|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Битолска млекара започна со дистрибуција на Битолски јогурт во семејно пакување од 1,5л. во PET амбалажа. Ова пакување е практично и поекономично, што на потрошувачите ќе им овозможи овој производ да им биде достапен по значително пониска цена.

image

Денес компанијата БиМилк организираше дружење со децата од повеќе битолски основни училишта, по повод одбележување на Светскиот ден на школското млеко- 26 септември. Овој светски ден кој традиционално се одбележува од 2000 година.

image

Додадете млеко и јогурт во исхраната и бидете уште поубави. Желбата на секоја жена е витката линија. Така се чувствува одлично, а самодовербата е на високо ниво и се е полесно и поубаво. Но стресот, брзото секојдневие дефинитивно не помагаат во тоа.

image

Убавината доаѓа од здравјето а здравјето се чува со правилната исхрана„, се добро познати изреки со чија примена е загарантиран здрав и квалитетен живот.

image

Свежото Битолско млеко од неодамна потрошувачите ќе можат да го купат во нова еколошка амбалажа. Благодарение на новата технологија за полнење и амбалажата во која што се полни овој производ Свежото Битолско млеко веќе нема потреба да се вари.

image

Технолозите на компанијата БиМилк, со главна идеја за подобрување на својствата на јогуртот и воспоставување на рамнотежа во организмот, го создадоа Баланс + јогуртот кој има благотворно дејство врз здравјето на човекот.

image

Јогурт - Добредојде на дневното мени! Јогуртот е еден од најпопуларните и највкусни млечни производи. Оваа здрава намирница, особено богата со протеин и калциум, може да се употребува како додаток на исхраната или самостоен оброк.

image

Баланс+ пробиотскиот ферментиран млечен производ од БиМилк, позитивно влијае на дигестивниот тракт, го стимулира варењето и го забрзува метаболизмот, помага при намалување на холестеролот и разните видови на инфекции и во целост го јакне имунитетот.

image

Млекото содржи состојки кои имаат големо влијание врз здравјето на луѓето: помагаат при јакнење на коските и забите, го подобруваат помнењето, од големо значење се за здравата и витка фигура, па дури и го намалуваат ризикот од мозочен удар.

image

Многу е важно во овој период во секојдневната исхрана да се користи јогуртот произведен со пробиотички култури и додатоци кој преку бројни истражувања се покажал како доверлив сојузник во борбата против дијареата, посебено во летните периоди.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

кравјо млеко пред наполнета 1 год.
Admin

Дали, доколку одбива АД, би му дале на детето кравјо млеко пред да наполни 1 год.?

да (64%)

не (36%)


Број на сите гласови: 58

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!