|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Зачнавте на новогодишната ноќ? Кога ќе се породите?

Редакција Рингераја, 25.1.2021
Да, бевте палави, но истовремено и вредни, бидејќи сепак создадовте нов живот! Ако забременивте за време на празниците, ќе станете родители во септември 2021 година

image
/11


Празнична релаксација, добра храна и чаша или две вино, флертувајќи со палавиот господин Дедо Мраз или палавата госпоѓа Мразица... 

Не е ни чудо што многу деца беа зачнати за време на новогодишните празници.

Ако се посветивте на телесните задоволства на Новогодишната ноќ и бевте успешни во зачнувањето, веќе имате позитивен тест за бременост, па примете ги нашите искрени честитки! 

„Кобни“ празници

Дали ве интересира кога можете да очекувате дете, ако празниците се оние што будат најмногу страсти и палави желби во вас?
За да ја направите пресметката уште позабавна, проверете ги датумите на раѓање заедно и кога двајцата сте зачнати или кога идните баби и дедовци биле најрасположени за игри во кревет.

Можеби знаете, оваа празнична разиграност се пренесува од генерација на генерација.

1) Средина на јануари - пролет и будење на природата
Првомајските празници обично се веќе полни со копнеж кон летото, но честопати пријатно топло и опуштено. Не е ни чудо што многу парови тогаш зачнуваат дете кое ќе се роди во средината на јануари следната година.

2) Средина на мај - жешка августовска вечер
Опуштено лето и одмор, топли летни вечери и sвездени неба, исончана кожа и чаша вино ... и тоа се случи. Ако сте резултат на жешка летна ноќ, мора да имате дел од оваа летна треска во крвта. 

3) Крај на јули - спомени од студена есенска вечер
Ако сте родени на крајот на јули, зачнати сте на почетокот на ноември, кога студените зимски вечери ве натера да сакате да се фатите под јорган. И малку по малку студената вечер се претвори во жешка...

4) Втора половина на септември - новогодишна забава
Децата родени во втората половина на септември се скоро сигурно зачнати на новогодишна забава или близу до најдолгата ноќ во годината. Зарем ова не е најубавата можна транзиција кон новата година?

5) Првата половина на ноември - незаборавен Ден на вљубените
На празникот на љубовта е соодветно да се дава љубов на сите можни начини. Ако жената е во фаза на овулација во тој момент, резултатот е секако кристално јасен - бебе кое плаче во првата половина на ноември.

6) Втората половина на декември - успешна првоаприлска шега
Меѓу децата родени во втората половина на декември, сигурно има многу кои се зачнати на први април. Смеењето делува многу позитивно на успехот на бременоста. Родителите сигурно ќе ја паметат оваа првоаприлска шега засекогаш.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

6 стручни совети за да зачнете машко дете
Се прашувате како да зачнете момче? Ако е така, сигурни сме дека сте заинтересирани да ги знаете различните методи за да...
4
Мислевме дека никогаш нема да имаме дете...
Лежам во креветот и гледам во мејлот кој ми пристигна. Не смеам да го отворам. Му го проследувам него и чекам да ми ги с...
3
Ако не успее веднаш....
Бременоста многу ретко може да се планира. Мал број мајки можат да бидат “горди“дека забремениле при првиот обид. Зошто...
3
Планирам бебе. Што треба да преземам?
Одлучивте да создадете семејство (или да го зголемите веќе создаденото). Постојат чекори кои ќе ве доведат до крајот на ...
3
Анкета

Прв оброк
kate84

Што му дадовте како прв оброк на своето малечко ?

Јаболко (74%)

Компир (13%)

Морков (4%)

Тиква (4%)

Слива (0%)

Праска (4%)


Број на сите гласови: 23

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!