|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како се запознавте со својот сакан?
24.4.2009 11:19:36   
Еца
Ајде малку да си вратиме спомени и да се потсетиме како се запознавме со нашите саканиuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
24.4.2009 11:38:29   
Julie1
Ех колку убава тема... Јас се запознав во кафикот New Age, бев со другарка и нејзини пријатели, при крај дојде и едно плаво слатко детенце - мојот сакан, се поздрави и престави, но како вообичаено не го запомнив името. А беше тивок цело време не зборуваше и си помислив дека е странец, пред се поради изгледот и начинот на облекување, ни на крај памет дека еден ден ќе го имам тоа ангелче во прегратки...

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
24.4.2009 12:55:21   
Katuska
Ех како се зпознавме сигурно се сеќаваш и ти Ели...Беше еден убав сончев ден а јас бев на гости кај тебе на Кале .. Еве ке искористам прилика ЕЛИ  јавно пред сите да ти се заблагодарам што ме запозна со најдобриот, најмилиот и најубавиот дечко кој го обожавам.. Инаку вчера му беше роденден .СРЕКЕН РОДЕНДЕН ФИЛИПuser posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
24.4.2009 13:06:31   
mami
nie se znaevme od porano, od izvidnici, zaedno rabotevme tamu i pred toa nemalo nisto megu nas, duri ni iskricka...eden ubav dozdliv 6 oktomvri 2007bevme na akcija od izvidnici i tamu nesto pocna da rabotiuser posted image pocnaa poraki, slusanja i posle nekolku dena veke bevme zaedno i ottogas ne sme se odvoile...i den denes ne mi e jasno kako e mozno do togas da ne sme se zabelezuvale i odednas op- ljubov user posted image

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
27.4.2009 7:19:30   
Еца
Јас мојот буцко го запознав на 2мај на ливадаuser posted image Да бевме на излет цело друштво,а тој беше дојден од Скопје и со неговот друштво заедно на исто место,судбина.Онака почнавме безвезни муабети и бидејки и јас требасе да си доагам за Скопје ми предлози да ме донесе.Така по пат муабети муабети,како да се знаеме 100 години.Наредниот ден ме бараше да излеземе на кафе,понаредниот ден веке бевме заедно,а од наредниот месец почнавме и заедно да живееме(ми фали времето кога бевме самиuser posted image )9 месеци заеднички живот,супер функциониравме,и на крај си дојде бракот и обврските и проблемите со негоuser posted image user posted image user posted image и така си живееме срекни и со караници од време на времеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 9:30:55   
mami
Изворна порака Биг_мама817

bidejki kolku sto mozev nema vakva tema pa zatoa ja zapocnuvam jas so mojot soprug slucajno se zapoznavme vo avtobus i taka pocnavme da kontaktirame a bev 4 god srednouser posted image i posle 6 god. odenje odlucivme da se zememe user posted image e mladost ludost

_____________________________


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 9:36:55   
niki
A mami znaci ako e sakan mora da e soprug i obratno?user posted image user posted image user posted image user posted image

Se salam deka gi spoi temive, ama dobro pravis sekoja da si pise za sakaniot pa dali i e soprug, decko ili nesto treto ne e vazno...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 9:43:44   
big_mama817
 mami user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 9:45:36   
mami
па добро, во 99% од случаевите саканиот е и моменталниот сопруг или дечко, а ако не е така се извинувам, ке ја отворам темата повторноuser posted image user posted image user posted image user posted image

И не туку ме критикувај, ајде да прочитам како се запознавте и ти и сопруготuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 9:46:25   
mami
нема на што Биг_мама...затоа сме тукаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 9:57:06   
natasha
eeeeeeee mn dolga prikazna..se zapoznavme preku moja mn dobra drugarka koja vsusnost bese mn zaljubena vo nego,a pred mene se pravese mn jakauser posted image user posted image user posted image arno ama mm se zaljubi vo mene i pocna vrskata koja mislev deka ke traese samo nekolku dena poso bese muabetot aj ke probam pa.....mi bese nezgodno radi drugarka mi,si vikav so baram jas so nego koga ona si go saka s a jas sum samo za proba.pa da vikazam najiskreno probata traese duri celi 10godini i zavrsi so dve sincinjauser posted image user posted image user posted image user posted image a drugarkata mi stana starosvatica.....koja sega e mazena i seto toa e ostaveno vo minatoto....cuden e  zivotovuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 9:58:16   
niki
Na yahoo messenger, me najde, se dopisuvavme 6 meseci i se zapoznavme potoa i vo zivo se drugo e istorija. Inaku mnogu ni bese romanticna prvata sredba, se cuvstvuvavme kako da se poznavame so godini i koga se sretnavme silno i dolgo se guskavme, se bese prethodno kazano pa molcevme gusnati.
Eh kolku poraki imame ispisano, cela kniga, mm e romanticen mnogu i mnogu si go sakam poradi toa.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 10:29:59   
Iva
Нашата средба е судбинска дефинитивно. Моменти одлучуваа ние двајца никогаш и да не се запознаеме. Јас имав 15 год. 9 Август 1999. Со моите бевме на викенд до Охрид и викаме ај ке одиме до Љубаниште, во кампот беше сместена мојата најдобра другарка со родителите. Отидовме на неколку саати. Јас со другарка ми се шетам низ камп и она ми вика ај да одиме по плажа и таман да скршнеме од патот го гледаме Мики со татко му нешто прават позади нивната приколка. Другарка ми се знаеше со него ама не којзнае колку, онака, и вика чекај да се поздравиме со дечково. Мики кога ме здогледа, тоа беше љубов на прв поглед од негова страна. Јасно и гласно почна да ми вика во лице: "леле колку си убава, леле какви очи имаш". Мене ми стана непријатно. И толку беше. Ние треба да си одиме со моите дома, кога им текна ај ке останеме една вечер да спиеме кај другрка ми. Супеееееееер. И вечерта цело друштво, 20-тина луѓе, гитари, седнати на плажа под ѕвезди, романтика. И ете ти го Мики, кога ме виде полуде. И вечерта ово-оно, си разменивме неколку бакнежи, си разменивме телефони...и од тогаш сме неразделни.
Секогаш си помислувам што ќе се случеше со мојот живот ако не ни текнеше со другарка ми да скшнеме од патот...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 12:38:16   
Боцко
ники, колку убаво. тотално во духот на новото време, но сепак романтично и полно со нежности. навивам за вас да се среди се. поздравче

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 12:48:17   
mami
ајде ајде не туку филозофирај тамуuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , кажи како се запознавте со својата сакана?

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 14:06:53   
Боцко
беше тоа далечната 1993. откако го напуштив електро факултетот, отидов на англиски. во мојата група имаше една девојка што беше многу интересна, ама ми се чини глумеше тешко достижна. јас тогаш се дружев со друга екипа и ја погледнував од време на време. постепено почнавме на паузи да правиме муабети, па после факултет да одиме накај дома, па на кафе, парк после часови и се до таа вечер кога излеговме. така беше зашто таа беше во врска и сакаше да раскине а типот беше многу посесивен. друга приказна. вечерта беше 3 дена пред нова година, снег, украси, светло...бевме излезени во мцм и после ја испратив дома низ песталоци. во дворот бакнеж и оттогаш сме неразделни.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 18:57:15   
milijana
Jas momot sakan soprug go zapoznav vo sredno.Se e sudbina mislam.Eden drugar moj slucajno go pozdravil od mene(taka mu teknalo), on(mojot soprug) se zainteresiral koja sum, me videl, pa zemal tel od edna moja drugarka..pa mi se javi..izlegovme..i eve od moi 15 god..pa se do sega sme zaedno.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 19:19:52   
Еца
Па јас тука не сум пишалаuser posted image Е сега кога ке помислам као се се случи, можам да кажам само судбинаuser posted image Бев појдена во Кратово за првомајските празници, и вфечерта на 1 мај бев излезена со моето друштво, се договаравме за утрениот ден, односно одење на зелено, скара...user posted image Вечерта останавме до 4 утрото. Утредента требгаше во 9 часот да се чекаме пред мојата зграда, а мене очи не ми се отвараа, решив да не одам, ама моите другари  како што се откачени, звонеа на врата и татко ми имј рекол дека сум уште во пижами, но тие почнаа од врата да викаа: Станувај мрзо, без тебе не одиме, со кој ќе се смееме.Леле со тешко срце станав, но никогаш не зажаливuser posted image Конечно стигнавме на договореното место, а таму веќе имаше уште едно друштво а меѓу нив беше и мојот сегашен сопруг. Во опуштена атмосфера се дружевме сите, се4 беше супер, а мене само ми летаа пепрутки во стомакот.Одамна заборавено чувствоuser posted image Бидејќи морав да се вратам за Скопје, а мораше и тој, ми предложи дека можам да си одам со негоuser posted image И така кога стигнавме си разменивме телефони, утредента излеговме на кафе и од тогаш сме заедноuser posted image user posted image user posted image Ех љубов, љубовuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 19:40:50   
Natasha5
Jas mojot maz go znam cel zivot,zamislete mi bese mojata prva simpatija koga bev mnogu malecka i posle tolku godini mi stana soprug.user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 20:55:23   
nenicka
Јас цел живот сум одела кај неговиеот комсија и другар а мој братучет  а никако да се видиме , бил кај мене три пати и несум го видела  но на крај пак беше братучетми  и компијутерот причината за да се запознаам со Гоки иако тој се знаесе и со братми и од тогас бевме заедно девет месеци и се земавме и после девет  месеци се роди англечето наше.  

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 20:59:47   
Еца
И ние бевме заедно 9 месеци, ех колку е убаво вака кога си враќаме спомени, воздивнувам на секој постuser posted image животот пишува романиuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 22:34:36   
mimicka
Ние се знаеме од 16 години, излегувавме на исти места и се дружевме со исти луѓе. Некако се дружевме периодично можеше да не се видиме со месеци. Секогаш кога ќе се сретневме ни беше убаво да си разговараме некако се разбиравме. Дури знаевме да си кажеме што не мачи. Пролета 2004 работев во една  хуманитарна чии што канцеларии беа во центар па тој почна да наминува на кафе. Незнам како се зближивме многу и станавме неразделни. Ми стана најдобар другар и тука некаде неприметно се роди и љубовта. Станавме и двајцата свесни дека има нешто повеќе помеѓу нас од приателство. Ме покани една вечер да излеземе самиuser posted image user posted image user posted image user posted image останатото е историја.
Целиот живот сме биле еден крај друг а не сме биле свесни. Не ни биле отворени очите user posted image user posted image . Си викам што не свативме порано или можеби небило тоа правото време. Не е битно, важно сега сме заедно се сакаме многу и си имаме user posted image . А да се земавме само по десет месеци user posted image .

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
12.8.2009 22:39:44   
milijana
A..da..moram da go pisam i ova.Mm ucese so moja najdobra drugarka.bevme od razlicni osnovni odd..pa sekoe leto ja posetuvav..i bas se sekavam vo 7 odd..go gledam na slika(segasniot moj soprug) i se smeam za kosata..nekako mi bese simpaticen.Vo sredno koga se fativ so nego, da mu bidam devojka..mi se javuva drugarka mi da me potseti so kogo sum zaedno?Jas i vikam ne e mozno..e da mozno e mi veli taa.Se smeese vaka-taka, a sega si so nego..Eee sto ti e sudbina.Ama slatka sudbina mi bila..oti si go sakam kako prviot den .

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
13.8.2009 0:32:42   
nadica
se zapoznavme slucajno na izleguvanje jas so drugarki a ednata imase decko i otidovme do niv bidejki tamu imase mesto se zurkame nie zenski sami a toj se mota okolu mene jas ne go zabelezuvam user posted image posle polnok mi bese rodenden i drugarkite mi cestitaa a bidejki bese mnogu zesko 13.05 dalecnata2001 user posted image toj me pokani da izlezeme nadvor na cist vozduh
taka pocna nasata prikazna user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Како се запознавте со својот сакан?
13.8.2009 0:38:27   
Aleksandra
Bidejki so MM sme komsii ziveeme vo ista naselba samo razlicni delovi, uste od pomlada negovoto maalo  ic ne go sakav, gi mrazev mi bea nekako prepotentni, mnogu se zanesuvaa, pusea, pieja i pravea mnogu raboti sto jas ne gi sakav. A vo sredno imav edna drugarka od istata nasleba sto ucese so mene i bese zaljubena vo MM i celi 4 godini sredno taa me davese so nego, ama ete sudbina bilo jas ili toj mene da me zeme. Pocnav da odam so nego na zafrkancija  na molba od drugarka mi (bidejki idese so negov drugar) da pocna da odam jas so MM za da bideme zaedno so drugarka mi, i taka pocnavme kako decko i devojka i taka odevme i odevme i odevme i ne se razdeluvame, mnogu bevme zalepeni eden do drug duri i drugarite pocnaa da ne izbegavaat bidejki non stop bevme gusnati i samo se slusase CMOK, CMOK, lele sme preteruvaleuser posted image user posted image , samo znam deka MM mu rekol na drugar mu deka Ako nekad se zeni, deka samo mene ke me zemel za zena.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?