|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  79 80 [81] 82 83   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.7.2015 13:24:36   
ivoni4ka
Знам дека е доцна . Ама се пријавивам за 10 јули .user posted image Се надевам дека немаѓда дојдеѓ

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2001
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.7.2015 15:37:08   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

Знам дека е доцна. Ама се пријавивам за 10 јули.user posted image Се надевам дека нема да дојде


Бркај ја да не дојдеuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2002
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.7.2015 16:18:08   
ivoni4ka
Ај да се пријавам мuser posted image и дојде ништо другиот месец поздрав

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2003
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.7.2015 12:01:38   
LoveableMe RR
Ivoni4cka, ајде следен месец.

Либра88 и скаредРР, среќно!user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2004
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.7.2015 10:14:01   
LoveableMe RR
scaredRR, pepapa, malecko87 и сите останати, навиваме за две црти!user posted image

user posted image


zbunkicka/2 јулиuser posted image Libra88/7јулиuser posted image scaredRR/10 јули user posted image trnoruska15/24 јулиuser posted image malecko 87/27 јулиuser posted image pepapa/ user posted image 30 јули ivoni4ka/8 август user posted image bibi ribi/10 август user posted image

=================

2015
Felly RR user posted image LenaNelauser posted image Sajna user posted image sunflower* user posted image Bebuska na mama user posted image ane/user posted image nova_mama user posted image Snow Angel user posted image Bella28user posted image srekna2 user posted image Maks85 user posted image Andrianceuser posted image /mare/user posted image Rajna.vojvodauser posted image Peppa user posted image user posted image Despinka user posted image baby27user posted image slobodkauser posted image Mami82user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 16.7.2015 14:27:44 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2005
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.7.2015 10:53:08   
slobodka
Драги РР!! Нова сум на форумов, првпат пишувам.
Сакам да споделам ..... денес си ги видов моите user posted image ЕПТЕН СУМ РАДОСНА.
Сакам да им посакам на сите што се трудат да им се оствари што е можно побрзо.
Инаку еве јас сум случај дека никогаш не се знае, јас сега чекав да ми дојде циклусот и да почнам да правам испитувања за неплодност ( ХСГ ми е закажано за идната недела, веќе почнавме со дечкото да правиме испитувања ). Но ете денес ми се случија user posted image
Човек кога најмалку се надева тогаш испаѓа!!!

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2006
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.7.2015 11:00:24   
LoveableMe RR
slobodka, честитки. Колку време се обидувавте?user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот slobodka)
Непосредна врска до пораките: 2007
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.7.2015 11:10:12   
slobodka
Не повеќе од 6 месеци, но со оглед на моите 39 години ( а прва бременост )немав воопшто намера да губам време. Морав да се фатам со инсеминација или со инвитро под најитно !

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2008
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.7.2015 11:15:48   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: slobodka

Не повеќе од 6 месеци, но со оглед на моите 39 години ( а прва бременост )немав воопшто намера да губам време. Морав да се фатам со инсеминација или со инвитро под најитно !


Браво за тебе!!user posted image user posted image Дај рецептаuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот slobodka)
Непосредна врска до пораките: 2009
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.7.2015 11:31:19   
slobodka
Срце, освем што си пијам фолна веќе извесно време , си практикувам обавезно тест за овулации, и се водам по нив. Обавезно однос дента кога ќе се покаже позитивен тестот.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2010
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.7.2015 11:42:09   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: slobodka

Срце, освем што си пијам фолна веќе извесно време , си практикувам обавезно тест за овулации, и се водам по нив. Обавезно однос дента кога ќе се покаже позитивен тестот.


Фала тиuser posted image . Да те замолам ОВДЕ да пишеш кои тестови ги користиш, каде ги купуваш, колку чинат и сл. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот slobodka)
Непосредна врска до пораките: 2011
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.7.2015 10:02:39   
LoveableMe RR
Ајде девојки, некоја да не израдуваuser posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 4.8.2015 11:39:53 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2012
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.7.2015 10:46:24   
AnnaMolly RR
Може уште од сега да се пријавам за user posted image за во октомври? user posted image

Лечиме моментално уреоплазма, па здравје од септември да почнеме со работа user posted image

Ама вака да ме има на список би ми било мило, иако знам дека многуууу рано се пријавувам за во есен дури :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2013
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.7.2015 11:47:04   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Може уште од сега да се пријавам за user posted image за во октомври? user posted image Лечиме моментално уреоплазма, па здравје од септември да почнеме со работа user posted image Ама вака да ме има на список би ми било мило, иако знам дека многуууу рано се пријавувам за во есен дури :)


Ставено, ајде со лесноuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2014
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.8.2015 11:38:08   
LoveableMe RR
Trnoruska1, ivoni4cka, ве чекаме вас да не израдуватеuser posted image

user posted image


Libra88/7јулиuser posted image trnoruska15/24 јулиuser posted image ivoni4ka/8 август user posted image AnaMolly RR/октомври user posted image

=================

2015
Felly RR user posted image LenaNelauser posted image Sajna user posted image sunflower* user posted image Bebuska na mama user posted image ane/user posted image nova_mama user posted image Snow Angel user posted image Bella28user posted image srekna2 user posted image Maks85 user posted image Andrianceuser posted image /mare/user posted image Rajna.vojvodauser posted image Peppa user posted image user posted image Despinka user posted image baby27user posted image slobodkauser posted image Mami82user posted image Son82user posted image nataly86user posted image




< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 10.8.2015 16:43:32 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2015
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.8.2015 9:50:13   
bibi ribi
Лавабл, бриши ме, сабајлево добив user posted image
Здравје од Октомври ќе се читаме повеќе во темите за ИФВ :)
Поздрав

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2016
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.8.2015 10:07:27   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: bibi ribi

Лавабл, бриши ме, сабајлево добив user posted image Здравје од Октомври ќе се читаме повеќе во темите за ИФВ :)Поздрав


Важи, а вие работете до октомври на случајотuser posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот bibi ribi)
Непосредна врска до пораките: 2017
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.8.2015 15:43:07   
tanja_25
здраво на сите !
нова сум на форумот и како прво би ви посакала на сите да ви посакам што поскоро да си видите user posted image и да се усреќите со user posted image .
јас имам ќерка 4 години пред две годин низ шала се договоривме со мм да не се вардиме и да се потрудиме за второ user posted image но тоа се уште не се случи на почетокот тоа не ме вознемируваше ама последниве неколку месеци тоа почна да ми ствара некоја нервоза
знам дека не треба така да реагирам сепак имам едно user posted image па не треба да се секирам ама мојата желба за уште едно user posted image се зголемува .
со првото останав трудна со една терапија на кломифен сега 4 циклуси пиев кломифен но без резултат.
но многу ми е тешко со кој и да се сретнам (на нашиов македонски менталитет) сите за тоа и ти шо не си родиш уште едно шо чекаш
па упм вас ве чекам да ми дадете дозвола
се извинувам за постов ама немам на кој друг да се истиштам вакаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2018
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.8.2015 15:55:02   
kapina
tanja odete na lekar napravete si gi onie osnovni ispituvanja da ne ima nekoj problem

(Одговор на членот tanja_25)
Непосредна врска до пораките: 2019
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.8.2015 9:04:22   
Naty2
Zdravo milicki eve i jas sum nova jas veke imam kerka 13 god za nea cekav 2 god.eve za vtoro cekam 11 god.nadezta posledna umira.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2020
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.8.2015 23:01:30   
ivoni4ka
Da se prijavam za 29.08 se nadevam posleden pat

(Одговор на членот Naty2)
Непосредна врска до пораките: 2021
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.8.2015 10:21:17   
scared RR
user posted image


ivoni4ka/ 29 август user posted image pepapa/25 септемвриuser posted image AnaMolly RR/октомври user posted image

=================

2015
Felly RR user posted image LenaNelauser posted image Sajna user posted image sunflower* user posted image Bebuska na mama user posted image ane/user posted image nova_mama user posted image Snow Angel user posted image srekna2 user posted image Maks85 user posted image Andrianceuser posted image /mare/user posted image Rajna.vojvodauser posted image Peppa user posted image user posted image Despinka user posted image baby27user posted image slobodkauser posted image Mami82user posted image Son82user posted image nataly86user posted image Veronica_Lia user posted image AngelOfArhuser posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 18.9.2015 15:27:39 >

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2022
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.8.2015 23:02:14   
Melanija RR
tanja_25 добре дојде на Рингераја user posted image да ви е здрава и среќна ќеркичката а ќе дојде и второ штом си сакате. А за слични прашања одговарам со дека сега непланирам сега второ доста ми е прво ова да го средамuser posted image

Naty2 добре дојде и ти на Ринегараја user posted image ја вистинско место ја имате поддршката за user posted image user posted image user posted image се надевам скоро ќе ве читаме во Бременост user posted image

ivoni4ka се надевам летото со убаво ќе завршиuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 2023
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.9.2015 16:06:13   
LoveableMe RR
Malecko87, pepapa ве чекаме со убави вести. Ивoни4ка, што направи не пиша одамна? Другите, да не има уште некоја да се пријави?user posted image user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 24.9.2015 15:59:28 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2024
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.9.2015 23:39:25   
ivoni4ka
Предходниот пат ми дојде дури порано . па следниот месец на време. Ама сега е дилемата. Требаше да ми дојде на 21 овој месец ама ете ја нема уште. Можеби поранив ама вчера правев тест и излезе негативен. А ги имам сите симтоми киселини (само кога сум бремена имам) влажни ареоли на градите со испакнати делчиња како бубалици. Подуен стомак пола кило повеќе. Многу мокрам раздразлива и емоционална... Сега ми е планот ако вештерката ја нема до петок пак да правам тест

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2025
Страница:   <<   < Претходна страница  79 80 [81] 82 83   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  79 80 [81] 82 83   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?