|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Односот со вашата сестра-брат
18.9.2009 11:55:44   
Cacko
Kakov vi e odnosot so sestra/brat?Jas i sestra mi iako sme 5 god razlika kako najdobri drugarki sme.mm vika deka vakvo nesto ne videl,sekoj den se slusame po minimum 5-6 pati i pokraj toa sto sme se videle.
Me interesira dali i kaj vas e taka,posto znam mnogu slucaevi kaj sto se kako stranci

< Поракaта ја уредил Elena -- 18.9.2009 11:59:18 >
Непосредна врска до пораките: 1
   Односот со вашата сестра-брат
18.9.2009 11:58:26   
big_mama817
se slusame po potreba znaci ne sekoj den

< Поракaта ја уредил Elena -- 18.9.2009 11:59:35 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Односот со вашата сестра-брат
18.9.2009 12:02:22   
profesorica
Јас и брат ми сме разлика цели 10 години ама се слушаме и се гледаме често.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Односот со вашата сестра-брат
18.9.2009 12:56:48   
Bogdancanka
јас и сестра ми сме разлика 2год а со брат ми 1год сестра ми е мажена и се слушаме секој ден а со брат ми се гладаме секој ден за што и да ми затреба брат ми секогаш е тука за мене засега, а се надевам така и ке остане,исто и јас за што и да му затребам тука сум и за двајцата имаме одличен однос а кога слушам дека некои брака ,сестри имат однос како странци чудно ми е се надевам никогаш нема бидеме ние така.user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Односот со вашата сестра-брат
22.9.2009 0:49:55   
nadica
од сестра ми сум 5 год остара и кога бевме помали не толку но сега сме најверни другарки а за слушање по1-2 пати во денот а од брат ми сум 7 год постара со него бев поблиска додека беве помали а сега како да сме на дистанца незнам зошто user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Односот со вашата сестра-брат
22.9.2009 1:15:41   
Еца
Јас имам две постари сестри од едната сум помала 5, од другата 8 години. Како помали тие двете си беа многу поблиски, имаа исто друштво и воопшто не се сложувавме бевме црно и бело, но сега секој ден се слушаме, се гледаме преку камера на скајп, бидејќи и двете ми се далеку. Имаме неверојатен однос, многу се сакаме, почитуваме, а исто и баџанаците си се погодија, така да досега се сме решавале со отворен разговор. Многу си ги сакам моите сестрички(никогаш не сум ги викала дади, од што бев луто детеuser posted image user posted image user posted image )

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Односот со вашата сестра-брат
22.9.2009 10:32:54   
mother 29
jas i sestra mi se razlika 6 god.
taa e mojot najdobar drugar!user posted image  you sis!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Односот со вашата сестра-брат
6.10.2009 16:21:15   
vezilka RR
Јас и сестра ми сме разлика неполни две години и од секогаш сме биле многу блиски. Имаме исто друштво, заеднички пријатели, учевме во исто школо, заедно одевме на одмор и прв пат се одвоивме кога таа отиде да живее со дечкото (сега сопруг, со кој патем јас ак запознав) и така животот ни е испреплетен. Кога и пукна водењакот, мене прва ми се јави.. на сестричката..уште по инерција прво и доаѓа мене да ми се јави а не на зетко. По игра на случај и сега двете мажени живееме блиску па и понатака се гледаме секој ден а покрај нас и баџанаците станаа многу добри другари, па знаат и они да си отидат на кафе или слично. Јас животот не можам да го замислам без сестра ми и мојата најмиола внукичка Ена која ја обожавам..

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Односот со вашата сестра-брат
6.10.2009 16:27:21   
mami
Со сестра ми сум две години разлика..никогаш не сме биле блиски, ама никогаш- таа црно јас бело- тотално различни и друштво и однесување и облека и се...дури откако се омажив така станавме малку поблиски, ама уште ми е чудно...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Односот со вашата сестра-брат
6.10.2009 16:30:34   
niki
Да ги немав видено сликите твои ќе се прашував да не си сестра ми.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Односот со вашата сестра-брат
6.10.2009 16:45:14   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Односот со вашата сестра-брат
6.10.2009 17:09:31   
Боцко
јас имам две сестри. двете се помали од мене. отсекогаш сме биле блиски, сме комуницирале, разговарале. понекогаш и сме излегувале во исти друштва. имаме и многу заеднички годишни одмори. секој секом од нас е подготвен да помогне. по карактер сме сите тројца различни. откако јас и првата сестра имаме свои семејства и живееме одвоено, комуницираме редовно телефонски, се гледаме на семејни собирања и си одиме на гости. стефан е врсник со нејзината втора ќерка па сега тие си разговараат по телефон наместо нас. но поранешната блискост навидум ја нема, присутна е во позадина, но заменета е со обврски и секојдневна трка по се и сешто. нашата најмала сестра сеуште не е мажена но е во долга врска. порано бев со неа доста близок, но по разводот на нашите родители, нештата се променија. таа остана со мајка ми и некако се затвори за комуникација.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Односот со вашата сестра-брат
6.10.2009 18:43:49   
STRUMFETA
nie so sestrami sme edno srce vo dve tela.Premnogu sme bliski,otvoreni za se i se nadevam deka taka ke ostane i koga taa ke se omazi.Bez ogled na se taa zasekogas ke ostane moe malecko srcence(pomala e od mene 3 godini) i na top 2 od listatauser posted image user posted image user posted image .Razmisluvam vaka:deteto na prvo mesto,edno e,pa doaga sestrami,i taa isto, roditelite,nezamenlivi se,pa soprugot koj mozebi nekogas nestata ke se smenat i ke ostane samo tatko na moeto dete.Vi izgleda mozebi nelogicno no zamene si e taka

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Односот со вашата сестра-брат
6.10.2009 19:09:25   
acka
sestra mi e postara od mene 6 godini.kako mali voopsto ne se slozuvavme zosto bese non stop doma.otkako otide na fakultet se se smeni, edvaj cekav da si dojde da ja vidam i se da i kazam sto se slucuvalo i pocnavme zaedno da izleguvame nekogas.sega e vo Svedska so deckoto veke 2 godini i mnogu mi fali ama se slusame sekoj den. rece deka stom ke se rodi vnukata ke si dojde.

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Односот со вашата сестра-брат
12.10.2009 12:20:07   
ripce
ние сме разлика 3 години... брат ми има 17 години и е прекрасен вујче 

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Односот со вашата сестра-брат
12.10.2009 12:38:39   
BEBICA
Brat mi e pomal od mene 2 godini i imame odlicen odnos.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.3.2010 11:13:01   
mother 29
јас и сестра ми сме многу поврзани.има работи кои прво на неа ги кажувам ,па на мм ми .или пак, и не му ги кажувам!user posted image таа е моја потпора,иако јас на прв поглед изгледам посилна и поцврста од нејзе ,сепак не е така!
таа е многу ранлива од една страна ,ама невиден столб од друга.сега е бг и едвај чекам да се врати!не знам што би јас без неа.таа ми е најдобрата другарка!

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 25.3.2010 11:21:43 >

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.3.2010 11:15:33   
Natasha5
Да се има брат сестра е нешто најубаво.Јас имам брат постар од мене и одлично функционоираме,и многу ми недостасува бидејки нее тука во Италија е во моментов.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.3.2010 11:16:23   
MamaOhrid
Брат ми е помал од мене 2 и пол години и одлично функционираме. 

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.3.2010 11:19:20   
Maca25
Имам брат, постар е од мене 5 години. Денот не можам да го замислам без него. Секој ден се слушаме, за викенди обавезно се гледаме. Ја обожава Нина, а и таа него. Ептен се грижи за мене и за Нина. На брат ми прв му кажав дека сум бремена.
Може како мали не се дружевме многу, се каравме и тепавме, ама затоа сега сме најдобри пријатели. Најчесто на него му ги кажувам моите проблеми и маки, па заедно гледаме да најдеме реение за се. Исто и тој. Ког одлучи да почне да живее со девојката, прво мене ми кажа. Сонце мое убаво. И многу ми е убав бате.user posted image
Многу го сакам мојот брат!!!



< Поракaта ја уредил Maca25 -- 25.3.2010 11:22:16 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.3.2010 11:21:17   
BILE.F
Сестра ми е 5год постара од мене, и нема ден да не се слушнеме, а кога сум во Нег. и да сум 2-3 дена, секој ден се гледаме, со исклучок на обврските! Таа е многу почуствителна, јас сум поцврста и си се надополнуваме!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.3.2010 11:38:22   
Bibi_S
Со сестра ми сме разлика 4 и пол години. И како помали бевме блиски и многу се сакавме, но како растевме се повеќе си требавме една на друга и уште повеќе се зближивме, иако сме многу различни по карактер. Сега имам внука, а и сестра ми си чека внук. Најтешко ми е што сме во различни градови, па не можеме да се гледаме колку што сакамеuser posted image . Но за било што, се имаме една со друга.

_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.3.2010 11:41:00   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

Brat mi e pomal od mene 2 godini i imame odlicen odnos.


исто и јас со брат ми.Кога бевме мали секогаш ми викаше дада,а и сега тоа му се испушта понекогаш и тоа ми е најубав збор од негоuser posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.3.2010 11:42:15   
aleksandra panevska
jas imam 2 sestri ednata e pomala od mene 3 godini a drugata 10 godini ama odnosot ni e fantasticen i sum mnogu srekna poradi toa

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.3.2010 16:28:34   
melody
Sestra mi e pomala od mene 5 i pol godini i mnogu si ja sakam i mnogu mi nedostiga.Iako skoro sekoj den na skype se gledame mene mi fali da bide sednata do mene i da razgovarame.Dodeka bev vo Istanbul minatiot nesec i taa dojde i super mi bese si ja imav pak do mene i mozev i da ja gusnam i da ja dopram povtorno.user posted image Koga si odese dusata mi placeseuser posted image

(Одговор на членот aleksandra panevska)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?