|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.3.2010 16:31:48   
iviv
imam dve setri t.e nie sme tri setrickiuser posted image ednata e postara od mene 13 godini a drgata 9 jas imam 25 godini i iskreno kazano nemozam da disam bez niv i mnoooooooooooguuuuu si gi sakam se delam so niv mi davaat soveti .Ednostavno kazano imame perfekten odnos oni se mazeni i skoro sekoj vtor den sum kaj ednata od niv eve duri i sega sum na gosti kaj ednata i mi pravi pizza user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.3.2010 16:36:59   
baby mama
Супер стојам и со двете сестри, со оглед сто едната е помала од мене 13  и пол годиниuser posted image и е прва година средно.Другата сестра е 1 год помала од мене и сега се дружиме нон стоп бидејќи и внук ми е малечок, па така се расправаме со бебиња user posted image  

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.3.2010 16:38:01   
lukas
jas sum zavisna od sestra mi...ako ne ja slusnam 5 pati na den mi fali nesto...imam i brat no posto e pomal od mene 7 god.ne se slusam so nego mnogu mnogu no idi me posetva na 3-4 dena ednas pijame kafe no opsto familijarno sme mnoooogu bliski...ziveam mnogu ubavo so treti bracedi duri...si idime si odime na kafe...pozz

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.3.2010 16:39:47   
matushka
Jas imam brat bliznak i sestra postara 5 god. Kako deca so brat mi bevme epten zaedno a so sestra mi voopsto, a sega obratno, sega so nea sme mnooogu pobliski nego so brat mi.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.3.2010 20:08:02   
April
брат ми е 3,5 год. помал од мене, ама отсекогаш сме имале супер однос иако сме различни...помал, ама секогаш имал заштитнички став кон мене...не дека не сме се карале, и ден денес знаеме да се закараме, сепак си помагаме и се дружиме, супер се сложувам и со снаата, баш ми е cool user posted image

user posted image

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Односот со вашата сестра-брат
27.4.2010 15:27:17   
brineta88
Имам и сестра и брат. Сестра ми е помала од мене 2 години и немаме некој си многу близок однос. Јас се и кажувам, но таа е затворена и ништо не дели со мене, само со другарките и ми е многу криво. Исто ич не ми се наоѓа за ништо, што и да ја замолам не можела сега, па кај сум нашла сега да ја викам за во град и се спиело и триста други работи ке изнакаже и сега веќе за ништо не ја прашувам само повеќе ќе се изнервирам. И филип воопшто не го чува бил немирен сакал се во раце, а нејзе и било тешло како да има 60 години а не 18.
А со брат ми сме разлика 17 години, и многу е поврзан за мене дека јас го пораснав се со него сум билас и сум го чувала и само ме прашува кога ќе дојдам и плаче кога ќе треба да се вратам дома срце мало на дада, најмногу си го сакам

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 16:15:42   
Sexy Lady
Имам сестра помала од мене 3 години и воопшто не сме блиски.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 16:18:47   
Anushka
немам никој... ниту брат, ниту сестра. А тооолку би сакала да имам, барем некој, па дури и да не сум блиска со него/неа, дури и да сме скарани. Само да кажам: имам брат, имам...
Не знаете кој товар е да си сам на веков.

(Одговор на членот Sexy Lady)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 16:31:16   
Палешка РР
Можеби си во право Анушка user posted image
Еве јас имам сестра и некогаш ми доаѓа да ја задавам заради нејзиниот однос кон внука ми user posted image
Нашите несогласувања се повеќе се продлабочуваат user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 16:39:46   
betpet
Imam brat koj e postar od mene 4 goidni, se slusame redovno i toj sam mi doaga na gosti da se vidime.Inaku ima dve deca, ponekogas gi nosi i niv, samo poretko, dodeka snaskata ne mi se pogodi, so nea ne se druzime i po ulica se razminuvame duri ne se i poznavame.Za bate sto da kazam super vujce, i jas mnogu si go sakam.

_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 16:48:16   
Anushka
ндмој Бетпет така... ако го сакаш брат ти, и снашката мораш да ја сакаш. Можеби тој не сака да се наметнува, да не прави проблем, но сигурно од внатре многу го боли тоа меѓу тебе и жена му. Еве пробај... знам дека за кавга и љубов треба двајца, ама биди попаметна и попушти.
Еве, јас на пример... мм има бивша сопруга, која е мајка на неговите две први деца. Имаше повуци-потегни, но јас сватив, ако го сакам него морам да го сакам и неговто минато, па дури и бившата. Па таа е мајка на неговите деца, а јас и нив ги сакам.
Тешко е сето тоа, ама многу е човечно. А ти ќе имаш најмногу радост од тоа. И Брат ти.

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 17:11:01   
Martins mom
колку сум осамена значи...немам ништо...ама затоа пак нема да го оставам моето дете само...
здравје му планираме две сестричкиuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 17:13:05   
betpet
Anushka,pricina na taka vospostaveniot odnos ne sum jas, tuka taa samata.Od prviot den koga dojde vo nasa kuka, taa rece ne ve sakam nikoj. Moite roditeli gi brkase od kukata,uste bikvalno vtoriot den od tatko mi pobara da i bide prepisan spratot na nejzino ime, oti ako taa nesto pravela=gradela i vlozila nekoj sredstava  da se znaelo deka toa e nejzino. kaj nea sekogas i do den denes postoi samo moe a ne zaednicko, nikogas ne regla naseto sekogas e moeto.Nema pocit i sprema bratmi, duri pravi i nekoj sceni pred decata so izmisleni iminja kako da mu se obrakaat na tatko im.Sekogas jas bev taa sto popustav i jas bev taa sto prva se pozdravuvase i davase bez rezervno.Na rodendenite na decata ni ednas ne bev pokaneta, no jas si go davav toa sto mu sledese na deteto, a koga ke otidevme kaj niv na rodenden, bevme nevidlivi i se odnesuvase kako nikoj da ne dosol. Pred da pocine tatkomi(10 godini jas go gledav, a taa bese vo kukata i ni ednas ne go prasa sto mu treba) mu rekla sto gi pustas ovie dvajcata da doagaat ovde (misli na meme i soprugot), a moite roditeli bea tolku mirni luge na mravkata ne gazea, toj i rekol  kako sto vie ste mi celad taka i tie mi se celad.No na kavgite im nemase kraj.Za da bide se mirno jas se povlekov i sega srekno si ziveeme, a taa e istata voopsto ne promeneta.Site domkinski raboti za da ima  mir vo kuka bratmi gi izvrsuva, duri dve godini ne odese na rabota samo da ja cuva malata.No ima mnogu za kazuvanje.Taa za svojot odnos nikogas ne se pokajala i mislam deka nema.Zatoa najdobro e vaka sekoj na svoja strana i jas i toj pak sme zaedno.Neznaes kolku solzi se ima proleano , a taa samo se smeskase na seto toa.

_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 17:30:14   
arh_diz
Imam brat pomal od mene 2 godini zasega imame super odnos. Se neame skarano nitu pak zakaceno za nesto nitu sega nitu pak koga bev devojce.Ponekogas i izleguvavme i zaedno

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 17:33:11   
Anushka
БетПет, да не знаев како ми кажуваш, немаше да ти пишам... Се` знам.
мислиш дека бившата сопруга ме „сака“? Таман работа. Или јас имам и золва, и девер, и свекор и две свекрви... И некаков си имот за делба, за мое-твое.
Ама, секогаш, баш секогаш, се` се крши преку мене (кај е најтенко, нели?). Јас сум дежурен виновник. Е сега, јас секогаш им враќам со љубов и разбирање (многу, многу е тешко да се смениш така). Ама тоа ги разоружува. Тоа еден ден ќе ги направи луѓе.
Впрочем, каде ли ќе го носат тој имот ипати, цигла по цигла... 2 метри2 ?
Душата останува.
Сакај си ја золвата. Безрезервно. Заради себе.

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 17:47:43   
Gari68
Јас имам брат 7,5 години постар од мене и сестра 2 години постара од мене.Со двајцата имам добри односи,со сестрата сум поблизок можеби поради помалата разлика во годините,изгледа им се погодија и нивните сопружници па сум добар и со зет ми и со снаата.А можеби јас сум многу добар па они не ни можат да бидат поинакви кон мене user posted image .Ова на крајов мораше сам да си се пофалам бидејќи сопругата никако да ме пофали на форумов.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 18:13:05   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gari68

Јас имам брат 7,5 години постар од мене и сестра 2 години постара од мене.Со двајцата имам добри односи,со сестрата сум поблизок можеби поради помалата разлика во годините,изгледа им се погодија и нивните сопружници па сум добар и со зет ми и со снаата.А можеби јас сум многу добар па они не ни можат да бидат поинакви кон мене user posted image .Ова на крајов мораше сам да си се пофалам бидејќи сопругата никако да ме пофали на форумов.user posted image user posted image user posted image


Неколку пати имам прочитано дека и жт има профил тука, а нигде не налетав која е? Ај те молам просветли меuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Их, колку сум љубопитнаuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 21:49:45   
Gari68
Ники засега ќе останеш без одговор,сакам да бидам препознатлив по Гари68 а не да викате "ах еве го на ..... сопругот.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 22:24:29   
agnes77
имам брат 3,5 год. помал од менеuser posted image
имаме супер однос

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 22:27:15   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

немам никој... ниту брат, ниту сестра. А тооолку би сакала да имам, барем некој, па дури и да не сум блиска со него/неа, дури и да сме скарани. Само да кажам: имам брат, имам...
Не знаете кој товар е да си сам на веков.


исто е и кај мене...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Односот со вашата сестра-брат
20.6.2010 23:38:27   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gari68

Ники засега ќе останеш без одговор,сакам да бидам препознатлив по Гари68 а не да викате "ах еве го на ..... сопругот.user posted image user posted image user posted image


Јас ветувам дека ќе молчам ако ми кажеш user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Односот со вашата сестра-брат
21.6.2010 0:18:40   
Bitolcanka
Анушке - си згрешила, не золва, снаа и е user posted image И сосема ја разбирам Бетпет. Имам видено таков случај. Мислам дека такви се некои роднински врски (од потесното семејство) како последица на нашето поставување/претставување кон нив од почеток. Не чини и човек да е предобар, а лош - во никој случај. На моменти - близок, на моменти - одмерен, на дистанца. Една моја пријателка еднаш рече: "Ако сакаш да живееш со братот откако ќе се ожени, мораш да живееш (и да ја сакаш) снаата". Има вистина во тоа и тоа голема.

Јас имам брат, помал 2 години од мене. На моменти сме сложни, на моменти - кога ќе почувствува дека сум на некој начин против девојката (а секако дека не сум, само некогаш, како постара сестра си земам право да го посоветувам или дадам мислење) веднаш ме напаѓа велејќи дека ја мразам, против неа (со тоа и против него) сум...
Каква-таква им е врската (бракот) мораме да ги поддржиме. Кога човек почувствува дека е нападнат почнува да се брани, да покажува отпор, сила... Бетпет, полека, трпеливо, одмери миг кога брат ти ќе е излезен, а снаа ти сама и разговарај со неа - искрено, пријателски. Не мора да се најавуваш, едноставно, изненади ја некогаш и кога ќе те види на врата, речи и дека имаш нешто многу важно да и кажеш, дека е итно и не може да почека, доволни се 10 минути. Мислам дека и user posted image од камен да има, ќе те прими и сослуша, па по разговорот ќе се замисли малку и ќе се поправи. Не може се наеднаш, но остави и/им време, вреди, верувај.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Односот со вашата сестра-брат
21.6.2010 0:36:19   
Тања РР
Имам брат. Помлад е од мене само 13 месеци. Многу малку време поминавме заедно затоа што учев и студирав во друг град но јас за него сум единствен и најдобар слушател и советник. Секогаш ме чекаше да си дојдам за викенд за да побара некој совет од мене или да ми се пожали. Сеуште е така. Кога му е многу тешко доаѓа да се видиме и да поразговараме, секогаш се придржува до моите совети и секогаш вели дека „Имам право за се', никогаш не грешам“. 

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Односот со вашата сестра-брат
21.6.2010 0:44:45   
Bitolcanka
Најчесто е така - далечината повеќе ги зближува сите, повеќе ни недостигаат, сфаќаме колку е голема нашата љубов, колку ги сакаме... И брат ми - 1 ден да не сум дома (надвор од градот) и многу ме сака тогаш user posted image user posted image user posted image Инаку, често јас сум лошата user posted image user posted image user posted image Кој не сака повеќе ако не братот/сестрата...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Односот со вашата сестра-брат
21.6.2010 1:01:50   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

од сестра ми сум 5 год постара и кога бевме помали не толку но сега сме најверни другарки а за слушање по1-2 пати во денот а од брат ми сум 7 год постара со него бев поблиска додека беве помали а сега како да сме на дистанца незнам зошто user posted image



морам да се демантирам user posted image user posted image user posted image за жал

не дека сме скарани ама сестра ми направи/прави нешто кое јас не го одобрувам па малку сме подалечни и тоа ми смета user posted image user posted image user posted image се надевам дека во блиска иднина работите ќе се сменат

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?