|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Стројник
13.3.2013 12:02:28   
hopeless
Читајќи ја темата на Ники, ми текна на една случка што ми се случи пред некој ден.
Вујна му на мм ми изиграваше стројник за сестрамиuser posted image
Демек ајде да ја наместиме во добра фамилија, кај нејзин внук, од сестра дете, демек многу фин бил, работник, живеел во странство абе го изнафали жената.
Јас само реков абе јас неможам да и кажувам на сестра ми со кога да се запознае, а не пак со кого да се мажи.
Мене ова многу ми е глупаво. Во кој век сме па сеуште вака да размислуваат луѓето?
Кое е вашето мислење?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Стројник
13.3.2013 12:04:57   
Ikana
Lele aman uste i strojnici da izigravame....pustete gi lugeto samo da is ja najdat ljubovta!

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Стројник
13.3.2013 12:27:50   
blond
Море, понекогаш има потреба за стројник. Золва ми имаше школска немажена и братучед прв неженет. Ги упозна фино лепо, натаму остана на нив. Патем тие имаат по 40 години. А еве сега бебе си чекаат :)

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Стројник
13.3.2013 12:37:26   
niki
pa dobro vujna mu e postara zena
no vo sustina site nie imame po nekoj strojnik, vo golem broj slucai nekoj posreduva pri zapoznavanje, porano toa bile postarite, denes toa se prijateli drugari poznanici, porano strojnikuvanjeto bilo so cel brak, denes e neobavezno sto bide bide
ne gledam na toa kako skroz negativna pojava, sto znam
ne bi terala nikogo so sila, no ako treba da se turne da se rodi ljubov bi turnala malku, sekogas bez obvrski

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Стројник
13.3.2013 12:44:34   
sandriana RR
Кому кај му е судбината, со стројник или без user posted image , нема бегање од нејзе user posted image
И јас не гледам на тоа како на баук - на некои луѓе едноставно им треба катализатор при запознавање, па што биде - нека биде. Знам повеќе примери на современо стројништво, каде партнерите се запознале преку посредници, пријатели или роднини, дури и јас со другарка ми ги офајдивме братучетка ми и братучед и user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Стројник
13.3.2013 12:46:06   
Bethany
Вистина, некогаш и треба да бидеш посредник и да запознаеш некого, зошто не, некој близок така малку срамежљив user posted image Па понатаму е секако до нив, нели user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Стројник
13.3.2013 12:48:44   
Mihaela 2010
Jas ne gledam nisto loso vo toa ako zapoznaes nekogo i ako tie dvajca se zaljubat...razlikata e vo toa sto na vremeto apla bile tie raboti..kao utre ke dojdeme so nekoe momce,arno poarno ,od dobra familija...sega e isto samo sto e po modernizirano...se dogovaras i idete u GTC primer na kafe i toa e toa...

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Стројник
13.3.2013 13:54:38   
hopeless
Мене лично ми засмета ова кога ми рекоа за сестра ми, незнам зошто.
А млада е она 21 година има и плус си има дечко.
Кога и кажав не она ми вика зошто, не ти е сигурна сестра тиuser posted image . Што и значеше ова незнам.
И јас не сум против , кога се работи за постари лица или ако пријатели во друштво те запознаат со некого на кафе, во кафиќ.
Ама женава како се изрази, да ја наместиме сестра ти на убаво место, директо на мажачка отиде.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Стројник
13.3.2013 14:09:15   
Lacrymosa
Во ред е да запознаеш некој со некого, но стари тетки стринки да глумат подводаџивки ептен ми е глупо

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Стројник
13.3.2013 14:28:52   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: hopeless

Мене лично ми засмета ова кога ми рекоа за сестра ми, незнам зошто.
А млада е она 21 година има и плус си има дечко.
Кога и кажав не она ми вика зошто, не ти е сигурна сестра тиuser posted image . Што и значеше ова незнам.
И јас не сум против , кога се работи за постари лица или ако пријатели во друштво те запознаат со некого на кафе, во кафиќ.
Ама женава како се изрази, да ја наместиме сестра ти на убаво место, директо на мажачка отиде.


trebalo odma da i kazes deka si ima decko i tuka ke prestanela so detaljiziranje
na starite ako ne im dades pricina so 'ne' ne se zadovloluvaat

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Стројник
13.3.2013 14:44:24   
Melanija RR
Во ова лошо време на неудварање од двете страни и многу немажени/неженити подитно треба да се наоѓаат стројници.Не ради наталитет туку сам не се живее,без љубов и радост да споделиш.
ИМам блиски немажени/неженити ако неможам никако со ништо да ги спојам спротивни и некои претеруваат инаку радо би била стројник.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Стројник
13.3.2013 16:25:09   
vezilka RR
Јас сум стројник на сестра ми, хе, хе само кога ќе ми текне на приказната. Јас и мојот другар (сега сват) си седиме и си думаме дека сестра ми и неговиот братучед супер ќе си одговараат. И ние ја здумавме нив никој не ги праша. Прво се обидовме да ги „сртенеме“ случајно демек на исто место ама некако не ни успеа во периодот кој си го замисливме, а нам ни се брзаше, и на крај им рековме дека вака и вака е работата. Прво и двајцата рекоа нема шанси, вие будали сте или што. Арно ама ние ги отековме, и се сретнаа..и стварно се бендисаа и ептен си одговараа. Денес има прекрасен зет за сестра ми. И јас и другар ми(денес сват нели user posted image ) сме горди на нашата шема.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Стројник
13.3.2013 16:38:53   
temjanuska75

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Во ова лошо време на неудварање од двете страни и многу немажени/неженити подитно треба да се наоѓаат стројници.Не ради наталитет туку сам не се живее,без љубов и радост да споделиш.
ИМам блиски немажени/неженити ако неможам никако со ништо да ги спојам спротивни и некои претеруваат инаку радо би била стројник.


Го погоди ептен " време на неудварање " Се обидовме неколку пати со мм да бидеме стројници за една блиска наша, ама не ни успеа, т.е. ние ги запознавме ама не се бендисаа.
Инаку мм со "стројник" го запознав. Тој што ми се удвараше во едно кафуле ич не ми се допаѓаше и јас го откачив, а тој ми рече ако јас не ти се допаѓам да те запознаам со еден другар и би љубов на прв поглед. Бај д веј тој стројникот незнам колку луѓе имаа споено а завршиле со брак. Треба кондури од сите да бараuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Стројник
18.3.2013 5:25:44   
bucko mal
Lele temava me iznasmeavte, ne se stramam da kazam deka so strojnik se omazivuser posted image Edna koleska koga se zapna ke te zapoznam so kumasinot i kraj,mnogu ste slicni mi vika epten si odgovarate a jas uste go nemav videno ama iskomentirav i vikam sigurno mu fali nesto stom dosol tuka po zenauser posted image
arno ama koga se zapoznavme jas bev taa sto mu se zakaciv ko pijavica i den denes ne mu davam da diseuser posted image Koga se sredivme se mazle se pokaza dobro ja pocasti da si kupi konduri, sepak toa e nisto vo sporedba taa sto napravi za nas,i dvajcata den denes ja blagoslovuvame sto ne zapozna.Sepak ona ne mi ostana dolzna pa cesto me zeza i prasuva dali mu fali nesto na mmuser posted image user posted image

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Стројник
23.4.2014 13:16:05   
Mila mamicka
Зборот стројник порано имал друга конотација во споредба со денес. Порано стројниците одма почнувале да разговараат за брак, демек јас имам немажена внука/комшивка и сл. ти имаш немажен внук/комшија и ајде да се земат. Сега, стројништвото се сведува само на запознавање на двајца слободни луѓе, кои можеби немале ниту пак ќе имаат шанса да се запознаат самите (од различен град се, или пак не излегуваат на исти места и сл), па им е потребно мало поттикнување. Оттука натаму, на нив останува понатамошниот тек на работите. Знам многу примери кои се запознале преку "стројник" и завршиле во среќен брак. Така да, не гледам ништо лошо во тоа.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Стројник
25.4.2014 23:43:42   
deluxe
Хммм....сите на некој начин сме се запознале преку тн.стројник.Јас и мм стапивме во контакт преку наши другари(моја другарка и негов другар беа пар) и покрај нив се сретнавме ние двајца,случајно во кафич.Е сега немаше туркање едниот накај другиот ,едноставно другариве ни исценираа средбаuser posted image user posted image без јас да знаам(пошто мм ја договорил таа сцена)
Тие т.н наши стројници ,на денот на нашата свадба ги ставивме сведоци во матично,бидејќи навистина беа вистински сведоци на нашата врскаuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?