|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Со кого одите на преглед???
18.11.2014 12:04:40   
Anuska14
Мамички со кого одите на прегледите???
Јас би сакала да го однесам првото дете на преглед само се плашам како ке реагира, да не му биде грдо, да не му направам трауми и сл. Зборував со гиникологот и тој ми рече дека од негова страна е ОК, нема да му пречи и сл. За да ја подготвам пред некој ден заедно гледавме слики од мојата прва бременост ама не можам да претпоставам како ке поминеме.
Дали некоја рингерајка имала слична дилема, како постапила???user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Со кого одите на преглед???
18.11.2014 12:09:22   
AneLav RR
Јас на преглед одев обично со мм, а бидејќи раѓав у Ск последните прегледи ги правев кога со мајка ми кога со сестра ми. Ако имав постаро дете некогаш ќе го носев зошто да не те поддржувам.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Со кого одите на преглед???
18.11.2014 12:25:13   
Melanija RR
Јас секој преглед кај матичната,скринингот па дури и ОГТТ ги правев во друштво на мм. Кога би имала веќе дете би го однела на некое ехо во поодмината бременост

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Со кого одите на преглед???
18.11.2014 13:38:17   
Mihaela 2010
Sekogas sama osven koga treba da se akam po drzavna pa idam so nego radi prevoz.posto detulevo izrazi zelba da go vidi bebeto sega za dve nedeli i onaka idam u Remedika site ke odime

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Со кого одите на преглед???
18.11.2014 13:48:52   
lolla RR
Ние досега за сите прегледи и испитувања стратувајки од постапката за ИВФ па досега ги правевме заедно со мм. Вклучително и сите вагинални еха хаха. Мислам дека така е најправилно за што повеќе и мажот да е свесен што се случува и да биде вклучен максимално, па здравје на пораѓај да знае како да дава поддршка.

< Поракaта ја уредил lolla -- 18.11.2014 13:49:41 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Со кого одите на преглед???
18.11.2014 13:49:27   
Malecka23
Na site pregledi odime trio.Bez M maticnata ne ne primauser posted image .I mislam deka e super taka si ja znae dok si pravat muabeti i edvaj ceka da odime da go vidime gazeto na bebeto samo za toa zbori i bas nekako se oseka povrzanosta nejzina so bebeto posto mn mu se raduva koga ke go vidi

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Со кого одите на преглед???
18.11.2014 14:09:20   
Anuska14
ОК луѓе ќе размислам ама мислам дека ке го носам детулево. Инаку мм оди со мене на секој преглед генерално ние сме ко црева. Се надевам дека нема да згрешам и дека ке поминеме добро.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Со кого одите на преглед???
18.11.2014 14:16:59   
Mila mamicka
За првото дете скоро на сите прегледи одевме заедно со мм. Сега сум бремена со второ, и баш минатата недела имав преглед во Систина, и бевме сите тројца, јас, мм и син ми. Иако сум 14 недела, и бебето баш и не се гледа сеуште за да може син ми да го распознае, сепак прегледот помина супер, син ми седеше кај мм во скут и постојано гледаше во екранот. Кога си дојдовме дома, на сите кажа дека го видел бебето и чувствувам како уште сега да се поврза со него. Неколку пати во текот на денот, а посебно навечер кога заспиваме, сам бара да го погали бебето, т.е. мешето на мама.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Со кого одите на преглед???
18.11.2014 18:34:21   
Hopeful RR
На сите прегледи и контроли одиме заедно, и двајцата сакаме да бидеме подеднакво инволвирани. Е сега ако сопругот од оправдани причини не може, работа и слично, или презакажуваме или одам сама. Смешното е што денес сопругот не можеше да дојде со мене пошто е на пат, и свекрва ми ме тераше свекор ми да ме носел!!! Или барем она да ми прави друштво user posted image Нема шанси, ги одбив, тоа си е мое и на мм user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Со кого одите на преглед???
18.11.2014 19:36:09   
Ki4iko
За првата бременост речиси и да немав појдено сама на преглед, а сега, само еднаш беа сопругот и синчето.Кога одам сама,некако докторката ми посветува многу повеќе време и ја прашувам за се и сешто.Имам уште 2 прегледи до породување и сакам да го носам синчето уште еднаш user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Со кого одите на преглед???
28.11.2014 22:37:36   
mamicki
Ne samo vo tekot na dvete bremenosti, tuku postojano si go nosam i mm so mene koga odam kaj ginekolog.

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Со кого одите на преглед???
30.11.2014 18:30:12   
blond
Za prvata bremenost eden pregled odev sama, a naredniot mm idese so mene. I do kraj taka user posted image . E koga pocnav na ctg da odam, sekogas doagase so mene. Sega so vtorata bremenost bese prvite dva pregleda, dodeka da ni potvrdat srceva akcija, potoa na 4d vo 12ta zaedno pak, posledniot pregled sama bev, e naredniot za polot obavezno ke dojde so mene user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?