|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Пакет за трудници: Јули 2011

Редакција Рингераја, 1.7.2011
Погледнете ја содржината на пакетот со подароци за трудници и прочитајте како да станете среќен добитник на еден од нив!

image
/91


 

 

На редовните членови на Рингераја.мк решивме да им посветиме мало внимание како благодарност што ги збогатуваат нашите форуми и содржини. Заедно со нашите партнери подготвивме Рингераја пакет изненадувања за трудници. Секој месец нашите партнери доделуваат пакет подароци за 3 трудници чии коментари ќе бидат избрани за најсимпатични.

 

heder trudnici

Во овој месец ги имаме следните спонзори во пакетот подароци:

 

1. Големиот спонзор Демакс Нова подарува дел од нивните производи за трудници: Pregnazon Complete, Haemovit Liquid Gold, Cysticare.


Демакс Нова е официјален застапник на Healthaid производите. Целта на компанијата е естаблирање на светски познати фармацевтски брендови докажани на полето на исхраната и здравјето. Особено промовирање на препарати што содржат исклучиво природни состојки е приоритет на компанијата. Препаратите се со висок квалитет, регистрирани во нашата земја и со дозволена нивна дистрибуција и продажба на нашиот фармацевтски пазар. Производите се од реномирани производители на САД и од Британија, ги исполнуваат сите светски норми и стандарди за производство од тој вид и се со докажана ефикасност.


2. Би-МЕК, ексклузивен претставник на Cryo Save подарува 1 ваучер од 100 Евра, Медела електрична пумпа за измолзување и пакетче изненадувања.

Cryo Save е водечка европска банка за матични клетки со речиси 175.000 зачувани примероци. Со централа која се наоѓа во Холандија, компанијата спроведува фундаментални истражувања во областа на техниките на криопрезерација на матични клетки. Cryo Save гарантира највисок квалитет на услуга во поглед на транспорт, подготовка и сигурност на матични клетки од папочна врвца на Вашето дете.

* Сите кои учествувале, но не се меѓу добитниците, Би-МЕК ги наградува со Вредносен Ваучер за зачувување на матични клетки од 50 Евра.


3. Фарма трејд, овластен претставник на Future Health, подарува 10% попуст на секој пакет за зачувување на матични клетки и 3 ваучери од 50 Евра.

Future Health е aнглиска банка за матични клетки, застапена во 43 земји на 3 континенти. Воеднo Future Health е прва приватна банка за складирање папочна крв и ткиво во Велика Британија, која постои од 1999 година. Има добиено целосна акредитација како Банка за човечки ткива доделена во 2004 година од страна на Британската Агенција за Медицински и Здравствени производи на Министерствотот за здравство. Во 2006 година, доби лиценца од страна на Агенцијата за складирање човечки ткива согласно на новите директиви за клетки и ткива на ЕВроспка Унија.

* Сите кои учествувале, но не се меѓу добитниците, Future Health ги наградува со Вредносен Ваучер за зачувување на матични клетки од 200 Евра.


4. Кенди Ви подарува Supra VIT таблети од JOD+FOLAT.  

Овие таблети се користат како додаток во исхраната на мајката и се неопходни за психофизичкиот развој на плодот и детето за време на бременоста и доењето.

 

futer trudnici

 

prijava trudnici

 

 

Како да освојам поени за пакетот подароци?

За актуелниот пакет може да се пријават сите Рингераини трудници, од 1. до 9. месец од бременоста. Секоја трудница може да учествува во изборот повеќе пати (дозволено е да се пријави секој месец додека е бремена). Доколку трудницата еднаш добие подарок не може повторно да се пријави следниот месец, односно нејзината пријава нема да се признае.

 

  • Потребно е да напишете симпатичен коментар за вашата бременост, со кој ќе се обидете да освоите пакет подароци.
  • Секоја трудница која ќе ги пополни податоците и ќе напише коментар на бараната тема, се појавува на списокот за гласање. Со корисничкото име и коментарот, стои можноста "Like", која може да ја користат Facebook корисниците. Секој нов "Like" за корисникот значи и нов поен.

 

За пакетот подароци може да се пријават само корисници со постојано место на живеење во Р. Македонија.

Гласај


Организатор на Рингераини пакет подароци е  Дану Медиа дооел, Ул. Мирче Оровчанец 1/1-4., 1000 Скопје.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

10 работи кои бебето во стомакот не ги сака
Дали забележавте дека бебето во матката реагира на силното смеење и на одредена храна, со нагли движења? Некои работи шт...
6
Како да закрепнете по царскиот рез?
Речиси 1 од 3 жени ќе се породи со помош на царски рез, па станува сe поважно да ги знаете предностите и недостатоците о...
6
Видео: Бебе спие во водењакот, докторите г...
Неверојатна снимка на бебе родено во водењак, кого докторите го разбудуваат пред да го донесат на свет
5
Што боли најмногу за време на бременоста?
Бременоста е период од животот на жената, во кој телото доживува најмногу болки
4
Анкета

Koe ovosje?
Jana9

Koe ovosje najmnogu vi se dopaga?

Ananas (0%)

Banana (33%)

Portokal (67%)

Citron (0%)

Limon (0%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!