|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Односот со вашата сестра-брат
17.11.2011 19:43:01   
nadica
Односот со сестра ми ни е добар блиски сме ,иако поретко се гледаме а сега и двете сме во ист град, но обврските кон домот и рботата не ни дозволуваат почесто да се муабетиме во живо само преку телефон.Додека спрема брат ми ништо ново user posted image


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Односот со вашата сестра-брат
17.11.2011 21:32:17   
kikicka
Ми фали брат ми МНОГУ едвај чекам да си го изгушкамuser posted image ,ми фалат шегите со него.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Односот со вашата сестра-брат
18.11.2011 8:53:39   
Luci
Односот со сестра ми е одличен, ми се наоѓа секогаш за чување user posted image , ручек ми прави често бидејќи јас работам а она е на породилно,  а исто така и јас на неа. Живееме на 1 минута одалечени, комшики user posted image Сисссстеррррр многу те сакамuser posted image

< Поракaта ја уредил luci -- 18.11.2011 8:54:10 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Односот со вашата сестра-брат
13.12.2011 14:04:27   
Melanija RR
Со брат ми имаме супер однос,иако е постар скоро 7 години од мене.Неможе повеќе од 3 дена да не се чуеме.Иако секој има свое семејство и обврски.На некои им е чудно колку сме блиски а сме брат и сестра.Среќна сум што го имам

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Односот со вашата сестра-брат
13.12.2011 14:11:19   
Bububebe
Одличен однос,многу сме блиски.Нема ден да не се видиме user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Односот со вашата сестра-брат
25.12.2011 17:50:28   
babyhope
Веќе два месеци ја немам видено мојата сестра. Многу ми недостига... user posted image user posted image user posted image се слушаме по телефон, по интернет но ми фали да ја гушнам и почувствувам близу до мене. За среќа доаѓаат празници па Дедо Мраз ќе ми ја исполни желбата да ми ја донесе неа и внука ми за време на најубавите мигови од Новата година.... user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Односот со вашата сестра-брат
26.12.2011 15:27:12   
Ananija
сакам и јас сестричка братучедките и братучедите сите се во странство, а со брат ми добро се сложуваме ама сестра си е сестра....многу ми фали да имам user posted image

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Односот со вашата сестра-брат
14.4.2014 14:32:27   
Mila mamicka
Имам брат кој е 2 и пол години помал од мене и не можам да најдам збор кој би кажал колку многу го сакам. Уште како деца бевме блиски, никогаш не сме се тепале или карале, туку секогаш се гушкавме и бевме блиски. Тој, како помал, секогаш бара совети од мене, и многу го почитува моето мислење. Откако се омажив, се слушаме скоро секој ден, а се гледаме толку колку што ни дозволуваат обврските. Единствена желба ми е да го зачуваме односот што го имаме сега и тогаш кога ќе се ожени.  

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Ananija)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Односот со вашата сестра-брат
14.4.2014 15:31:19   
Defne90 RR
Имам помала сестра и имаме навистина добар однос со неа.И навистина сме блиски.Е сега откако се омажив таа после две години замина на студии и не се гледаме толку често,ама секогаш кога и да си дојде ме посетува и знаеме да се заборавиме во прикажувањето.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Односот со вашата сестра-брат
14.4.2014 16:06:58   
AnnaMolly RR
Сестра ми е помала од мене скоро 3 години, ама многу убаво се сложуваме. Особено откако работиме заедно, по цели денови сме заедно и мноооооогу повеќе се зближивме во изминативе 2 години. Ми помага за се што треба, а и јас неа, секогаш сме тука една за друга. Многу си ја сакам :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 85
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?