|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
7.4.2009 10:47:11   
Julie1
Често и зборот свекрва се заменува со свекрива.....

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
7.4.2009 13:15:12   
Marta
UF temata e user posted image sto da kazam mojata i ne e nekoja nametliva, ama mora se da znae, i normalno se znae podobro od meneuser posted image mislam kaj me najde sin iuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
7.4.2009 14:41:06   
Палешка РР
Јас токму заради тоа живеам сама...бидејќи свекрвата знаеше се, а јас не сакав толку на научам user posted image  user posted image  user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Marta)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
22.4.2009 20:01:21   
Aleksandra
Ako nasite svekrvi ne se kako sto treba, kojznae kakvi ke bideme nie koga ke staneme kako niv.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
23.4.2009 10:09:18   
mami
mojata od prviot den posle svadba probuva da me nauci na seuser posted image jas kutra kako sum ziveela sive ovie godini bez znaenje i osnovna kultura- kaj nea doma ( da ne recam kaj nas) vazi praviloto- ako ne pravis kako nea, znaci ne pravis kako sto treba, sto rezultira so masa karanici barem ednas nedelno...se nadevam pobrzo ke se otselime pa ke si bideme na raat, barem eden del osd denot... A Aleksandra za toa kakvi ke bideme nie- koga ja vidov nea, mu rekov na maz mi  vo momentot koga Luka ke resi da se zeni, prvo sto ke napravime ke mu obezbedime posebno mesto za ziveenje, neka si bidat sami, za da ne dojde do ova, zatoa sto dve zeni vo ista kuka e haos, kolku i da se bliski, toa ednas ke pukne

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
24.4.2009 13:39:46   
vesna_kr
Јас немам искуство со свекрва никакво.Од првиот ден живееме посебно и незнам што да се пофалам или да се пожалам.Се гледаме само за Велигден , празници.. или некој повод. Иако искрено некогаш ми фали да речам кога сакам да го оставам детето нА НЕКОЈ А НЕМА НА КОЈ.Они се во друг град ние во друг и тоа ти е.Сега за Велигден кога бевме Мила уживаше играше по цел ден надвор ја чуваа ептен ама тоа беше 3 дена и толку.

Се има и добра и лоша страна.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
24.4.2009 18:10:19   
mis.
Vesna i jas sum vo ista situacija ziveeme sami a roditelite na maz mi(ima samo tatko) i moite ziveat vo drug grad.Se gledame ednas na dva meseci obicno na praznici,rodendeni i sl.Nekogas navistina mi nedostiga da imam nekoj blizok roditel vo dobro i vo loso.No ne se zalam sami funkcionirame odlicno.Taka e vo zivotot nemoze se da ti e ok.Tie sto ziveat so svekor i svekrvi imaat na koj da gi ostavat decata im pomagaat da gi porasnat.Poveketo im pomagaat finansiski(im plakaat voda, struja, telefon,parno i sl)no za zal poveketo toa ne znaat da go cenat i vikaat nisto od niv samo pikaat nos kade ne im e mesto.Luge sekogas ne e kako sto sakame.Pomagaat i se mesaat toa ne znaci deka gi opravduvam ama taka e a koga si sam e navistina tesko.PR.Koga se porodiv jas vo bolnica 10 dena a maz mi na rabota a sin mi koj imase 4 god na gradinka ama maz mi od 6 na rabota kako ke bese ubavo da imase nekoj da go odnese pokasno.A vo sabota koga gradinkite ne rabotat a maz mi na rabota kaj da go odnese deteto?Toa se teski momenti i navistina treba pomos ama yie sto ziveat sami toa go nemaat.Ili pak sakame da sme sami ama da imame svekrva za momenti koga ke se najdeme na tesno.Ako sakame sami togas treba da sme sposobni sami vo zivotot da se borime za se, vo dobro i loso sami neli?Da naglasam vo se ima isklucoci.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 11:06:06   
mother 29
ајде една скоклива тема,оддамна не е активирана!
пукајтеuser posted image
мојата се знае ,нели нормално,заклуцочи таа сама си донесува во врска со детето,дали е гладно,болно,облечено...мада во минути можам да и го рачунам времето поминато во чување.до сега памперс му нема сменето!

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 25.3.2010 11:08:38 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 11:10:16   
caci20
Jas voopsto ne kontaktiram i da vi kazam nisto ne slusam sto se kazuva, a znae da kaze deka e slabo oblecen, da ne e gladen ili da ne mu se pie voda. Jas si prekutuvam i se pravam deka ne sum cula i e super. Ne se imame zakacnato bas poradi toa.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 11:14:50   
fantom
Podaleku i od moi i od tvoi.A ako sakaat da pomagaat neka pomagaat a ako ne ne moraat,ima nacini za pomaganje mnogu a ne mora da sme vo zaednica.So e najtragicno i najsmesno,nie ne sme vo zaednica pa pak se pikaat kaj ne im e mestoto i pravat nervozi i trzavici, a kamoli da sme zaedno,ke se seknam.A tocno ima i isklucoci i bravo za tieuser posted image

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 11:14:55   
Maca25
ај и јас да се испукам.

Има пишувано дека мојата свеки никде ја нема, па оп ете ти ја ненајавена ќе се појави. не е битно дали сме имале планови или не, она е на врата. Ај ок, разбирам сака внуката да си ја види. Ја прашувам нешто, не одговара, се прави не слуша или пак ќе одговори со да или не. И јас пак си викам, ај женава е уморена, била на работа, бла бла.... ама еден ден ќе ми пукне филм и ќе и испукам се во фаца. Бев последен па кај нејзе на роденден, и купив убаво цвеќе, убаво декорирано, а она мене не ми ни честиташе роденден, а камо ли поклон?!?! ШО Е ТОА?
Во врска до детето, не сум му давала вода, да јаде, гледам Нина сирота слабичка и дехидрирана е. Ако не јаде нина, не ја терам со сила. Кога ќе огладни ќе јаде. Ама јас секогап сум крива.
Позитивно е тоа што не се меша, како ние си одлучуваме така и правиме.

Фала богу што не живееме во заедница инаку јас би полудела.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 11:21:26   
melody
Jas ne bi mozela da kazam kolku e nametliva i znae se zatoa sto sme na skoro 1000 km dalecina.Koga bev na gosti kaj svekorot i svekrvata ne pocuvstvuvav deka sakaat da se nametnat vo odnos na vospituvanjeto na kerka mi, pravea kako jas im kazuvav i toa ako imase potreba za toa zatoa sto mnogu sum naviknata se da pravam sama pa nikoj ne mi nedostiga da mi pomaga.E sega ako moze da se narece nametlivost toa deka i toa svekor mi ne svekrva mi non stop mu trubi na maz mi preku telefon deka sum slaba i da me hrani podobro ama jas ne bi go narekla toa nametlivost tuka mozebi griza za moeto zdravje.A kolku e ubavo nekoj da ti pomaga ohh samo koga ke pomislam deka ponekogas nemozam ni da se istusiram zatoa sto nema koj da ja pricuva kerka mi pa moram i nea vo kolicka so mene vo toalet i da me ceka dur toa go napravam.user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 11:36:42   
mina_m
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

No ne se zalam sami funkcionirame odlicno.Taka e vo zivotot nemoze se da ti e ok.Tie sto ziveat so svekor i svekrvi imaat na koj da gi ostavat decata im pomagaat da gi porasnat.Poveketo im pomagaat finansiski(im plakaat voda, struja, telefon,parno i sl)no za zal poveketo toa ne znaat da go cenat i vikaat nisto od niv samo pikaat nos kade ne im e mesto.


uffff samo sto ja vidov temava i mi tekna na svekrvica mojauser posted image mi se digna pritisokovuser posted image

kaj mene bese sprotivnoto,dodeka ziveevme vo zaednica,mm i jas gi plakavme smetkite,ne odraa,a dever i zolva mi so semejstvata sekoj den bea tamu,rucek vecera banjane,decata od sabajle do vecer,doma bese ludnica,znaci nie izdrzuvavme 12 dusi,samo si odea doma na spienje,koga sakav masina da pustam za perenje nemozev zolviceto gi perese site alista kaj mama pri doma masina,susenje na zica kaj mama, nema mesto za nas(mene i mm)ili pak redovno izgovor na svekrva mi nemoj sega masina da uklucuvas ke mi go razbudis vnuceto,nemoj sega da usisavas vo spalna ke ja razbudis,a vlezam da se banjam si igra so cesmata toplo ladno jas pizdam,na sred banjanje moram da izlezam ili sum se banjala vo 2 na polnok,site sednuvaa na rucek taa  ne ne vikase mene i mm,edno posrano kafe nemozev da si svaram,gosti ne moze da ni dojdat,se lepea ko creva site da ne propustat nesto....

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 11:48:08   
Bibi_S
Леле, сега имам фобија од луѓе што мислат дека знаат се. Признавам искуство, знаење, начитаност, се признавам. Ама да ме учи за некои најбанални работи, од типот како да го сечам компирот, или доматот итн. Уфф од такт се вадам. Само јас сум таква, си викам ајде небитна работа, и ќе попуштам. Ама понекогаш од толку што сакам да погодам, ќе заборавам и тоа што сум го знаела отсекогаш. Многу попуштам, ама тоа го правам за да има некаква хармонија и да се живее во мир. Можеби не треба, ама таква сум, бегам од кавги.user posted image

_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 11:51:33   
mina_m
a i mojata me ucese kako se usisava tepihuser posted image user posted image user posted image luda bre zenauser posted image

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 11:56:16   
matushka
Jas sum nemala volku ekstrmni situacii kako nekoi od vas, sepak ziveeme vo razlicni gradovi e se gledame retko, ama mi teknuva ednas deka mi objasnuvase kako se vari tursko kafe 10 minutiuser posted image

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 11:59:56   
aleksandra panevska
ovaa tema mi e dosta interesna ama ako pocnam mi trba cel eden den da pisuvam i pak nema da stignam so nea ziveev 2 godini a mi se storija kako20 samo sakam da gi zaboravam . najgolema glupost bese deka ke sme nemale deca zatoa sto sme se zele vo prestapna godina a jas za eden mesec ostanav bremena i sega sin mi ima 5 godini

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 12:02:41   
matushka
c c c c c.. znaci sto se ne se spremni da kazat samo da povredat..
ИЗВОРНА ПОРАКА: aleksandra panevska

ovaa tema mi e dosta interesna ama ako pocnam mi trba cel eden den da pisuvam i pak nema da stignam so nea ziveev 2 godini a mi se storija kako20 samo sakam da gi zaboravam . najgolema glupost bese deka ke sme nemale deca zatoa sto sme se zele vo prestapna godina a jas za eden mesec ostanav bremena i sega sin mi ima 5 godini


(Одговор на членот aleksandra panevska)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 12:04:46   
matushka
A da.. sega mi tekna eden biseruser posted image Inaku imam 54 kg a sum visoka 169 sm. Znacu sum normalno slaba. I primiv komentar deka sum bila kako stapve i sum trebala da bidam najmalku 70 kguser posted image

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 12:09:21   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bibi_S

Леле, сега имам фобија од луѓе што мислат дека знаат се. Признавам искуство, знаење, начитаност, се признавам. Ама да ме учи за некои најбанални работи, од типот како да го сечам компирот, или доматот итн. Уфф од такт се вадам. Само јас сум таква, си викам ајде небитна работа, и ќе попуштам. Ама понекогаш од толку што сакам да погодам, ќе заборавам и тоа што сум го знаела отсекогаш. Многу попуштам, ама тоа го правам за да има некаква хармонија и да се живее во мир. Можеби не треба, ама таква сум, бегам од кавги.user posted image


Уф, ова како јас да сум го пишала...

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 12:12:51   
aleksandra panevska
uste eden biser od nea Koga pocnavme da pravime kuka za koja sto ni dadoa pari moite i dojdoa na gosti majkami i tatko mi i ovaa i vika na majkami abe da ti kazam i edna komsika tuka se zapna kuka pa kuka da napravele i arno ama ne doceka da se useli vo kukata zosto umre i aj sega zamislete kako i bilo na majka mi vo toj moment

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 12:18:17   
matushka
Ocigledno poveketo od svekrvite se zajadlivi, samo sto ne treba da dozvilome da ne pogoduvaat nivnite komentari.
Samo znam deka koga ke bidam jas svekrva nema vo nisto da im se mesam i ke dadam se od sebe da se postavam kako prijatel a ne neprijatel.

(Одговор на членот aleksandra panevska)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 12:19:32   
mami
Хехеехех што убава тема :)- мојаа ме учеше се- како се пегла, чисти, готви, пржи - буквално се..А јас пусто од што нејкев да научам ми се налутиuser posted image user posted image user posted image user posted image
Незнам како не сфаќа дека не го сакам нејзиното знаење и мудрување...Што и да ми треба сама ке си дојдам до тоа..А што најмногу ме вади од такт е кога ќе ми рече- абе дете...user posted image user posted image user posted image user posted image
сега само ја игнорирам и не одговарам на ништо..она си збори јас си поминувам, и ако нешто ми смета на мм на страна му кажувам па он нека си ја оправа..Се гледа денот кога ке си одиме од куќава па ке си бидам на раат

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 12:23:34   
matushka
Mami veruvaj toa e spasot, ziveenje sami. Inaku i nie sme pod kirija, ama sme sami. Toa e najbitno. Pa zdravje kaj i da e, ke aplicirame i za stan.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.3.2010 12:30:00   
dostickage
i kako da en napisam na temava user posted image
trebase da mi kazat deka pred vremekej se porodam za da stane salata da mi napravi.abe ne e vredna za komentar si se pomiriv jasuser posted image user posted image user posted image user posted image

Ustvari aj da ne zboram mnogu mnogu kpjznae so me ceka koa kje odam doma user posted image

mina_m a so ne ja frlis ti tvojata od prozor,site kje se srekjniuser posted image

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?