|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Трудници како спиете?
4.7.2009 12:08:48   
Еца
Како спиете трудници мои мили?
Јас не знам веќе штое нормално спиењеuser posted image Хронично ненаспана сумuser posted image user posted image user posted image Се вртам и на лево, и на десно,ама нема шасни да се наспијам како треба.user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Elena -- 4.7.2009 12:21:16 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Трудници како спиете?
4.7.2009 12:17:48   
milijana
Samo na grb..abe kako levo..kako desno..a toj pustiot boli.Mirot sekoj razlicno go naoga.Ako ti e normalna bremenost..bez lezenje..togas sekoj den..tasniceto i mars na prosetka. Barem eden saat setanje,..barem vo park.Moras..jas toa znam..i vecer..bajce ima da spiete i ti i bebceto. Taka draga moja..opusti se i uzivaj..te cekaat prekrasni migovi..so sreka..user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 4.7.2009 12:21:33 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Трудници како спиете?
4.7.2009 12:31:07   
Еца
Оф Милијана, каков грбuser posted image user posted image user posted image тоа притиска не можаш да дишешuser posted image а инаку јас и онака не легнувам ни минута..и бидејќи си имам уште една ќеркичка која сака нормално да се истрча надвор и наутро и навечер ние сме на прошетка, ама не...не можам и не можам да спијам, станувам по неколку пати за до вц,што е нормално...па не можам да се успијам, па...се тоа ќе се заборави кога ќе го гушнам малото мое прасенцеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Трудници како спиете?
4.7.2009 14:01:56   
milijana
Kolku sto znam jas trudna zena smee da pie samo kamilica caj..pa probaj..moze ke te smiri..ili relaksira barem malku.Pisi ako probas..Pozzz

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Трудници како спиете?
4.7.2009 14:18:58   
Еца
Ха,ха, баш утрово пиев камилица, а инаку пијам и од брусница, и од нане мислам навистина добро делуваат на организмот.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Трудници како спиете?
4.7.2009 14:26:50   
milijana
Bas odlicno...samo jas bi ti preporacala dve casi dnevno bilo kakov caj od tie sto gi navede..zosto moze poveke od dve solji da ti pravat otvoreni oci..bas koga treba da se spie.Pozz..i uzivaj..

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Трудници како спиете?
4.7.2009 18:21:19   
mami
Елена пробај со перница мегу нозе додека си на страна..јас спиев или така или во полуседечка, бидејки на грб се гушев а на страна не секогаш ми успеваше

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Трудници како спиете?
4.7.2009 19:30:52   
alex_mo
Da vi se pridruzam.Nekako mi e cudno ,samo sum 8 nedeli bremena,a mnogu mi e tesko.Nemozam da spijam, imam uzasna kiselina i nagoni za povrakanje,a nemozam da povratam.Moram da se ispravam na dve pernici za da zaspijam.....ama ponatamu tesko, i jas sum hronicno nenaspana.Kazete mi lek za macninive me ubija.....
Ova mi e vtora bremenost,a vo prvata nemav bas nikakov problem, i jadev i spiev i setav,se ok.Sega uste na pocetok izluduvam.Pozzzzzz

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Трудници како спиете?
4.7.2009 19:48:50   
Палешка РР
хехе, alex, ја имам и јас истата мака...така е кога не си родивме порано user posted image .
Јас веќе заборавив како ми беше во првата бременост, беше тоа пред тринаесет години user posted image
Ги имам истите мачнини, сега се разбира помалку, бидејќи сум во четврти месец. Претпоставувам дека и со тебе ќе биде така.
Со спиењето сеуште немам проблем, си спијам како бебе, но само настрана, на грб ми рекоа не.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Трудници како спиете?
4.7.2009 20:15:37   
Еца
Мами спиев и со Мартина и сега со перница, без неа не ни помислувам да легнам, но пак премногу ми е тешкоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Трудници како спиете?
4.7.2009 20:21:01   
Палешка РР
Ајде уште малку Еленче, додуша и после нема да спиеш, ама од друго user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Трудници како спиете?
4.7.2009 20:22:36   
Еца
Ееееееееее да мила, јас не сум се наспала како треба откако бев трудница со мартина, па потоа доење 2.5 години, па нокно будење за мочкање, сега пак трудна, и пак сум во еден прекрасен круг со слатки макиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Трудници како спиете?
4.7.2009 21:42:10   
mami
тетка ми кога се породи братучетка ми со првото само и рече- Кажи му збогум на спиењетоuser posted image user posted image user posted image
ајде мила уште малку ке те мачи...после ке ти плаче на секои 3 часаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Трудници како спиете?
4.7.2009 22:48:15   
milijana
Za utrinski macnini i kiselini se preporacuva jabolka.Dovlno e samo edno jabolko nautro da se izede i se ke bide vo red.Pozz

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Трудници како спиете?
5.7.2009 16:29:41   
alex_mo
      Ajde i toa da go probame,jas momentalno go smiruvam zeludnikot so jogurt.
Vo prvata bremenost (ped 11-12 god) ne mi bese bas nisto,sega kako da sum druga licnost.Dali zatoa sto sum postara ili zatoa sto sekoja bremenost e razlicna..

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Трудници како спиете?
5.7.2009 16:41:19   
Еца
Од искуство, мислам дека секоја бременост е различна, исто како и секое дете што е приказна за себеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Трудници како спиете?
6.7.2009 12:48:58   
Adrijana
Lelee mislev deka samo jas vampiruvam nokeuser posted image , prvite tri meseci mi bese loso, mi se gadese i zatoa ne mozev da spijam, ponekogas mi pomagase da legnam na leva strana, a pred da legnam piev casa voda, toa mi gi olesnuvase macninite i kiselinite, Alex mozes da probas, moze ke ti se olesni malku taka. A sega sum sesti mesec, i ic ne mozam da spijam, ili sum gadna ili zedna, do wc odam obavezno 2-3 pati nokeska, a za polozbata nema sansi da si ja najdam, porano spiev na stomak , pred bremenosta, a sega ne biva, na grb slusnav deka ne e ubavo ,zasto bebeto pritiska na glavnata arterija sto mu doveduva krv na bebeto + sto boli polovinata, na strana spijam nekogas ama moram so pernica megu nozete , zasto me bolat butovite i kolkovite .user posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Трудници како спиете?
7.7.2009 22:56:15   
simona
mislam deka za dobar son moze da pomogne edna sumliva tabletka MAGNEZOL pa taka ke se cuvstvuvas poopusteno i deluva smiruvacki

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Трудници како спиете?
7.7.2009 23:22:53   
Еца
И јас последните денови дури ќе задремам се будам со болка во бутовите и колковите, и утре сум на гинеколог и тоа баш ке го прашувавuser posted image Ама Симона па не смеам магнезол шумлива, зошто пијам магнезиум на Натурал Велтuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот simona)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Трудници како спиете?
8.7.2009 0:09:41   
mis.
И мене гинекологот ми каша магнезиум на нетура велт и ги пиев скоро цела бременост освен последниот.Елена мене кога влегов во 9 др ми кажа да не ги пијам повеќе прашај го што ќе ти каже.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Трудници како спиете?
9.7.2009 13:34:52   
simona
Elena mojot doktor mi go preporaca magneziumot zosto jas premnogu imav problem so nesonica vo prvoto tromesecje pa so nego se pocuvstvuvav podobro



(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Трудници како спиете?
12.7.2009 13:28:31   
Еца
Магнезиум сеште пијам на натурал велт, но луѓе не можам да спијам, леле ќе дреманам 15 мин.ке се разбудам и се така беке некое време.Ми се спиееееееееееuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот simona)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Трудници како спиете?
12.7.2009 15:45:07   
karolina
Super sega ama se plasam posle da ne mi izleze se niz nosuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Трудници како спиете?
3.8.2009 19:06:25   
Палешка РР
Јас сеуште спијам како бебе, ама добро вели Каролина user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот karolina)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Трудници како спиете?
3.8.2009 19:09:00   
Tanja K.
Kazete dragi mamici kako da se spie nokno vreme.Mene mi e mnogu ama stvarno mnogu zesko nokno vreme.Sedam do kasno na terasa i koga ke pocne da se razdenuva togas moze da si legnam.Katastrofa neli?

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?