|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  77 78 [79] 80 81   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2015 20:42:42   
SOLE
mnogu retko mi docni, obicno mi doaga na 27mi 28mi ili 29ti den od ciklusot, a eve znaci sega 4 dena mi docni, prosto nemise veruva deka ke ima nesto I ako ima ke bide vistinsko cudo posle 7 godini iscekuvanje I tri neuspesni ivf no ete sepak nekoja nades odvnatre si postoi, Daj boze da mi se ispolni i sonot i zelbata najgolema user posted image , utre sabajle pravam test user posted image pozz

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1951
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2015 22:42:21   
mimiii
Sole navivam za dve ctriuser posted image utre sabajle,nikogas ne se znae Gospod e golem veruvaj...

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1952
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2015 23:49:58   
Melanija RR
SOLEuser posted image верувај секогаш user posted image се читаме утре сабајлеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mimiii)
Непосредна врска до пораките: 1953
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2015 23:56:31   
kapina
ajde sole izraduvaj ne

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1954
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.4.2015 9:27:21   
Neurotoxin RR
Ја читам темава постојано, иако немам некоја посебна причина, ама ве следам и се радувам на секој позитивен тест и тагувам со секое ваше разочарување, денес се уклучив да прочитам дали Соле направила тест и каков е резултатот, стискам палци, чекам радост од Соле и од сите кои ја имате оваа желба (и секоја друга) user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1955
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.4.2015 20:29:04   
SOLE
of bre devojki kolku ke bese ubavo sega da vi soopstev ubava vest ama ete uste sabajle rano pred da go napravm testot me razbudi user posted image a ovojpat stvarno nekako si se raduvav I imav nekoe ubavo cuvstvo, i pokraj toa sto ni se mali sansite jas sepak si se nadevam I veruvam deka ke dojdat I moite 5 min user posted image Pozdravce do site i posakuvam samo pozitivni testovi na site sto ste vo iscekuvanje user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 1956
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.4.2015 20:39:44   
scared RR
Sole user posted image а само што дојдов денеска и се ставив на рингераја да видам дали си пишала user posted image и да си веруваш дека ќе дојдат, кога денес дознав за девојка со еден изваден јајник и другиот половина останала бремена тогаш за сите нас има надеж user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1957
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.4.2015 22:49:36   
Melanija RR
SOLE user posted image само и само верувајuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1958
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.4.2015 11:28:13   
wanna be mum

ИЗВОРНА ПОРАКА: SOLE

of bre devojki kolku ke bese ubavo sega da vi soopstev ubava vest ama ete uste sabajle rano pred da go napravm testot me razbudi user posted image a ovojpat stvarno nekako si se raduvav I imav nekoe ubavo cuvstvo, i pokraj toa sto ni se mali sansite jas sepak si se nadevam I veruvam deka ke dojdat I moite 5 min user posted image Pozdravce do site i posakuvam samo pozitivni testovi na site sto ste vo iscekuvanje user posted image user posted image user posted image

Соле, борба и верба и твоите 5 мин секако ќе дојдат и ќе бидат најубави user posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1959
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.4.2015 13:21:28   
Neurotoxin RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: SOLE

of bre devojki kolku ke bese ubavo sega da vi soopstev ubava vest ama ete uste sabajle rano pred da go napravm testot me razbudi user posted image a ovojpat stvarno nekako si se raduvav I imav nekoe ubavo cuvstvo, i pokraj toa sto ni se mali sansite jas sepak si se nadevam I veruvam deka ke dojdat I moite 5 min user posted image Pozdravce do site i posakuvam samo pozitivni testovi na site sto ste vo iscekuvanje user posted image user posted image user posted image


Соле, жал ми е, не губи верба и надеж, она што е наше секако ќе дојде, нема да се прашуваме кога, нема да броиме и чекаме нетрпеливо, во нашиот внатрешен свет, времето како димензија не постои, ако ти речам за два месеци ќе биде, за тебе тие два месеци ќе бидат две години, а за мене ќе бидат како два дена, затоа опушти се и вербата што ја имаше пред некој ден, врати ја, нареден пат може ќе биде оправдана таа надеж. user posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1960
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.4.2015 17:47:26   
Abigeil
Moram da se pozalam...kako mi ide denot za (ne)dobivanje, se pomalku imam nadez. Posebno od vcera koga bev na eho i doktorkata mi vide zatocneta ovaulacija, znaci namesto da bila minatiot petok, toa sega...utre bil denot. Mi rece nema prostoe za grizi, deka ete ovoj mesec taka rabotelo teloto, ama pusto koga dojdov doma i sednav da go prasam goofle za late ovulation, se uzvadiv od pamet...sto mi trebase toa? I jas sum za kotek! Mislite li deka ima sansi za ovie malku dena do dobivanje nesto da se sluci? Dovolno li ima vreme? Ah, uste ova mi trebase sega :(

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 1961
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.4.2015 18:00:56   
lukajana RR
Abigeil пробајте ако треба да биде ќе биде.Ако ти е утеха многу од бебињата родени после термин се зачнати пред датумот за добивање,моето е едно од нив родено две недели по термин а зачнато десет дена пред датумот за добивање,тоа сум сигурна зашто само еднаш имавме обид тој месец зашто мм само тој ден беше дома.
Ајде работете на случајотuser posted image

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 2.4.2015 18:02:19 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Abigeil)
Непосредна врска до пораките: 1962
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.4.2015 18:38:44   
Neurotoxin RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Abigeil пробајте ако треба да биде ќе биде.Ако ти е утеха многу од бебињата родени после термин се зачнати пред датумот за добивање,моето е едно од нив родено две недели по термин а зачнато десет дена пред датумот за добивање,тоа сум сигурна зашто само еднаш имавме обид тој месец зашто мм само тој ден беше дома.
Ајде работете на случајотuser posted image


Истата ситуација беше и кај мене, не ни помислив дека баш тој месец ќе останам бремена, бев сигурна дека подранивме и си ја чекав, ама не дојде, така да и мој совет ти е, чим ти кажале дека сега имаш овулација, работете user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1963
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.4.2015 23:49:18   
Abigeil
Srcki ste zenskiuser posted image
Bas me ohrabrivte i mi dadovte nadez. Se nadevam ke bide uspesno...na krajot, sepak od malku poveke galenje nema da mi se slosi! Vi poskauvam ubava vecer.

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 1964
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.4.2015 19:06:27   
Neurotoxin RR
нека не те плашат сите тие статии за поместување на овулациите, до моја 20-та година овој период април или мај, јас воопшто немав овулација, организмот не ми создваше јајце клетка, ми прескокнуваше цел циклус, на крај една докторка ми рече дека таков е мојот биолошки часовник, да си пијам б6 тој месец, заради напнатоста која ја осеќав, после 20-та година се среди тоа, еве ме сега псоле две години по пораѓај нешто се дешава циклусот ми трае 24-25 дена, нешто не е како што треба ама ќе проверам ваљда кога ќе биде на ред тоа. Само опушти се и да, од појше галење само добро може да биде, ништо не губиш :) се најдобро, убав период е ова за тоа :)

(Одговор на членот Abigeil)
Непосредна врска до пораките: 1965
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.4.2015 15:27:26   
LoveableMe RR
Бамбина, ајде да бидне овој патuser posted image Ставена си , нареден месец чекаме user posted image user posted image

user posted image


bambina34/23 март
user posted image

=================

2015
Felly RR user posted image Bebuska na mama user posted image ane/user posted image Snow Angel user posted image



< Поракaта ја уредил scared RR -- 10.4.2015 21:55:25 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1966
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.4.2015 19:38:11   
bambina34
ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Бамбина, ајде да бидне овој патuser posted image Ставена си , нареден месец чекаме user posted image user posted image


cul te gospod Loveable me ..kako mi se paga datumot bas na rodendenot :)

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 14.4.2015 12:45:38 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1967
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.4.2015 21:36:05   
Abigeil
Zenicki, jas za zal dobiv...toa e. Nekako i malku se nadevav, taka da ne mi padna epten tesko. Sega za praznikov ke sobiram sila, pa zdravje, odime vo nova borba sleden mesec :)
Odlucivme da napravime spermogram i jas da napravam hsg. Veke mi e zakazano. Dobroto vo celata situacija e sto brisevite mi se cisti :)
Umajte ubavi praznicni denovi :) dopolnitelno ke izvestam za koj datum se zapisuvam :) ve pozdravuvam zenickiuser posted image

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 1968
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.4.2015 22:41:01   
ivoni4ka
Zenski na mene denes prv pat mi dojde posle revizijata potocno po 40 dena posle revizijata taka da posle 2 nwseci povtorno ke se druzime

(Одговор на членот Abigeil)
Непосредна врска до пораките: 1969
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.4.2015 23:45:40   
Neurotoxin RR
Abigeil, сила собираш и одиш кон целта, и многу ми е драго што наместо жалење читам дека ги гледаш позитивните нешта, продолжи само така, јас ти посакувам успех уште следниот месец. user posted image

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 1970
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.4.2015 20:11:35   
Abigeil
Ti blagodaram neurotoxin :) i jas se nadevam deka kaj site nas ke bide sto pobrzouser posted image
Moram da bidam pozitivna i silna, inaku ako se razocaram, ke nema kraj potoa. Vaka si vikam, sekoe loso za dobro :) sto e nase ke si dojde :)

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 1971
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.4.2015 21:18:06   
Abigeil
Na ovoj ubav den, neka se slusnat nasite molitvi, pa slednata godina na ovoj den site da imame polni race so user posted image ! Imajte ubavi praznicni denovi!

(Одговор на членот Abigeil)
Непосредна врска до пораките: 1972
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.4.2015 22:41:19   
Mami82
Zdravo mamicki. Edno prasanje imam do site vas..... Pred da zabremenam za prvpat, ciklus imav redoven - na sekoi 28 dena. Bez kasnenje, se bese super. Otkako se porodiv, dolgo ne dobiv zaradi intenzivnoto doenje. Prvpat dobiv viklus koga kerkata imase polni 18 meseci. Toa bese pred mesec ipol.....i eve seuste mi nema dojdeno. Dali e mozno da zaradi bremenosta mi e nesto sega poremeteno so mesecniot ciklus, ili mozebi zatoa sto uste dojam???? Zbuneta sum skroz. Napraviv test i iskoci negativen. A od dobivanje nema aber....sto mislite??? Pozdrav do site

(Одговор на членот Abigeil)
Непосредна врска до пораките: 1973
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.4.2015 22:52:22   
kapina
A da ne si bremena ponekogas domasnite testovi ne izleguvaat tocni odi na ginekolog na mojata sestra otkako prestana da doe i dojde eden ciklus i za vtoriot veke bese bremena

(Одговор на членот Mami82)
Непосредна врска до пораките: 1974
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.4.2015 23:04:44   
Mami82
Stvarno ne znam sto da mislam. Napraviv 2 testa. I dvata negativni bea .... Neizvesnosta e mnogu teska :(
ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

A da ne si bremena ponekogas domasnite testovi ne izleguvaat tocni odi na ginekolog na mojata sestra otkako prestana da doe i dojde eden ciklus i za vtoriot veke bese bremena


(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1975
Страница:   <<   < Претходна страница  77 78 [79] 80 81   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  77 78 [79] 80 81   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?