|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Чај
7.9.2011 16:44:37   
Felly RR
Матеа пиеше бекутан прво, ама потоа го снема, менуваа амбалажа, па моравме да земиме друг, и зедовме ист ваков како на сликата од ХИПП. Ги пиеше и двата, од ХИПП-ов дури и сега некогаш и давам. Јас никогаш немав забележано шеќер така да останува, ама во секој случај може да ставате помалку чај - пола лажиче во 100 мл, па така ќе има и помалку шеќери.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Чај
7.9.2011 17:10:57   
Annet
Felly taka pravev 5 dena ,i baska samo voda i davav.ama nekako mnogu mi bese nemirna,i meseto ja bolese,zatoa zemav od ovoj da probam sega.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Чај
19.1.2012 14:32:55   
AnnaMolly RR
Јас уште му давам одвреме-навреме од овој чај од Хип со камилица, а имам и овошен исто од Хип, па наизменичо му давам најчесто преку ноќ ако побара да пие нешто.

Вчера му сварив од чајот од брусница од Виталија и многу го бендиса. И денес пак му направив, во еден здив до испи.
Сакав да прашам - на кутијата пишува 3-4 шољи од 200 мл дневно, ама тоа сигурно е доза за возрасни. Сабајле испи 200 мл. Да му направам пак, веројатно нема штета? Да речеме по двапати дневно. Добро ли е?


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Чај
19.1.2012 14:46:16   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR


user posted image



Овој К. едвај едвај го пие, не го сака многу,ептен кога е жеден,ама затоа на Бекутан маф го прави за секунда. Денес му земав на хип овошен,пишува дека содржи и шеќер,па би требало поблаг да му е и да го пие.Инаку на бекутан несакам многу да му давам,ептен го протеруваuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Чај
19.1.2012 14:51:31   
bocence
јас и дава чај  од  камилица уште од 5-тиот месец мислам дека нема ништо штетно во обичен чајuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Чај
22.2.2012 19:14:09   
lilicka
Да не се враќам наназад може некоја мама да ми каже каков чај смееме да пиеме освен камилица,нане итн.....моментално пиеме само Бекутан ама маф го прави кога е жедна!
Смееме ли да пиеме некој овошен чај?!

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Чај
15.3.2012 16:37:29   
Fiao

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR


user posted image



Овој К. едвај едвај го пие, не го сака многу,ептен кога е жеден,ама затоа на Бекутан маф го прави за секунда. Денес му земав на хип овошен,пишува дека содржи и шеќер,па би требало поблаг да му е и да го пие.Инаку на бекутан несакам многу да му давам,ептен го протеруваuser posted image

Jas bas za ova se konsultirav so pedijatar, i Angelina go pie Hipp-ot i toa so mnogu slast, ama pretpostavuvam deka toa e poradi toa sto ne sum i dala nikogas da go proba onoj na Becutan. So pedijatarot utvrdivme deka Becutanot i mnogu sekeri i deka poradi toa bebinjata go sakaat, a hippot ima nesto minimalno, skoro da nema voopsto. Ona sega ima 3 meseci, a jas od ovoj i davam otkako napolni 2 meseci po 50 ml dnevno.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Чај
15.3.2012 16:42:23   
Andriance
so ti rece Nada za ovoj caj??? mene me sovetuvase samo nane so kimce ili kamilica..seuste nemaat potreba od ovakvi caevi???

< Поракaта ја уредил Andriance -- 15.3.2012 16:43:08 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Чај
15.3.2012 16:51:28   
Beatris
Јас го користев овој чај, штознам негде од 2 месеца, Бекутан никогаш. Детево немало проблем со грчеви, запек, болки во мешето, ништо! Е сега дали е од чајот или не незнам, ама супер си го прифати. Сега пиеме од Хипп со камилица, анасон и плус таму нешто и од овошниот комбинирано.

И мене педијатарот ми рече камилица со ким ова она, ама неќеше да пие.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Чај
15.3.2012 17:17:24   
kikicka
Ние го пиевме бекутанот кога беше 2 месеци и после почнаданесакамлеко и само чајот гопиеше па и го прекинав ....сега се дави во чај сок едвај пие само некој бистар .Инако иние го пиеме овој на хип ,сега и земав од нокниот инавечер после вечерата пред спиење ке сенапие 100мл и спие по мирно,млеко не пие веќе па така ако се раскенка и давам од чајот.Исто и на милупа чајот одјаболко и лист од лимон така ке му дојде во превод.Л се дави во чај може и 1л да испие во денот.
Еве го тој од милупа....штета што неможам други вкусовида најдам од милупа мнг се добри чаевите
user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Чај
15.3.2012 17:30:16   
bombica
Кај мене П. пиеше кратко бекутан и плантекс а од 2 месеци пие хип камилица, коморача и анасон.Си го пие без проблем и не планирам сега за сега да му го менувам.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Чај
16.5.2012 23:36:48   
*Elena*
Mamicki, od koja vozrast na bebe moze da mu se dade caj od nane, onoj organskiot vo filter kesicki na alkaloid na primer?

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Чај
17.5.2012 10:14:55   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Mamicki, od koja vozrast na bebe moze da mu se dade caj od nane, onoj organskiot vo filter kesicki na alkaloid na primer?


bolje ti e da si kupis be suseno nane, domaco user posted image takvo mozes odmal..e sega za filter kesicki valjda od kaj 3m ama kesickata samo nekolku pati da ja brcnes vnayre

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Чај
17.5.2012 10:32:28   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Mamicki, od koja vozrast na bebe moze da mu se dade caj od nane, onoj organskiot vo filter kesicki na alkaloid na primer?


Елена, јас мислам дека од 6 месеци му давав органски чај од нане од Алкалоид. Тој треба 10 минути да кисне во врела вода, а јас го оставав 3-4 минути максимум.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Чај
17.5.2012 12:04:23   
*Elena*
Fala mamicki, mu dadov vcera 30ml od organskiot na alkaloid, imase prolivce, pa se smiri malku,

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Чај
9.7.2012 14:29:31   
vezilka RR
Дечки да ве прашам, од која возраст можам да му давам обичен чај, сушен, планински или филтер? Јас сеуште му давам само од чајчињата на Hipp.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Чај
9.7.2012 14:33:17   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Дечки да ве прашам, од која возраст можам да му давам обичен чај, сушен, планински или филтер? Јас сеуште му давам само од чајчињата на Hipp.


Јас веќе му давам ан Андреј чај од нане ( домашен сушен) а и камилица од филтер кесичка..ама онака само неколку пати кесичката брцната у вода user posted image имаме без малку 10м

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Чај
9.7.2012 16:21:28   
Annet
jas osven na hip i bakutan sum davala kamilica i nane ama porazredeno so vodicka.e sega prasanjeto mi e:postio li nekoe cejce sto ima vkus na sokce ili taka po kiselkasto.za 1 godisni decinja.mi e neprijatno vo apteka da vlezam kako od nebo padnata ,pa ve prasuvam vas.sakam na I da i zemam neke cajce so ubav vkus,mnogu sok pie ,premnogu,da i go smenam so caj???

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Чај
9.7.2012 16:32:16   
Beatris
Не знам дали сте го пробале овошниот чај од Хипп или тој од шумско овошје?

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Чај
9.7.2012 16:39:40   
Annet
Beatris ne sme probale,toj od kormoraca samo,a ubav e toj od sumsko ?????neznam kakov ima pa tuka mi e najsigurno da prasam;-))
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Не знам дали сте го пробале овошниот чај од Хипп или тој од шумско овошје?


(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Чај
9.7.2012 18:29:11   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

jas osven na hip i bakutan sum davala kamilica i nane ama porazredeno so vodicka.e sega prasanjeto mi e:postio li nekoe cejce sto ima vkus na sokce ili taka po kiselkasto.za 1 godisni decinja.mi e neprijatno vo apteka da vlezam kako od nebo padnata ,pa ve prasuvam vas.sakam na I da i zemam neke cajce so ubav vkus,mnogu sok pie ,premnogu,da i go smenam so caj???

Анет имаш овошни на Хипп,Милупа...јас земав од Хипп шусмко овошје ама мојава не го сака инаку баш е убав Ива сигурно ќе го пиеuser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Чај
9.7.2012 19:07:58   
Annet
ee fala lili i beatris ke zemam i ke pisam dali go pie,ona se pie osven voda ...............

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Чај
10.7.2012 9:18:32   
Melanija *
Mamicki eve me konecno edvaj uspeav da vlezam i toa so nova lozinka (sum ja zaboravila) user posted image moeto devojcence e veke 13 meseci i mnogu pie caj. Od koga ja zedovme posle 2 meseci vo inkubator do den denesen se ,,davi,, vo caj. Otprvo na hipp, pa bekutan a veke 5-6 meseci aktivno go pie cajot na Humana za spienje. Sok ne pie skoro ic-ne saka, a caj pie po litro i poveke. Seuste nema nitu edno zabce, a znam deka cajot potoa ne e dobar za zabite, taka da moram veke nekako da ja odviknuvam od caj. Sto mislite vie za toa, dali navistina e loso da prodolzi so tolku caj?user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Чај
10.7.2012 9:25:51   
AnnaMolly RR
Меланија, на овие летни горештини е супер што пие течности. Можеш веќе и обичен чај од филтер кесички да и правиш. Пробај прво без шеќер, па ако не го пие така додавај и по сосема малку мед.
И подобро е што повеќе пие чај, а не сок. Овошните шеќери повеќе ги оштетуваат забите.
Инаку, Филип има две години и редовно пие сок од шише со цуцла, а исто така и навечер се дави во сок, па еве ниедно запче се уште не му е оштетено, а ги има 16 :) Тоа ако пие до кај 3 па и повеќе години константно сок од шише, тогаш дури се оштетуваат забите.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Чај
10.7.2012 9:32:23   
Mihaela 2010
Ne znam sto da kazam,eve i M sekoe sabajle bara caj,od majcina dusica i pravam,majka mi mi go donese,i stavam med i limon taka da neznam dali e dobro ili stetno sekoj den,jas ne i pravam mnogu,pie po okolu 100 ml,posle i davam biskvitce i taka i zapocnuva denot.Nekogas znae pak da si pobara pa zenava sto ja cuva i pravi..koj znae povekje za cajot neka pise,bas me interesira

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?