|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Придружете ни се на нова мартовска дружба

Редакција Рингераја, 25.3.2011
Овој пат Рингерајки од Македонија и светот ќе се дружат во Волшебното царство, што всушност е и нашата Рингераја!

image
/11


 

 

Време: сабота, 26 март · 12:00 - 15:00


Локација: Игротека Волшебното Царство - населба Козле

 
Миле Поп Јорданов 50а

Активности:

* Запознавање со специјалните гости на дружбата Арх_диз, Палешка и Мартинс мам (нека не замеруваат останатите Рингерајки :))
* Забавна програма за Рингерајчиња
* Изложба на малата Нина (на Маца25)
* Дување на 2 свеќички од Роденденската Рингераја торта
* Донирање на играчки, облека и останати работи кои веќе не ги користите до СОС Детското село, кој потоа ќе ги распредели во загрозените семејства и децата од СОС детското село
* Многу смеа, игра, забава и реални разговори

Списокот од овој момент е отворен за сите расположени за дружење...

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Рингераја дружење во Битола
Рингераја поврзува, Рингераја зближува
3
Хуманите и се поклонија на хуманоста
Патот на хуманата акција „Прегратка на дар“ организирана од Рингераја водеше кон многу лекции за учење.
3
Рингераја доби Национална награда за ООП
Координативното тело за општествена одговорност на претпријатијата (ООП) денес, 26 октомври 2011 година, на 10 претприја...
3
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?