|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
4.2.2011 22:16:36   
Tanjat7880
Anonimna,za ova treba teshki zivci i golema samodosciplina,moj sovet ti e da si povtoruvash vo sebe MENE NIKOJ I NISHTO NEMOZE DA ME IZVADI OD TAKT!Poamaga,veruvaj a ona neka zbori i ako se nervira ona toa e plus za tebe,ne ja raduvaj so tvojata bolka i tvojata taga,ignoriranjeto e najgolema "odmazda"!

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
4.2.2011 22:20:20   
Viktori
Anonimna, тампон у уши и бркај работа!

Ако она одела со наведната глава у минатиот век, шо да и праам бе, 21 век е сега. Чистачка нека си плати, а ако нема пари нека си фати крпата и нека зачисти кај мисли дека треба.

Џеврии едни, ќе му кажела она на синот! Тиква една, да ја слушал неа синот гарант немало да се ожени оти нели ниедна не е добра за синчињата нивни мамини.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
6.2.2011 20:38:49   
veckasr
anonimna i jas sum vo slicna situacija kako tebe i na mojot mm mu vikat eh da ja zemese taa  devojka za zena dosega ke imase i stan i se ke bese bogat a ne taa tuka  dedo ti ke ti dadese se  i takvi gluposti i samo ja navreduvat majka mi oti sme siromasni

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
6.2.2011 20:48:01   
Pepelaska *
Леле ама се изнервирав читајќи ве user posted image јас да сум во таква ситуација да ми речат такво нешто да ме навредат дека сум сиромашна и слично па си собирам парталите и си одам секако со мм , ако сака да иде со мене а ако не ќе му кажам седи си и нека ти најдат поарна од мене, може звучи сурово ама не би можела тоа да го трпам макар и кај моите да и седам, а верувам секој маж кој ја сака жената ќе ја поддржи и нема да дозволи такви навреди

п.с. Каква е таа мајка која чека на дедото на својот син? Тој ли треба да му даде богатство или сам да си створи user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 6.2.2011 20:49:06 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
9.2.2011 9:43:08   
Anabanana
Zosto pomina poveke od polovina godina kako ne sum pisala nesto na ovaa tema ke moram da se pofalam ovde sega...od septemvri navamu so svekrva mi sme si deleni....ona si e na eden sprat, nie sme si na drugiot. I da vi kazam pravo ( neznam dali se sekavate koi problemi gi imav, ako ne postovite se pogore) sega mi e suuuper. Ne mi e tesko ( ne mi ni bilo tesko nikogas) da si sredam po doma, da napravam rucek i site drugi raboti po doma, no srekna sum poradi toa sto nema koj sega da mi se mesa vo sekoja mandja.
Najvaznoto sto sakav da go spodelam so vas e toa deka kolku i da mi bese tesko, sepak i prostiv...pa majka mu e na mm, kako ke ziveam uste so nea, sepak e tuka na nekolku metri od mene. No zborot mi bese deka sega imame super odnos. Si pieme kafe zaedno, nekoj pat taa ke ne vikne na rucek, nekoj pat nie ....i eve da cuknam vo drvo 6 meseci ne me iznervirala ama bas za nisto! Jas si gledam mojata kuka, taa nejzinata. Sega e mnogu posmirena, i mnogu podobar muabet moze da se napravi so nea.
I sin mi e mnooogu pomiren. Porano prisustvuvase na sekoja nasa karanica ( zosto svekrva mi ne pazese dali toj ne slusa ili ne, pa posle mu trebase dosta vreme da ja gusne maltene) lupase so vrati, se derese histericno ako nesto nemu e po kejf...se odraz na naseto odnesuvanje doma....Sega koga sum i jas posmirena mozam i polesno da sednam so nego da ne oseti nervoza vo mene i da se iznaigrame najubavo bez nikakvo derenje.
Taka da, dragi moi ringerajki, kako sto sekoj patalec si dal zaklucok posle teski momenti, taka i jas....kolku pobrzo sami si se osamostoite kako posebno domakinstvo, tolku podobro za celoto semejstvo.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
9.2.2011 16:40:14   
Anonimen
Sakam i jas da prasam nesto. Bidejki cesto pisuvam ovde ovoj post go pisuvam anonimno user posted image .

Ne znam dali e ova soodvetna tema, ne najdov nisto slicno, ako ima gi molam moderatorite da mi go premestat postov.

Imeno, imam malo bebece koe sega pocnav da go setam nadvor, i iskreno uzivam vo toa.
Mnogu me nervira, sto pocnaa odma site okolu mene, da ne gi imenuvam "svekrvi", "strinki", "tetki" da izrazuvaat zelba da mi go setaat bebeto.

Mislam HELOY!!!!! Kako mene toa da mi e maka da go pravam a ne zadovlstvo, pa sega oni da mi "pomagaat" i da mi go setaat bebeto???

Ova vreme sto go minuvam vo bebeto nema da mi se vrati. Kaj i da se ke pocnam na rabota i koga ke go setam pak?!?!?!

Kazete mi vie kako se spravuvate so ovoj problem, dali voopsto imavte vakov problem, kako kulturno gi otkacuvavte user posted image ????



(Одговор на членот Anabanana)
  Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
9.2.2011 17:42:25   
Pepelaska *
надвор од темава е ама ај и јас за истото се нервирам јас едвај чекам да шетам со него а свекор ми ми вика абе јас цел ден ќе го шетамuser posted image user posted image user posted image  само да се стопли а јас што ќе правам ќе гувеам?user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
9.2.2011 18:03:21   
Anonimen
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

надвор од темава е ама ај и јас за истото се нервирам јас едвај чекам да шетам со него а свекор ми ми вика абе јас цел ден ќе го шетамuser posted image user posted image user posted image  само да се стопли а јас што ќе правам ќе гувеам?user posted image


Ke si cistis i ke si gotvis po doma
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
  Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
9.2.2011 18:06:01   
Anonimen
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

надвор од темава е ама ај и јас за истото се нервирам јас едвај чекам да шетам со него а свекор ми ми вика абе јас цел ден ќе го шетамuser posted image user posted image user posted image  само да се стопли а јас што ќе правам ќе гувеам?user posted image


Dobro sto mu vikas ti??
Kako mu davas do znaenje deka sakas TI da si go setas bebenceto.
Deka toa ti e tvoja obvrska i zadovolstvo.
Kako reagiras koga toa ke ti go kaze???


Jas poluduvam koga taka ke mi recat i mi treba nekoj sovet kako kulturno da kazam deka JAS sakam da si go setam bebeto!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
  Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
9.2.2011 18:23:00   
mama26
anonimna ne vikaj nisto daj im go ednas dvapati i ke ti go vratat za 20 minuti...ako izdrzat tolku user posted image [ akoga ke porasne nema ni 5 min da mozat da ti go cuvaat ]

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
9.2.2011 18:27:41   
Anonimen
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

anonimna ne vikaj nisto daj im go ednas dvapati i ke ti go vratat za 20 minuti...ako izdrzat tolku user posted image [ akoga ke porasne nema ni 5 min da mozat da ti go cuvaat ]


Vikas??
Mnogu mi e mirno bebevo, moze i ke mozat da go cuvaat. Pogotovo ako se seta. Na AD mleko e, pa ne mozam da vikam deka treba da cica user posted image .

uffff


(Одговор на членот mama26)
  Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
9.2.2011 18:35:00   
Nadezna
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

Сноувајт, кажувај побрзо - којзнае дали вечер же имам време за РР...

Инаку, девојки во доверба (user posted image ) ќе ви кажам, летово бев на подолг одмор и со мене одредено време беа идните две снајки (девојките на големите наши деца). Супер девојчиња си се, горе-доле со добри навики, воспитани. Ама, јас се „фаќав“ себе си дека ме нервираат - те зошто спијат толу, те тањирите не ги креваат, те купачите не си ги зимаат од тоалет кога ќе ги соблечат, те не ми помагаат... дури почнав да му се жалам на мм на телефон!user posted image
Се` додека во еден момент во ужас не сфатив дека сум станала како СВЕКРВА МИuser posted image
леле, колку се разочарав во себе си... значи, нема спас, тоа свекрвиштата било судбина бре... ќе се отрујам.


Jas takva bev so snaata, na brat mi zenata, fala bogu kratok perioduser posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
9.2.2011 18:36:48   
mama26
pa probaj neznam toa mi padna na pamet..a bebe kako bebe mora da zaplace pa panika gi faka togasuser posted image ili ke se iskaka pa treba da se preslece..ke se snajdes ajde eve jas mislam deka ke se otkazat..site ura ura ama koga ke cuvaat tugo dete ne svoe lugeto se poplaslivi..jas mislam poveke te zapasuvaat tebe odnosno ti si isplasena no nemoj..tie se raduvaat samo ama koga ke im go dades sami da odat e druga pesna..kevidis user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
9.2.2011 18:39:34   
mama26
anonimna kako raste moevo se sakam nekoj da mi go proseta..ama tolku e nepredvidliv i site se otkazaauser posted image pa i taka nebiva..

ama pak nikogo osven mene neslusa zatoa i e sve so mene


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
9.2.2011 18:43:54   
mamamoni

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

надвор од темава е ама ај и јас за истото се нервирам јас едвај чекам да шетам со него а свекор ми ми вика абе јас цел ден ќе го шетамuser posted image user posted image user posted image  само да се стопли а јас што ќе правам ќе гувеам?user posted image


Dobro sto mu vikas ti??
Kako mu davas do znaenje deka sakas TI da si go setas bebenceto.
Deka toa ti e tvoja obvrska i zadovolstvo.
Kako reagiras koga toa ke ti go kaze???


Jas poluduvam koga taka ke mi recat i mi treba nekoj sovet kako kulturno da kazam deka JAS sakam da si go setam bebeto!!!




јас немам ваков проблем, ама нема потреба од нервоза за вакво нешто го земаш детето во количка и шеташ еве веќе топло е ние секој ден сме излезени user posted image


_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
9.2.2011 19:49:15   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

надвор од темава е ама ај и јас за истото се нервирам јас едвај чекам да шетам со него а свекор ми ми вика абе јас цел ден ќе го шетамuser posted image user posted image user posted image  само да се стопли а јас што ќе правам ќе гувеам?user posted image


Dobro sto mu vikas ti??
Kako mu davas do znaenje deka sakas TI da si go setas bebenceto.
Deka toa ti e tvoja obvrska i zadovolstvo.
Kako reagiras koga toa ke ti go kaze???


Jas poluduvam koga taka ke mi recat i mi treba nekoj sovet kako kulturno da kazam deka JAS sakam da si go setam bebeto!!!



Кога ќе дојде време мисли, немој од сега бе user posted image
Инаку вака, во секој случај ќе бидат повредени уважените господа ако им кажеш дека ти сакаш да си го шеташ бебето така да ако сакаш да избегнеш кукања и кавги, заборави.

А инаку можеш секогаш кога ќе сакаат да го шетаат да им кажеш дека имаш сега работа, го бањаш или претходно си го бањала, треба да одиш некаде, ќе ти дојде некој (кој нормално после ти откажал) и така изговори 1001. А инаку ако сакаат да ти помогнат, тогаш можеш да им кажеш дека не ти треба помош за бебето, туку да ја фатат крпата. Немаат простор да ти се лутат во тој случај, а и ќе ја сфатат пораката user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
10.2.2011 10:16:00   
Pepelaska *
Дека ќе фатат крпа не верувамuser posted image , попрво ќе ми речат ние ќе го почуваме ти работи си , ама незнам убав е советов на Виктори со изговориве јас и тоа го планирав од прилика па после в лето ќе викам жешко е вечер ќе одиме на кафе ова она и слично , е сега некогаш ќе им го дадам нека им помине ќефот сепак му се баба и дедо и ги сфаќам до негде

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
10.2.2011 12:18:03   
strelec 8
kako moze sekogas koga ke donesat za povojnica za bebeto otkoga ke si odat gostite pravo se pusta na keseto da vidi sto ima.kako malo dete euser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
10.2.2011 12:45:54   
gurgica
Eh kako moze.Pred nekoj den na sin mi mu bese rodenden i koga se vrativme od igroteka zema dete da vidi so si dobilo.Se zaigra so laptop i gi ostavi dr pokloni ne gi ni otvori,a doticna sveki vadi,otvara,cita koe od kogo mu e,a jasuser posted image .I na kraj baba mi zena od 84 godini i vika neka svake ne gi otvaraj neka si gi otvori deteto on treba da se raduva.Mislam alo nejze da ne i bese rodenden???I otkako vide sve,togas gi ostavi,pa po nejzino.Svasta.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
12.2.2011 23:00:29   
Pepelaska *
Дали се седнува дете на 5 месеци? user posted image  Го оставам на 5 минути да му ставам вода и кога се вртам што гледам потпрен на перници и седи а до вчера велеше не бе до 6 барем не се седнува абе бог да чуваuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот gurgica)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
13.2.2011 0:00:11   
nadica
ах мила тие што сме во иста куќа (живееме заедно) треба да прифатиме дека свекрвите знаат повеќе и од др
знам дека ти е тешко но тоа е user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
13.2.2011 0:22:47   
Bobe
jas bi sakala malku da iskomentiram tukauser posted image e sega vaka pred ovoj brak imav drug neuspesen i so neuspesna bremenost toa bese posledniot voz za nas dvajcata,vo ovoj brak ne se bas srekni svekor svekrva sto sin im zemal razvedena,strankinja za niv pa i so golema moznost da ne se prodolzi rizata.......ziveevme vo zaednica,edno dve nie u krevet ne cuka vvrata vleguva da prasa  nesto togas se setila,tie krpi se za praznik drugite za sekoj den,masinata nemoj da ja polnis ne se perat taka dobro alistata,rucekot trebase da bide gotov vo 3 a ne 2 saat.............trpi trpi ne se trpiuser posted image user posted image user posted image ,mesanje mene instalacija aj srce zena ke najdes mama e edna!!!me odbra mene izlegovme pod kirija pri zlatna kuka sto on ja izgradil pa edno 7 meseci a i mojov piperce ne spusti glava,se isece!!!da me nosis so kolata da pazaruvam,a i vika vikni si ja kerka ti,na lekar aj kerka ti,totalno gi isece ,vidoa deka sin im ne se deli od mene,e dojdoa na moeto da me molaat e sega sum im zlatna i najdobra snaa,sega si gi imam vo race KIH ke napravi ama znae sto sleduva......sevo ova go sveduvam zenski deka bez podrska na momceto nisto nemase da bide,razbiranje i ljubov,vikaat glavata vo kuka e mazot ama koj ja vrti,sekako vratot(zenata)koga ke si go resite nego so ubavo aj zlato ela u krevet da ti kazam nesto se salam znaete na sto mislam resena e utakmicata
p.s sorry na dolgiot post se zanesov(ako saka nekoja da prasa slobodno imam eden kup desavki sto sega namnogu kulturno i tivok nacin si gi resavam)user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
13.2.2011 0:26:32   
Bobe
ax da znae xaxaxaaxxauser posted image user posted image user posted image  more taka im odgovara brise so ajax za staklo drvena povrsina,pa po domakici abe glej si zdravje tamu,inaku da se pofalam i ova deka se odelivme spratot sega e nas oni se dole!!

(Одговор на членот Bobe)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
13.2.2011 0:55:13   
veckasr
a sto da pravam jas so takva nametliva sveki ziveeme vo ist stan blaze si vi na tie sto imate spratovi oddelno 

(Одговор на членот Bobe)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
13.2.2011 11:02:56   
strelec 8
veckasr sosema te razbiram.i nie ziveem na kup.ahhhhh......koga i da e casata ke prelie

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?