|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Свекрви и снаи
21.2.2012 17:59:41   
mamicka77
klum najdobro dadi i go tv vo nejzinata soba,pred nekoe vreme tv na sveki i svekoro se rasipa i taa se visese kaj nas vo dnevna za da gleda tv  odnosno filmovi i mu rekov na mm da I go odnese vo soba kaj niv i sega e tamu a jas si gledam na kompijuterot pustam tv

(Одговор на членот Anci 84)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Свекрви и снаи
23.2.2012 21:49:46   
klum
i jas mislev da i go dadam tv ,na mm mu spomnav nejkam tv vo splana ama pa on ne mzoe bez tv, i nema oset i ne se e po straro,jas vleguvam i sega ne i zboruvam ,znam deka znae deka mi smeta oti ona mi zboruva jas ja ignoriram ama za inat si tera po svoe ke pocnam da go isklucuvam od kabelot ufffffffffffff
fala vi na sovetite ke ve izvestam kako e ama znam deka bez oset covek nema da se smeni ke si tera po svoe zivci kinam

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Свекрви и снаи
23.2.2012 21:50:31   
klum
ama i da i dadem tv nema da saka nea i e slatko kaj nas ims dr soba so tv ona kaj nas se pika non stopuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Свекрви и снаи
23.2.2012 23:22:35   
Ikana
lele ziti se napravi nesto mene mi zdosadi svekrva ti , ne pa tebe!user posted image

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Свекрви и снаи
24.2.2012 3:20:45   
Goddess*
Jas bi zalepila golem list na vratata:ZAFATENO-PROVERETE POKASNOuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Свекрви и снаи
24.2.2012 9:38:06   
Luci
Мораш да си набавиш едно вакво user posted image По можност на македонски, или па на шпански сигурно и тој јазик го научила од сериитеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Свекрви и снаи
24.2.2012 15:15:45   
tinush
Свекор ми ми отвараше фиока да го земе полначот за мобилен. Добро де, во фиоката има само цд-ња ама ме нервиташе фактот што влегува во соба, без разлика дали сум дома ,и сам отвара фиока. Еден ден му ги ставив кондомите над полначот и замислете си ништо не рече бргу бргу ја затвори фиоката и си купи фалц полначuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Највредниот накит околу мојот врат се рацете на мојот Син

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Свекрви и снаи
24.2.2012 15:40:53   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: tinush

Свекор ми ми отвараше фиока да го земе полначот за мобилен. Добро де, во фиоката има само цд-ња ама ме нервиташе фактот што влегува во соба, без разлика дали сум дома ,и сам отвара фиока. Еден ден му ги ставив кондомите над полначот и замислете си ништо не рече бргу бргу ја затвори фиоката и си купи фалц полначuser posted image user posted image user posted image

hahahahha me iznasmea tinush


(Одговор на членот tinush)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Свекрви и снаи
24.2.2012 15:41:20   
dostickage
ja znaes so bi napraila:

bi kupila paketce kondomi . bi otvorila eden , bi go zguzvala i bi i go podmetnala za da go najde.
paketceto isto taka bi go ostavila otvoreno do "iskoristeniot" kondom.

pa aj da te vidam user posted image user posted image user posted image

gluperda nevidena

(Одговор на членот tinush)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Свекрви и снаи
24.2.2012 16:42:15   
Annet
a bravo za ova abe sekade treba da se stavi vaa rabota ne samo vo fioki ,nasekade;-))) haahahahhaha bravo
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: tinush

Свекор ми ми отвараше фиока да го земе полначот за мобилен. Добро де, во фиоката има само цд-ња ама ме нервиташе фактот што влегува во соба, без разлика дали сум дома ,и сам отвара фиока. Еден ден му ги ставив кондомите над полначот и замислете си ништо не рече бргу бргу ја затвори фиоката и си купи фалц полначuser posted image user posted image user posted image

hahahahha me iznasmea tinush




(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Свекрви и снаи
24.2.2012 16:43:42   
Annet
abe kazi i otvoreno so se nerviras pa tuuuuuuuuuuuuuuuu ili stavaj i ti kondomi na krevetot pa neka se cudi,tu so zeni ke bea,gospod da ne cuva samo da ne staneme takvi pu- pu skraja da e
ИЗВОРНА ПОРАКА: klum

i jas mislev da i go dadam tv ,na mm mu spomnav nejkam tv vo splana ama pa on ne mzoe bez tv, i nema oset i ne se e po straro,jas vleguvam i sega ne i zboruvam ,znam deka znae deka mi smeta oti ona mi zboruva jas ja ignoriram ama za inat si tera po svoe ke pocnam da go isklucuvam od kabelot ufffffffffffff
fala vi na sovetite ke ve izvestam kako e ama znam deka bez oset covek nema da se smeni ke si tera po svoe zivci kinam



(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Свекрви и снаи
24.2.2012 22:00:03   
klum
hahahhahaha zenski me iznasmeavte,eve i vecerva si idam od rabota i ona kurdisana vo spalnata i i vikam ajde so trosis struja dojdi tamu zaedno ke gledame film ,stedi malku pa dojde i posle si legna vo 21h ne se vrati i dr serii da gleda , ama ke pocnam i ja da stavam dolna obleka oti kondomi ne koristime pa koj ke se rasprava so mm,ama mora ke pocnam da i ostavam intimni rab i ako pak ne biva ke i recam pa makar i cel zivot da ne mi prozbori sekako ne mi e do nejziniot muabet nema so pametno so nea da se zbori user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Свекрви и снаи
15.3.2012 8:56:58   
gaga

ИЗВОРНА ПОРАКА: zapce

Да цитирам зборови од стстијата „Ах тие свекрви“ на Рингераја кои многу ми се допаднаа.

„Ако брзо ја прекинете јазичната бариера и наместо “ало” “еј” “свеки” и други слични извици, и контактирате преку зборот “мамо”, веќе сте направиле чекор кон приближувањето. Во принцип, многу тешко е да наречеш друг човек, освен својата мајка, така, но има свекрви кои навистина со текот на времето ќе го заслужат тој епитет. Користете го овој израз само доколку чувствувате дека треба. Во спротивно, зборот ужасно горчи во устата, и во директна и во преносна смисла.“




ZAPCE,KAKO DA JA RECAM MAMO KOGA ME POLUDE,JA VIKA OD POCETOKOT,NO OTKAKO POCNA DA ME VADI OD TAKT TOA POLEKA STIVNA,ZA NEA I NE I ZNACELO MNOGU DA JA VIKAM MAMO,NO JAS SUM TAKA VOSPITANA I SI RESIV OD POCETOK TAKA,KE VIKAM MAMO I TATOOD POCIT KON MM,NO POSLE TOA OTKAKO ME STAVI NA RABOT OD LUDILO NA MENE I NA MM NEMA SANSI,PO POTREBA KOGA E PODALEKU OD MENE JAS VIKAM SEKRVO,ZAVRSI TAA SO MENE OD PORANO,NO PORADI MIR VO KUKATA KAKO STO ME UCELE,TRPAM NEKOI RABOTI,AMA KAKAO STO SE SLUCI SEGA VO SKORO VREME NEMOZEV DA PREMOLCAM,EDNOSTAVNO EKSPLODIRAV,VIKA DODEKA ME DRZESE GLAS,A PRED TOA TAA SAMO SE NAVIKUASE NA MENE I NA MM,MISLESE DEKA SO VIKANJE KE USPEE,E SEGA JAS VIKAV SAMO ZA DA VIDI DEKA NE SE POSTIGNUVA NISTO SO TOA,NO VERUVAJTE NEMASE EFEKT,UTREDENTA POSLE TAA VIKOTNICA NE SE JAVIV DA PRASAM KAKO MI E SINOT,TOA GO PRAVEV PREKU MM,TOJ SE JAVUASE PA ME INFORMIRASE,A INAKU TAA GO CUVA MALOTO MOE,JAS I MM SME NA RABOTA,I STO KE SE SLUCI DR.DEN...NISTO...BUKVALNO NISTO KAKO DA NE I BILO,AMA ETE TAA HARMONIJA TRAE TRI DENA ,POSLE TOA NA GOSPOGJATA I TEKNUVA PAK NESTO I PAK HISTERISE PO KUTATA,LUDNICA...AMA ETE TO MI E,SEKOJ DEN SE NADEVAM I SONUAM DEKA ZIVEAM SAMA SO MM I MOETO SINCE.

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Свекрви и снаи
15.3.2012 9:47:07   
baby 27
е кај нас, свекор ми е тој што влегува да гледа тв во нашата соба...
ај додека беа само тие 2 телевизори , во дневна и во нашата спална, некако преџвакував, ама сега си купивме нов тв и стариот го ставивме во нивната спална....и ден -два гледаше таму, и кога вчера - јас ке одам во вашата соба да гледам фудбал....поубав бил телевизорот.....свест ми се заврте....и што да кажете на тоа....ај ќе ве молам....

(Одговор на членот gaga)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Свекрви и снаи
15.3.2012 11:04:49   
mama_sk
Eeee kako stareat, taka budaleat user posted image Pa kako ne mu e sram da se pika vo tugja spalna, se znae deka spalnata e intimno mesto i pristap imaat samo mazot i zenata. Aj da nema tv pa da se sozalis ama vaka... no comment... Jaka ti dusa kako izdrzuvas user posted image

(Одговор на членот baby 27)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Свекрви и снаи
15.3.2012 11:54:06   
kikicka
Барем за свекорти е полесно остави прслуци веш нешто па нека влегува пак,кога ке има Фудбал пак влези си во спалната и демек се облекуваш или пред фудбалот оди декем ке се бањаш и кога ке излезеш ако ви е у соба без срам влези и речи му ај ако сакаш излези да се облечам. и крај на муабетот
ЈАС така ем сме на посебни спратови и секогаш кога се спремаме за некаде да излеземе и сите се кај нас јас неможам да отидам до вц ако ми затреба нешто при спремање морав да се облечам па пак да се пресоблечам и бла бла 5 саати спремање и еднаш земав си се шетав по бањарка ич око не ми трепнуваше и ми успеа човекот се засрами и после не се качуваше .

ИЗВОРНА ПОРАКА: baby 27

е кај нас, свекор ми е тој што влегува да гледа тв во нашата соба...
ај додека беа само тие 2 телевизори , во дневна и во нашата спална, некако преџвакував, ама сега си купивме нов тв и стариот го ставивме во нивната спална....и ден -два гледаше таму, и кога вчера - јас ке одам во вашата соба да гледам фудбал....поубав бил телевизорот.....свест ми се заврте....и што да кажете на тоа....ај ќе ве молам....




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот baby 27)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Свекрви и снаи
20.11.2012 22:07:36   
EmilijaGA
Lele lugje temava...user posted image user posted image user posted image
Se cudev kaj da se iznazalam, znaci ne sum bila sama.
Jas bi pocnala od edna pogovorka koja glasi vaka ,, Ozeni se sinko, da ima koj da ni e kriv doma''. Mislam deka skoro site snai bi se soglasile so toa. Kaj mene problemite pocnaa od prviot den. Zborot ,,mamo'' se stavi na dneven red uste rano utroto prviot den user posted image user posted image user posted image ...
Normalno ako covek ne kazuva nekoj zbor od srce, toj ne bi zvucel grdu, tuku bi skripel grdo. Jas najiskreno ja odbiv ponudata na druga zena da vikam mamo, pa za toa dobiv izbor ili mamo ili nikako user posted image user posted image user posted image . Normalno go odbrav vtoroto... I se trgna naopacki. Koga bev trudna, non stop mu prefrlase na mm da se proispita dali deteto sto sum go nosela bilo negovo, ludnica... Koga se rodi mojot sin, si naogjase racka kako da me pretstavi pred svetot kako nesovesna majka. Si zela za pravo bez moe znaenje da go vlecela sin mi po doktori, mu pravela krvna analiza da videla dali deteto bilo zdravo. Do togas goltav, ama togas puknav. Resivme da se oddelime so mm po sto nastana cela drama, placenje ligavenje katastrofa. Ostavivme malce da se smiri rabotata a taa prodolzi so nova taktika. Sekogas koga ke spremav rucek na deteto ke se pojavese so cinija pred mene so sosema nesto treto zgotveno da go hrani deteto, samo da ne bide po moje. Se odselivme vo drug grad, kade sto pocnaa da stigaat paketi so gotveni jadenja, bidejki sinot i oslabel i izgledal bledo. Na kraj se preselivme vo druga zemja, no sega sakala da dojde da zivee so nas, sakala da gi slavi site praznici so nas i da sme ja nosele na godisen odmor so nas. Ne znam do kaj otide svetot, ama ne e na arno user posted image user posted image user posted image ...

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Свекрви и снаи
20.11.2012 22:15:54   
@Mila@
Lele EmilijaGA pa vie i na druga planeta da se preselite zenava ke ve progonuva :)) Site se isti nema spas od niv samo ignor i terasj si go zivotot.

(Одговор на членот EmilijaGA)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Свекрви и снаи
20.11.2012 22:48:07   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: EmilijaGA

Lele lugje temava...user posted image user posted image user posted image
Se cudev kaj da se iznazalam, znaci ne sum bila sama.
Jas bi pocnala od edna pogovorka koja glasi vaka ,, Ozeni se sinko, da ima koj da ni e kriv doma''. Mislam deka skoro site snai bi se soglasile so toa. Kaj mene problemite pocnaa od prviot den. Zborot ,,mamo'' se stavi na dneven red uste rano utroto prviot den user posted image user posted image user posted image ...
Normalno ako covek ne kazuva nekoj zbor od srce, toj ne bi zvucel grdu, tuku bi skripel grdo. Jas najiskreno ja odbiv ponudata na druga zena da vikam mamo, pa za toa dobiv izbor ili mamo ili nikako user posted image user posted image user posted image . Normalno go odbrav vtoroto... I se trgna naopacki. Koga bev trudna, non stop mu prefrlase na mm da se proispita dali deteto sto sum go nosela bilo negovo, ludnica... Koga se rodi mojot sin, si naogjase racka kako da me pretstavi pred svetot kako nesovesna majka. Si zela za pravo bez moe znaenje da go vlecela sin mi po doktori, mu pravela krvna analiza da videla dali deteto bilo zdravo. Do togas goltav, ama togas puknav. Resivme da se oddelime so mm po sto nastana cela drama, placenje ligavenje katastrofa. Ostavivme malce da se smiri rabotata a taa prodolzi so nova taktika. Sekogas koga ke spremav rucek na deteto ke se pojavese so cinija pred mene so sosema nesto treto zgotveno da go hrani deteto, samo da ne bide po moje. Se odselivme vo drug grad, kade sto pocnaa da stigaat paketi so gotveni jadenja, bidejki sinot i oslabel i izgledal bledo. Na kraj se preselivme vo druga zemja, no sega sakala da dojde da zivee so nas, sakala da gi slavi site praznici so nas i da sme ja nosele na godisen odmor so nas. Ne znam do kaj otide svetot, ama ne e na arno user posted image user posted image user posted image ...


Леле, е ова немав слушнато до сега. Ова е ВРВ!!!
Само храбро девојко, иако сигурно до сега железни живци си искинала.

(Одговор на членот EmilijaGA)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Свекрви и снаи
20.11.2012 22:50:52   
Annet
ova se vika KOSMAR.aii izvini ama ja ne bi si dozvolila poveke traumi,neka si sedi kade sto i e mestoto
ИЗВОРНА ПОРАКА: EmilijaGA

Lele lugje temava...user posted image user posted image user posted image
Se cudev kaj da se iznazalam, znaci ne sum bila sama.
Jas bi pocnala od edna pogovorka koja glasi vaka ,, Ozeni se sinko, da ima koj da ni e kriv doma''. Mislam deka skoro site snai bi se soglasile so toa. Kaj mene problemite pocnaa od prviot den. Zborot ,,mamo'' se stavi na dneven red uste rano utroto prviot den user posted image user posted image user posted image ...
Normalno ako covek ne kazuva nekoj zbor od srce, toj ne bi zvucel grdu, tuku bi skripel grdo. Jas najiskreno ja odbiv ponudata na druga zena da vikam mamo, pa za toa dobiv izbor ili mamo ili nikako user posted image user posted image user posted image . Normalno go odbrav vtoroto... I se trgna naopacki. Koga bev trudna, non stop mu prefrlase na mm da se proispita dali deteto sto sum go nosela bilo negovo, ludnica... Koga se rodi mojot sin, si naogjase racka kako da me pretstavi pred svetot kako nesovesna majka. Si zela za pravo bez moe znaenje da go vlecela sin mi po doktori, mu pravela krvna analiza da videla dali deteto bilo zdravo. Do togas goltav, ama togas puknav. Resivme da se oddelime so mm po sto nastana cela drama, placenje ligavenje katastrofa. Ostavivme malce da se smiri rabotata a taa prodolzi so nova taktika. Sekogas koga ke spremav rucek na deteto ke se pojavese so cinija pred mene so sosema nesto treto zgotveno da go hrani deteto, samo da ne bide po moje. Se odselivme vo drug grad, kade sto pocnaa da stigaat paketi so gotveni jadenja, bidejki sinot i oslabel i izgledal bledo. Na kraj se preselivme vo druga zemja, no sega sakala da dojde da zivee so nas, sakala da gi slavi site praznici so nas i da sme ja nosele na godisen odmor so nas. Ne znam do kaj otide svetot, ama ne e na arno user posted image user posted image user posted image ...


(Одговор на членот EmilijaGA)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Свекрви и снаи
21.11.2012 0:15:09   
Bilence2
Leleee, ova so jadenjevo ko jas da.go pisuvav. Isto mi pravese i na mene, so toa sto taa ne mu gotvese, tuku pred da mu dadam rucek taa ke mu dade kupecko nekoe tortice ili kolace, onie keksi razni, sto za mene se junk food, i posle ne jade rucek, pa kriva sum jas ne sum gotvela ubavo, nesoleni jadenja sum mu davala.
Emce drzi ja na distanca, bidejki jas mojava segde ja mknev da ne bide sama i pak jas losa sum. Sega se kaam za sekoj odmor ili vikend sto go delev so nea.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Свекрви и снаи
21.11.2012 0:18:44   
Anci 84
Aman de sakala so vas da zivee,i jas sakam mnogu raboti ama nema,ve prasala li nekogas vie sto sakate...jas da se odselam od kaj nea(da se spasamuser posted image )i posle da ja zemam kaj mene,abe taa ne me gleda vise ,a ne pak da zivee so mene.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Свекрви и снаи
21.11.2012 9:50:09   
Bethany
Леле мори мајко, психопата user posted image
Туку, мене ме интересира ќе и дозволите ли да дојде да живее со вас? user posted image

(Одговор на членот Anci 84)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Свекрви и снаи
21.11.2012 10:41:56   
miana
Zborot ,,mamo'' se stavi na dneven red uste rano utroto prviot den user posted image user posted image user posted image ...
Normalno ako covek ne kazuva nekoj zbor od srce, toj ne bi zvucel grdu, tuku bi skripel grdo. Jas najiskreno ja odbiv ponudata na druga zena da vikam mamo, pa za toa dobiv izbor ili mamo ili nikako user posted image user posted image user posted image . Normalno go odbrav vtoroto... I se trgna naopacki.


E ova i kaj mene bese vaka..Zosto bre luge baraat od nas da gi vikame "mama" i "tato" pa zosto mora taka..demek na drugiot svet svekrvata bila majka - taka slusnav najnovo... Ili pa mm da ja vika majkami "Babo"... Sto toa tolku gi pogoduva? Jas ako mi veruvate poradi ovaa situacija pocnav majkami da ja vikam po ime koga doaga kaj nas za sveki da ne se oseti loso... I sega mi ostana navika i majkami ja vikam po ime a i si rekov - neka vidi deka i majkami ne ja vikam mamo a ne pa nea... I sega i majkami sto ja vikav MAMA - si ostana so imeto nejzino a sveki za zal - nikako..Pa i mene ne mi e lesno nikako da ne ja vikam ama toa ti e ....

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Свекрви и снаи
21.11.2012 13:31:06   
EmilijaGA
Menjam srekrva za bilo koja druga user posted image user posted image user posted image , koj saka da se trampame??? user posted image user posted image user posted image
Nema sansi da ja zemam da zivee so mene, ni sega ni nikogas, jas izbegav vo druga zemja za da si go zacuvam mirot vo semejstvoto. Ne stavam trn vo zdrava noga, nema sansi. Nitu pak sme vo kontakt. So mm si zborat po skype, pa ja slusam kako go nagovara da dosla da zivee so nas, ama toa e nemoguca misija. Se najde sega od ,,drugata'''' strana pa izgleda tesko i pagja, ama koj sto si poseal toa ke si znee. Nie do sega nemame eden rucek izedeno zaedno pa tek sega ne biva.

< Поракaта ја уредил EmilijaGA -- 21.11.2012 13:42:27 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?