|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  19 20 [21] 22 23   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
25.10.2014 15:31:54   
skriena
gina so sreka et daj boze podve nedeli da ne raduvas so user posted image crticki za mene da vi kazam neznam dali se racuna prv den denot na transfer ako e taka denes mi e 5 den i jas bev izlezena vo grad mislam deka e dosta od lezenje ako saka da bide dovolno e 2-3 dena da lezime mm duri i vo krevet mi nosese jadenje dosta e inaku kaj mene nema nekoja promena vo organizmot samo cuvstvuvam bolka vo gradite pozz

(Одговор на членот lilika9)
Непосредна врска до пораките: 501
   RE: Вештачко оплодување VI дел
25.10.2014 18:03:52   
Zoya
LoveableMe многу ми е жал. Но, нема откажување. Видов дека размислуваш за хистероскопија или за скречинг. Можеби треба да земеш во предвид некоја од постаките. Искрено за скречинг не знам многу и ако не се лажам само во Плодност прават. Не сум сигурна за Ремедика и Систина, поправете ме ако грешам. Како и да се одлучиш искрено ти посакувам успех со замрзнатите ембриони.

капина, гина, скриена ви посакувам позитивни и опуштени две недели и сите три да се пофалите со user posted image user posted image

_____________________________

Обиди од 2012;
IUI x 4 = /;
HSC 2013 (отстранет септум, изваден полип)
IVF #1 - /

(Одговор на членот skriena)
Непосредна врска до пораките: 502
   RE: Вештачко оплодување VI дел
25.10.2014 18:09:15   
mery
zdravo devojki, dolgo vreme ne sum pisala,
Sakav da ve prasam dali nekoja bila na novata turska klinika newborn clinice, i kakvi doktori ima, personal, metodi i taka nataka....
Vi posakuvam na site user posted image Pozdravv

(Одговор на членот Zoya)
Непосредна врска до пораките: 503
   RE: Вештачко оплодување VI дел
25.10.2014 18:32:12   
gina
devojki vi blagodaram na site user posted image
malku sum zagrizena se bockam vo 10h navecer a nautro vo 10h pijam aspirin treba da e 12 sati razlika ama sega sum zbuneta vecerva se menuva satot aj ce se bocnam vo 22h ama utre vo kolku da se napijam aspirin vo 9 ili 10 nautro mi e starv da ne zgresam ili paknema vrska +, - user posted image

(Одговор на членот mery)
Непосредна врска до пораките: 504
   RE: Вештачко оплодување VI дел
25.10.2014 18:47:48   
Hopeful RR
Gina, јас би ги продолжила да ги терам на 12 саати, без оглед на промената на времето. Тоа значи ако вечер пиеш аспирин во 22, утре боцни се во 11, ако добро пресметувам. Ме буни и мене промената на времето, добро што ме потсети user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 505
   RE: Вештачко оплодување VI дел
25.10.2014 20:13:44   
Hopeful RR
Леле Гина, скроз наопаку ти пресметав, извини! Во 9 боцни се, тогаш ќе имаат поминато 12 саати од аспиринот user posted image Со среќа!!!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 506
   RE: Вештачко оплодување VI дел
25.10.2014 20:37:48   
SOLE
LoveableMe jas nemam praveno histero-laparoskopija.

(Одговор на членот lilika9)
Непосредна врска до пораките: 507
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 12:04:02   
kapina
Zosto I sabajleto pak imav stara zasirena krv sto se slucuva nosot mi e zatnat I mi tece

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 508
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 12:16:31   
tea 88
Ne se sekiraj Kapina rano e epten za krvarenje moze te imaat grebnato pri transferot ili so kateterot. Miruvaj kako sto ti rekle i ako ne ti pomine za nekolku dena slusni se so doktorot.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 509
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 13:12:43   
nadbet
Одамна ме немало на форумите па еве решив малку да се активирам со оглед на тоа дека после првото родено прекрасно живо и здраво детенце сакаме да правиме повторно ивф за второ.
Би Ве замолила за сите можни совети во поглед на подобро задебелување на ендометриум, со тоа имам проблем. Што најмногу Ви помогнало од храна? Имено мноогу тешко ми се задебелува ендометриумот, и со високи дози на естрофем резултатите се слаби :(

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 510
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 13:24:53   
Milicka 30
Девојки за денес како што ми кажа сестрата си направив не еден туку три теста и ми покажува позитивен !!! Незнам што ми се случува не ни очекував ,а баш се придржував кон упатството , а имам овие два дена неколку точки кафеав исцедок. Се јавив нема никој од инвитро сестрите на работа. Утре ке си направам преку крв. Ве молам доколку некој имал слично искуство да сподели оти незнам како ке издржам до утре.Поздрав

(Одговор на членот nadbet)
Непосредна врска до пораките: 511
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 13:36:42   
Milicka 30
Здраво надбет, мене докторот ми има кажано дека најефикасно за здебелување на ендометриумот е свеж ананас и свежо цвекло. Цвеклото можеш како сок да го правиш со морков и јаболко, или рендан , најбитно е да се свежи. А имав читано дека и мед со ореви помага.

< Поракaта ја уредил Milicka 30 -- 26.10.2014 13:38:46 >

(Одговор на членот nadbet)
Непосредна врска до пораките: 512
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 13:43:32   
lolla RR
milicka30 user posted image cestitki!!! Најверојатно било рано претходно кога си го направила. Гали си го мешето и утре право на гинеколог.

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 513
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 13:47:38   
tea 88
Milicka30 kolku ubava vest najubava denesuser posted image . Miruvaj do utre i stavaj utrogestan redovno.ti mislam kaj drTase pravese ifv?pa tie mislam i vo nedela rabotat mora da ima dezuren lekar odma javi se da ne treba da primis inekcija progesteron depo. Pa pisi sto ke napravis.

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 514
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 13:49:34   
Milicka 30
Лолла дај боже да е така. АМа некако ми е чудно сето ова денес ми е 14 ден од трансфер пред 3 дена кога правев тест и двата ми беа негативни.Дали може тестовите да се грешка?user posted image
Теа88 да кај др.Таше правев, кога се слушнав пред некој ден со сестрата ми кажа да правам денес тест и утре да се јавам. СИ ставив утрогестан...леле незнам што да правамuser posted image

< Поракaта ја уредил Milicka 30 -- 26.10.2014 13:53:44 >

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 515
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 13:57:14   
lolla RR
Test za bremenost moze da e lazno negativen, no lazno pozitiven - mnooooogu retko pri nedaj boze bolest i po stop inekcija. Bremena si!!

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 516
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 15:07:03   
nadbet
Честитки Миличка 30, бремена си, со лесно user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 517
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 15:20:17   
gina
Milicka30 cestitki super user posted image user posted image user posted image sega uzivkajsi kako sto e Gospod nikoj ne e

(Одговор на членот nadbet)
Непосредна врска до пораките: 518
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 15:55:57   
Milicka 30
Девојки јас сум скептична некакоuser posted image , најсигурно утре преку крв. Поздрав

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 519
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 16:24:29   
kapina
Jas na takvi testovi ic ne veruvam I ne pravam ednas mi izleze prvo pozitiven pa posle negative?n I ne pravam takvi testovi

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 520
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 19:04:17   
NovaN
Da ve prasam, dali ste imale glavobolki za vreme na stimulacijata so fostimon? Jas vcera pocnav so stimulacija i denes imav mnogu jaka glavobolka. Dali moze da pijam analgin?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 521
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 19:58:43   
LoveableMe RR
Milicka30, ајде среќно, пиши ни утре преку крв што ќе покаже. Нова Н, и главоболки и подуеност и многу други симптоми има при постапката на ИВф, не се секирај. Дали имаме некој што почнал со терапија, другите каде сте?user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот NovaN)
Непосредна врска до пораките: 522
   RE: Вештачко оплодување VI дел
26.10.2014 20:56:00   
SOLE
Milicka30 superrrr mnogu ubava vest user posted image ajde so lesno neka ti e user posted image user posted image user posted image
LoveableMe mene vcera mi dojde, utre treba da se javam da zakazam za na 17ti ili 18ti den od ciklus da idam da se vidime so doktorot a toa mu se faka negde 10 ili 11 noemvri pa najverojatno od togas I ke pocnam so superfaktot, no togas pak ke ve informiram potocno sto I kako ke bide. Pozdravce do site

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 523
   RE: Вештачко оплодување VI дел
27.10.2014 9:47:15   
sanjaaaa!
milicka30 Ајде денес да ни кажеш дека си бремена. Се случуваат вакви работи!
Се лошо ќе заборавиш и дај боже да се радуваш на бременоста!!!user posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 524
   RE: Вештачко оплодување VI дел
27.10.2014 9:53:06   
profe
Pred tri den i mojot test pokazauser posted image Milicka 30 napraviv i jas obicen test izleze negativen, potoa preku krv i izleze pozitiven. Bi sakala da prasam za grcevite. Dali gi imate i vie? Nekogas se mi e vo red, duri zaboravam deka izlegol testot pozitiven i se slucuva nesto vnatre, a nekogas kje me fati grc, tolku jak trae kratko no od bolka ne mozam da se izdisam. Trae edna dve minuti. Jak kako nekoj so noz da me proboduva. Obicno navecer. Vi se slucuva ova vas? Ednas ili dvapati vo 24casa mi se slucuva. Vo meguvreme, cestito na site novi trudnici.

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 525
Страница:   <<   < Претходна страница  19 20 [21] 22 23   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  19 20 [21] 22 23   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?