|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Свекрви и снаи
16.10.2010 10:55:59   
mama26
i od na tatkomi strana kaj sto zetot bese domazet i a na taa tetka moja pocina kerkata,i si se drzat isto taka zaedno,baba i zet,dve decinjauser posted image bratucetkami ima zlatna majka koja ne mu svrte grb na zetot .od smrtta na bratucetkami se pominati 15 god.

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Свекрви и снаи
21.10.2010 10:24:50   
strelec 8
na1strasno e koga snaata i svekrvata ziveat pod ist pokriv.vleguvaat vo ista vrata,koristat ista kujna i wc samo spijat v orazlicni sobi.a i plus ako ima i kerka koja e mazena i zivee pod kirija i non stop mora da slusas kako ona nemala nisto ni kuka ni rabota se macela nogo .i se toa pa toa.ali bila golema domakinka i da imala sopstven stan ke go naredila kako pod konec.a ti bidejki si taka vospitana blagodarenie na majka ti ke si molcis i ke goltis za dobroto na site i za dobar brak,ke si gi zatnuvas usite da ne slusas i pomalku ke pravis muabet so niv.samo ke si go gledas brakot,da ne se raspravas so mazot ti,za toa kakva e majka mu i .....zivot tece ponatamu. 

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Свекрви и снаи
2.11.2010 11:27:48   
veckasr
najdobro e mladite ako imat uslovi da si ziveat sami ne so svekrvi i svekori  inaku i jas ziveam so svekor i svekrva i znam kako e a zatoa deka svekrvata  moze da ti bide  kako majka e cista laga majka e edna na svetot  

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Свекрви и снаи
2.11.2010 22:03:39   
Snowhite RR
Две жени во една куња едноставно не бива

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Свекрви и снаи
2.11.2010 22:07:24   
AnnaMolly RR
Дека те гледа како мајка и дека те чувствува како ќерка, тешко. А да те цени и почитува како жена, да. Јас да ја сакам како мајка? Нема шанси. Ама да ја сакам и почитувам како мајка на маж ми, да. Во заедница секако дека има недоразбирања. Ама треба да гледаме со добро и со разбирање да се решаваат проблемите.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Свекрви и снаи
2.11.2010 23:56:01   
Bogdancanka
Свекрва за свекрва!
Мајка за мајка, си имам една мајка и повеќе неможе да имам,свекрва ми е душа човек али далеку од тоа да бидеме како мајка и ќерка што за мене е нормално ја сакам и ценам на свој начин истото го барам и за возврат небарам да ме сака како ќерка доволно е да си се разбираме и почитувамеuser posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Свекрви и снаи
3.11.2010 16:04:01   
Natuska85
Мојата свекрва за жал е почината уште пред да се земеме со мм ама додека одев кај нив кога бевме во врска со мм ептен си се слагавме.Баш ми е жал, а знам дека би ми помагала ептен кога ќе се роди здравје user posted image .

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Свекрви и снаи
4.11.2010 22:00:28   
mosa
ma nema sansa takva rabota nikogas nema da ja gledam svekrvami kako majkami ,ili pak taa kako da sum i dete nejzino kako e mozno toa niti me rodila nite mecuvala,ili pak jas nejze nikogas nemozam da ja sakam kakvi cuvstva moze da mi budi taa vazno e da ja pocituvam bidejki pred se taa e roditel na mojot soprug i mnogu e bitno da ja pocituvam no ljubovta ne e mozna vazno e da se pocituvame.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот merema)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Свекрви и снаи
5.11.2010 8:02:11   
arh_diz
Ja gledam nekolku pai godisno svekrva mi i nemozam nisto da kazam za nejze nitu pak taa za mene . No ke kazam edna pogovorka Koga bev snaa svekrvata mi smetase sega sum svekrva snaata mi smeta.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Свекрви и снаи
9.11.2010 12:36:46   
lili.ana
Mozno e jas sum primer za toa.Mozebi deka ne ziveeme vo ist grad,no imam super svekrva sovremena vo nisto ne ni se mesa,sekogas e tuka koga ni treba,za cuvanje na deca da cistenje koga pravam generalno,ne ja vikam mama tuku po ime,ima nekoi raboti so mm ne gi znae koga se kupuva nesto a toj da ne znae ona mi dava pari da si kupam i da ne nabrojuvam..stvarno e super a veke sme vo brak 6 god,so mm i vo nieden moment ne se smenilauser posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Свекрви и снаи
17.11.2010 16:41:55   
anebebe
imam super svekrva sovremena vo nisto ne ni se mesa,sekogas e tuka koga ni treba,za cuvanje na deca da cistenje koga pravam generalno,ne ja vikam mama tuku po ime,ima nekoi raboti so mm ne gi znae koga se kupuva nesto a toj da ne znae ona mi dava pari da si kupam i da ne nabrojuvam..stvarno e super a veke sme vo brak 6 god,so mm i vo nieden moment ne se smenilauser posted image
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          user posted image user posted image user posted image isto i kaj mene samo so taa razlika sto jas povremeno i vikam mamo i sme vo zaednica

(Одговор на членот lili.ana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Свекрви и снаи
3.4.2011 16:58:45   
Pepelaska *
Мене свеки ми купила карта за на вешта жена во недела да сум се издувала малку надвор од дома , ќе одиме  заедноuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Свекрви и снаи
3.4.2011 18:40:54   
Martins mom
оооПепелашка, просто да ти дојде да ја гушнеш и избакнуваш...колку мислела на тебеuser posted image
Мојата две улици подолу нема слезено, не пак на некој настан да појде...никогаш нема мрднато од улицава...Пардон, беше на мојата дипломска пред 3-4 години излезена в градuser posted image user posted image , ама тоа е друг скеч, друг пат ќе ви го раскажамuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Свекрви и снаи
3.4.2011 19:09:57   
mamamoni
мојата свекрва е ликовен уметник, а уметничка душа не може да биди лоша user posted image со нас е супер ни се најдува секогаш кога ни треба не ни прави кавги и не се меша во ништо, не се гледаме многу ама супер е, ептен ја испофалив, ама затоа свекор е друга приказна, свеќи се смее како свекрва и бил, на друга тема за него ...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Свекрви и снаи
3.4.2011 19:32:25   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

ама тоа е друг скеч, друг пат ќе ви го раскажамuser posted image



Чекам со нетрпение, сигурно е бисер над бисерите user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Свекрви и снаи
3.4.2011 19:39:50   
Pepelaska *
И јасuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Свекрви и снаи
12.11.2011 11:39:59   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Idna mamica

Можно е!Јас сум пример за тоа дека свекрвата може да биде како мајка!Уште кога одевме со мм,кога доаѓав кај него на гости(сега моја дома),неговите беа навистина прекрасни кон мене а и девер ми и золва ми,што е најважно,не глумеа,беа тоа што се сега а дури и сега се многу подобри!А за да има мир и слога во куќата,значи треба сите членови да се хармонични и да гледаат добро за таа куќа,а таква сум и јас.Да сум била некоја расипана што прави само кавги дали сега ќе го пишувам ова и дали ке се фалам од свекрва ми?Сигурно дека не,туку за да се почитуваат свекрва и снаа,треба меѓу двете да има слога и разбирање.Верувајте дека не прават разлика,меѓу мене и мм,дури можам да кажам дека ме сакаат повеќе од него,исто како ќерка!Затоа снаи,што не си ги сакате свекрвите,размислете малку и за своето однесување,да не вие самите сте придонеле да се подлабочува јазолот меѓу вас и свекрвата(секако има и исклучоци,има и мнооооооогу расипани свекрви).Секоја свекрва сака нејзината снаа да е домаќинка,грижлива мајка и сопруга,што е многу разборливо и што и вие истото тоа ќе го посакувате кога ке бидете свекрвици.Запомнете дека таа е мајка на вашиот сопруг и би било навистина бесмислено Вие да застанете меѓу мајка и син.Како би се чувствувале вашиот маж да застане меѓу вас и мајка ви?

a svekrvite samo za zakoni davanje li se taa li treba da kazuva kade da odis koga da odis i kolku da sedes ne mm ne zabranuva a ne paa taa sama kaj svoite roditeli ne treba da se ode e toa stvarno ne se trpi jas momentalno imam kerka a ako mi dade gospod sin  otkako ke se ozeni vednas ke si se trgnam na strana vo edno sobce i kolku mozam ke pomagam a tie neka si sedat i ziveat na raat ako pobaraat pomos ke i bide dadena a ne da i kazuvam zakoni sto i kako kade da odi koga da odi i kolku da sedi i da i zabranuvam da odi kaj nejzinite ili da mu ja napolnam glavata na sin mi ne treba da odi saka kaj nejzinite i red drugi raboti da ne pisuvam bidejki ke se izvadam od kontakt

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Свекрви и снаи
12.11.2011 11:53:05   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: merema

hahahahaha mi iznasmea lion king ahahaha a znaes deka ima snai podomakinki od svekrvite ahhahah da ti dadam pr.koja domakinka  6 meseci zavesa da ne smenila a?hahahha nemora da znaci ako e svekrva domakinka e user posted image user posted image user posted image

pa da mnogu se domakinki  ako ne i ja izmetes sobata ke si gazat troski i pajazini celi nedeli ama pa mene me fati inaet i otkako si imam svoj saloon si metam samo kaj mene i vo hodnik a kaj nea ne pa vide ne vide i si izmete

(Одговор на членот merema)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Свекрви и снаи
12.11.2011 12:03:28   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Две жени во една куња едноставно не бива



user posted image user posted image Па посебно која од која по домаќинка ...



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Свекрви и снаи
12.11.2011 12:07:04   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: denim

Mislam deka sekoj odnos e individualen. Mojata svekrva e OK a i jas se trudam da bidam takva i mi uspeva sosema spontano. Realno od nea ne sum doziveala nisto loso tuku naprotiv sekogas dobro. Taa ne mi e majka ama zatoa e majka i toa na mojot soprug. Zatoa mislam deka ne postojat losi snai i svekrvi, tuku losi sinovi i kerki.

e zatoa si greska ne moze taa da kazuva  zakoni i sto da praveme jas i mm nie sme stapile vo brak i treba sami dvajcata da si odlucime a ne i taa da bide mirudija vo sekoja mandza

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Свекрви и снаи
12.11.2011 14:58:08   
kikicka
Мене ова свекрва и снаа ме потсетува на серијата рејмонд ,со Мари свекрвата и Дебра снаата ,толку ми се интересни,ем си знаат дека си сметаат една на друга ем пак си се разбираат ама финтата е што и двете си ја признаваат грешката па затоа и им успева......Јас признавам грешка ама свеки моја никогаш не признава и тоа ме нервира може само да рече ЕЕЕ АМИ МОЖЕ МОЖЕ НЕ СУМ ЗАБЕЛЕЖАЛА.....ИЛИ.... НЕЕЕЕ ГРЕШКА СИ НЕ СУМ РЕКЛА И слично.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Свекрви и снаи
12.11.2011 19:42:27   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Мене ова свекрва и снаа ме потсетува на серијата рејмонд ,со Мари свекрвата и Дебра снаата ,толку ми се интересни,ем си знаат дека си сметаат една на друга ем пак си се разбираат ама финтата е што и двете си ја признаваат грешката па затоа и им успева......Јас признавам грешка ама свеки моја никогаш не признава и тоа ме нервира може само да рече ЕЕЕ АМИ МОЖЕ МОЖЕ НЕ СУМ ЗАБЕЛЕЖАЛА.....ИЛИ.... НЕЕЕЕ ГРЕШКА СИ НЕ СУМ РЕКЛА И слично.

хахахахахах леле исто како мојата. САМО пред маж ми може да признае нешто. Инаку нема шанси.
Еве пример бев цела недела на гости кај моите, се враќам денес и си правам вечера и осеќам нешто ми мириса. И што да видам, рерната уште да се запали од зејтин што имаше внатре (а јас ја оставив чиста). Ја прашав да не случајно готвила нешто зошто целата рерна е како со рака полиена со зејтин. И нормално одговорот беше не.
Најверојатно маж ми готвел аааааааахахаххахаа user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Свекрви и снаи
12.11.2011 20:54:46   
temjana
Искрено во мојот случај јас сум лошата снаа, ако веќе така ги разглобуваме нештата. Знам дека се постари еве веќе пензионери и иако знам колку им значи кога ќе им се јавам и ќе ги прашам како се јас тоа не го правам, едноставно не сум таков човек ниту на моите им се јавувам онака без потреба дива сум за тие работи. Ги сакам и ги почитувам свекор ми и свекрва ми прво заради тоа што ми го донеле на свет човекот без кого што неможам да живеам, второ ни обезбедија наше живеалиште и кола, и ете и покрај сите тие работи јас сепак не ги правам работите кои нив би ги направиле среќни. Кога одиме кај нив јас си читам книги или разгледувам списанија, тоа го правам и кога одам кај моите, и едните и другите ме научија и не ми замеруваат таква сум и ме почитуваат, и они нормално не се безгрешни но фала му на бога се разбираме сите сме цивилизирани и умееме да се носиме со своите и туѓите мани и квалитети. И повторно ќе речам доколку сакате свои правила ќе си живеете сами, јас од свои 19 години си живеам сама и неможам сега на 31 да дозволам некој да ми кажува кога да се будам кога да легнувам, едноставно своја куќа свои правила.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Свекрви и снаи
12.11.2011 22:16:01   
Annet
аии темава е лудило хахахаха,од секоја приказна по малку се пронајдов,а посебно во оваа што свекрвата се прави НАУДРЕНА,а јас гледам пред мене што работи и не признава,ама ја држам лутина неколку дена и одма се менуваат работичките........и така .....еј фала богу баба ми ми беше најдобра школа за свекрви,па уште пред да го направи НЕШТОТО ја читкам еххххххочињата и ушињата ми се отворени на сите страниuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Свекрви и снаи
12.11.2011 22:33:21   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

Искрено во мојот случај јас сум лошата снаа, ако веќе така ги разглобуваме нештата. Знам дека се постари еве веќе пензионери и иако знам колку им значи кога ќе им се јавам и ќе ги прашам како се јас тоа не го правам, едноставно не сум таков човек ниту на моите им се јавувам онака без потреба дива сум за тие работи. Ги сакам и ги почитувам свекор ми и свекрва ми прво заради тоа што ми го донеле на свет човекот без кого што неможам да живеам, второ ни обезбедија наше живеалиште и кола, и ете и покрај сите тие работи јас сепак не ги правам работите кои нив би ги направиле среќни. Кога одиме кај нив јас си читам книги или разгледувам списанија, тоа го правам и кога одам кај моите, и едните и другите ме научија и не ми замеруваат таква сум и ме почитуваат, и они нормално не се безгрешни но фала му на бога се разбираме сите сме цивилизирани и умееме да се носиме со своите и туѓите мани и квалитети. И повторно ќе речам доколку сакате свои правила ќе си живеете сами, јас од свои 19 години си живеам сама и неможам сега на 31 да дозволам некој да ми кажува кога да се будам кога да легнувам, едноставно своја куќа свои правила.



Еххх темјанаа блазе тебе што не ти замераваат ...И јас сум таква ама се мразам некогаш кога работам нешто од атер а не сакам ...па несакам стварно сега ајде лице да правам и да му се смешкам на некој во лице кога не го мислам тоа ..... уффффф право лицемерие е тоа ем кажуваш дека неможиш ем главата ќе ти ја пукнат со тоа : ЕЕЕ КАКО ТАКА АМИ СРАМОТА Е? за кој бе срамота ,од што срамота од комшии до кога ќе живеат сите за комшии.....Јас сум лошаа снаа од тој аспект шо не терам атери !инаку арна сумuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?