|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  76 77 [78] 79 80   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.3.2015 14:42:38   
Abigeil
Zdravo RR :) se nadevam deka ke me primite vo vase drustvo? Nie se obiduvame za bebe, nesto pomalku od godina i kako i vas, se nadevam na bfp sto poskoro :) denot za nedobivanje mi e 13 ti, pa se nadevam deka ke mi donese sreka :) denes sum cel den so glavobolki...se tesam deka se od vremeto, ane od pms :) ke vidime za nekolku dena :) imajte ubav den zenicki!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1926
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.3.2015 22:24:36   
scared RR
Добредојде Abigeil, кажи ни дали имате правено некакви испитувања или чекате да помине година дена од обиди user posted image
Навиваме месецов за user posted image и за тебе user posted image

(Одговор на членот Abigeil)
Непосредна врска до пораките: 1927
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.3.2015 22:47:33   
ivoni4ka
Мамички ај од дрѕгиот месец пак ќе се дружиме се надевам дека се ќе излезе во ред со мене после ревизијата поздравче

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1928
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.3.2015 23:45:18   
Abigeil

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

Добредојде Abigeil, кажи ни дали имате правено некакви испитувања или чекате да помине година дена од обиди user posted image
Навиваме месецов за user posted image и за тебе user posted image

Jas insistirav na pocetokot mnogu, sakav se da ispitame, no...na krajot maticnata mi rece deka e mnogu rano, deka sum mnogu mlada, deka treba poveke relaksirani da sme i se ispostavi deka bila vo pravo. Prethodno mnogu se napnuvav so ovulacii, plodni, neplodni denovi, sakav se da bide tocno koga treba. Sreka sto sfativ na vreme inaku ke popustev so nervite :) poslednive 2 meseci sum mnogu opustena i ic ne se nerviram cekajki go denot D :) zdravje, koga ke projde godina, ke pocnam so ispituvanja. Zasega osnovnote resultati od brisevi, eho i pap se ok :) psihata e mnogu zeznata rabota :) toa mi trebase dolgo vreme da go svatam... Ne znam, moze ke mislite deka sum malku budala(blago receno), ama pred 7 meseci, sekoi bozji mesec si naogav simptomi za bremenost, pa znaev od nigde, nikade da povrakam, da mi kasni, da si baram promeni na telovo tipivni za bremenost, najstrasno bese sto koga ke si zacrtav vo glava nekoj simptom, toj se pojavuvase :) strasha rabota! Za sreka sega sum prisebna i normalna :) se nadevam takva i ke ostanam :)

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1929
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.3.2015 12:31:38   
scared RR
Јас секогаш велам годините немаат врска , никогаш ни си ни млад ни стар за дете user posted image И јас сум прилично млада и веќе ги имаме направено сите испитувања, имам и операција правено, и сега стигнавме до инсеминации. Да не ме сфатиш погрешно ама времево брзо минува ептен, не секогаш излегува како сме плчанирале, секако без нервози, паничење, лека полека може да почнете со основните испитувања како хормони за тебе, спермограм за маж ти, ама секако како си сакаш ти не наметнувам мислење. Сепак навиваме месецов да видиш две цртки и да не ти треба ништо user posted image
А, за симптомите нормално е, сите сме поминале низ тоа, при себе си немај гајле user posted image

(Одговор на членот Abigeil)
Непосредна врска до пораките: 1930
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.3.2015 12:37:23   
butterfly1
ајде и јас се пријавувам за user posted image на 18.03 user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1931
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.3.2015 12:42:56   
scared RR
Ставена си на список пеперутче user posted image
user posted image


SandraRo/10 јануариuser posted image Libra88/12 март user posted image abigeil/13 мартuser posted image bubla/ 16 мартuser posted image butterfly1/18мартuser posted image lara36/22 мартuser posted image scared/31 мартuser posted image

=================

2015
Felly RR user posted image Bebuska na mama user posted image ane/user posted image wanna be mumuser posted image


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 11.3.2015 11:03:28 >

(Одговор на членот butterfly1)
Revisions: 1 | Непосредна врска до пораките: 1932
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.3.2015 19:53:04   
Vesna I
Devojki zdravo na site. Najprvo cestitki do site novi trudnici i vi posakuvam ubava i lesna bremenost i ve sovetuvam da se cuvate barem vo prvoto tromesecie. Jas se pojavuvam so loshi vesti.........za zal mojata beshe neuspeshna bremenost. Vcera mi napravija kiretaza i tolku.....kje vi pusham koga da me pishete za nedobivanje kje napravime mala pauza user posted image

(Одговор на членот Abigeil)
Непосредна врска до пораките: 1933
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.3.2015 20:58:28   
Melanija RR
Vesna I и кај тебе ли user posted image неверојатно за толку кратко време неуспешни бремености кај неколку рингерајки user posted image
Те user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Vesna I)
Непосредна врска до пораките: 1934
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.3.2015 11:04:30   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Vesna I
...ve sovetuvam da se cuvate barem vo prvoto tromesecie..... mojata beshe neuspeshna bremenost..............


Vesna I, баш ми е жал, а зошто викаш да се чувате? Што ти се случи, не се чуваше..?


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Vesna I)
Непосредна врска до пораките: 1935
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.3.2015 16:37:32   
Abigeil
Vesna I, mnogu mi e zal user posted image ...moras da bides silna. Na dve bliski moi prijatelki isto im se sluci.... Nemoj da me sfatis pogresno, no tie premnogu pazea, vnimavaa i pak za zal se sluci neubavo. Obicno doktorite vikaat deka ne e povrzano so vnimavanje ili nesto slicno...pak ke kazam, nova sum tuka i ne znam kako bilo kaj tebe, zatoa ne mi zameruvaj. Dobro bi bilo da se odmoris kolku mozes i da prodolzis sto pobrzo ponatamu. Od srce ti posakuvam II
jas cekam petok...nekako se plasam kako nablizuva denot :) tolku se imam nadevano do sega...ama nema otkazuvanje bez razlika na rezultatot :)
Ubav den da si imate zenicki!

(Одговор на членот Abigeil)
Непосредна врска до пораките: 1936
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
14.3.2015 10:09:49   
Abigeil
Nemam hrabrost da napravam test...ete toa e mojot raportuser posted image . Ke cekam do ponedelnik, ako do togas ne dobijam. Simptomi nemam, osven glavobolka...no, kako iskustvo od porano, simptomi ne ni baramuser posted image . Pustajte sreka zauser posted image user posted image

(Одговор на членот Abigeil)
Непосредна врска до пораките: 1937
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
14.3.2015 12:51:02   
lukajana RR
Јас ти пуштам среќа цела вреќа,пиши ни го резултатот чекаме

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Abigeil)
Непосредна врска до пораките: 1938
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.3.2015 9:23:21   
LoveableMe RR
Абигејл, што направи?user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 18.3.2015 22:38:38 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1939
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.3.2015 13:09:55   
Abigeil
Da ne me mislite, sabjlevo dobiv...malku se razocarav, ama brzo mi projde :) so novi sili sledniot mesec! Kako e redot ne znam, da se zapisam za nedovivanje od sega ili da cekam April?
Imajte ubav den zenicki!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1940
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.3.2015 13:11:58   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Abigeil

Da ne me mislite, sabjlevo dobiv...malku se razocarav, ama brzo mi projde :) so novi sili sledniot mesec! Kako e redot ne znam, da se zapisam za nedovivanje od sega ili da cekam April?
Imajte ubav den zenicki!


Кажувај датум во април user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Abigeil)
Непосредна врска до пораките: 1941
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.3.2015 18:58:17   
Abigeil
Stom e taka, se zapisuvam 11ti apriluser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1942
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.3.2015 19:57:50   
scared RR
Ставена си , нареден месец чекаме user posted image user posted image

user posted image


butterfly1/18мартuser posted image
abigeil/11 априлuser posted image

=================

2015
Felly RR user posted image Bebuska na mama user posted image ane/user posted image Snow Angel user posted image



< Поракaта ја уредил scared RR -- 30.3.2015 19:32:17 >

(Одговор на членот Abigeil)
Непосредна врска до пораките: 1943
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.3.2015 19:53:37   
SOLE
Lele devojki jas nokeska na son gi vidov moime dve crticki user posted image I toa tri pati, prviot pat demek ne mi se veruvase pa pravev uste dva testa I gledam dve ama epten debeli crveni crticki, ccc prvpat sonuvam nesto takvo, sabajlevo stanuvam kefna kako toa navistina da mi se slucilo user posted image Aj ke si se nadevam deka I na jave ke bide vaka naskoro....

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1944
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.3.2015 20:03:24   
kapina
Sole mila se nadevam uste ovoj mesec sonot ti ke bide jave i jas sonuvav zena vo crno koja me iskara koga ke sum svatela oti ova e bozja rabota

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1945
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.3.2015 16:17:06   
P.S. I Love You
Pozdrav do site sto sakaat dve crti, po dolgo vreme se odluciv da pisam i da si prasam i da si spodelam radost i taga. Se obiduvame podolgo vreme, skoro dve godini, nekako tesko ide :) da ne dolzam mnogu..... citav mnogu, sepak sum zbuneta, mi prepisaa Dabroston, treba cela doza da ja ispijam, kolku sto razbrav treba da go odlozi ciklusot, mozam da kazam deka go odlozi 4 dena i pak si dobiv user posted image user posted image ..... ima nekoj iskustva so ova ... ( a da mi gi prepishaa za prodolzuvanje na lutealna faza, pocnav da dobivam na 24 dena pa kao da ne e toa pricina user posted image
:*

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1946
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.3.2015 9:30:08   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: P.S. I Love You
Pozdrav do site sto sakaat dve crti, po dolgo vreme se odluciv da pisam i da si prasam i da si spodelam radost i taga. Se obiduvame podolgo vreme, skoro dve godini, nekako tesko ide :) da ne dolzam mnogu..... citav mnogu, sepak sum zbuneta, mi prepisaa Dabroston, treba cela doza da ja ispijam, kolku sto razbrav treba da go odlozi ciklusot, mozam da kazam deka go odlozi 4 dena i pak si dobiv user posted image user posted image ..... ima nekoj iskustva so ova ... ( a da mi gi prepishaa za prodolzuvanje na lutealna faza, pocnav da dobivam na 24 dena pa kao da ne e toa pricina user posted image


P.S. I Love You, добредојде, се надеваме на дружба на форумов. Имаме ТЕМА, таму ќе ти го ставам постот и ќе ти одговорат рингерајките. Што поскоро да бидне и кај вас user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот P.S. I Love You)
Непосредна врска до пораките: 1947
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
30.3.2015 19:17:30   
wanna be mum
Uuuh mene za zal trgnete me user posted image nareden pat daj boze da ostanam, prekrasno e custvoto stikerceto sto si go vidov user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 30.3.2015 22:55:02 >

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1948
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2015 19:35:46   
SOLE
devojkiii trebase da dobijam na 27 a uste nemam, zamislete da mi se ispolni sonot so dvete crtki user posted image posle kolku denovi docnenje bi pokazalo user posted image ako ima? ... si fantaziram jas user posted image

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 1949
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2015 19:43:16   
scared RR
леле одма прави тест ќе покаже јас мислам, дај боже да се user posted image user posted image друг пат не ти доцнела? Ајде купи го self clear тој најрано покажува и чекамееееее user posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1950
Страница:   <<   < Претходна страница  76 77 [78] 79 80   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  76 77 [78] 79 80   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?