|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Видео: Тешкиот пат на сперматозоидите

Редакција Рингераја, 16.3.2021
Филмот што ќе го гледате објаснува како се создава човечко суштество и низ кои фази поминува за да настане. Овој филм е за вас. Дозволете ни сега да направиме кратко патување во времето и да се вратиме на минатото кога настанавте вие

image
/11


 

Дозволете ни да проучиме една извонредна приказна, една полна со чуда.
Да видиме што беше човечко суштество некогаш. Единечна клетка во матката на мајката. Беспомошна работа што има потреба од заштита. Помал од зрно сол. И ти еднаш се состоеше од оваа единствена ќелија. Исто како и сите други во светот.

Дозволете ни да проучиме една извонредна приказна, една приказна полна со чуда.
Да видиме што беше човечкото суштество некогаш. Единечна клетка во матката на мајката. Беспомошна работа што има потреба од заштита. Помал од зрно сол. И ти еднаш се состоеше од оваа единствена ќелија. Исто како и сите други во светот.

 

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

7 чекори до здрава бременост
Со цел Вашата бременост и породувањето да поминат без никакви компликации, земете го во предвид Вашето тело пред да оста...
4
Lara2224: Вистински приказни од забременување
Моментот кога нашите души се споија во една
3
20 Работи кои треба жената да ги направи п...
Доаѓањето на детето со себе носи многубројни промени во животот на партнерите. Со тие промени полесно ќе се носите докол...
3
Псевдоциеза - лажна бременост
Псевдоциеза е медицински термин за лажна бременост. Псевдоциеза, уште позната под терминот “хистерична бременост”, може ...
3
Анкета

Dali?
Jana9

Dali so trcanjeto i pesacenjeto po lenta (sprava) se slabee?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!