|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
6.8.2010 12:28:03   
Палешка РР
Ништо. Си седнав на РР, ја оставив да дочисти user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
6.8.2010 12:31:15   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

user posted image  user posted image  user posted image

Јас на работа, таа си донесла некакво средство и зела да го чисти шпоретот. Цел стан мириса user posted image



nemoj da se zalas paleska, zenata sakala da ti pomogni a ti samo maani najduvas.user posted image user posted image user posted image
prati ja kaj mene sporetot e za nikade, so sto saka neka cisti samo neka go iscisti.


Ама нема проблем мајка, нека чисти user posted image , туку Миа спиеше, а миризбата се раширила насекаде.
А жената е експерт за чистење шпориња, секоја чест, јас не можам до тој степен да го исчистам никогаш. user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
6.8.2010 19:41:00   
Acina
najprvin cutev,slusav,se nervirav i praev se po nejzino...no po 3 meseci go sednav mm i mu kazav deka ne sakam raspravii i da ne mi se mesa kako jas ke se oblecam,kako ke mijam vagani(ima masina za vagani koja ja upotrebuva za ime slava i koga ke dojdat gosti a 5 i poveke vo denot mijame na race),kako ke sureduvam,kako ke varam kafe...i toj si ja znae i me znae mene i sega ne znam tocno sto i kako i kaza no ne me zadeva jas si cutam taa si cuti si ja terame sekoja na svoj nacin rabotata komunicirame normalno i dobro e...do koga ke izdrze da ne komentira na sekoj moj poteg i da ne dava "soveti" ke vidime...pobrzo vlijaese i na mm mnogu a toa megu nas rezultirase so raspravija,no i toj uvide nekoj raboti.sega za sega e mirna mada vo sebe vrie user posted image znam...ke vidime do koga...za nea referati mozam da napisam ama nema potreba toa samo ke me nanervira ah koj ke ja trpi uste edna godina dodeka ja napravime kujkata no pojaka sum jas od nea znam

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
7.8.2010 0:52:53   
Libra
Lugje, izgleda poveketo se takvi,sekoja cest na isklucocite,veruvam deka gi ima.
Jas bas pred nekoj den mislev da baram od vas sovet kako da se postavam so mojata, mozebi vo mene e greskata user posted image  
Mozam samo da pretpostavam kolku mnogu ima da me sovetuva koga ke se rodi bebevo. Veke pocnala da kupuva bebeski alista,po nejzin vkus, se razbira. Si velam,ako neka se raduva zenata prvo vnuce ke i e, ama sigurna sum deka nema na toa da ostane. Uste e potesko sto nemam nikoj svoj vo blizina ovde :(

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
19.8.2010 16:02:21   
Felly RR
И мојата се знае, и тоа се знае најубаво да направи.Тоа не ми смета, нека знае (мене не ми кажува како јас да правам)ама не смееш нешто да и забележиш. Еве денеска ние ручаме, а таа ја држи МАтеа, и кога мм и забележа да внимава да не фати нешто од масата (имаше некои бисери што и се скинале, па ги нижеше, а беа многу ситни) таа одма налутено „па јас внимавам повеќе од вас“а не е тоа работата, таа може да не види, ама не смееш ништо да и речиш/ Се има случено, кога бев на работа, и таа и прави млеко, и ме убедува дека и направила 80мл и сите ги испила, и на крајот кога и реков па во ова шишенце собира само 60мл, ми рече „ама јас мислев да и правам 80, ама кога видов 60 збира си велам нема шанси, доста и се 60“и плус се налути дека испадна дека згрешила 

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Libra)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
19.8.2010 16:25:32   
blue_blue
Ќе и кажеш што ти си купила за бебето денес. Ќе и кажеш дека мислиш дека најпрактични работи за детето се тоа и тоа. Околу помош за детето ќе и кажеш дека најмногу ќе ти помогне околу куќни работи и тоа во одредени саати во денот (нема никаква потреба да спие кај вас дома и онака ако бебето се разбуди во сред ноќ поред тебе и мажот ти не знам што би правела и баба), а дека совети за чување, пресоблакање и бањање на детето не ти требаат, за бањање ќе си го ангажираш маж ти, за да ти го подаде детето на доење исто он, и така за свекрва ти (или мајка ти - сеедно и двете се иста генерација и најчесто имаат исти сфаќања од пред 30 - 40 години за чување дете) ќе остане само куќната работа - она што тебе најмногу ќе ти треба како помош и за што ќе и бидеш вечно благодарна што ти помогнала.  

Во твоја куќа твој ред, помош за тоа што ти треба и од мајка ти и од неа и од било кој друг. На луѓето треба да им се покаже каде им е местото. Секако внуче и е, за едни алишта нека се радува, ама ако се непрактични (фустанче за 1 месечно бебе, панталонки со блуза па да морам да ги соблакам секој пат кога менувам пелена, а блузата нон стоп згужвана кај грбот) нема да ги облекуваш, па ќе види и она следниот пат што е практично тоа ќе купи. Од кај па да знае тебе што ти треба, она си праи свој ќеиф, и ако нека си праи, и неа и е радост внучето.

Мојата е супер, си знае како е редот кај нас дома и се што сакам секогаш ми помогнала и направила макар и да не мисли така - секогаш вика - добро ти така ако мислиш јас така ќе направам. Она ми помагаше кога се породив зошто мајка ми не можеше и секоја чест. Се ми помагаше, а еднаш не рече вака или така да правите. Плус син го има воспитано по дома се да помага и да се грижи за добробитот на семејството. Само што јас секогаш точно знаев што помош ми треба и кога и на неа и на женава што ми работи по 4 саати им кажував точно што да прават.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Libra

Lugje, izgleda poveketo se takvi,sekoja cest na isklucocite,veruvam deka gi ima.
Jas bas pred nekoj den mislev da baram od vas sovet kako da se postavam so mojata, mozebi vo mene e greskata user posted image  
Mozam samo da pretpostavam kolku mnogu ima da me sovetuva koga ke se rodi bebevo. Veke pocnala da kupuva bebeski alista,po nejzin vkus, se razbira. Si velam,ako neka se raduva zenata prvo vnuce ke i e, ama sigurna sum deka nema na toa da ostane. Uste e potesko sto nemam nikoj svoj vo blizina ovde :(

(Одговор на членот Libra)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
21.9.2010 15:16:58   
Snowhite RR
Жени да ве прашам нешто: Дали знаете која и била свекрвата на Ева?user posted image user posted image Размислете, па ќе ви кажам вечерuser posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
21.9.2010 15:28:31   
Anushka
Сноувајт, кажувај побрзо - којзнае дали вечер же имам време за РР...

Инаку, девојки во доверба (user posted image ) ќе ви кажам, летово бев на подолг одмор и со мене одредено време беа идните две снајки (девојките на големите наши деца). Супер девојчиња си се, горе-доле со добри навики, воспитани. Ама, јас се „фаќав“ себе си дека ме нервираат - те зошто спијат толу, те тањирите не ги креваат, те купачите не си ги зимаат од тоалет кога ќе ги соблечат, те не ми помагаат... дури почнав да му се жалам на мм на телефон!user posted image
Се` додека во еден момент во ужас не сфатив дека сум станала како СВЕКРВА МИuser posted image
леле, колку се разочарав во себе си... значи, нема спас, тоа свекрвиштата било судбина бре... ќе се отрујам.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
21.9.2010 15:37:53   
Џесика
Ај ма, вечер... кој ќе чека...user posted image кажи

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
21.9.2010 15:39:28   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

Сноувајт, кажувај побрзо - којзнае дали вечер же имам време за РР...

Инаку, девојки во доверба (user posted image ) ќе ви кажам, летово бев на подолг одмор и со мене одредено време беа идните две снајки (девојките на големите наши деца). Супер девојчиња си се, горе-доле со добри навики, воспитани. Ама, јас се „фаќав“ себе си дека ме нервираат - те зошто спијат толу, те тањирите не ги креваат, те купачите не си ги зимаат од тоалет кога ќе ги соблечат, те не ми помагаат... дури почнав да му се жалам на мм на телефон!user posted image
Се` додека во еден момент во ужас не сфатив дека сум станала како СВЕКРВА МИuser posted image
леле, колку се разочарав во себе си... значи, нема спас, тоа свекрвиштата било судбина бре... ќе се отрујам.


Ме изнасмеа бре Анушке... да можев ќе ти го лајкнев постот (многу пати така се имам залетано) user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
21.9.2010 16:22:52   
Sandric
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Жени да ве прашам нешто: Дали знаете која и била свекрвата на Ева?user posted image user posted image Размислете, па ќе ви кажам вечерuser posted image user posted image

zmijatauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
21.9.2010 16:36:19   
Anushka
леле, Сандрич, браво!user posted image
А, Господ свекорот ли бил?

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
23.9.2010 0:20:16   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Жени да ве прашам нешто: Дали знаете која и била свекрвата на Ева?user posted image user posted image Размислете, па ќе ви кажам вечерuser posted image user posted image


Леле ви должам одговор, на роденден бев сношти и заборавив да пишам

Одговорот: Немала, рај било тогашuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
23.9.2010 0:22:40   
Felly RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ме изнасмеа Snowhiteuser posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
23.9.2010 0:53:41   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Жени да ве прашам нешто: Дали знаете која и била свекрвата на Ева?user posted image user posted image Размислете, па ќе ви кажам вечерuser posted image user posted image


Леле ви должам одговор, на роденден бев сношти и заборавив да пишам

Одговорот: Немала, рај било тогашuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  луди жени што би рекол мм што се не ќе измислиме
инаку бев готова заспана пред пц и викам ај да видам како ми се другарките и се расонив може уште да поучам user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
23.9.2010 0:59:25   
Snowhite RR
Видееuser posted image и пак лошо за свекривите да зборувате, може и за 10ка ќе научиш овој патuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
23.9.2010 1:07:09   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Видееuser posted image и пак лошо за свекривите да зборувате, може и за 10ка ќе научиш овој патuser posted image


до толку сте интересни што ќе се подружам со вас сосека да ми се приспие повторно user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
23.9.2010 2:18:31   
kikule
Темава е топ!! user posted image

Еве нешто и јас да кажам за мојата свеки.... Пресреќна сум што живееме во друг град и немам прилика да и ги гледам „бисерите„ секој ден! Но обратно на вашите постови, моја свеки не се замара за ништо, ако и речеш нешто ќе направи, ако не АМА ИЧ НЕ СЕ ЗАМАРА! Да не знае човек што е полошо.... дали да ти даде некаков совет (каков таков бар да покаже за нешто интерес) или да биде без никаков осет и баш ништо да не ја интересира! Посетата и се брои на прсти, еве за некоја недела ќе се породам, на прсти и се брои кога ме прашала како ми е, за помош да не зборам.... Еднаш ни дојде на гости ( и откако ММ индиректно и кажа да направи ручек инаку сама нема НИКОГАШ да и текне) чекаше да отидам да пазарам јас, а она само на шпорет да стави!!! Мн ми помоогна....
А за слушање по телефон да не ни зборам, тоа луксуз е и мн е скапо, па така се јавува 1 во месецот! Како што стојат работиве и за внучето изгледа многу ќе се интересира!user posted image Малку сум загрижена зашто сме сами тука со ММ и се плашам да не ми треба помош, но од друга страна сум пресреќна што секој ден не ме боли глава!!!user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
29.9.2010 10:07:14   
amelbebe
mi se idese vcera da ja ubijamuser posted image user posted image user posted image user posted image taa se znaela sipki,auuuuuuuu o0d takt me izvadi vcerauser posted image user posted image

(Одговор на членот kikule)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
29.9.2010 12:15:57   
Slagjana
Кикуле, не мора да се грижиш ќе се снајдеш и сама. Се разбира со помош на мажот ти. Инаку сме ист случај. Каква наметливост- нигде ја нема. user posted image

(Одговор на членот kikule)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
29.9.2010 13:00:58   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikule


Малку сум загрижена зашто сме сами тука со ММ и се плашам да не ми треба помош, но од друга страна сум пресреќна што секој ден не ме боли глава!!!user posted image


Кикуле ич да не се секираш user posted image Мојата е слична и многу си ја сакам, жими мене. Ни помош ми треба, ни совет, ни пари!!!  Freeeeeeeedom !!!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот kikule)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
17.10.2010 11:05:51   
anebebe
Neznam devojki sto da kazam jas izgleda sum poseben slucaj (da ne ja urocam)ama mojava svekrva ne bi ja menuvala za niedna na svet .Mnogu odana na decata (na mene i mm , devermi i sega negovata ,,gospoga,,jatrva)se ni e na gotovo .stanuvas pojadokot na masa ako ti se jadi jadi ako ne pa ke se napravi nesto dr nema problem ,sekogas ni se obraka so sine na site  ne ne deli vo nisto i vo kupuvanje i vo finansiska ppomos (bidejki e malku finansiski po mokna ne pomaga nas i devermi i jatrvata)za se ja prasuvam, vo se mi pomaga i me podrzuva neznam super e user posted image ako napisam nesto loso treba da izlazam zenava  e ok i site drugarki mi velat kamo i nie da najdime taki svekrva i svekor do sega vo ovie 6 god kolku sum vo brak se e  samo uabvo e pa za ponataka kako ke bide neznam ke vidime 

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
17.10.2010 11:15:32   
***Lide***
jas se slozuvam so anabebe i jas ne mozam da se pozalam od svekrva mi dodusa pomalku sme vo brak od nea nie sme samo godina i pol ama do sega sme SUPER za ponatamu ne znam se nadevam deka vaka ke bidi.Mnogu e ubavo koga se ima sloga

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
17.10.2010 20:41:11   
*miki mami*

Инаку, девојки во доверба (user posted image ) ќе ви кажам, летово бев на подолг одмор и со мене одредено време беа идните две снајки (девојките на големите наши деца). Супер девојчиња си се, горе-доле со добри навики, воспитани. Ама, јас се „фаќав“ себе си дека ме нервираат - те зошто спијат толу, те тањирите не ги креваат, те купачите не си ги зимаат од тоалет кога ќе ги соблечат, те не ми помагаат... дури почнав да му се жалам на мм на телефон!user posted image
Се` додека во еден момент во ужас не сфатив дека сум станала како СВЕКРВА МИuser posted image
леле, колку се разочарав во себе си... значи, нема спас, тоа свекрвиштата било судбина бре... ќе се отрујам.

(Одговор на членот Snowhite)


леле значи блазеси им на тие што немаат машки децаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
21.10.2010 12:46:09   
newmamy
Jas ne mozam da se pozalam od svekrva mi, duri i koleskite moi mi rekle, samo da se pozaliza, pa nema vakva sverkva ej....ne se mesa za nisto, mng e mirna duri preterano. Duri ako nesto so mm sme skackani, ona sekogas e na moja strana. ne se mesa za obleka, za cistenje, za cuvanje, za nisto nisto voopsto. Mng sme bliski. No, luge, kako majka mi i tetka mi svekrvi NEMA. Veruvajte! zenata na brat mi Uziva. Se majka mi prai: Cisti, rucek, malata se majka mi ja cuva. A tetka mi i snaata se bukvalno kako majka i kerka. Ne mozam da vi opisam. ne mozat edna bez druga luge. bese tetka mi kaj mene na gosti, abe 10 pati se slusnaa na tel. :) Koja sloga ja imaat, nevidena rabotaa....epten ubavo. A svekrva mi pak, kako sto vikase svekor mi (pocinat e , i zasekogas ke go sakam, nemase kako nego covek) , vikase: Abe nea i da ja udris, ke kuti hehehhehehe Srcinja..
Eve momentalno sum u pizhami, u spalna uste, a skoro e 13 saat, i pak nema nisto da komentira ....Taka da , ima i dobri svekrvi....mojata e edna od niv

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?