|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Јатрва ми...
18.10.2010 15:15:13   
AnnaMolly RR
Јатрва ми живее со девер ми во Америка 10 години, а јас со мм заедно сме седум години, шест врска и една брак. Се гледаме преку скајп секоја недела и супер си муабетиме. Никогаш во живо не сме се виделе :) Затоа не би можела да кажам дали се сложуваме или не. Друго е да се гледаш со некој по еден саат преку скајп, а друго е да ти е дома user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Јатрва ми...
18.10.2010 17:17:46   
nadica
мојата живее во англија user posted image  ама сме доста блиски ретко да помине ден да не се слушнеме (преку скајп) или да не си пишеме многу сме слични и физички и во размислувањата и погледот кон животот.Летово беше во мк 3 недели пред да дојде девер ми и супер поминавме
можеби тоа што не живееме под ист покрив не прави да бидеме уште поблиски и навистина ми недостига
user posted image
ова сме јас јатрва ми и сестра ми погодете кој е кој user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Јатрва ми...
7.12.2010 19:56:23   
majmunce
јас да ви кажам сум прва снаа во куќата. Ама овде живеев пред да се омажам 3 години. ММ има брат постар и има и тој девојка што живее исто со нас. Всушност јатрвите се знајме таа е постара од мене 2 години и многу убо си живеевме. Ние Две се знаевме уште пред да си ги познаваме мажите. Но откако поцнавме да живееме заедно се се смени. Мојот девер никако до сега не контактира со мене а сега од кога се зедовме со мм уште толку се оддалечија од нас сега влегуваме во иста врата, во исто купатило низ салон, но не комуницираме воопшто. Толку сме далечни и чуствивам дека ме мрази и мене и мм. Јас ви се чудам како сте блиски, блазеси ви јас воопшто не сум прифатена дома ниту од свекорми ниту од свекрвами , ниту од деверми и мојата идна јатрва. Можете да замислите како е чуството кога сите ве гледаат со поинакви очи дома . Тоа е најтешкото.

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Јатрва ми...
7.12.2010 20:21:38   
majmunce
јас мислам дека така е најдобро, Колку и да не те сака некој кога ке си подалеку тогас си повеке сакан. Ние сме многу многу формални присуствувасе на мојата свадба заедно со девер ми најформално колку да не речи народо ете ги неживеат. Исто и за нашата веридба , значи само таа вечер и толку утредента сме пак тие што сме од секогаш далечни , подалечни и од комшиите. Но сепак насио проблем можеби и не е само до нас двете. Свекрвата е помегу нас таа треба да си знае дека дома ке има в куќа две снаи и мора да бидат одделени. Да ни овозможеше таа да бидеме одвоени секој ке си живееше според својте можности, и ке бевме помили а сега сме натрупани сите на едно место и не можиме да се согласиме за сметките дома а не пак да бидеме блиски
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Јатрва ми...
25.12.2010 2:53:40   
zdravje
SAKAMDA MIOLESNI MALKU DA SPODELAM NESTO SO VAS.PA KAKO EDEN SOVET ZA SIROKO DA SI GI OTVORITE OCITE I DA IMATE REALNA PERCEPCIJA.VLEGOV VO SEMEJSTVO KADE STO VERENIKOT MOJ ZIVEESE VO MALA KUKA SO MAJKA , TATKO,BABA,BRAT,SNAA,NIVNO SKORO 1GOD DETE I DR NA PAT ZNACI JATRVATA TRUDNA SO USTE EDNO.ZNACIDABIDAM PO KRATKA SNAATA NA MOJOT VERENIK SKRATENO KE GO PISAM MV BUKVALNO JA KORISTESE SEKOJA PRILIKA ZA DA ''ISKOMUNICIRA''SO NEGO ZNACIGO NAREKUVASE SO TAKVI IMINJA PRI OBRAKANJETO I SOSEPTENJE KO TAA DA MU E VERENICA A NE JAS ZNACI SEKAKVIEKSPERIMENTI KADE I DA POMINESE PRED NAS BIDEJKI BESE TESEN PROSTOROTMU ODESE NA MV PRAVO V USTA SO IZVINENIE SO ZADNIKOT A POGOTOVO KOGA METESE SE MU SE NAVRTVASE ,NA RUCEK SITE KOGA KE RUCAVME ZAEDNO TAA SEDESE DO MV A NED O MZ I I SE SLUZESE SO LEBOT ,VINOTO I KAFETO NA MOJOT VERENIK PIESE OD NEGOVATA CASA A NE OD NA MAZOTI ,EDNAS JA FATIV KAKO MU DAVA KIFLE DIREKTNOV USTA NA VERENIKOT MOJ,A TOJ GO PRIFATI,SETASE SO PROZIRNI MAICI DOMA ,SEDESE SO RASIRENI NOZE,EDNAS OD NIGDE V KUJNA OD DOBRO STOENJE SI PRAVEV MUABET SO VERENIKOT A TAA ME TURNA VO KUJNATA I KOGAJ A PRASAV ZOSTO NEGIRASE I LAZESE,PA SI ZAMINA,IZMISLUVASE PRIKAZNI I SEI ZVRTUVASE SO KE KAZEV,PA POGRESNO MU GOI N TERPRETIRASE NA SVEKOROT I SVEKRVATA,I MI VELESE DEKA MAJKATA NA VERENIKOT ODELA NA GATAC ZA SIN I I ZA MENE,PA DEKA TATKOTO,BABATA,TETKATA NEZNAM SO PRAELE NESTO LOSO PA MAJKAMI....HOROR KRV PROPLAKAV VO TAA KUKA,OTKAKO MU KAZAVME NA BRAT MU NA MV TOJ BAGABONT KRENA RAKA NA MENE ,PA KARANICI SO VERENIKOT PA POSLE SE RAZDELIVME SEGA VEKE EDNA GOD PAK SME ZAEDNO TOJ NE SVAKASE DEKA ETA KA PA POSLE VELESE DEKA ZGRESI PA SEGA STVARNO MI E TESKO I MN DR RABOTI SE SLUCIJA ..NO VO DR PRILIKA VREMETO VRVI A NIE V MESTO NE NI I ZLEGUVAM MV PA I ME LAZI PA PSIHICKI OPTERETUVA NEGIRA SE I NE PRIZNAVA MN MI ETESKO NE ZNAM STO DA PRAVAM POZZ DO SLEDEN PAT

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Јатрва ми...
25.12.2010 9:22:03   
Snowhite RR
Здравје, многу ми е жал за ова што си го пишала, што си случува, но те молам следниот пат пишувај со мали букви, зошто големите значат викање
Добредојде на форумот, еве ТУКА можеш да ни се претставиш


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот zdravje)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Јатрва ми...
25.12.2010 10:42:22   
Viktori
ауу здравје што збориш. Да се тртка??? на ММ?? user posted image user posted image user posted image
Модра ќе оди у двете очи не у едно...Шминкана природно, нетоксично...


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот zdravje)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Јатрва ми...
25.12.2010 10:54:06   
Bogdancanka
zdravje dobredojde na rr...a ova se sto ptocitav za jatrvati e srasno auuuuuu kako moze taa taka zar i fali nestouser posted image bog da cuva sto i e na taa...dobro i svekor ti svekrvata i veruvaat na nea?Ah da e na mene za 24h ima da ja sredam a ne da mi se vrti okolu mmuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот zdravje)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Јатрва ми...
25.12.2010 10:58:17   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

a ova se sto ptocitav za jatrvati e srasno auuuuuu kako moze taa taka zar i fali nestouser posted image bog da cuva sto i e na taa..
user posted image i jas mislam i fali nesto


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Јатрва ми...
25.12.2010 13:54:45   
veckasr
i jas i mojata jatrvica ne ziveeme zaedno  dva pati otidov na gosti na tretiot me izbrka koga bevme na rodenden na kerka i  i vika  na sveki pa zosto sme se mazele za vnuci da vi ragame  a znae kolku golema borba vodam so sterilitetot veke 6 godini a sveki samo se nasmea na toa sto go kaza jatrvicata posto i e milenicka neli vtora snaa prvata e krpa za brisenje samo kade ima rabota da se vikne treba 

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Јатрва ми...
25.12.2010 19:33:22   
negla
dever mi doprva si fati devijka.taka da doprva ja zapoznavam "jatrvata" a jas inaku ne si stojam so dever mi. i da ne pisuvam oti cel roman ke pisam....
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Јатрва ми...
25.12.2010 19:51:39   
zodut
Мојата не е со мене. Далеку од очи - уш подалеку од срце!!!
Гледајте си децата и сопругот та од змиите и пијаните бегаатuser posted image !!

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Јатрва ми...
25.12.2010 20:19:49   
Maca25
Мојот девер е уште млад, абер нема за женење, има сега некоја девојка, еднаш има дојдено со неа кај нас и таа е душичка, мирна и тивка како него. Така да сега за сега ич не се замарам во вакави работи. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот zodut)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Јатрва ми...
25.12.2010 22:09:06   
Pepelaska *
здравје Добредојде на Рингераја, рр другарка помошник во сите ситуации и слично. Јас да сум на твое место не би го трпела тоа, многу ми е жал. Сигурно го сакаш тој човек , ама според кажанаво читам и караници со него, зарем ќе им верува на другите а не на тебе, зборни си со убаво и директно кажи му а и убаво објаснете и на таа змијата дека има маж да си го гледа семејството нејзино да не се меша во туѓи.Ти посакувам се да се среди ама во иста куќа со нив не верувам.

Инаку да се вратам на темава јатрва ми ( идната ) е закон. Не ја знам толку ама колку што гледам супер си е девојчето, мирно фино умно. А девер ми е ист како мене user posted image user posted image user posted image  , со него си го носам Мартин на конроли ако треба да не земе од негде одма иде ( кога мм е на работа) камо мм да имаше некоинегови особини секогаш си тера по свое не слуша никого и си ја слуша само девојката.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот zdravje)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Јатрва ми...
26.12.2010 11:42:02   
AnnaMolly RR
Мојата е во Америка веќе 11 години немаат дојдено со девер ми во Македонија зашто се таму на црно.  Никогаш во живо не сме се виделе, очи во очи, ама преку Скајп комуницираме мноооогу чести и супер однос имаме, имаме и сличен карактер.
Ама којзнае, да сме живееле заедно можеби поинаку ќе размислував.


_____________________________

Live and let live
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 10:31:26   
mosa
aaaaaaaa jatrvica li i mojana e ko od seriskine filnovi izlezena nemam zborovi kako da ja opisam tolku zloba da se krie vo edna mlada licnost toa e cudo edno letoto 3 meseca ne praveveme muabet vika sakala da go zeme sin mi  a jas sum i go zela od race ili go drzela ona a jas sum i go zela od race.user posted image e boze,boze toa e da se cudis ,sum i zela dete od race.i ne mi ravese muabet.pa i neka ne  mi pravi bas mi e gajle si misli ona jas mnogu i se zamaram ,si misli ke placam za nejze ako ne mi pravi muabet.Inaku ziveeme vo ista kuka samo razlicni vlezoivi,no tie ponekogas odata da sedat kaj nejzinite na primer zimovo.koga mu bese rodenden na sin mi ona sedese 5 minuti i otide kaj komsikata pozadi nas,a koga bese ime na nejzinoto dete ona se javila na svekor mi da se pozali deka ete  ne sme otisle pa ne sme se ni javile.znaci nejzinoto dete e vaznon,a na moevo koj nebitno e nel,i.i mu rekov na mm,mu gu kazav oiva i mu rekov,slkedniot pat ke gi viknes rtvojte tuka i togas jas ke kazam sve sto imama da kazam proytiv nejze,zosto kog nesto i treba kaj mene doaga ama vo bukvalna smisla za sve;komir,seker,ocet,zejtin i sve ostanato.i koga bese teteka mu na mm od svajcarija kaj nas na gosti bidejki jas si imama masina za perenje alista,a ona nema i nekolku ati i peerev,ama posto jas nokeska ja pustam masinata ona prekina da pere kaj mene pod izgovor deka jas ja pustamn nokeska masinata.i koga dosla zenava ovaa mojava i inadrobila kako jas ne i perm alista.Pa kerajhot na karaistata jatvica mene ne mi e sestra pa jas da imam obvrska sprema nea,pa sega da ja cuvan nea posle sveki i svekorme i koga za mene ke ima mir.pa nemaat ni kupatilop ama sreka mm toa go resi na vreme uste  koga kazavme deka ke se zimame m rece na devermi:izvini brat sega nemoze poveke da go korutite naseto kupatilo.i sega nekoj kje rece lele bezobrazno ama mora taka zosto ne moze jas da gi cuvam,pa sega si imam dete i vij problemi i nem mpoze jas da kupuvam a nekoj drug da koristi .zarem nemozela da si kupi ili polesno e js da kupam oan ke si koristi.i nekoj ke rece ama sum losa ama ako pocnam sve da kazuvam ke mi trebaat nekolku strani sve da vi kazam zatoa tka ke skratam.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 11:13:39   
vesna1
Jas mojata jatrva ja mrazam, prav zbor zmija otrovnica vo covecki oblik. Sreka sto nemavme mnogu zaednicko inace ke se ispoubievme. Bidejki jas prva se omaziv a tie posle nas 6 meseci nie otidovme da ziveeme so moite i zidavme kuka a oni ostanaa da ziveat so svekrvami i svekor mi vo stanot. Nas prvo ni se rodi dete i veruvale ili ne, ne dojdoa godina dena na povojnica. Ednostavno koga ja nosevme malata na gosti kaj starite samo togas ja gledaa i ne i dadoa ni 100 den. Na prviot rodenden i kupi edno demperce i tolku. Sega mojata kerka ima skoro 10 god. i cel zivot edno paketce za Nova god. ne i kupija. Potoa se rodi nivnoto i po insistiranje na MM jas glupava kupiv zlato, eden kup garderoba i pari. Svekrva mi moeto dete 10 god. pola saat ne go imase pricuvano ama nejzinoto celo vreme vo kuka im e neli.
I starite bidejki imaa stranska penzija ja dopravija kukata vo Volkovo i tamu se preselija i niv im go ostavija stanot. Sreka sto MM ja nagovori majka mu da mu ja prepise kukata.
Ama gospod gleda svekormi dobi udar i umre a svekrva mi padna bolna i dojde na moja vrata da cuka za cuvanje. Ama jas i go rekov vo lice cie dete cuvase sega neka te cuvaat. Taa zmijata imase sreka ne ja cuvase dolgo i ona pocina.
I koga dozna deka kukata e prepisana, napravi skandal na prvoto utro na smrta na svekrvami i MM bidejki gi vozevme vo nasa kola zastana i ja isfrli od kola.
Mi se rodi vtoro dete i povtorno ne dojdova na bebe, se pravat na ulavi. Epa dosta mi e da izigruvam budala jas cel zivot na site rodendeni na nejzinoto kupuvam pokloni, paketcinja za Nova god a tie za moite deca ama nisto bas nisto. I mu rekov na MM nema paketce ovaa nova god. Pa moite deca ne li se deca, samo jas li ke izigruvam budala i ke nosam  a tie ke se pravat na mrdnati. Nie si kupivme i stan vo Novo Lisice a tie ziveat vo Gorce i fala bogu ne kontaktirame. MM i dever mi nekogas ke se slusnat po telefon i tolku.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 11:19:57   
negla
leleee,znaci imalo i poloso od moeto!!!

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 13:16:16   
mami2
Мила моја рр, мислам дека не заслужуваш ваква страница посветена на некои облици на живот наречени user posted image јатрвиuser posted image .
Не пишувам ништо за да не и` дадам на значење....
Не постои за мене ни во реалноста, а не ја сакам ни во мислите...

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 14:11:34   
baby mama
Мила моја рр, мислам дека не заслужуваш ваква страница





Mami 2 se soglasuvam so tebe.

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 14:14:23   
Viktori
nekoj ne se soglasuval so vas i ja otvoril temata. user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 14:20:41   
majka 79
toj sto si ima maka ke si pisuva.
nekade mora da si ja olesni dusickata.

_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 14:23:54   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

nekoj ne se soglasuval so vas i ja otvoril temata. user posted image





Sigurno jas ne bi ja zatvorila user posted image user posted image user posted image , ne me sfakajte pogresno ama mene ovaa tema mi e mnogu smesna. Znam deka nekoi ke se lutat, i jas moze imam jatrvi,snai,babi,cickovci idr. rodnini sto ne gi sakam ama vaka nikogas ne bi mozela da pisuvam, zimi seuser posted image    

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 14:27:25   
Viktori
babymama, ni jas ne pisuvam, po post ili dva na zaebancija najcesto, ama nekoi zenicki sakaat da si napisat sto im lezi. Nema potreba da im se smeeme. Ako ne pisuvas, ne pisuvaj. Preskokni i gotovo.
Sekoj si ja olesnuva svojata maka.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Јатрва ми...
30.12.2010 14:30:28   
baby mama
Ok, im se izvinuvam na site sto si napisale na ovaa tema user posted image .

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?