|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14 - 18.04.2014) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гадење за време на бременоста
5.11.2013 19:45:47   
aksor22
koga ke se potsetam jas imav povrakanja od prviot do posledniot den redovno sekoj den nekogas i po 2 pati vo denot sega mi e interesno kako vo 6h nautro povrativ a veke vo 6.30 bev vo bolnica za poroduvanje znaci nema nikakvo pravilo kosa ili ne sekoj organizam e razlicen

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 126
5.11.2013 22:05:11   
Мамичка85
Jas da vi kazam dosega povrakav samo od 6 do 9 nedela i toa navecer posle celodnevno jadenje i sega vo osmi koga vlegov povrativ pred edna nedela ama samo ko kiselina nekoja mislam ne e strasno so ogled na drugi sto sum slusala deka povrakale cele bremenost .

(Одговор на членот aksor22)
Непосредна врска до пораките: 127
31.12.2013 14:38:06   
maicka_
Еве еден лек за против гадење и мачнини кој мене моментално многу ми помогна: Цеден сок(лимон, моркови , јаболка и цвекло) и внатре малку(колку една коцка супа) свеж ѓумбир. Делува одма , се надевам некому ќе помогне.

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 128
31.12.2013 15:29:47   
maicka_
nema edit, pa da popravam , znagi stavam 2 g svez gumbir, i sokot se pie 2 dena.

(Одговор на членот maicka_)
Непосредна врска до пораките: 129
16.1.2014 8:32:32   
vezilka RR
Добро како е можно да се ослободив од гадењето и повраќањето веќе месец и половина, и сега во 22 недела повторно да ми се врати, не ми е јасно user posted image Веќе два дена ми се врати она чувство дека се гадно мириса и синоќа и сабајлево убаво си повраќав пак. Па не е фер, навистина..user posted image

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот maicka_)
Непосредна врска до пораките: 130
16.1.2014 9:22:13   
Goddess*
Vezilkeuser posted image probaj so gumbir vo prav(1/2kafeno laziche) rastvoreno vo okolu 150ml mlaka voda i eden isceden limon,preorachlivo e za trudnici so machnini,mnogu pomaga.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 131
16.1.2014 9:44:50   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Добро како е можно да се ослободив од гадењето и повраќањето веќе месец и половина, и сега во 22 недела повторно да ми се врати, не ми е јасно user posted image Веќе два дена ми се врати она чувство дека се гадно мириса и синоќа и сабајлево убаво си повраќав пак. Па не е фер, навистина..user posted image

Везилче душо ако ти е некаква утеха јас повраќав до крајот на бременоста. Првите четири месеци повраќав секој ден, а потоа поретко но 2-3 пати неделнпо сигурно. Почнав по малку да јадам зошто што и да каснев па и залак повеќе го повраќав.Ако пиеш утрогестан или нешто слично уште повеќе ќе ти се гади, а можно е и од витамините што ги пиешuser posted image Нема многу што да се направи додека да се воспостави врската помеѓу плодот и мајката тоа еuser posted image

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 132
16.1.2014 12:35:38   
Мамичка85
Vezilke nisto strasno mila setto ova se zaborava koge ke svatis kakvo prekrasno sustestvo raste vo tebe bez grizi ke pomine pozz i imaj ubav den user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 133
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:

Анкета

Име за момче
lidijalidija

Кое име за момче најмногу ви се допаѓа?