|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 12:32:29   
Bibi_S
Најмногу ме нервира кога ќе рече- ние се најубаво сме правеле или - во наша куќа се било убаво. Како јас од планина да сум се симнала, и кај мајка ми ништо убаво не се правело. Фала богу што дојдов кај неа за да пробам од најубавото.


_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 12:38:44   
dostickage
stvarno bibi_s ko ke praese da ne otidese kaj neauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Bog da cuva od starciveuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 13:05:05   
mina_m
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage



mina_m a so ne ja frlis ti tvojata od prozor,site kje se srekjniuser posted image




jas so mojata ja sredivme rabotata za uvek i zauvekuser posted image ,sega sigurno e skrtena ko topka od muka sto nema kogo da izivljava,ah da mozam od negde da ja vidam doma sto praviuser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 13:09:15   
mother 29
Мина, по твоите постови можам да заклучам дека твоја свеки е убедливо на тронот..загарантирано 1 местоuser posted image

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 20:13:25   
April
девојки, јас ќе бидам црна овца на РР ако кажам дека ептен си ја сакам свекрвата? user posted image ќе ме мразите? user posted image нема веќе да ме дружите? user posted image

< Поракaта ја уредил April -- 25.3.2010 20:21:25 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
26.3.2010 0:23:46   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

девојки, јас ќе бидам црна овца на РР ако кажам дека ептен си ја сакам свекрвата? user posted image ќе ме мразите? user posted image нема веќе да ме дружите? user posted image


не си само ти црна овцаuser posted image user posted image user posted image еве и јас ти се приклучувам user posted image user posted image user posted image јас неколку пати имам пишано дека мојата свекрва е многу добра и на неа ако и казам црното е бело и бело ќе биде али тука ми е свекорот да ја игра улогата на свекрва секогаш знае подоброuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
26.3.2010 4:12:45   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

Мина, по твоите постови можам да заклучам дека твоја свеки е убедливо на тронот..загарантирано 1 местоuser posted image


user posted image da takva uste edna ne se raga na planetava,nego... gospod koga delel mozok na site, mojava ja sokrile vo BURE user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
26.3.2010 9:27:49   
Adrijana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bibi_S

Најмногу ме нервира кога ќе рече- ние се најубаво сме правеле или - во наша куќа се било убаво. Како јас од планина да сум се симнала, и кај мајка ми ништо убаво не се правело. Фала богу што дојдов кај неа за да пробам од најубавото.




ista situacija i kaj mene.user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
26.3.2010 10:14:37   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: April

девојки, јас ќе бидам црна овца на РР ако кажам дека ептен си ја сакам свекрвата? user posted image ќе ме мразите? user posted image нема веќе да ме дружите? user posted image


не си само ти црна овцаuser posted image user posted image user posted image еве и јас ти се приклучувам user posted image user posted image user posted image јас неколку пати имам пишано дека мојата свекрва е многу добра и на неа ако и казам црното е бело и бело ќе биде али тука ми е свекорот да ја игра улогата на свекрва секогаш знае подоброuser posted image user posted image user posted image



Исто user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
30.4.2010 14:22:52   
Палешка РР
Денес ме посети свеки user posted image user posted image
Да знаев дека ќе доаѓа ќе месев зелник, ќе направев торта и ќе порачав светлечки ракети за да го овековечам моментот user posted image
А вака - кога влезе што ќе види..кревет нераскренат, јас во пижами, Миа спие ли спие, Марио јади во табла пред компјутер, бојлер пуштен (на скапа струја) user posted image и триста други забранети работи.
Седна женава и сварив кафе, ја почестив слатко и сок..па кога почна да ми држи предавања да сум ја разбудела Миа во 8 часот (а таа заспа во 6), ако не се рассонувала на сум ја искапела, па да сум ја изнесела надвор да се измори..па да сум готвела на ефтина струја..па да не сум пуштала болјер секој ден и триста други, па, па, па user posted image
Јас само: Да, така е..аха, од утре така почнуваме, во право си мамо, user posted image user posted image user posted image
Си замина сета радосна и насмеана дека сум прифаќала совети user posted image



< Поракaта ја уредил Палешка -- 30.4.2010 14:25:30 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
30.4.2010 14:28:30   
ripce
Блазе си ти со таква свекрва, а и таа со ваква послушна снааuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
30.4.2010 14:30:33   
mis.
user posted image user posted image user posted image палешка така треба со свекрвите,многумина треба да учат од тебе како треба една снаа да се одесува кон свекрвата за да биде одлична снаа а воедно се да биде по нејзиноuser posted image

< Поракaта ја уредил mis. -- 30.4.2010 14:39:53 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
30.4.2010 14:33:31   
Палешка РР
user posted image  user posted image  user posted image И го правам кеифот максимално...ама ништо од тоа што ме советува не правам user posted image . А како да се расправам кога ја гледам двапати месечно? Нема смисла user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
30.4.2010 14:36:25   
pacuvce
Е јас утре сум канета на ручек...Пред малку ми се јави и ми вели-Утре да дојдете на ручек,празник е...А јас...user posted image user posted image user posted image Деновите сите исти,монотонија невидена,не ми се гледа ни делник ни празник,па сум заборавила дека утре е 1 Мај-Ден на трудот!!!Сакав да прашам-Што ќе прославиме со ручекот??? Ама и јас како Палешка велам-Важи,нема проблем,ќе се видиме утре на празник...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.5.2010 14:11:54   
lb81
ne mozam da kazam deka e nametliva no si gi tera rabotite po svoe a znae deka me nervira.no i jas si rabotam kako sto znam a inaku dosega vo ovie 9 meseci brak si nemame prefrleno za nisto.taa sin i ne go slusa za nekoi raboti pa ni kerkite pa mene ic ne ocekvam znaci se odnesuva vo toj fazon a dosega kavga nemalo.toa ti e zaednica sekogas nesto ke te nervira i pokraj toa sto mm e mnogu razbran i me podrzuva vo se no ne saka ni da vleguva vo kavga so nea.inace isto mn. me nervira sto demek taa go vodi domakinstvoto taa se kupuva za nas iako toa sto go kupuva e za zaednicka upotreba a nie so mm obavezno dokupuvame ednas nedelno a taa samo nepotrebni raboti i samo duplira mu begaat parite bez vrska ama se sto e so gratis mora da se kupi 

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
14.7.2010 11:46:40   
Anabanana
gi procitav site postovi, no definitivno, ne prepoznav policemerna i ponametliva sveki od mojana doma nema. Duri ne i vlegov u kuka bese med i mleko, kafinja ruceci sto ti ne. Duri i na momenti pomisluvav ovaa bolja i od majka mi ( nedaj boze pak da mi se desi takvo neso) No otkako se zemavme so maz mi i se porodiv, ona bukvalno SE ZNAESE a jas nisto!!! I blagodaram za pomosta sto mi ja pruzi duri da se snajdam so sin mi, no treba covek da si gi znae granicite. Jas probuvav da prekutuvam, po priroda sum smirena i tesko da me iznervira nekoj, no po 6 meseci ke se frlese so noz po mene zosto i kazav se sto mi lezese na dusa i sto ona nikako ne sakase da go prifati. Mislam deka i jas sum krivata sto i dozvoliv da mi se mesa premnogu, no ednostavno ona se znaese. i sto treba da se jade, i kako treba da se cisti, bas bukvalno se. pa dobro, jas ne sum od mars padnata, si gi znam tie raboti, no ne sum i dovolno dobra.i taka pocnav da si sobiram u mene ( na mm nisto ne mu kazuvav) pa ke puknev na 6 meseci slednite 3 godini i ke i iznakazev se sto trebase da i bide kazano. Mrazam koga go zaspiva sin mi te u soba kaj nea, te u dnevna (segde samo ne tamu kaj so sum i kazala ja, kaj nego u krevet) go brka niz dvor i po ulica za jadenje ( segde samo ne na masa, kaj so treba da se jade) se kakame uste u pelena ( noksirot e nepoznat poim za nea) koga ke se vratam od rabota toj e isprljan do gusa, znaci voda i sapun isto nepoznato i taka natamu do beskraj....da ne pocnuvam da zboruvam sto se mi ima iznakazano za mene ( kako jas ne sum dovolno dobra i vredna za maz mi, ne mi vredel fakultetot, majka mi i tatko mi bile ovakvi, onakvi, po koi zborovi jas zbesnuvam totalno zosto nema zosto da gi mesa lugjeto koi doagjaat samo na kafe i lafmuabet na 3-4 nedeli i nikogas ne mi se zamesale u nisto, ne sum cistela ubavo( ednas sum ja zaboravila lajsnata u wc da ja prebrisam na glava mi se kaci) ona samo cistela po doma( koga stanuva u 5 saat sabajle za da brise prozori, pri sto neam namera vo toa vreme drustvo da i praam) u tie kavgi nasi so se desavaat na 5-6 meseci, posle koi ona se ponasa kako nisto da ne bilo. Posle poslednata kavga sto se desi pred okolu 3 meseci koja bese najgolema resiv se da mu kazam na mm, pri sto da ne kazam se izraduvav, ama stvarno se izraduvav zosto zastana na moja strana i i rece da me ostavi na raat da si pravam mene kako sto mi odgovara. Fala bogu sto se delime sledniot mesec, pa se nadevam deka ke me ostavi sama da si sreduvam po doma. Veruvajte deka na rabota sum do 5, i sin mi go setam popladne, i se mi e sredeno po doma, a ona po cel den doma pa koga se vrakam doma vo dnevna e kako da padnala atomska bomba.
taka da, posle moevo iskustvo na site so uste ne probale kako e da se zivee so svekvrva so znae se, bi im preporacala nesto: ne se zbizuvajte premnogu so svekrvite, zoso tie ne vi se majki i nikogas nema da ve sakaat kako kerki, vednas kazete si sto vi smeta i kako sakate da si gi resavate problemite, za posle da ne bide kasno pa da se raspravate celo vreme kako mene. a jas se nadevam deka ke mi se sredat rabotite od septemvri, pa ke vidime :)

(Одговор на членот lb81)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
14.7.2010 14:22:40   
Anushka
се чувствувам најповикана да пишам нешто на темава, оти јас имам три свекрви (една бивша од мм бр.1 и две сегашни - едната мајка, а другата макеа на мм бр.2). Покрај толку свекрви, децата сама си ги одгледав, тие беа презафатени за чување и за помош од било каков облик (чест на првата, бивша, таа одвреме-навреме помагаше, ама се` низ нос вадеше). Без разлика, тие се највредни, најпаметни, најпоштени, нај со вкус и воспитување, најправични, најдомаќинки и најнапатени жени на светов. Секогаш ми се јавуваат да се пожалат на синовите, да изнавреѓаат потесно и пошироко семејство (синдром Калимеро), да испоплукаат на бивши сопрузи и сл. Ама и мене да ме искритикуваат за се` нешто, да ми „солат“ памет за домаќинлак и мои постапки, дури и да ме навредат (демек случајно).
Долго време се нервирав, плачев, се расправав. Какви и да имав аргументи, секогаш јас бев виновникот.
Се сменив.
Сега ги слушам, климам со глава и за се` им давам право, но штом спуштат слушалка/завртат глава, јас си правам како сметам дека е најдобро.
И на крај, многу сум им благодарна на сите три. Од нив научив каков човек не треба да бидам.

(Одговор на членот Anabanana)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
14.7.2010 14:26:10   
Martins mom
Ти посакувам среќа Анабанана...знам колку ти е тешко, но барем имаш утеха дека ќе помине од септември...
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Anabanana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
14.7.2010 14:33:41   
Martins mom
Од кога престанавме да комуницираме со дотичната и јас и мм, животот ни се промени...посреќни сме, се сакаме повеќе, се смееме постојано, мене ми помина постпородилната депресија (како со магија исчезна)...Ееее убавиниuser posted image user posted image Значи една личност уништуваше три животи (мојот, на мм и на малиот индиректно)

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
18.7.2010 21:52:16   
suzeto
jas ako pocnam da pisuvam nema da prestanam
kako prvo deleni sme i se kacuva gore po 100 ppati
puknav ne se izdrzuva,
i sve znae taja najdobro da napravi jadenje i sve dr.taa e najsposobna,najvredna,pa svekormi kako e fali ponekogas mi ide da mu recam cor si ili sto e rabotatauser posted image a da otvoris vo plakarite kako bomba da e padnata samo sreduva i nikako da e sredenouser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
18.7.2010 22:03:58   
Viktori
сузе мори, остај луди, нек се радуваат!  user posted image user posted image user posted image user posted image
па ако тој не си ја фали жената кој ќе му ја фали?
А ти, што те гледам чудна, другачје се крши филм. Вака:

ручате и ти мртва ладна:
-Многу мрсен ручеков, не можам, или
- си го пресолила јадењето, или
- од ова читав гастритис се фаќа
-или ископај некое влакно и на маса стај им го пред сите user posted image user posted image user posted image

А не да им се сипеш онака безвезе, така ти крива ќе испаднеш user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 18.7.2010 22:05:03 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
27.7.2010 0:24:29   
Џесика
Немав намера никад да пишам на темава... ама денес штом не ја ишишав, нема никад.....!!!!user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
6.8.2010 12:06:54   
Палешка РР
user posted image  user posted image  user posted image

Јас на работа, таа си донесла некакво средство и зела да го чисти шпоретот. Цел стан мириса user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
6.8.2010 12:27:16   
Martins mom
И ти што направи...како изреагира???

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
6.8.2010 12:27:46   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

user posted image  user posted image  user posted image

Јас на работа, таа си донесла некакво средство и зела да го чисти шпоретот. Цел стан мириса user posted image



nemoj da se zalas paleska, zenata sakala da ti pomogni a ti samo maani najduvas.user posted image user posted image user posted image
prati ja kaj mene sporetot e za nikade, so sto saka neka cisti samo neka go iscisti.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?