|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  80 81 [82] 83 84   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.9.2015 13:30:08   
LoveableMe RR
Ivoni4ka, бркај ја да не дојде, те чекаме со убави вестиuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2026
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
24.9.2015 15:13:53   
ivoni4ka
Женчиња само што правев тест и има user posted image многу сум среќна скокав од радост user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2027
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
24.9.2015 15:59:12   
LoveableMe RR
Јухууууууууууууу, честитки Ivoni4cka, имај лесна и убава бременост.



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 30.10.2015 10:09:29 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2028
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
24.9.2015 18:42:36   
kapina
Ivonicka cestitki

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2029
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.9.2015 13:14:46   
Melanija RR
ivoni4ka user posted image мило ми е што има user posted image сега убава бременост и user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2030
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
30.9.2015 9:57:38   
ivoni4ka
девојки, вчера бев на лекар и сеуште не се гледа бременост , докторот ми рече за 1 недела повторно да отидам.

поздравче

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2031
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.10.2015 14:50:59   
Sunshine88
Zdravo, i jas sum nova ovde, i odma da se prijavam.....Inaku sme taze vo brak samo 4 meseci...sega cekame user posted image Ne mozam ni da zamislam kako ke izreagiram koga ke gi vidam user posted image ...verovatno ke trcam ko ulava niz doma od sreka :D

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2032
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.10.2015 11:03:52   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sunshine88

Zdravo, i jas sum nova ovde, i odma da se prijavam.....Inaku sme taze vo brak samo 4 meseci...sega cekame user posted image Ne mozam ni da zamislam kako ke izreagiram koga ke gi vidam user posted image ...verovatno ke trcam ko ulava niz doma od sreka :D


Добредојде и што поскоро да ги видишuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 2033
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.10.2015 11:09:32   
Rajna.vojvoda
ivoni4ka честитки
јас еднш ги видов моите user posted image ама заврши како биохемиска или вонматерична никој не знаеше точноuser posted image
вчера правев тест а денес треба да добијам и беше негативен, ме охрабрува ivoni4ka дека еден бил негативен а после неколку дена позитивен, па да се надевам и кај мене дека ке биде такаuser posted image

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 2034
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
30.10.2015 10:12:04   
LoveableMe RR
Поддршка до сите што се во исчекување на user posted image user posted image

user posted image


Rajna.Vojvoda/29 октомвриuser posted image lara36/13 ноемвриuser posted image malecko87/ноемвриuser posted image sunshine88/ноемвриuser posted image AnaMolly RR/декемвриuser posted image

=================

2015
Felly RR user posted image LenaNelauser posted image Sajna user posted image sunflower* user posted image Bebuska na mama user posted image ane/user posted image nova_mama user posted image Snow Angel user posted image srekna2 user posted image Maks85 user posted image Andrianceuser posted image /mare/user posted image Peppa user posted image user posted image Despinka user posted image baby27user posted image slobodkauser posted image Mami82user posted image Son82user posted image nataly86user posted image Veronica_Lia user posted image AngelOfArhuser posted image ivoni4kauser posted image bebeauser posted image emilija28 user posted image TeaMuser posted image wanna be mumuser posted image Dusankauser posted image Nelleuser posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 30.10.2015 10:17:29 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Rajna.vojvoda)
Непосредна врска до пораките: 2035
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.10.2015 11:07:57   
Rajna.vojvoda
ivoni4ka se vide li plodot? cekame ubavi vestiuser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2036
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.11.2015 10:23:33   
LoveableMe RR
Rajna, ivoni4cka, пишува во темите за бременост, таму читај ја.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Rajna.vojvoda)
Непосредна врска до пораките: 2037
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.11.2015 14:48:18   
Melanija RR
Rajna.vojvoda може да не го види во оваа тема прашањето .Во овој пост ТУКА ivoni4ka пиша за ехото и дека има срценце user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2038
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.11.2015 16:39:42   
Vikilika
Девојки не знам воопшто зошто досадвам дали само умот мие тука или е возможно нешто да има ама вака со муабет ке мие полесно ако не нешто друго.. последно добив на 29.10 а три дена пред да дпбијам имав незаштитен однос.. Менструацијата не ми беде како и обично баш напротив пак ми траеше двА денА ама првиот ден имав болки и црвено кафеава крф а вториот ден крв ама по малку а имав мачнини повракам веќе две недели нон стоп имам гадење имам киселини во желудникот што никогаш сум ги немала .. Не сакав да си давам надеж бидејки четири дена се многу малку за симптоми ама еве веќе втора недела си продолжвам со мачнини вртоглавици завчера кога се разбудив се разбудив од болки во долниов дел од стомаков кога птидов веце имав пак не крв повеќе на кафеаво ..и од 1 кога ми заврши до денеска уште три пати имав незаштитен однос демек за побрзо да се фати затоа сакав да слушнам мислење.. Дали има простор да се радувам или се сепак можда симптоми на стрес или симптоми пред овулација?? Зз

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2039
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.11.2015 13:42:42   
wanna be mum
Ако последно доби на 29.10 тогаш сега си во овулација, а се случува кога пука голем фолекул да има слабо крварење, капка-две, така да тие денови треба да се искористат за односи, или пак да одиш тогаш на лекар и да знаеш дали е овулација за нареден пат, да си го познаваш телото и промените, јас незнам дали следиш раст на фолекули ама мене по твојот опис ми личи на пукнат фолекул,АМА сепак ако имаш сомнеж направи домашен тест зошто ако пред две недили тие два дена биле инплантација и сега си бремена тогаш не е убаво пак крварење да се јавува, среќно и пиши ни

(Одговор на членот Vikilika)
Непосредна врска до пораките: 2040
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.11.2015 14:31:22   
kapina
Odi na gin najarno ke znaes na sto si

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 2041
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.11.2015 18:33:00   
Vikilika
Да бев денеска..крвта железото ми се во ред .. Шекерот мие под нормала и имам покачен притисок.. Потоа матичната ме пушти на гинеколог.. На гинеколог ме гледаше на ехо и ми рече дека не можела да видит ништо и да се вратам за 10 дена на преглед. Се сомневала во бременост или во хормонално пореметување...а инаку да следам се преку календар а и веќе година дена ден пред овулација и дента за овулација имам болки и имам некоја бела течност и знам дека ми е ден на овулација.. Сега по твое што мислиш? :) од една страна не вервам дека е можно да имам симптоми одма после 4 дена а од друга страна не вервам дека е хормонално пореметување затоа што немав пбично и немав чисто крварење ама сепак добив на точниот датум.искрено мислам дека нема да издржам цели 10 дена :) а не знам кога е најпаметно да напрам пак тест :)?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2042
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.11.2015 19:24:59   
kapina
Trebalo e da te puste da ispitas bremenost preku krv

(Одговор на членот Vikilika)
Непосредна врска до пораките: 2043
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.11.2015 23:44:08   
Vikilika
Знам ама не ме пушти и сега пжод една страна се плашам а од друга страна по малку се радвам :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2044
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.11.2015 10:44:09   
wanna be mum
Vikilika mene mi lici na ovulacija, sorry ama neznaci deka sum vo pravo, i bolkite i beliot iscedok na toa asociraat, toa i ne e loso ke si znaes koga intenzivno da se guskate so mazeto :)))) ama zemi sure check siguren e i napravisi da ti se trgnat mislite

(Одговор на членот Vikilika)
Непосредна врска до пораките: 2045
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.11.2015 12:29:28   
Vikilika
:):) и јас зато не сакам да брзам и да се разочарвам :) ке почекам уште два дена и ке напрам
позз

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 2046
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.11.2015 12:59:08   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Vikilika

:):) и јас зато не сакам да брзам и да се разочарвам :) ке почекам уште два дена и ке напрам
позз


Vikilika, добредојде и ти посакувам успоех, најдобро е тест преку крв, позз


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Vikilika)
Непосредна врска до пораките: 2047
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.11.2015 17:36:36   
Vikilika
За тест преку крв ми рече за една недела ама цел ден денес повраќам и мие многу лошо.. Купив тест и здравје сабајле ќе го направам па што требит да бидит нека бидитбар ќе знам на што сум ако не е бременост ќе ми дает да примам нешто за низок шеќер вака не можам да издржам цел ден гадење вртоглавици ... Шо Ќе бидит нака бидитuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2048
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.11.2015 15:23:00   
wanna be mum

ИЗВОРНА ПОРАКА: Vikilika

За тест преку крв ми рече за една недела ама цел ден денес повраќам и мие многу лошо.. Купив тест и здравје сабајле ќе го направам па што требит да бидит нека бидитбар ќе знам на што сум ако не е бременост ќе ми дает да примам нешто за низок шеќер вака не можам да издржам цел ден гадење вртоглавици ... Шо Ќе бидит нака бидитuser posted image user posted image user posted image user posted image

Тестовите можеш во било кој ден од денот, направи го и преземи под итно нешто за шекерот, не смее да е низок тоа е серизно исто како и високиот, тебе од тоа не ти е добро

(Одговор на членот Vikilika)
Непосредна врска до пораките: 2049
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.11.2015 22:03:48   
Vikilika
Да највероватно :( напрајв тест негативен беше ...утре здравје е одам кај матичната да ми препишит нешто залудно си се израдвав :(

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 2050
Страница:   <<   < Претходна страница  80 81 [82] 83 84   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  80 81 [82] 83 84   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?