|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Свекрви и снаи
8.2.2012 17:44:54   
Eva8
devojki, ne ni smetaat nasite svekrvi, ni smeta toa sto nasite mazi se mnogu privrzani za niv, barem vo mojot slucaj e taka,..na prvo mesto majka mu pa potoa se drugo:)

(Одговор на членот Anci 84)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Свекрви и снаи
12.2.2012 18:39:55   
SkCura77
Не, не ми смета ако е приврзан за мамата му, нивни проблем и нивни однос додека не е тоа нешто против мене. Повторно ќе кажам - ми пречи непочитувањето на мојата приватност. Жената имаше многу лош брак и сега кога конечно е вдовица, смета дека таа ги држи уздите на куќата. Не сфаќа дека јас и ММ некогаш со очи се разбираме, ако нешто не чула и не била присутна на некој муабет (а не смее и не може се да знае) веднаш потпрашува, се чуди па и коментира (што и е гајле другарка наша зашто се развела, наш муабет, а нејзини коментари непотребни еден куп). Не сфаќа дека ние мораме малку да бидеме на само, мораме да викаме други парови со деца за да се дружиме и ние и синот и мора и ние некаде да излеземе. Цело време се поткарувам со неа дека нашиот живот си е наш и давам пример прво од мајка ми колку го оставила брат ми на раат со се снаата со се деца за ништо не се замешала, зашто мајка ми има среќен брак и си го гледа татко ми. Дотичната мисли дека све знае и дека за све има приказна и веќе е здодевна со едни те исти искуства, муабети, совети. Се молам за чудо некако од овде да се отселиме, само си го барам мирот и приватноста. Глава ме боли веќе од одење пред мене, зад мене, гледање што правам и коментирање, потпрашување и сл. Не, не ми е тешко да и правам муабет, тешко ми е да гледам дека со ефтини провокации го врти синот против мене и веднаш сечам такви глупости. Пак ќе речам, среќа имам што ММ е одличен психолог па сфаќа дека жената е стара и осамена, дека и треба внимание, дека се плаши од се и сл. И јас го сфаќам истото, ама си имам и маж и дете и родители за гледање, а тој слободно нека се посвети на мајка му кога ќе треба. Затоа викам дека ништо не сакам од неа, за да не ми го качи на глава ( а почнува, зашто она плаќа сметки, а јас сум невработена) и да нема уцени утре дека јас морам ова или она. Татко ми е тешко болен и никогаш не ми рече дека морам да му помагам, напротив постојано повторува дека што било да се случи, мене паметот мора да ми е во детето и во мажот.

(Одговор на членот Eva8)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Свекрви и снаи
12.2.2012 19:13:04   
klum
женски и ја сум во заедница година дена сум во брак , свекор ми и свекрва ми се пензионери ( полошо не може да биде) постојано дома, а најмногу со ме нервира е што свекрва ми седи кај нас во спална и гледа турски серии, спалната соба за мене е интимно место на секој дом и не сакам никој да ми влегува а не па да ми седи со саати а што е најстрашно има и други соби но она квакнала во нашата. Не знам како да му кажам на мм да не ме сфати погрешно и да ми се налути да ми рече кај не ранат , сметки ни плаќаат па уште и аздисуваш, но тие плаќаат сметки зашто ние не сме во најсјана положба а и земаат големи сметки , во заедница сме не трошиме ние двајца кој знае колку.Неколку пати кога ќе влезам во спална и она додека гледа тв јас ќе се издишам или ќе направам гримаса но се е џабе.
Што мислите треба ли да ми смета нејзиното секојденевно присуство во спалната или ?
Како тактички да ја средам да не припари во собата?
Ах колку сакам свој станuser posted image user posted image

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Свекрви и снаи
12.2.2012 19:22:40   
bocence

ИЗВОРНА ПОРАКА: klum

женски и ја сум во заедница година дена сум во брак , свекор ми и свекрва ми се пензионери ( полошо не може да биде) постојано дома, а најмногу со ме нервира е што свекрва ми седи кај нас во спална и гледа турски серии, спалната соба за мене е интимно место на секој дом и не сакам никој да ми влегува а не па да ми седи со саати а што е најстрашно има и други соби но она квакнала во нашата. Не знам како да му кажам на мм да не ме сфати погрешно и да ми се налути да ми рече кај не ранат , сметки ни плаќаат па уште и аздисуваш, но тие плаќаат сметки зашто ние не сме во најсјана положба а и земаат големи сметки , во заедница сме не трошиме ние двајца кој знае колку.Неколку пати кога ќе влезам во спална и она додека гледа тв јас ќе се издишам или ќе направам гримаса но се е џабе.
Што мислите треба ли да ми смета нејзиното секојденевно присуство во спалната или ?
Како тактички да ја средам да не припари во собата?
Ах колку сакам свој станuser posted image user posted image


kaj nas e obratno mm ne dava da mu sedat na spalna se znae ima dnevna on i kaza uste na pocetokot,mene mi e seedno kaj ke sedi.Mene mi smetase dodeka bevme vo zaednica(sega sme deleni)toa sto odese po mene<me gledase vo racete sto pravam,prereduvase po mene i trista gluposti,sega sum raat,koga sakam spijam,koga sakam jadam.A ti mozes da i kazes najednostavno deka ne e kulturno na tuga spalna da sedi ili pa mt neka i kazeuser posted image

_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Свекрви и снаи
12.2.2012 20:07:47   
kikicka
абе клум не си пробала да ставиш клуч на врата па кога ке праша кажи и убаво тоа е наша соба и сакам да остане наша,фала ви за се што правите за нас али спалнава не е дневна! Или..... прави се наудрена бе иди у нејзина соба седи си ако нема тв земи си книга демек читаш и кога ке праша што правиш прашај ја ти неа она што прави во вашата соба.ако не чути трај и клуч на врата стајuser posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: klum

женски и ја сум во заедница година дена сум во брак , свекор ми и свекрва ми се пензионери ( полошо не може да биде) постојано дома, а најмногу со ме нервира е што свекрва ми седи кај нас во спална и гледа турски серии, спалната соба за мене е интимно место на секој дом и не сакам никој да ми влегува а не па да ми седи со саати а што е најстрашно има и други соби но она квакнала во нашата. Не знам како да му кажам на мм да не ме сфати погрешно и да ми се налути да ми рече кај не ранат , сметки ни плаќаат па уште и аздисуваш, но тие плаќаат сметки зашто ние не сме во најсјана положба а и земаат големи сметки , во заедница сме не трошиме ние двајца кој знае колку.Неколку пати кога ќе влезам во спална и она додека гледа тв јас ќе се издишам или ќе направам гримаса но се е џабе.
Што мислите треба ли да ми смета нејзиното секојденевно присуство во спалната или ?
Како тактички да ја средам да не припари во собата?
Ах колку сакам свој станuser posted image user posted image




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Свекрви и снаи
12.2.2012 20:10:08   
bocence

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

абе клум не си пробала да ставиш клуч на врата па кога ке праша кажи и убаво тоа е наша соба и сакам да остане наша,фала ви за се што правите за нас али спалнава не е дневна! Или..... прави се наудрена бе иди у нејзина соба седи си ако нема тв земи си книга демек читаш и кога ке праша што правиш прашај ја ти неа она што прави во вашата соба.ако не чути трај и клуч на врата стајuser posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: klum

женски и ја сум во заедница година дена сум во брак , свекор ми и свекрва ми се пензионери ( полошо не може да биде) постојано дома, а најмногу со ме нервира е што свекрва ми седи кај нас во спална и гледа турски серии, спалната соба за мене е интимно место на секој дом и не сакам никој да ми влегува а не па да ми седи со саати а што е најстрашно има и други соби но она квакнала во нашата. Не знам како да му кажам на мм да не ме сфати погрешно и да ми се налути да ми рече кај не ранат , сметки ни плаќаат па уште и аздисуваш, но тие плаќаат сметки зашто ние не сме во најсјана положба а и земаат големи сметки , во заедница сме не трошиме ние двајца кој знае колку.Неколку пати кога ќе влезам во спална и она додека гледа тв јас ќе се издишам или ќе направам гримаса но се е џабе.
Што мислите треба ли да ми смета нејзиното секојденевно присуство во спалната или ?
Како тактички да ја средам да не припари во собата?
Ах колку сакам свој станuser posted image user posted image




user posted image user posted image kikicka

_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Свекрви и снаи
12.2.2012 22:10:27   
Џесика
Мислам дека доволно е да и оставиш на видно место некоја секси гардероба, веш, било што да и падне незгодно user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Свекрви и снаи
13.2.2012 21:58:46   
klum
фала ви на советите, но сепак некои не се можни, не можам да ја заклучам зашто нема клуч user posted image , а кај неа да влезам во спална нема кај да стапнам се е превртено , нема кај да поминеш , лудница и е како спијат не знам, можеби ќе пробам како што вели џесика почесто на местот кај што седи ќе и оставам долна облека па да видиме user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
па ќе ве известам акко одат работите

П.С моментално е во спалната нашаuser posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Свекрви и снаи
13.2.2012 22:38:57   
Ikana
Bahahha treba da mu kazes na soprugot ednas da i vleze "raspolozen" demek mislel ti si vnatre HAHAHAH

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Свекрви и снаи
14.2.2012 9:30:01   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: klum

женски и ја сум во заедница година дена сум во брак , свекор ми и свекрва ми се пензионери ( полошо не може да биде) постојано дома, а најмногу со ме нервира е што свекрва ми седи кај нас во спална и гледа турски серии, спалната соба за мене е интимно место на секој дом и не сакам никој да ми влегува а не па да ми седи со саати а што е најстрашно има и други соби но она квакнала во нашата. Не знам како да му кажам на мм да не ме сфати погрешно и да ми се налути да ми рече кај не ранат , сметки ни плаќаат па уште и аздисуваш, но тие плаќаат сметки зашто ние не сме во најсјана положба а и земаат големи сметки , во заедница сме не трошиме ние двајца кој знае колку.Неколку пати кога ќе влезам во спална и она додека гледа тв јас ќе се издишам или ќе направам гримаса но се е џабе.
Што мислите треба ли да ми смета нејзиното секојденевно присуство во спалната или ?
Како тактички да ја средам да не припари во собата?
Ах колку сакам свој станuser posted image user posted image


Klum, mislam deka najednostavno i najbezbolno e da i kaze tvojot soprug. Iskreno neka ja sedne i neka i objasni deka ne e vo red pokraj dnevna soba ona kaj vas vo spalna da gleda TV. Ednostavno treba da razbere deka vi treba privatnost. I jas ziveev skoro edna godina vo zaednica ama ne se slucilo da sedne svekrva mi i da gleda TV kaj nas vo spalna. Skoro ic ne ni vleguvase, se dodeka ne se rodi sin mi. Togas normalno poradi nego mozebi poveke doagase ama samo da go zeme i si go nosese vo dnevna. Pa ona sama treba da ima malku oset bre! user posted image
Samo razgovor na soprugot so majka mu, ti nemoj da se mesas. On i najubavo si ja znae kakva e, i kako moze da i prijde i seto toa da bide efektivno. Mislam deka taka ke izbegnes i kavgi okolu ova.
Leleee se nadevam deka nema da bidam vakva svekrva...user posted image

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Свекрви и снаи
14.2.2012 13:08:14   
bocence

ИЗВОРНА ПОРАКА: klum

женски и ја сум во заедница година дена сум во брак , свекор ми и свекрва ми се пензионери ( полошо не може да биде) постојано дома, а најмногу со ме нервира е што свекрва ми седи кај нас во спална и гледа турски серии, спалната соба за мене е интимно место на секој дом и не сакам никој да ми влегува а не па да ми седи со саати а што е најстрашно има и други соби но она квакнала во нашата. Не знам како да му кажам на мм да не ме сфати погрешно и да ми се налути да ми рече кај не ранат , сметки ни плаќаат па уште и аздисуваш, но тие плаќаат сметки зашто ние не сме во најсјана положба а и земаат големи сметки , во заедница сме не трошиме ние двајца кој знае колку.Неколку пати кога ќе влезам во спална и она додека гледа тв јас ќе се издишам или ќе направам гримаса но се е џабе.
Што мислите треба ли да ми смета нејзиното секојденевно присуство во спалната или ?
Како тактички да ја средам да не припари во собата?
Ах колку сакам свој станuser posted image user posted image


a da probas da gi izmesas programite na tv ili pak da ja izvadis antenata od tv pa da glumis deka e rasipan user posted image stom ona e bezobrazna bidi i ti!!!!!!!

_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Свекрви и снаи
14.2.2012 13:21:27   
dostickage
jas mislam ti prvo da porazgovaras so nego pa da vidis sto kje ti kaze.mozebi e pametno i ti licno da i kazes bez da se navredi,onaka drugarski.sega kje recam ne znam kakov vi e odnosot neli da ne navleguvam.ama ako imas prostor prijatelski toa da go napravis,takticki so nasmevka mislam deka vredi da rpobas.
od dr strana pak, soprugot da se mesa vo se i sessto i toa en mi ide zasto ako nemu mu preci on bi i rekol.
pak kje recam ti si gi znaes lugjeto.
ama ziveenje vo zaednica e tesko sranje , izvinete na izraz.

npr.koga jas ziveev so roditelite na soprugot bese vistinski kosmar sto rezultirase so teska i smrtonosna bolest so koja i den denes se boram.e tamu  i naopaku da se prevrtam isto mi se fakja.
posle bevme sami pod kirija ma ni bese tesko so pari.
e sega sme kaj majka mi , i koga na mm mu smeta nesto on direktno si kazuva i sega za sega funkcionora toa.on vika deka taka mu e ok.jas sum rekla deka ne smeam da se nerviram i ne sakam da me mesaat ako si imaat nesto neka si kazat.
kolku sto se moze da se gleda da se zivee mirno ,do kaj sto se moze zasto ako posnat kavgite veruvaj mi kje im nema kraj.I da se iselite pak ke se mesaat i sve kje pravat.
zatoa gledaj kolku se moze friendski.

e ako e kreten ti bidi pogolem kreten od nea.so takvite samo muski user posted image

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Свекрви и снаи
14.2.2012 13:56:00   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: klum

женски и ја сум во заедница година дена сум во брак , свекор ми и свекрва ми се пензионери ( полошо не може да биде) постојано дома, а најмногу со ме нервира е што свекрва ми седи кај нас во спална и гледа турски серии, спалната соба за мене е интимно место на секој дом и не сакам никој да ми влегува а не па да ми седи со саати а што е најстрашно има и други соби но она квакнала во нашата. Не знам како да му кажам на мм да не ме сфати погрешно и да ми се налути да ми рече кај не ранат , сметки ни плаќаат па уште и аздисуваш, но тие плаќаат сметки зашто ние не сме во најсјана положба а и земаат големи сметки , во заедница сме не трошиме ние двајца кој знае колку.Неколку пати кога ќе влезам во спална и она додека гледа тв јас ќе се издишам или ќе направам гримаса но се е џабе.
Што мислите треба ли да ми смета нејзиното секојденевно присуство во спалната или ?
Како тактички да ја средам да не припари во собата?
Ах колку сакам свој станuser posted image user posted image


a da probas da gi izmesas programite na tv ili pak da ja izvadis antenata od tv pa da glumis deka e rasipan user posted image stom ona e bezobrazna bidi i ti!!!!!!!


Леле ме насмеа хахахха

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Свекрви и снаи
14.2.2012 16:06:10   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


ИЗВОРНА ПОРАКА: klum

женски и ја сум во заедница година дена сум во брак , свекор ми и свекрва ми се пензионери ( полошо не може да биде) постојано дома, а најмногу со ме нервира е што свекрва ми седи кај нас во спална и гледа турски серии, спалната соба за мене е интимно место на секој дом и не сакам никој да ми влегува а не па да ми седи со саати а што е најстрашно има и други соби но она квакнала во нашата. Не знам како да му кажам на мм да не ме сфати погрешно и да ми се налути да ми рече кај не ранат , сметки ни плаќаат па уште и аздисуваш, но тие плаќаат сметки зашто ние не сме во најсјана положба а и земаат големи сметки , во заедница сме не трошиме ние двајца кој знае колку.Неколку пати кога ќе влезам во спална и она додека гледа тв јас ќе се издишам или ќе направам гримаса но се е џабе.
Што мислите треба ли да ми смета нејзиното секојденевно присуство во спалната или ?
Како тактички да ја средам да не припари во собата?
Ах колку сакам свој станuser posted image user posted image


a da probas da gi izmesas programite na tv ili pak da ja izvadis antenata od tv pa da glumis deka e rasipan user posted image stom ona e bezobrazna bidi i ti!!!!!!!


Леле ме насмеа хахахха


abe reci i idi vo druga soba gledaj a ne vo spalna jas tamu spiam a ne e toa trpezarija i ako ne se razbere zakluci ja sobata

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Свекрви и снаи
16.2.2012 14:24:16   
klum
Ne sfakam i jas kako moze da nema oset i da ne i bide sram, so toa nejzino ponasanje mi sozdava nevidena averzija sprema nea ufffffffff
a da ne spomnuvam so se ponasa so mene kako da sum gostin,ne mi dozvoluva vo kujna da si rabotam sto sakam , vednas mi visi nad glava ako zzemam da napravam vo kujna nesto,ako mi dojdat gosti eve majka mi na pr iako ide retko i ona kvaknuva so nas i samo prinesuva se i sesto se pravi domakinka mesto da si otide vo soba , nemem nikakva privatnost se nerviram so se osekam kako gostin, ne sum opustena ne ja osekam kukava kako topol dom.user posted image user posted image user posted image
Ima mnogu zaostanati sfakanja, vleena e u film deka e mn pametna ( a vsusnost e mn prosta) i ne ni dozvoluva da pravime promeni doma , da razmestime ili da se podnovime za nesto ovoa nejzinovo od pred 60 god nisto ne mu falelo , uzas
Na mm od okolu mu imam receno ama ne sakam da bide medijator megu nas, a jas ako i recam znam deka gresno ke me sftai i sakam takti;ki da ja sredamuser posted image , ama ne znam dali ke uspeam uffffffffffffffffffff,zosto ne ziveam samaaaaaaaaa,se molam na Bog samo da me udostoi so edna stabilna i sigurna rab, da si zemam kreditce i stance i aufffffff od fosilkava
Fala vi devojki na sovetite mn mi znacat, i mi olesnuva koga go spodeluvam ova so vas,ne sakam na majka mi da i kazuvam zasto ke se nervira


(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Свекрви и снаи
19.2.2012 20:02:25   
klum
lelleelle amannnnnnnnnnnn, luge pocnaa i da si legnuva vo spalnata,sega vlegov i ja fativ kako lezi , pokriena si uziva kako na plaza da e ,aman pa ima li smisla?????????
na sto lici ova?
ni sram ni perde a oset uste pomalkuuser posted image

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Свекрви и снаи
19.2.2012 20:36:18   
kikicka
и ти така ништо не и рече? Шо не си ја издрблала она ни срам ни перде ти па ваму пристојната што ти е гајле бе ,дриблај ја кога сте сами пред мм прај се љубезна па нека се прави паметна пак.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Свекрви и снаи
19.2.2012 20:36:39   
Viktori
А да си седиш по прслук во соба? Онака, почни да се соблекуваш. Можеш и поекстремно, напрај и стриптиз.user posted image Ама да не и се уарни, па да почне да вика: УШТЕ! УШТЕ!

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Свекрви и снаи
19.2.2012 21:01:54   
Ikana
Kazi i sakam da si legnam trgni se od sobava, ili iskluci ja televizijata (kabelskata)!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Свекрви и снаи
19.2.2012 21:03:22   
Viktori
хахах Или прашај ја: ООООО си легна а? Да не ти сметам? Кажи не се срами, ќе си излезам јас user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Свекрви и снаи
19.2.2012 21:43:33   
bombica
Аууу Клум алал да ти е како издржуваш....Мислам дека ако примениш некој од советиве на Виктори нема да и текне да влезе повеќе во спалнаuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Свекрви и снаи
19.2.2012 22:10:46   
kikicka
ее ова клум дефинитвно речи и бе ич око да не ти трепне



ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

хахах Или прашај ја: ООООО си легна а? Да не ти сметам? Кажи не се срами, ќе си излезам јас user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Свекрви и снаи
20.2.2012 8:59:50   
blue_blue
Јас мислам дека немаш ти проблем со свекрвата него со мажот - ако тој не се буни за ова, т.е. ако него му е ова ОК. И на крај на денот родителите на маж ти ќе влегуваат во неговиот (а сега и твој живот) онолку колку што тој ќе им дозволи. Ако некој треба да разговара со неа тоа е маж ти -секако доколку нему му пречи ова однесување

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Свекрви и снаи
20.2.2012 19:57:56   
klum
ХАхахах женски ме изнасмеавте посебно Виктори user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,( ќе и го речам тоа но нема никаков срам  ни чувство немада се сети )
почекав некое време и откога пишав на порталов се изнервирав и отидов и си седнав на спалната и она си стана и си замина ( алелуја)
А на мм не сакам да му зборувам зашто сепак му е мајка и ќе го боли , пробувам да се ставам на негово место и како би ми било мама да влезгува во спланата но не можам знам дека таа не би направила такво нешто, а се плашам и да не се спречкаме и да бидам погрешно сфатена оти не издржуваат сметки не плаќаме ние туку тие, додуша имаа големи пензиии а и ние колку трошиме во заедница сме, но на размислуванје сум или да купиме нов тв за во сплана па овој да и го дадеме во нејзината и мзое тогаш ќе не остави ама сепак не сме стабилни со финансии АХХХХХ КОЛКУ САМО САКАМ СТАН ,ДЕФИНИТИВНО НЕМА ПОУБАВО ОД САМИ БЕЗ СВЕКРВИИИИИИ

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Свекрви и снаи
21.2.2012 17:27:29   
Pepelaska *
Клум,јас кога би била на твое место или би го скрила твто негде со изговор дека не сакам тв во спална , или директно би и кажала дека не сакам никој ама баш НИКОј да ми лежи во постелата во која спијам со мажот и во кога имаме интимни моменти( може ова малку ќе ја освести што прави ).

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?