|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гадење за време на бременоста
14.5.2010 13:24:50   
antonie
jas sum treti mesec i mnogu mi tesko, postojano mi se gadi i mi se povraka nemozam od krevetot da stanam. ne e dobro da lezam postojano, neznam dali site sto vi tesko lezite, ili se trudite da se dvizite

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Гадење за време на бременоста
14.5.2010 13:29:52   
elle
antonie тој период ќе помине па после ќе се движиш ако ти се леже лежи си,мене ми беше ужасно лошо до крајот на 4 ти месец и од креветот не станувавuser posted image
и добредојде на ррuser posted image


_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Гадење за време на бременоста
14.5.2010 13:33:22   
arh_diz
antonie kako ti e ubavo taka pravi nemas potreba za dvizenje sega bar mene taka me sovetuvase ginekologot.Za da ne ti se losi probaj da ne meses jadenja

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Гадење за време на бременоста
14.5.2010 13:49:29   
antonie
fala vi sto me utesivte deka ne e tolku strasno sto lezam

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Гадење за време на бременоста
14.5.2010 13:51:20   
vezilka RR
Уф antonie, сосема те разбирам..и јас сум во моментов во истата фаза..Пробај со многу овошје и свеж зеленчук. Јас само тоа јадам, од се друго ми се гади и повраќам..

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Гадење за време на бременоста
14.5.2010 14:00:04   
antonie
kolku mnogu ovosje jades? jas mislam deka jadam mnogu malku. banana koga jadam mozam da izedam samo 1/4 od bananata.. samo varen kompir jadam i jogrut....

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Гадење за време на бременоста
14.5.2010 14:03:33   
antonie
lelee elle jas pa mislev ke bidam vaka do krajot na treti mesec a sega ti sto mi kaza do krajot na cetvrti mesec... ti lezese postojano?

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Гадење за време на бременоста
14.5.2010 14:05:36   
big_mama817
а сте поробале крекери да јадете наутро мене една колешка ми кажуваше јас кога бев трудна дека и помагалоuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Гадење за време на бременоста
14.5.2010 14:11:13   
antonie
da da jadam nautro pereci, no samo ponekogas mi pomagaat

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Гадење за време на бременоста
14.5.2010 14:13:42   
vezilka RR
Па не знам колку овошје, секогаш кога ќе ми се пријаде јадам овошје, може да ми се собираат по 3-4 јаболка и 1 банана или така нешто, а за ручек салата и 1 кришка леб..Друго што и да каснам го повраќам и џабе сум го изела. 

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Гадење за време на бременоста
14.5.2010 14:17:02   
antonie
pa bravo za tebe koga mozis da izedes tolku mnogu ovosje, jas toa bi go jadela cela nedela.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Гадење за време на бременоста
14.5.2010 14:33:35   
baby mama
Мене на почеток од бременоста многу ми се лошеше и јадев мнооогу јаболчиња. Е изгледа дека ги прејадов па од 4-5 месец не каснав јаболко. Лелеее и млеко не можев да смислам, а сега повторно си се вратив на млекцето после толку многу времеuser posted image .


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Гадење за време на бременоста
15.5.2010 22:05:41   
jovanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Nikolina

дали сте од оние трудници на кои им се гади или гадело само во почетокот на бременоста или во текот на целата бременост?Јас само што влегов во шести месец а сеуште ми се гади и повраќа,еднаш во неделата обавезно за разлика од почетокот тогаш тоа ми се случуваше почесто.


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Гадење за време на бременоста
15.5.2010 22:10:19   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: antonie

pa bravo za tebe koga mozis da izedes tolku mnogu ovosje, jas toa bi go jadela cela nedela.


..ха,ха..па јас сум голема жена..женетина..:)

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Гадење за време на бременоста
2.7.2010 13:20:37   
keti84
Леле мамички ајде се помирив со тоа дека неможам да поднесам многу миризби алииии најстрашно од се е тоа што почнува и мм да ми мириса тешко, не можам да го поднесам неговиот парфем иако ми беше омилен и не дај боже да го отворам плакарот со алишта...одма настанува револуција во мојот стомак од парфемот. Кај и да е изгледа ќе го селам од спална user posted image  Но, како што ми изгледа дека и комшиката под мене ќе ја фрлам од тераса заедно со нејзиниот шпорет, готви надвор и не можам да отворам прозор ни па да излезам на тераса, еве сега риба пржи... бљак

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Гадење за време на бременоста
2.7.2010 14:39:33   
Martins mom
Кети84, ај да те утешам, се е тоа нормалноuser posted image user posted image И јас се чудев како го обожавав мирисот на мм (а парфемите му ги бирав јас), а сега ми е одвратен, не само парфемот, туку и миризбата на неговата кожа...и ми беше незгодно да му го кажам тоа...од кај знам може ќе се навреди.Не сакав и да се бакнувам со него, само го избегавав на фин начинuser posted image Не требаше многу и тој го забележа тоа и фала му на бога сфати за што станува збор и не ми замеруваше...Дури не се породив, тој не стави парфем на него 

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот keti84)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Гадење за време на бременоста
2.7.2010 15:49:25   
arh_diz
Na mene mi pomagaa krekeri i limonada. Nautro pred da stanam od krevet jadev nekolku krekera i ke polezev uste 10 minuti. A nekogas piev limonada stom ke stanam od spienje. I nemesav jadenja. Mi se losese nekade do 4 mesec, dvapati povrativ, no sama otkriv od sto mi se povraka toa i nejadev.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Гадење за време на бременоста
29.8.2010 19:37:20   
omorfo89
jas koga doznav deka sum trudna mi bese strav dali ke imam vakvi problemi ,no za sreka nitu ednas ne sum povratila do sega , inaku sum 7 nedela user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот lb81)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Гадење за време на бременоста
29.8.2010 19:52:18   
Libra
Ne gi veruvav drugarkite koi koga ke gi prasav dali im se losi za vreme na bremenosta mi odgovaraa: NE. Eve veke skoro 26 nedeli sum trudna i super se cuvstvuvam. Nemase nisto od povrakanje ili preterano spienje. Edinstveno sto prvite tri meseci nemav nekoj apetit za jadenje. Dodeka bebevo ne pocna da kloca,voopsto ne cuvstvuvav deka sum bremena, trebase da odam na doktor za da me potseti user posted image

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Гадење за време на бременоста
3.9.2010 21:19:41   
Luci
Sum citala po forumive deka ako mnogu ti se gadi i losi vo tekot na bremenosta nosis zensko, dokolku e retko e masko. Jas sum 18-ta nedela i do sega samo 2-3 pati povrativ i mi se losese, polot se uste ne znam koj e, ma da intuicija mi kazuva deka e masko. Ringerajki kazete vie koi veke ste rodile ili pak koj go znaete polot na svoetouser posted image dali e tocno ova ili pak nekoja babina devetina :-) 

(Одговор на членот Libra)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Гадење за време на бременоста
3.9.2010 21:58:26   
Палешка РР
Кај мене испадна вистина, многу повраќав и родив женско user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Гадење за време на бременоста
3.9.2010 22:33:23   
riba79
Nema vrska toas so gadenjeto barem kaj mene ,jas so prvata user posted image samo ednas mi se zgadi ama ne povrativ pa rodiv devojce.eve sega sum povtorno user posted image nemam nitu ednas povrateno a polot seuste ne go znam..jas ne veruvam vo tie babini devetini iskreno

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Гадење за време на бременоста
5.9.2010 11:00:01   
menki
Jas sum veke 6 nedela i do sega nemam povrateno niednas mnogu retko mozi taka da mi se zgadi od nekoj miris ama toa e minimalno inace nemam nikakvi problemi

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Гадење за време на бременоста
6.9.2010 2:14:53   
Snowhite RR
И јас многу повраќав и родив машкоuser posted image маже на кое желудникот му беше перниче и затоа мама цревата уште малку ќе си ги повратеше

< Поракaта ја уредил Snowhite -- 6.9.2010 2:15:13 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот menki)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Гадење за време на бременоста
6.9.2010 9:13:07   
blue_blue
Немам поима дали евистина, прв пат слушам. Мене нон - стоп ми се гадеше и повраќав, дури и во операциона сала им повратив два пати. Имам близначки - девојчиња.

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Sum citala po forumive deka ako mnogu ti se gadi i losi vo tekot na bremenosta nosis zensko, dokolku e retko e masko. Jas sum 18-ta nedela i do sega samo 2-3 pati povrativ i mi se losese, polot se uste ne znam koj e, ma da intuicija mi kazuva deka e masko. Ringerajki kazete vie koi veke ste rodile ili pak koj go znaete polot na svoetouser posted image dali e tocno ova ili pak nekoja babina devetina :-) 

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?