuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Јатрва ми...
19.9.2010 12:13:57   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

Bitolcanke,nemoj src da mislis deka e polesno so jatrva otkolku so zolva,so nea nisto ne delis,ama ako ne se reseni nekoi raboti okolu nasledstvo,imotot e togas se mesaat prsti od jatrvatauser posted image jatrvatane popusta okolu deverot i jatrvata nejze se i e ramno,a zolvata ja boli za bratot ili za snaata,sekogas ja gleda svetlata stranauser posted image


Не тврдам пријателке, претпоставувам. Сепак, од секојдневието околу нас по стапувањето во брак повеќе остануваат заедно сестрата со братот, отколку братот со братот, па со тоа и нивните семејства. Браќата сепак, се одделени, најчесто, а золвата, иако е одделена, повеќе меша прсти кај братот. Мисли дека уште моминскиот дом е нејзин дом и кај мама не е гостинка (ако живееш со свеќи тоа се согледува) и така настануваат компликациите.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Јатрва ми...
19.9.2010 22:05:15   
niki
Nemam seuste
Koga ke ja dobijam verojatno ke bidam vo prednost bidejki prva sum dosla pa ke se naviknat na mene do togas, kojznaeuser posted image  i zaedno so sveki ke i ja jadam dusickata na jatrvickatauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  lele leleuser posted image user posted image  ili obratno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Јатрва ми...
20.9.2010 1:39:35   
amelbebe
niki nemoj da ti se padne nekoja smizla jatrva,pa da vija jade dusickata i na te be i na svekiuser posted image user posted image user posted image ,pa da ja ogovarate nea so sveki i da si recete ostaja ja ovaa ne e normalnauser posted image user posted image user posted image sto se zamisluvauser posted image user posted image user posted image pa da i pustate mesto da ne vi prerece nestouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Јатрва ми...
20.9.2010 22:26:42   
niki
Amelbebe dever mi e 10 godini pomal od mene i po moja procenka uste 10 godini nema da se zeni, a koga ke se ozeni jas poblisku na babite ke bidam i posekako ke mi bide smizlesta jatrvkata, nema beganjeuser posted image user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Јатрва ми...
20.9.2010 22:35:08   
lukas
site jatrvi se gavoli so angelski surat, se ke napravat samo da izgledaat kako podobri snai od tebe



jas sorry so ova ne se slozuvam...mojata e angel so angelsa dusa vistina..,ako ne e taa mnogu raboti ke mi bea poinakvi,primer koga ke mi dojde nekoja idea za doma za prepravanje,tuka e odma za da mu go smenime mislenjeto na mm mi..pozz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Јатрва ми...
20.9.2010 22:38:57   
Bitolcanka
user posted image user posted image user posted image Не сме со сите user posted image user posted image user posted image Девер ми е малку постар од мене, а помлад од дм, но нема девојка. Значи ние да ја забрзаме работата, да не најде некоја, да не' претекне, па да бидам втора снаа и споредна user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Јатрва ми...
20.9.2010 22:43:55   
niki
Pa Bitolcanke jas neznam sto uste cekate, za ripanje vo tavce podobra pricina nema da najdes od ovaauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Јатрва ми...
20.9.2010 22:45:21   
lukas
ajde bitolcanke skokajuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Јатрва ми...
20.9.2010 22:46:24   
Bitolcanka
Да, дефинитивно user posted image user posted image user posted image Мора да се смисли план да не бидеме потоа изненадени user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Јатрва ми...
20.9.2010 22:48:27   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

ajde bitolcanke skokajuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ќе ме пречекаш в раце? user posted image user posted image user posted image Ај да не одиме офтопик. Ќе биде, тргнат е возот, иако теретниот, ќе стигнеме до целта навремеuser posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Јатрва ми...
20.9.2010 22:51:13   
lukas
hehehe...ke stignite do celta nema beganje...heheh...skokaj te cekam...user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Јатрва ми...
21.9.2010 0:54:28   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

user posted image user posted image user posted image Не сме со сите user posted image user posted image user posted image Девер ми е малку постар од мене, а помлад од дм, но нема девојка. Значи ние да ја забрзаме работата, да не најде некоја, да не' претекне, па да бидам втора снаа и споредна user posted image user posted image user posted image user posted image


Не дозволувај да бидеш втора снаа плсuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Јатрва ми...
21.9.2010 11:23:17   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas




primer koga ke mi dojde nekoja idea za doma za prepravanje,tuka e odma za da mu go smenime mislenjeto na mm mi..pozz




hehehe isto taka i jas i pomagam na jatrva mi koga ke i dojde nekoja ideja jas sum tuka da go podbucnam dever mi da ja poslusa ako ne ne poslusa znam i da se ispokaram so nego ali ne mi se lutiuser posted image

inaku i jas sum vtora snaa vo kukata ali imam prednost treba da imame uste ednauser posted image user posted image user posted image




_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Јатрва ми...
21.9.2010 13:13:44   
Anushka
мене јатрва ми ми беше најдобрата другарка, сестра.
Се` додека не се скараа браќата. Сега ни добар ден не кажува. Многу ми недостасува. И таа, и дружбата и муабетите, ама и внуците.user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Јатрва ми...
17.10.2010 10:49:35   
anebebe
jas pred jatrvami sum mazena nekolk godiini ,i se si bese vo red i so odnosite megu mene i devermi i devermi i maz mi,no otkako dojde TAA jas so devermi sum samo na ,,sluzbeno,, go svrte za 360 stepeni .MM pak neli mu e bart se trudi da e po blizok so nego kolku  sto moze ama nekako slabo mu ide i na  nego ,ama so,, gospogava,, kolku i da se trudis nisto ne biva saka da si  e odalecena od nas i gotovouser posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Јатрва ми...
17.10.2010 22:25:39   
Viktori
е срцка, за кафе, муабет, дружење! Девојче убаво, паметно, а бе слободно можат да си го сакаат, земат, почитуваат, а јас да се раатисам! user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?