|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Свекрви и снаи
13.10.2010 9:23:57   
merema
svekrva kako majka mislite deka toa e mozno?

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:26:45 >


_____________________________

STO BILO-POMINALO,STO KE BIDE -KE POMINE
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 9:28:41   
Octavia
Не user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:26:59 >

(Одговор на членот merema)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 9:44:48   
Mamicka3
uh nema sansa,izgovor im e samo da vikaat "te sakam-postuvam kako svoja kerka" vo mojot slucaj svekor mi hhihi a gledaat od sekoja strana da se skara so tebe

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:27:08 >


_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 10:06:09   
Martins mom
Мноооогу тешко. На 1000 души, еден случајuser posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:27:19 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 10:12:32   
Idna mamica
Можно е!Јас сум пример за тоа дека свекрвата може да биде како мајка!Уште кога одевме со мм,кога доаѓав кај него на гости(сега моја дома),неговите беа навистина прекрасни кон мене а и девер ми и золва ми,што е најважно,не глумеа,беа тоа што се сега а дури и сега се многу подобри!А за да има мир и слога во куќата,значи треба сите членови да се хармонични и да гледаат добро за таа куќа,а таква сум и јас.Да сум била некоја расипана што прави само кавги дали сега ќе го пишувам ова и дали ке се фалам од свекрва ми?Сигурно дека не,туку за да се почитуваат свекрва и снаа,треба меѓу двете да има слога и разбирање.Верувајте дека не прават разлика,меѓу мене и мм,дури можам да кажам дека ме сакаат повеќе од него,исто како ќерка!Затоа снаи,што не си ги сакате свекрвите,размислете малку и за своето однесување,да не вие самите сте придонеле да се подлабочува јазолот меѓу вас и свекрвата(секако има и исклучоци,има и мнооооооогу расипани свекрви).Секоја свекрва сака нејзината снаа да е домаќинка,грижлива мајка и сопруга,што е многу разборливо и што и вие истото тоа ќе го посакувате кога ке бидете свекрвици.Запомнете дека таа е мајка на вашиот сопруг и би било навистина бесмислено Вие да застанете меѓу мајка и син.Како би се чувствувале вашиот маж да застане меѓу вас и мајка ви?

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:27:33 >

(Одговор на членот merema)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 10:13:06   
merema
i jas sum so vas jas dodeka ne se omaziv mi vikase te gledam tebe isto ko kerka mi da  ja gledam a koga veke se omaziv uste vtoriot den zbesna hahah jas mislam deka mn.svekrvi se ljubomorni nekoi vikaat `si mi go ukrala cedoto`daj ti se molam hahah

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:27:43 >


_____________________________

STO BILO-POMINALO,STO KE BIDE -KE POMINE

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 10:17:52   
prettygirl
NEMA SANSI. Mene nekni mi vika kako so go sakam sim mi i tebe te sakamuser posted image user posted image WTF?

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:28:26 >

(Одговор на членот merema)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 10:21:06   
merema
IDNA MAMICA SI NA PISALA DA SUM BILA NEKOJA RASIPANA DALI OVA KE GO PISUVAV SEGA mislis deka nie aj eve za mene ke zboram sakas da kazes ja sum rasipana pa si imam problemi so svekrvata?ne duso aj kazi mi sto ke napravis ti pr.odis na gosti kaj nea i go prasuva maz ti :sto napravila denes za rucek,se farbala li,bila li na lekar a ti da si do nea a.nema li toa da te nervira.toa ti e samo prost primer MOZEBI SI IMAS SREKA DAJ BOZE CEL ZIVOT DA BIDETE SLOZNI

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:28:38 >


_____________________________

STO BILO-POMINALO,STO KE BIDE -KE POMINE

(Одговор на членот merema)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 10:24:45   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Idna mamica

Можно е!Јас сум пример за тоа дека свекрвата може да биде како мајка!Уште кога одевме со мм,кога доаѓав кај него на гости(сега моја дома),неговите беа навистина прекрасни кон мене а и девер ми и золва ми,што е најважно,не глумеа,беа тоа што се сега а дури и сега се многу подобри!А за да има мир и слога во куќата,значи треба сите членови да се хармонични и да гледаат добро за таа куќа,а таква сум и јас.Да сум била некоја расипана што прави само кавги дали сега ќе го пишувам ова и дали ке се фалам од свекрва ми?Сигурно дека не,туку за да се почитуваат свекрва и снаа,треба меѓу двете да има слога и разбирање.Верувајте дека не прават разлика,меѓу мене и мм,дури можам да кажам дека ме сакаат повеќе од него,исто како ќерка!Затоа снаи,што не си ги сакате свекрвите,размислете малку и за своето однесување,да не вие самите сте придонеле да се подлабочува јазолот меѓу вас и свекрвата(секако има и исклучоци,има и мнооооооогу расипани свекрви).Секоја свекрва сака нејзината снаа да е домаќинка,грижлива мајка и сопруга,што е многу разборливо и што и вие истото тоа ќе го посакувате кога ке бидете свекрвици.Запомнете дека таа е мајка на вашиот сопруг и би било навистина бесмислено Вие да застанете меѓу мајка и син.Како би се чувствувале вашиот маж да застане меѓу вас и мајка ви?




Вакви споредби не се на место, Идна мамица.
Еве и јас не разговарам со свекрвата, повеќе од месец и пол, а сепак сум грижлива мајка и добра сопруга. А воопшто не сум тоа заради што така сакала свекрва ми, туку јас така сакам.



< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:28:48 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 10:34:07   
Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Idna mamica

Можно е!Јас сум пример за тоа дека свекрвата може да биде како мајка!Уште кога одевме со мм,кога доаѓав кај него на гости(сега моја дома),неговите беа навистина прекрасни кон мене а и девер ми и золва ми,што е најважно,не глумеа,беа тоа што се сега а дури и сега се многу подобри!А за да има мир и слога во куќата,значи треба сите членови да се хармонични и да гледаат добро за таа куќа,а таква сум и јас.Да сум била некоја расипана што прави само кавги дали сега ќе го пишувам ова и дали ке се фалам од свекрва ми?Сигурно дека не,туку за да се почитуваат свекрва и снаа,треба меѓу двете да има слога и разбирање.Верувајте дека не прават разлика,меѓу мене и мм,дури можам да кажам дека ме сакаат повеќе од него,исто како ќерка!Затоа снаи,што не си ги сакате свекрвите,размислете малку и за своето однесување,да не вие самите сте придонеле да се подлабочува јазолот меѓу вас и свекрвата(секако има и исклучоци,има и мнооооооогу расипани свекрви).Секоја свекрва сака нејзината снаа да е домаќинка,грижлива мајка и сопруга,што е многу разборливо и што и вие истото тоа ќе го посакувате кога ке бидете свекрвици.Запомнете дека таа е мајка на вашиот сопруг и би било навистина бесмислено Вие да застанете меѓу мајка и син.Како би се чувствувале вашиот маж да застане меѓу вас и мајка ви?




Сум размислувала ехееееј и дење и ноќе за моето однесување, сум се консултирала со мм дали е во ред и сфативме дека не е до мене проблемот.
За она со домаќинството, што да ти коментирамuser posted image Секоја нормална жена се грижи за својот дом и своите деца најдобро што знае и умее.
Учам многу од грешките на свеки и знам дека кога ќе бидам свекрва, ќе ја оставам снаа ми (а со тоа и син ми) да си го живеат животот по нивно, а јас сум тука ако можам некако да помогнам. Не ветувам дека ќе ја сакам како ќерка, ама ќе ја почитувам сигурно (зошто таа е избор на син ми).

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:28:59 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 10:46:43   
merema
dajte ljuge sekoja noramlna zena e domakinka  nikoj ne doaga da ni cisti po doma ni komsivka ni svekrva nikoj si znaeme sto ni e rabotata kako zena  sekoja zena saka i umee da se grizi za semejstvoto mozebi poradi toa svekrvite ne ne podnesuvaat na nekoj nacin a?bidejki sme SPOSOBNI za kuka gotvenje maz deca i t.n. 

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:29:11 >


_____________________________

STO BILO-POMINALO,STO KE BIDE -KE POMINE

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 10:47:14   
majka 79
svekrva kako majka i snaa kako kerka- toa NE E MOZNO
sekoj si go ima svoeto mesto. moze svekrvata i snaata da se pocituvaat, da znaat ubavo da si ziveat ama da se sakaat kako majka i kerka .........toa e neprirodno, ne e mozno. takov slucaj ne postoi.
mene samo mojata majka mi e majka i niedna druga, no toa neznaci deka ne ja pocituvam mojata svekrva.
i obratno nikogas jas nema da i bidam mila na svekrva mi kako sto i e mil sinot i kerkata. taa moze da me poddrzuva , da zastane na moja strana, da mi pomaga , no neznaci deka me saka kako kerka.

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:29:22 >

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 10:53:13   
lukas
ne,nekogas mislev ama sega nekako ne mi faka um,imam majka,taa mi e svekrva,dosta e!! da ne mi stvara glavobolki,i ako ima maka ili ako imam maka da si se najdime edna so druga ne e bas pametno da si bliska tolku,oti nekogas vlaknoto runo se pravi od camce muabetcinja ...sepak treba prema mene da se ima edna distancauser posted image pozdravce


< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:29:36 >


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 10:53:57   
Lion king
Mozebi ste domakinki, ama se znae - svekrvite se najdomakinki, oni se znaat podobro od snaiteuser posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:30:01 >

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 11:04:30   
Glück90
ИЗВОРНА ПОРАКА: Idna mamica

Можно е!Јас сум пример за тоа дека свекрвата може да биде како мајка!Уште кога одевме со мм,кога доаѓав кај него на гости(сега моја дома),неговите беа навистина прекрасни кон мене а и девер ми и золва ми,што е најважно,не глумеа,беа тоа што се сега а дури и сега се многу подобри!А за да има мир и слога во куќата,значи треба сите членови да се хармонични и да гледаат добро за таа куќа,а таква сум и јас.Да сум била некоја расипана што прави само кавги дали сега ќе го пишувам ова и дали ке се фалам од свекрва ми?Сигурно дека не,туку за да се почитуваат свекрва и снаа,треба меѓу двете да има слога и разбирање.Верувајте дека не прават разлика,меѓу мене и мм,дури можам да кажам дека ме сакаат повеќе од него,исто како ќерка!Затоа снаи,што не си ги сакате свекрвите,размислете малку и за своето однесување,да не вие самите сте придонеле да се подлабочува јазолот меѓу вас и свекрвата(секако има и исклучоци,има и мнооооооогу расипани свекрви).Секоја свекрва сака нејзината снаа да е домаќинка,грижлива мајка и сопруга,што е многу разборливо и што и вие истото тоа ќе го посакувате кога ке бидете свекрвици.Запомнете дека таа е мајка на вашиот сопруг и би било навистина бесмислено Вие да застанете меѓу мајка и син.Како би се чувствувале вашиот маж да застане меѓу вас и мајка ви?

Daj boze Idna Mamicka sekogas da ti e taka ama ova za rasipanost i neznam sto nekako ne mi odi.Pa od nejze stanav bolna za cistota i znaete sto mazmi rece mene ke me pusti da odam na psihijatar da me leci od toa sto sum bolna za toa se da e na mesto i ako ne e odma se nerviram i placam,a majkamu ke ja pusti za da leci od kompleksot deka nejzinite deca se najdobri i deka nemoze da preboli sto sin i ima veke druga zena vo negoviot zivot.A za mazenje i ligavenje jas bev najpocituvanoto sustestvo na svetot duri mu bev devojka na mm.Ama ako nie sme silni zaedno so mazle.user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:30:15 >


_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 11:05:00   
merema
hahahahaha mi iznasmea lion king ahahaha a znaes deka ima snai podomakinki od svekrvite ahhahah da ti dadam pr.koja domakinka  6 meseci zavesa da ne smenila a?hahahha nemora da znaci ako e svekrva domakinka e user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:30:26 >


_____________________________

STO BILO-POMINALO,STO KE BIDE -KE POMINE

(Одговор на членот Lion king)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 11:08:39   
Lion king
mojata znae sekogas se. i toa najdobro!
sekogas nejzinoto e naj naj. i jas nesto so ke napravam e ok - ama se znae deka nejzinoto e NAJ.
Toa sto ne sum stavila zavesi i tepisi e nedomakinka, me mrzelo da gi peram zatoauser posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:30:36 >

(Одговор на членот merema)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 12:16:38   
denim
Mislam deka sekoj odnos e individualen. Mojata svekrva e OK a i jas se trudam da bidam takva i mi uspeva sosema spontano. Realno od nea ne sum doziveala nisto loso tuku naprotiv sekogas dobro. Taa ne mi e majka ama zatoa e majka i toa na mojot soprug. Zatoa mislam deka ne postojat losi snai i svekrvi, tuku losi sinovi i kerki.

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:30:50 >

(Одговор на членот Lion king)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Свекрви и снаи
13.10.2010 13:24:44   
***Lide***
svekrva kako majka i snaa kako kerka- toa NE E MOZNO
sekoj si go ima svoeto mesto. moze svekrvata i snaata da se pocituvaat, da znaat ubavo da si ziveat ama da se sakaat kako majka i kerka .........toa e neprirodno, ne e mozno. takov slucaj ne postoi.
mene samo mojata majka mi e majka i niedna druga, no toa neznaci deka ne ja pocituvam mojata svekrva.
i obratno nikogas jas nema da i bidam mila na svekrva mi kako sto i e mil sinot i kerkata. taa moze da me poddrzuva , da zastane na moja strana, da mi pomaga , no neznaci deka me saka kako kerka.


i jas mislam isto nasiot odnos do sega e SUPER skoro 2 godini sme vo brak so mm i nemam los zbor za svekrvata i za svekorot se nadevam deka taka ke bide i vo idnina

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.10.2010 20:31:03 >

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Свекрви и снаи
14.10.2010 10:03:55   
Octavia
Свекрвите и снаите најдобро се согласуваат на далечина user posted image , и нема ништо лошо во тоа. Туку, еве пример за фер свекрва, ама не е мојата (на сестра ми). Ваков совет и дала на сестра ми уште одамна „Да научиш да се грижиш за себе, да се чуваш. Јас со 3 сина + маж ако не мислев на себе, или ќе ме збудалеа или ќе се разболев. Не си ставај се на срце. Моите кога ќе почнеа да се тепаат, јас излегував од соба и им викав ’Ќе се вратам кога ќе завршите’. Не чекај тие да мислат на тебе, мора сама да се пазиш.“
Е сеа, свеки на сестра ми е странкиња, не е од овие простори...

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Свекрви и снаи
16.10.2010 8:55:24   
Acina
да биде како мајка не може не може никогаш...последните 2 месеци е мн сменета спрема мене дури е зачудувачки колку е добра...исто како порано кога бевме дечко и девојка...па размислувам да ли изминатото време беше само период кога се навикнувавме една на друга.но дека е совршен односот не е ама одиме кон подобро.но мајка мене или јас ќерка незе не иде.едноставно не може

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Свекрви и снаи
16.10.2010 9:42:15   
amelbebe
za da i bidam majka ne sum,ama najiskreno si ja sakam ko da mi e kerka tolku e dobra ,sto ima momenti koga si go napagam sin mi zaradi nea i ne mozam da ja dvojam od moite deca i taa mi e del od semejstvoto

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Свекрви и снаи
16.10.2010 10:47:02   
Палешка РР
Ај биди ми свекрва, генерацијо, онака божемски? user posted image   user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Свекрви и снаи
16.10.2010 10:49:54   
mama26
nemozam ni jas majka da i bidam,ama ako nedajboze sinot fati kriv pat ke mu recam da si izleze.snaskata i decata ke si sedat so mene,doma.user posted image pa neka bira sinot.dali ke si ja cuva ili ne

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Свекрви и снаи
16.10.2010 10:53:06   
mama26
vo moja familija se ima sluceno kade sto pocina sinot tocno dva dena posle svadbata,svekrvata odnosno tetkami si ostana so snaata,se porodi ,si ja cuva vnukataplus snaata si odi na rabota...se drzat dvete zaednouser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?