|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

@dorss_single_mami: Моето породување со царски рез

Редакција Рингераја, 9.4.2021
@dorss_single_mami го сподели своето искуство од породувањето со царски рез, со Рингераја
Клучни зборови:

image
/11


 

Јас станав мајка со царски рез, не се каам за тоа, моето тело може изгледа подруго од претходно, но моето малечко се роди безбедно.
Повторно да треба пак би се породила царски, со целосна анестезија како претходно, за своја и безбедност на бебето.
Мојот белег ми значи среќа, секогаш кога ќе го погледнам се сеќавам на мојот најсреќен ден.
Породувањето беше успешно, бебето супер, а јас пресреќна мајка.
Од лично искуство препорачувам царски рез иако тврдењата укажуваат дека природното породување е поздраво и побезболно, не јас сум сепак за царски може боли раната неколку дена, но што убаво допрело до нас без болка, похигиенски и поздраво за мајката и бебето е царскиот рез.
Белегот значи љубов.

 

 

Бебенце мое, пребрзо ми растеш...
Додека гледам како спиеш, усните полека ти се движат како да сонуваш дека пиеш млеко, не можам да не мислам дека растеш ...
10
Едно јајце на ден - за децата да бидат здр...
ДАЛИ ЗНАЕВТЕ: Едно јајце на ден им помага на децата да растат правилно
8
Табела за раст на деца
Постои табела која може да ви помогне да утврдите дали детето нормално расте и се развива според тоа на која возраст е в...
4
Кога се развива мозокот кај децата?
Децата се брилијантни. Зарем не? Тие живеат во сегашниот момент.Тие се способни и невини. И можеби мојата омилена особин...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

машко име
new york

име за нашето бебе

Мартин (27%)

Иван (27%)

Андреј (46%)


Број на сите гласови: 226

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!