|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Односот со вашата сестра-брат
21.6.2010 10:13:38   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gari68

Ники засега ќе останеш без одговор,сакам да бидам препознатлив по Гари68 а не да викате "ах еве го на ..... сопругот.user posted image user posted image user posted image


Јас ветувам дека ќе молчам ако ми кажеш user posted image



И јас не мислев никому да кажувамuser posted image

Ок, почитувам, мада не се согласувам бидејки овде татковци и онака има малку, нема шанси да не бидеш препознатлив.
Ќе умрам од љубопитство, што незнам што те критикува жтuser posted image едноставно ќе си пукнамuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Односот со вашата сестра-брат
21.6.2010 10:21:01   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki



ИЗВОРНА ПОРАКА: Gari68

Ники засега ќе останеш без одговор,сакам да бидам препознатлив по Гари68 а не да викате "ах еве го на ..... сопругот.user posted image user posted image user posted image



Јас ветувам дека ќе молчам ако ми кажеш user posted image



И јас не мислев никому да кажувамuser posted image

Ок, почитувам, мада не се согласувам бидејки овде татковци и онака има малку, нема шанси да не бидеш препознатлив.
Ќе умрам од љубопитство, што незнам што те критикува жтuser posted image едноставно ќе си пукнамuser posted image



а и мене ме копкаше, чекав да видам која невеста ќе ја пише. Ама ништо.. Ники сеа снимај кои се онлајн и запишуј, па посе кога Гари ќе е тука ќе видиме која фали... ако по 100 пати истата фали кога Гари е онлајн таа е!!!


< Поракaта ја уредил виктори -- 21.6.2010 10:22:32 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Односот со вашата сестра-брат
21.6.2010 10:26:57   
niki
Ха, ха, хаuser posted image Виктори
сега го нема Гари, да не си ти?user posted image
ќе отворам тема КОЈА МУ Е ЖЕНА НА ГАРИ68? па да погодувамеuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Односот со вашата сестра-брат
21.6.2010 10:37:14   
Gari68


[/quote]

а и мене ме копкаше, чекав да видам која невеста ќе ја пише. Ама ништо.. Ники сеа снимај кои се онлајн и запишуј, па посе кога Гари ќе е тука ќе видиме која фали... ако по 100 пати истата фали кога Гари е онлајн таа е!!!

[/quote]

Koj znae taka da me ulovite user posted image user posted image user posted image user posted image
Treba da zemete predvid koga jas sum na rabota mozno e i dvajcata da sme vkluceni.
Eh sto ti se vika zenska ljubopitnost user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Односот со вашата сестра-брат
21.6.2010 10:39:12   
Gari68

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Ха, ха, хаuser posted image Виктори
сега го нема Гари, да не си ти?user posted image
ќе отворам тема КОЈА МУ Е ЖЕНА НА ГАРИ68? па да погодувамеuser posted image



Баш ќе биде интересно која рингерајка ќе ми ја доделите хехехехехе

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Односот со вашата сестра-брат
21.6.2010 10:41:57   
Bogdancanka
хехехехе ајде Гари кажувај која е женати не не ставај во мислиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Односот со вашата сестра-брат
21.6.2010 10:42:49   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Ха, ха, хаuser posted image Виктори
сега го нема Гари, да не си ти?user posted image
ќе отворам тема КОЈА МУ Е ЖЕНА НА ГАРИ68? па да погодувамеuser posted image



Хахаха да беше маж ми тука и вака да се криеше одма ќе го издадев user posted image   user posted image user posted image user posted image

а види го сега.. онлајн-офлајн, онлајн-офлајн. user posted image user posted image user posted image
не можам толку брзо да отворам активни-неактивни user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил виктори -- 21.6.2010 10:43:50 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Односот со вашата сестра-брат
21.6.2010 10:59:16   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Ха, ха, хаuser posted image Виктори
сега го нема Гари, да не си ти?user posted image
ќе отворам тема КОЈА МУ Е ЖЕНА НА ГАРИ68? па да погодувамеuser posted image



Хахаха да беше маж ми тука и вака да се криеше одма ќе го издадев user posted image   user posted image user posted image user posted image

а види го сега.. онлајн-офлајн, онлајн-офлајн. user posted image user posted image user posted image
не можам толку брзо да отворам активни-неактивни user posted image user posted image user posted image



Абе, ти некако најмногу ми одговараш, ја замам во предвид онаа твоја тема стоите ли зад сопругот. Така штом го браниш ништо чудно да го поддржуваш во скривање на идентитетuser posted image
леле темава ја однесов у оффuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Односот со вашата сестра-брат
30.6.2011 0:34:19   
Nadezna
Мојот брат е помал од мене 4 години. Го обозавам и него и неговата сопруга. Тие ми се најдобри пријатели

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Односот со вашата сестра-брат
30.6.2011 8:46:38   
AnnaMolly RR
Сестра ми е 3 години помала од мене. Пред да се омажам имаме супер однос, ама по малку се каравме. Откако се омажив, а особено откако се роди Филип тоооолку многу се зближив со сестра ми што можам да кажам дека ми е најдобра пријателка. Секој ден доаѓаше да ми помага со Филип, буквално секој ден. Ама тогаш беше невработена. Сега откако се вработи поретко се гледаме, ама барем еднаш неделно обавезно доаѓа на ручек или излегуваме на кафе/парк со Филип. Многу си ја сакам!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Односот со вашата сестра-брат
30.6.2011 8:52:38   
Maca25
На брат ми можам се да му кажам! како деца ич не се дружевме, се тепавме каравме, ама откако јас почнав во средно некако тој ми стана најдобар другар. И мило ми е што така и си остана! Го обожавам!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Односот со вашата сестра-брат
30.6.2011 10:50:51   
temjana
ние сме три сестри од едната сум помала 11 месеци а од другата сум постара 11 години, што ќе рече јас сум средната. интересно е што они двете воопшто не си личат физички а јас имам и од двете по нешто user posted image инаку по карактер сме исто така различни, најстарата е многу отворена, се сака да знае, се сака да каже, јас сум поумерена а најмалата ако не ја прашаш ништо не кажуваuser posted image Има моменти кога се сакаме многу а се случува и да не сакаме да се видимеuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Односот со вашата сестра-брат
30.6.2011 16:52:41   
humana
Сестра ми е постара од мене 4 год,и цел живот сум и како лепак залепена за неа,несмееше да излезе во град бев помала,,user posted image user posted image од жал секаде ме влечкаше со неа.Многу ја сакам,таа е мој столб во животот.Дури и се омаживме за двајца другари во комшии.Секој ден се гледаме по 2-3 пати може на денuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил humana -- 30.6.2011 16:53:31 >

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Односот со вашата сестра-брат
30.6.2011 23:14:58   
mamamoni
сестра ми е помала од мене 6 години, по карактер сме многу различни но не можиме една без друга, моите другарки иако се постари се и нејзини, сите кафиња се пијат исклучиво со нејзе, не отсуствувала никогаш, стасува таа и со нејзиното и со моето друштво да излезе, моментално е во Германија на три месеци од факултет и многу ми недостасува одвај чекам да ја гушнам

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Односот со вашата сестра-брат
30.6.2011 23:19:02   
humana
сестра ми е помала од мене 6 години, по карактер сме многу различни но не можиме една без друга, моите другарки иако се постари се и нејзини, сите кафиња се пијат исклучиво со нејзе, не отсуствувала никогаш, стасува таа и со нејзиното и со моето друштво да излезе, моментално е во Германија на три месеци од факултет и многу ми недостасува одвај чекам да ја гушнам
---Како јас да сум ти сестра user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Односот со вашата сестра-брат
1.7.2011 9:20:41   
Natuska85
Брат ми е 4 години помал од мене и секогаш сме биле во супер односи.Како мали секогаш заедно сме играле,се грижев за него како поголема сестра нели,после тоа му помагав во учењето,дури може и малку повеќе го контролирав од што тебаше,ама се тоа со добри намериuser posted image .Сега он живее и работи во Гевгелија и секогаш кога има слободни денови доаѓа на гости,посебно сега кога се роди user posted image .


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Односот со вашата сестра-брат
1.7.2011 15:04:31   
Mommy25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

На брат ми можам се да му кажам! како деца ич не се дружевме, се тепавме каравме, ама откако јас почнав во средно некако тој ми стана најдобар другар. И мило ми е што така и си остана! Го обожавам!



Истата приказна е и кај мене и кај брат ми. Немаме табу теми и иако многу сме различни по карактер, секогаш сме тука еден за друг. user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Односот со вашата сестра-брат
1.7.2011 15:07:21   
miana
Jas sum super i so bratmi i so sestrami...Bratmi od sekogas vika podobro sto imam dve sestri mnogu sum naucil za zenskite od niv :) Inaku sega  e malce povlecen bidejki uste go drzi pubertetot 18 god :) ama sepak se otvara i razgovarame za se...


(Одговор на членот Mommy25)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Односот со вашата сестра-брат
1.7.2011 15:20:41   
Olivia
Jas imama dadicka duri 13 godini postara od mene, po porodilnoto na majka mi odkoga se vrati na rabota jas bev vo racete na sestra mi, ama bukvalna zamena za mamicka koja bese mnogu opteretena so rabotata i edvaj vrzuvale kraj so kraj so tatko mi toa vreme i morale da rabotat mnog, Sestra mi den denes i se obrakam so "Mamo" duri ne se ni primetuvame koga i se obrakam taka ednostavno instiktivnouser posted image , znaci Dada mi e se i sestra i majka i prijatel i edinsven covek koj znae da me krene i podrzi vo bila kakva odluka bez rezervi, bez nea zivotot ne bi imal smisla, premnogu ja sakam

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Односот со вашата сестра-брат
2.9.2011 12:08:50   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Jas imama dadicka duri 13 godini postara od mene, po porodilnoto na majka mi odkoga se vrati na rabota jas bev vo racete na sestra mi, ama bukvalna zamena za mamicka koja bese mnogu opteretena so rabotata i edvaj vrzuvale kraj so kraj so tatko mi toa vreme i morale da rabotat mnog, Sestra mi den denes i se obrakam so "Mamo" duri ne se ni primetuvame koga i se obrakam taka ednostavno instiktivnouser posted image , znaci Dada mi e se i sestra i majka i prijatel i edinsven covek koj znae da me krene i podrzi vo bila kakva odluka bez rezervi, bez nea zivotot ne bi imal smisla, premnogu ja sakam


Од прва до последна буква е исто и кај мене, сестра ми е 6 и пол години постара од мене, и ми е све на светот. Кога бев мала немавме ништо заедничко, ама кога пораснав станавме најдобри пријателки, совети, доверувања, препреки, све сме поминале, никогаш не сме се замериле, не сме си љубомореле, ситничареле. Кога и беше најтешко, кога имаше здравствени проблеми јас бев до неа, во пола ноќ сум одела кај неа кога требало, и сега таа го прави тоа за мене кога имам потреба! Дури и на одмор кога сме одвоени, пукаме од желба да се слушнеме... Ако ми отиде во странство како што планира, не знам што ќе правам без неа, скајп нема да ми ја надополни user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Односот со вашата сестра-брат
2.9.2011 12:29:43   
kopriva
Јас имам ДАДА и мало ДАДЕ, со постарата сестар сме израснати исто како близначки поради малата разлика од година дена, а со помалата или како ја викаме галеничето сме поголема разлика но сите сме еден тим трите мускетарки. Со двете си имам посебен ама ист однос...макар да не се лажам самата а и вас постарата сестра секогаш беше и уште е столбот или најбитниот фактор .user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Односот со вашата сестра-брат
2.9.2011 14:28:38   
babyhope
Сега сум баш разнежнета и носталгична по моето сестриче user posted image . Помала е од мене 1 година, омажена е и живее во странство. Како мали се сакавме но и имаше и многи караници, несогласувања...Од кога заминав на факултет надвор од мојот град, почна толку многу да ми фали и секојпат со радост си одев само неа да ја видам. Веќе 10 години мислам дека неможам да заспијам вечерта ако не ја слушнам, не ми прати смс, или ако во главата не сковам некој план како да отидам да ја видам и неа и внука ми. Толку многу ми недостига, покрај мм таа е единствената личност за која сум спремна се да направам во животот. Како мали кога и да се скаравме или истепавме, мајка ми само ќе кажеше: ако еден ден ќе се барате една друга...и навистина така се случи user posted image Тоа многу ме боли.....user posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот kopriva)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Односот со вашата сестра-брат
4.9.2011 10:55:22   
Snowhite RR
Додека не бев мажена со брат ми стално се каравме, се расправавме, ама откако се омажив повеќе се зближивме и многу ценам зашто сега ептен ми помага за што и да му се јавам, не ме одбива, особено ми помага со Михаил, било да треба да не однеси некаде со колата или да го земи да го прошета, да го почува, инаку по природа тој не е многу „дечар“ да речам, така да заигрува деца, ама со него ептен си игра, го шета, му купува се и Михаил ептен го сака, само вика по него „ујче, ујче“ user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Односот со вашата сестра-брат
4.9.2011 16:07:39   
mamamoni
јас ситно бројам за да си ја изгушкам, си доаѓа другата недела и не можам да дочекам, многу ми недостасува

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Односот со вашата сестра-брат
5.9.2011 12:27:31   
babyhope
Браво  mamamoni user posted image user posted image user posted image user posted image Се радувам за вас!!!

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?